nie pamiętasz hasła?
temperatura 13 °C
wilgotność 94%
Dziś są imieniny: Stefana, Juliana, Aksela
×
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies
Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Walka o kryty tor łyżwiarski. Biernat: Wszystko w rękach samorządu

dodano: 2014-03-28 00:20:17, ostatnia aktualizacja: 2014-03-28 00:41:27
autor: bartek28tm

foto: kspilica.pl

foto: kspilica.pl

Niedawno ogólnopolska prasa poinformowała wszystkich, iż zadaszony tor łyżwiarski najprawdopodobniej powstanie w Warszawie. Jak się okazuje ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. W grze pozostaje Tomaszów Mazowiecki, Warszawa i Zakopane.
 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      

 · 

   Chcesz poinformować o swoidch sukcesach sportowych? Napisz na adres naszej redakcji biuro@nasztomaszow.pl      


Kryty tor do łyżwiarstwa szybkiego powstanie w naszym kraju bez względu na to, czy Polska otrzyma prawo organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. W grę wchodzi zadaszenie jednego z istniejących obiektów w Tomaszowie Mazowieckim, Zakopanem lub Warszawie.

 

- Dla nas będzie to w tym roku priorytetowa inwestycja - twierdzi minister sportu i turystyki Andrzej Biernat.- Jeden z tych torów jest do zadaszenia. Który? O tym zadecyduje również wkład samorządu, który będzie chciał partycypować w budowie takiego zadaszenia. Czekamy na konkretne oferty finansowe przeznaczone na takie inwestycje i wówczas zadecydujemy. My dołożymy połowę.



- Warszawa jest najdalej posunięta, jeśli chodzi o zbieranie wszelkiej dokumentacji w tej sprawie. Wiadomo, że skompletowanie dokumentów i uzyskanie wszelkich zgód zajmuje dużo czasu - uważa Grzegorz Kałowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. - Wiemy, że jest w tej sprawie bezpośredni kontakt władz stolicy z ministerstwem.
 

 

Co stanie się w sytuacji, gdy żadne z miast nie zdecyduje się na wsparcie inwestycji?
 

- Najszybszym torem w Polsce jest Zakopane, tylko pojawia się kwestia, kto pokryje koszty. Jest to tor Centralnego Ośrodka Sportu, czyli w znajduje się w gestii ministra - twierdzi Kałowski.
 

 

Minister Biernat dodał:

 

- Jeżeli miasta się nie zdecydują, to trzeba będzie podjąć decyzję, że budujemy w Zakopanem - dodał minister Biernat.
 

 

Decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie lokalizacji pierwszego krytego toru łyżwiarskiego poznamy jeszcze w tym półroczu.

 

 

źródło: polsatsport.pl


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
wupe : Rzeczywiście w tym roku kręci się tam zdecydowanie więcej robotników niż w roku ubiegłym. Nie wierzę w 50, a przecież mogłoby robić tam i więcej. Osobna sprawa, to fuszerka jaką wykonują. Przykład choćby latarnie, których fundamenty to radosna twórczość. Oczywiście ten kto będzie odbierał teren nie zwróci na to uwagi, bo to w końcu państwowa fucha. U prywaciarza by nie przeszło.
piątek, 4 kwietnia 2014, godzina 14:10:53
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
JDM : Już ja bym odczekał te 2-3 lata by skutek jednak był. Zauważ, że sezon łyżwiarski w Polsce w tych warunkach pogodowych to maksymalnie pół roku, więc wiele nie trzeba czasu aby w tych przerwach pomiędzy krótkimi sezonami podgonić prace.
niedziela, 30 marca 2014, godzina 00:00:05
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
multi99 : Przykład Pl. Kościuszki. Zwykle pracuje tam kilku ludzi, a przeważnie nie ma nikogo.
możesz nie obrażac ludzi .... tam pracuje około 50
popatrz sobie dokładnie ,
hmm niema nikogo ??? chyba w niedziele ....

WUPE pisz prawde a nie jakieś bajki !!!!!
sobota, 29 marca 2014, godzina 22:43:54
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dr Forester: z innej beczki ... mamy źródło 15 mln!!!! parkomaty ;o)
sobota, 29 marca 2014, godzina 21:23:44
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
wupe : Bierz pod uwagę to, że w Polsce inwestycje publiczne tworzy się latami. Przykład Pl. Kościuszki. Zwykle pracuje tam kilku ludzi, a przeważnie nie ma nikogo. Co innego prywaciarz. Wchodzi ekipa i po prostu zap*la. Dino przy Orlenie powstał w 2 miesiące, baza przeładunkowa na Jeleniu w 3...
sobota, 29 marca 2014, godzina 11:48:44
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
varan: O czym my mówimy, przez 30 lat tomaszowscy nieudacznicy nie postawili w okolicy mety choćby trybunki ze stalowej konstrukcji na 100-200 osób, aby można było jakoś sensownie poobserwować zawody.
sobota, 29 marca 2014, godzina 10:56:23
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dr Forester: skąd kasę? trzeba poszukać inwestorów ... czyli ruszyć d... przygotować odpowiednie warunki i rozmawiać. W Naszej okolicy są firmy, daleko nie trzeba szukać. przy odpowiednim wsparciu była by szansa na budowę drugiego szybszego krytego bez zadaszenia obecnego. Będąc gospodarzem już dawno utworzył bym koszyczek na który każdy czy Tomaszowianin czy miłośnik łyżwiarstwa mógł dorzucić co nie co ... ziarnko do ziarnka... a wizytówka w świat aż miło
sobota, 29 marca 2014, godzina 08:42:43
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
JDM : 15 milionów (50%)w roku dla samorządu to gigantyczne pieniądze bez względu na osobę prezydenta (choć mógłby być lepszy), moim zdaniem jedyna szansa to aby taką inwestycję rozłożyć na 3 lata i rzeczywiście dołożyć po te 5 milionów rocznie Biernatowi (albo innemu ministrowi pewnie za dwa lata) a potem walczyć o współfinansowanie utrzymywania tego zapewne ładnego ale i finansożernego obiektu.
piątek, 28 marca 2014, godzina 23:47:40
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
x: Święta prawda, którą należy wbijać w głupie tomaszowskie łby przed wyborami
piątek, 28 marca 2014, godzina 22:12:47
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
wupe : Nie będzie toru, bo nie ma pieniędzy, nie ma pieniędzy, bo prezydentem jest Zagozdon i mamy innych wybitnie aktywnych samorządowców jak np. pan Gajewski ciągle zmęczony, śpiący, bełkoczący... nawet pod okiem kamer;-)
piątek, 28 marca 2014, godzina 13:42:57
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
jank: to oczywiste ze tor powinien być w zakopanem (wysokość)

