nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Czy to zrobił człowiek?

dodano: 2012-06-04 08:07:41, ostatnia aktualizacja: 2015-12-23 19:22:14
autor: Maria Sowińska

O tym jak okrutnym i bezwzględnym drapieżcą jest człowiek mógł przekonać się uprawiający jogging tomaszowianin, który w niedzielę (3 czerwca) w godzinach dopołudniowych przy drodze do Spały znalazł brudnego, upiaszczonego średniego wzrostu psiaka, który nie miał siły wyczołgać się na drogę aby był widoczny i można mu było pomóc.
 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt w Tomaszowie. Psiak leżał przy ścieżce na drodze do Spały za znakiem oznajmiającym, iż wyjechaliśmy z Tomaszowa. Widok był szokujący. Trudno uwierzyć, że był on efektem działalności człowieka. Zszokowany był również dyżurujący w schronisku weterynarz, kiedy dokonał oględzin umierającego zwierzęcia. 

 

Psiak został mocno pokaleczony, a następnie zakopany żywcem. Świadczył o tym piach w jego uszach, nozdrzach, oczach i mordce. Widać było, że walczył o przetrwanie wygrzebując się z wykopu. Krew zmieszana z piachem pokrywała jego sierść.

 

Mimo usilnych starań weterynarza, psiak zszedł w kilka godzin później. Incydent ten przeżyli również młodzi wolontariusze mający w tym dniu dyżur w schronisku.

 

Prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji zwierzęcia o kontakt z szefową schroniska P. M. Goździk, która zawiadomiła o incydencie tomaszowską policję. Nie mamy wątpliwości, że sprawców takich czynów należy ścigać i karać z całą surowością prawa, najlepiej podając dane personalne zabójcy do publicznej wiadomości.

 

 


