Rozpoczęły się Matury 2019

  • 06.05.2019, 13:29
  • Joanna Sztymelska
Rozpoczęły się Matury 2019
W poniedziałek, 6 maja 2019 roku, uczniowie klas trzecich liceów ogólnokształcących i czwartych techników przystąpili do egzaminu maturalnego. Dziś o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin pisemny z języka polskiego w stopniu podstawowym, a po południu o godzinie 14.00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego w stopniu rozszerzonym.

We wtorek, 7 maja 2019 roku absolwenci będą zdawać pisemnie egzamin obowiązkowy z matematyki, a w środę, 8 maja, z języka obcego, rano podstawowy, a o 14.00 rozszerzony.  

Do egzaminów w całej Polsce przystąpiło prawie 274 tysiące tegorocznych abiturientów liceów ogólnokształcących i techników. Ponadto do egzaminów przystępują absolwenci, którzy chcą poprawić wyniki zdobyte na egzaminach zdawanych w latach poprzednich. 

Prócz przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, języka obcego i matematyki, zdających czekają jeszcze dwa egzaminy zdawane ustnie: z języka polskiego i języka obcego i egzaminy z wybranych przedmiotów: biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, historii sztuki, historii muzyki, informatyki, języka łacińskiego i kultury antycznej, wiedzy o społeczeństwie, języka mniejszości narodowych i etnicznych, języka regionalnego oraz matematyki, języka polskiego i języków obcych nowożytnych w stopniu rozszerzonym.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W naszym mieście, jak w całej Polsce,  do egzaminu przystąpili abiturienci z liceów ogólnokształcących i techników. 
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim do matury przystąpiło 168 uczniów, czyli tylu, ilu ukończyło szkołę 26 kwietnia. Od 9 maja rozpoczynają się w I LO egzaminy ustne i będą trwały do 22 maja. Życzymy wszystkim maturzystom połamania piór.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Powodzenia!
Powodzenia! 06.05.2019, 15:13
Świetny materiał!

Nie tylko tej jakości ale w ogóle jedyny materiał wideo na temat najważniejszego dnia dla każdego ambitniejszego tomaszowianina / tomaszwianki!

Dobrze, że ILO zdecydowało się na te mundurki z herbem. Elitarnosci nie ma się co wstydzić!

Powodzenia dla wszystkich Maturzystów!

Pozostałe