to rezerwowo-treningowy w Tomaszowie - ale zintegrowany właścicielsko i organizacyjnie z cosem w spale...
piątek, 28 marca 2014, godzina 13:38:54
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
x: Moi drodzy a skąd kasa? Tomaszów nie ma dochodów własnych jak Kleszczów. Biernat mówi wprost, że dołoży połowę. Skąd zabrać żeby dołożyć drugą połowę? Za chwilę usłyszymy w tomaszowskich mediach, że miasto tylko promuje sport, a gdzie seniorzy, niepełnosprawni, harcerze, rodziny wielodzietne; gdzie pieniądze na drogi, przedszkola, książki do biblioteki? To jest inwestycja, która powinna być w całości finansowana przez budżet państwa, bo cała Polska będzie z niej korzystać, a samorząd i tak będzie musiał ją utrzymać. ą to są niemałe pieniądze, patrząc na obecne opłaty za chłodzenie toru i obsługę.
piątek, 28 marca 2014, godzina 09:04:37
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Podniebny Żeglaż: A jakby tak tor żużlowy wybudować, albo na Lechii zorganizować zawody windsurfingowe, jak na narodowym. Niech się dzieje, a co.
piątek, 28 marca 2014, godzina 08:48:05
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do DC: Zrozum, że Min. Sportu chce dać tylko połowe z ok. 25-30 mln. potrzebnych na całkowite zadaszenie i moderniazacje toru. Resztę ma dać samorząd. Nie sądzisz że to trochę ciut dużo jak na nasze możliwości. To na samorzadzie bedą też ciążyć wyłączne koszty użytkowania i eksploatacji obiektu bo Min. Sportu dotuje tylko COS-y i SMS-y . Łyżwiarstwo szybkie w Tomaszowie uprawia sportowo, nie rekraacyjnie, kilkadziesiąt osób. To troche za mało jak na takie wydatki. Argument, że obiekt będzie służył innym ośrodkom też nie jest trafiony bo nie jest to sport masowy i nie bedzie tu tłumów sposrtowców. Dodatkowo PZŁS nie jest organizacją zasobną w fundusze więc nie bedzie się znacząco dokładał do utrzymania obiektu. Koszty eksploatacji bedą wiec leżeć niemal wyłącznie po stronie samorządu. Może niech Biernat zmieni proporcje z 50/50 wtedy chętnych bedzie więcej. Widać z jego wypowiedz, że ewentualnośc budowy w Zakopanem, na obiekcie COS, to ostateczność bo wtedy ministerstwo wydatkowałoby całośc kwoty z własnych środków. Mam wrażenie, że zwyczajnie chcą wkręcić w inwestycję samorządy. Razem wybudujmy obiekt a później wy go utrzymujcie. Sukces będzie Biernata bo przecież obietnic olimpijskich dotrzymano i zadaszono tor. Niezła taktyka.
piątek, 28 marca 2014, godzina 08:44:34
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Sympatyk KS Pilicy: Tylko jeden kryty tor to za mało. Co w przypadku awarii? Gdzie wtedy przenieść zawody. Były już takie sytuacje z lodem w Zakopanem gdzie zawody juniorów przeniesiono do Tomaszowa bo były problemy. Mamy bardzo zdolną młodzież w Tomaszowie, nie wolno tego zmarnować!!! Jeśli chcemy rozwijać tą dyscyplinę bo staje się coraz popularniejsza po sukcesach na olimpiadzie i promować Tomaszów to trzeba ruszyć zasiedziałe i opasłe tyłki i brać się do pracy, a nie brać tylko ogromną kasę za nic i robienie głupich min.
piątek, 28 marca 2014, godzina 08:31:25
+8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
DC: Pewnie się nie uda chociaż to wielka szansa żeby bujnąć to miasto. Prezydent powinien dwa razy w tygodniu jeździć do Biernata robić cokolwiek żeby to się udało. Wiadomo Warszawa, Zakopane nie będzie łatwo ale boje sie ze nasze wladze puszcza to bez walki...