Noc Świętych w kościele Najświętszego Serca Jezusowego

  • 03.11.2019, 17:42 (aktualizacja 09.11.2019, 23:50)
  • Joanna Sztymelska
Noc Świętych w kościele Najświętszego Serca Jezusowego
W czwartek, 31 października 2019 roku, w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się Noc Świętych, zorganizowana przez młodzież działającą przy kościele

Pomysłodawcą organizowania takiego spotkania dla wiernych z Tomaszowa Mazowieckiego jest ksiądz Piotr Kępniak z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Pięć lat temu, 31 października 2014 roku, po raz pierwszy zorganizował Noc Świętych. Odtąd jest ona co roku kontynuowana. W ostatni czwartek, odbyła się juz po raz szósty

Młodzież działająca przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego razem  z księdzem Piotrem Kępniakiem przedstawiła pantomimę ewangelizacyjną zatytułowaną "Jezus zdejmuje więzy". 

Prowadzący spotkanie przedstawili krótko osoby świętych i błogosławionych. Wśró nich znaleźli się: św. Jadwiga, królowa Polski, św. Joanna Beretta Molla, św. Antoni, św. Filip Neri, św. Mikołaj, św. Faustyna Kowalska,  św. Małgorzata, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Jan Paweł II.

Kolejną osobą, której życie i historia tragicznej śmierci opowiedziana została w czasie Nocy Świętych była postać księdza Jerzego Popiełuszki, który był bohaterem Solidarności. Był kapelanem warszawskiej „Solidarności”, bronił praw człowieka w PRL-u, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Tu w scence poświęconej księdzu Jerzemu, w jego postać cielił się ksiądz Piotr Kępniak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdego roku na tę noc do kościoła NSJ zapraszany jest ktoś, kto daje świadectwo.  W tym roku gościem honorowym wieczoru był ksiądz dr Marek Chrzanowski - poeta i pisarz, któremu cuda towarzyszą w życiu od urodzenia. Opowiedział o swoim życiu. W 1981 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Orionistów, a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Zgromadzenie Księży Orionistów było 25  zakonem, o przyjęcie do którego starał się Marek Chrzanowski. W poprzednich 24 otrzymał odpowiedź odmowną. Żaden z zakonów nie chciał przyjąć młodego Marka Chrzanowskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ksiądz Piotr Kępniak podziękował wszystkim osobom, które miały swój wkład w organizację Nocy Świętych - Młodzi  Tomaszowie są najwspanialszymi młodymi w całej Polsce - powiedział o młodzieży działającej przy parafii Najświętszego Serca Jezusoweg - A już teraz pragnę zaprosić na kolejna inicjatywę, z którą jest związana nasza parafia. To Orszak Trzech Króli. To oczywiście 6 stycznia już przyszłego roku, ale już teraz serdecznie zapraszam - zaprosił wszystkich tomaszowian na 6 stycznia 2020 roku na kolejną edycję "Orszaku Trzech króli", która będzie organizowana w kościele.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe