Tomaszów Mazowiecki: Od kiedy można zdawać na prawo jazdy? - Tomaszów Mazowiecki

Skocz do zawartości

Ikona Reklama

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Od kiedy można zdawać na prawo jazdy? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   nauiowr Ikona

• Początkujący
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 35
  • Rejestracja 19 sierpień 07

Ikona postu  Napisano 21 sierpień 2007 - 13:30

no mam problem nie wiem od kiedy mozna prawko zrobić.. słyszałem ze od 1 stycznia 2008 mozna bedzie od 16 lat.. ale czy to prawda?? wypowiedzcie sie.. bo nie wiem..
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   lukasz Ikona

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 75
  • Rejestracja 21 styczeń 07
  • Dzielnica:ten lepszy koniec miasta ;D

Napisano 21 sierpień 2007 - 13:49

Od 16 lat jest kategoria B1:
# kategoria B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla.
Samochód o masie <550 kg to microcar. W Polsce jest bodajże tylko jedna firma produkująca je. Za zachodnią granicą znajdziesz ich więcej, ale ceny to około 10000 euro za nowy pojazd. Zwykłe B możesz zacząć robić chyba 3 miesiące przed 18.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ~Cyb3r~ Ikona

• Nowicjusz
  • PipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 29
  • Rejestracja 06 lipiec 07

Napisano 21 sierpień 2007 - 14:24

z tego co wiem(a kolega o to pyta>>czytajmy uważnie) to nie chodzi o masę pojazdu....tylko będzie można robić prawo jazdy od 16 roku życia jeżeli:

-będzie się jeździć zawsze z dorosłym
-ten dorosły przejdzie specjalne szkolenie

-samochód będzie miał zamontowane dodatkowe pedały po stronie pasażera
- i chyba będzie oznaczony
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   lukasz Ikona

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 75

Napisano 21 sierpień 2007 - 14:38

To muszę Cię zasmucić - masz złe informacje. Od 16 lat jest tylko prawko B1, A1 i T. B1 uprawnia nas do kierowania(jak już wcześniej napisałem) pojazdem o masie poniżej 550kg i mocy bodajże poniżej 15KW. Właściwie są dwie przeszkody do możliwości legalnej jazdy od 16 lat. Pierwsza to pojazd który trudno znaleźć, a druga to szkoła która pozwoli Ci zdać B1.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   MariuszT Ikona

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Administrator
  • Postów 1260
  • Rejestracja 23 październik 06
  • Dzielnica:Wilanów

Napisano 21 sierpień 2007 - 15:13

Obaj macie rację tylko Ty luki piszesz o tym co jest teraz a Cyb3r pisze o tym co jest planowane (nie jestem pewien czy to nadal plany już zostało zatwierdzone). Jak widać będzie można zdawać prawko wcześniej niż przed skończeniem 18 roku życia ale obwarowania są bardzo trudne do spełnienia... Na dzień dzisiejszy możesz zdawać na prawo jazdy po ukończeniu 18 lat (możesz zdawać nawet w dzień urodzin) ale sam kurs przygotowawczy możesz rozpocząć już trzy miesiące wcześniej. Tak było przynajmniej parę lat temu ale ta kwestia akurat się chyba nie zmieniła :)

PS
Przenoszę temat do działu Motoryzacja
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   ~Cyb3r~ Ikona

• Nowicjusz
  • PipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 29

Napisano 21 sierpień 2007 - 15:35

no ja wiem o czym piszę :D.. Gozi pytał o styczeń 2008...więc napisałem konkretną odp na jego pytanie :D(czytałem artykuł w gazecie).....
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   nauiowr Ikona

• Początkujący
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 35

Ikona postu  Napisano 21 sierpień 2007 - 21:24

hehe dziękówa za pomoc.. ale wchodziłem na fora i na inne strony.. i mozna kat b normalnie od 16 lat robić.. ale własnie zauwazyłem ze jak sie ten listek bedzie miało i hmm z osobą dorosłą z prawkiem.. kurde jeszcze jazde z kimś kto ma prawko dał bym rade wytrzymac.. ale te pedały od strony pasarzera?? ooo niee.. ale to Tylko dotyczy b1? to co mówicie? bo nie rozumiem:P
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   ~Cyb3r~ Ikona

• Nowicjusz
  • PipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 29

Napisano 21 sierpień 2007 - 21:28

ja mówię o normalnej kategorii B....czyli normalne samochody osobowe.

