Otwarcie wystawy „Szachy z zamku w Inowłodzu”

  • 09.09.2021, 20:13
  • Tekst/Foto: P. Gawin
Otwarcie wystawy „Szachy z zamku w Inowłodzu”
8 września 2021 r. na Zamku w Inowłodzu dr Dominik Płaza – Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Agnieszka Ciołak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz oraz w imieniu  Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego, Pani Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, dokonali uroczystego otwarcia wystawy ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi „Szachy z zamku w Inowłodzu”.

Podczas wystawy zostały zaprezentowane postery, przedstawiające bierki szachowe, wykonane na przełomie XV i XVI z kości zwierzęcych, odkryte w trakcie prac archeologicznych prowadzonych pod kierunkiem dr. Jerzego Augustyniaka na zamku w Inowłodzu w 1983 r.

Prelekcję na temat wystawy wygłosił Dyrektor dr Dominik Płaza. Honorowy Patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber oraz Polski Związek Szachowy. Zaprezentowana ekspozycja jest wstępem do rozwijającej się współpracy między Gminą Inowłódz, Gminnym Centrum Kultury w Inowłodzu a Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Podczas spotkania padały ciekawe pomysły kolejnych przedsięwzięć i rozwoju wspólnych działań.

Organizatorami wystawy są: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Województwo Łódzkie oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

Tekst/Foto: P. Gawin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zniesmaczony łodziak
zniesmaczony łodziak 10.09.2021, 11:57
Kiedy nastąpi dalsza odbudowa Zamku???. Początki były dobre ale turyści czekają na więcej.

Pozostałe