B1 to nawet nie wiem po co wymyślili...nie słuchaj tego nawet
0

#9 Dredzik

• Grupa Gość

Napisano 21 sierpień 2007 - 22:14

Ja jeszcze słyszałem że nie może taka osoba (16 lat) wjeżdżać na autostrady i (o zgrozo) jeździć w nocy :| mam nadzieje że to akurat plotka. B1 jest tak samo niepotrzebne jak C1 i inne... A auto na kat. B1? Fiat 500 :niegrzeczny:

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   nauiowr Ikona

• Początkujący
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 35

Ikona postu  Napisano 22 sierpień 2007 - 08:25

do ~Cyb3r~: hehe masz w 100% racje.. nie wiem po co ta kat B1.. najlepiej juz rowerem jeździć:P a nie wiecie ile to kosztuje? i czy w samochodówce bedzie coś takiego a jak nie w samochodówce to w bisie.
0

#11 Dredzik

• Grupa Gość

Napisano 22 sierpień 2007 - 10:36

B1 nie zrobisz w Bisie. Nikt sie w to nie bawi bo po prostu to nie ma sensu. Lepiej poczekac te 2 lata i miec kat. B i jezdzic "normlanymi" samochodami bez żadnych dodatkowych nakazów zakazów i utrudnień. W Bisie kat. B kosztuje teraz 1300 zł. W samochodówce kurs kosztuje bodajże 300 zł, ale jest jedno auto*, jeden instruktor i moi niektorzy koledzy robili prawko przez cały rok szkolny.

*mowie że jest jedno ponieważ nie wiem czy pozostałe (Fiat Uno, Fiat Punto) nadają się jeszcze do jazdy :P

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   nauiowr Ikona

• Początkujący
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 35

Napisano 22 sierpień 2007 - 12:54

wiesz co nawet nie chce kat B1 robic bo lipa.. myslałem o teraz nie długo zrobić kat B chust juz z tymi zakazami bym sie edukował dalej z jeżdzeniem.. wypad gdzieś za miasto jakas wycieczka ze starymi.. to wiesz zawsze sie przejedzie itp.. ale ja nie moge sie tych 2 lat doczekac.. 2 lata to juz wprawy bede miał.. moze pozniej bede jak kubica.. hahaha wiem wiem pomazyć dobra rzecz:P
0

#13 Dredzik

• Grupa Gość

Napisano 22 sierpień 2007 - 15:28

Pamietam też tak miałem że nie mogłem się doczekać kiedy bede mogł mieć prawko :) nasuwa mi sie tylko pytanie, czy opłaca się tracić kase na B1 i potem jeszcze raz robić B? Wg mnie, nie bardzo.

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   nauiowr Ikona

• Początkujący
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 35

Napisano 22 sierpień 2007 - 17:34

ale mi chodzi cały czas o kat B.. chce zdać od 16 lat..
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   KCh Ikona

• Nowicjusz
  • PipPip
  • Grupa Administrator
  • Postów 25
  • Rejestracja 17 maj 07

Napisano 24 sierpień 2007 - 12:47

Tak czytam i czytam i mnie nieco to dziwi zwałaszcza że co druga liczba tu pojawiajaca się to 16..

A tak niedawno po tragedi autokarowej we Francji, mistrer transportu mówi że nie otyle obniży co podwyży dolną granicę użyskania prawojazdy i nie chodzi tu tylko o autobusy które wzrosną do 24 lat a też, a może przedewszystkim o zwyką kategorię B które nawet w przeciągu kilku miesięcy ma wzrosnąć do 21 lat!!!

Trochę mi się to nierelane wydaje, tym bardziej że mówił to w określonym konteksie nastrojów społecznych.

No ale gdyby prawko było od 21 lat to by dopiero życie młodzieży na tym ucierpiało...
Nikt by go nieujżał w szkole średniej, a to właśnie jest ten największy ponoć klimat;)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   looka Ikona

• Starszy użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 183
  • Rejestracja 01 grudzień 06

Napisano 25 sierpień 2007 - 12:57

Tak czesto sie pojawia 16 bo to liczba do ktorej zbliza sie srednia wieku uzytkownikow tego forum :P

Jesli chodzi o mnie to 18 jest optymalnym rozwiazaniem.
Wystarczy poczytac/popatrzec jak zachowuja sie "gimnazjalisci"... (oczywiscie nie wszyscy ale zjawisko sie ostatnio bardzo nasililo).

Do tego mogliby dodac jakies testy psychologiczne ale...
po pierwsze to sie da oszukac a po drugie to znow ktos by na tym niezle zarobil i wzroslyby ceny egzaminow...

Jesli PJ ma byc mozliwe od 16 roku to idac za ciosem zwiekszylbym kary dla takich "swiezych" kierowcow.
I nie mowie tu o finansach bo wiadomo ze placic nie ma z czego ale punktacja co najmniej x2.

Podwyzona punktacja moim zdaniem bedzie lepszym rozwiazaniem niz np koniecznosc jazdy z tatusiem czy z mamusia.
Bo oni maja juz swoje zle nawyki i beda je probowali przelac a po drugie czasem potrafia dzialac bardzo stresujaco :P
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   keremelekika7 Ikona

• Nowy
  • Pip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2
  • Rejestracja 31 sierpień 07

Napisano 31 sierpień 2007 - 23:02

Witam wszystkich na forum.
Jestem zainteresowany zdawaniem prawka B1. Chodzę po wszystkich forach chcąc dowiedziec się konkretów a wszędzie piszą co innego. Moje pytania to:
1. Słyszałem ze można odchudzić auto np. maluch i nim jeździć na B1- moje pytanie czy to możliwe, jeśli tak to co trzeba zrobić? (dokładnie proszę)
2. Czy mogę wozić pasażerów?
3. Czy są jakies ograniczenia co do mocy, lub pojemności?
Z góry dzienx za opdowiedzi (PROSZE TYLKO O KONKRETY!)
Pozdrawiam !!!
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   lukasz Ikona

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 75

Napisano 01 wrzesień 2007 - 08:28

Myślę, że warto przeczytać tę stronę:
http://www.bth.cnet.pl/b1/
Ewentualnie jeśli nie rozwieje to twoich wątpliwości wyślij mejla do Ministerstwa Transportu.
Tu przykład autka na B1:
http://allegro.pl/it...tkow_na_b1.html

Ta szkoła posiada odchudzonego malucha na którym odbywa się egzamin państwowy:
http://www.oskbartek.pl/
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   keremelekika7 Ikona

• Nowy
  • Pip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 2
  • Rejestracja 31 sierpień 07

Napisano 01 wrzesień 2007 - 20:10

Dzięki dzięki, połowe już wiem ale czy są ograniczenia na moc i czy moge jeździić z kims?
0

#20 Dredzik

• Grupa Gość

Napisano 08 wrzesień 2007 - 13:24

Najlepiej idź do jakiegoś ośrodka szkolenia kierowców i tam sie dowiedz wszystkiego. Oni się na tym powinni znać. BTW 1.100 zł kat. B1 :blink: tyle samo co za B. Nie lepiej poczekac już te 2 lata? Jak już się czekało te 16 lat to co to są 2 lata ;)

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2