 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Beta69: Mi jego rany od razu skojarzyły sie z nie ranami zadanymi przez człowieka tylko pies-pies. Rany kasane i do tego oderwane miesnie to typowe rany od ataku innego psiaka. Od razu skojarzyłam to z walkami. za bardzo to wszystko ukartowane : tablice fałszywe. A dla drani, którzy sie tym zajmuja, zakopanie psa zywce to drobnostka wręcz łaskawe jego potraktowanie .... porównujac ich postepowanie
piątek, 22 czerwca 2012, godzina 13:31:44
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Benita Malicka: O Boże ! To nie człowiek uczynił to jakis zwyrodnialec :(
piątek, 22 czerwca 2012, godzina 12:45:22
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
fsfsdgfgfsg: zabije drania ludzie sa z natury zli czasem wstydze sie ze jestem czlowiekiem
wtorek, 19 czerwca 2012, godzina 23:12:24
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
majkaaaaaa: Aż się w głowie nie mieści jak człowiek może skrzywdzić bezbronnego psa przecież on sobie właściciela nie wybrał tylko jego wziął właściciel żeby go pokochać i zaopiekować się nim i żeby czuł się bezpiecznie a teraz go tak skatował
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka zaufał mu pokochał go i on człowieka nigdy nie skrzywdzi a nawet potrafi pocieszyć chociaż mówić nie umie, ale ta mowa nie jest zupełnie do niczego potrzebna.pies swoim zachowaniem okazuje to ze jest szczęśliwy.ale to psina nie miała kochającego właściciela tylko kata.
środa, 13 czerwca 2012, godzina 20:32:30
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kali: takiego zwyrodnialca tak samo pobić i zakopać żywcem!!!!!!!!!!!!!!
poniedziałek, 11 czerwca 2012, godzina 11:00:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
psiara: matttm- bo kiedy dzwoniła policja w tej sprawie to ja byłam akurat w schronisku.
Wiesz w tej sprawie jest inne dno. Ja przeprowadziłam własne śledztwo. Od wielu lat znajdujemy tak poturbowane psy, ale nikt tym na serio nie chce się zająć. Nie wiem czy czytałeś wpis xyz? wszystko układa mi się w jedną całość. Pies ten prawdopodobnie służył nie tylko jako worek treningowy, ale jako rozgrzewka. W okolicach Tomaszowa odbywają się walki psów......- wyłapuje się wtedy psy bezdomne używając suki z rują. Poprzez dostarczenie takiego psa walczącemu psu w celu rozbudzenia agresji przygotowuje się psa do walki....więcej nie mogę pisać na ten temat. W mojej wieloletniej działalności inspektorskiej i pracy na rzecz zwierząt dużo widziałam. Jesteśmy 100 lat za murzynami jeżeli chodzi o prawo i traktowanie zwierząt. Mimo zmieniającego się ciągle prawa nie można zmienić mentalności ludzkiej i szlag mnie trafia kiedy rozmawiam z ludźmi o sterylizacji np suki i otrzymuje odpowiedź że on chce rozmnażać , bo już ma chętnych i ten weźmie dla dziecka tamten na podwórze(maltańczyka) " a jak nie to będzie go trzymał w piwnicy" zero odpowiedzialności. Nadal większość społeczeństwa zwierzaki traktuje jak rzecz. I nic się nie zmieni dopóki organy ściganie oraz wymiar sprawiedliwości i władze ustawodawcze nie podejdą do tego problemu poważnie.
czwartek, 7 czerwca 2012, godzina 21:03:33
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mloda: takich ludzi to tylko katowac tak jak oni to robia jezeli komus nie odpowiada pies no po chu....j go bierze do siebie. Takiego smie....cia samego zakopac zywcem i niech sie meczy a nie taka biedna psina.MASAKRA!!! Z tym wszystkim co sie dzieje taki ktos nie powinien dostawac zwierzaka,czlowiekiem nie mozna go nazwac.
czwartek, 7 czerwca 2012, godzina 17:48:08
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
:(: serce pęka jak myślę co ta psinka musiała przejść:(
czwartek, 7 czerwca 2012, godzina 13:53:48
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mysza: Ja Bym takiego drania , który to zrobił psiakowi potraktowała tak samo czasami terapia wstrząsowa działa nadspodziewanie dobrze. Postąpiłabym z takim bydlakiem tak samo jak on . Do rowu i iech sie sam wygrzebuje. i ponownie do rowu.Sama mam 3 psiaki i nie wyobrażam sobie bez nich życia.
czwartek, 7 czerwca 2012, godzina 07:56:45
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
: psiara- a skad wiesz ze zostala wyrejestrowana dajcie mijakies poczatkowe nr rej a ja reszte sobie ustale i sam dojde do tego kto to zrobił
środa, 6 czerwca 2012, godzina 23:49:51
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ja: ja to bym takiego drania zywcem zatopila w szambie...
środa, 6 czerwca 2012, godzina 20:59:30
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Anka: Pewnie to bardzo niewiele.
Pewnie niewiele to znaczy.
Ale psiak odszedł wśród ludzi, którzy o niego walczyli.
On wiedział, że jest bezpieczny. I powiem Wam, że jest mi z tym lżej.
I strasznie bym chciała, żeby sprawca poniósł karę - adekwatną do tego co zrobił. Bardzo.
Mi w takich sytuacjach strasznie żal, że jednak się nie udało, że mógłby jeszcze dostać szansę. Jedną jedyną.
Ten psiak nawet nie miał imienia. My wolontariusze znamy każdego psiaka z imienia. temu psiakowi nawet nie zdążono go nadać.
to bardzo boli.
środa, 6 czerwca 2012, godzina 19:55:22
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
psiara: matttm - nie było w w rejestrze takiej przyczepki - została po prostu wyrejestrowana
środa, 6 czerwca 2012, godzina 19:48:14
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mała: Dziś pies jutro sąsiad przykre, że człowiek jest najbardziej bezwzględna istotą :(
środa, 6 czerwca 2012, godzina 19:41:30
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Julia: jakim sukinsynem trzeba być, żeby zrobić coś takiego... szkoda, że nie udało mu się przetrwać... po takiej walce o życie...
środa, 6 czerwca 2012, godzina 15:30:06
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
pik: to straszne :(((((((((((((((((((((((((((
środa, 6 czerwca 2012, godzina 14:05:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Gabi: skoro nie ma kary śmierci to tylko dożywocie dla takiego delikatnie móiąc zwyrodnialca! Gdyby kary były rzeczywiście dotkliwe, to ludzie by się bali, ale u nas prawo jest zbyt łaskawe dla morderców...
środa, 6 czerwca 2012, godzina 12:41:21
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Karolina: Dla takich ludzkich śmieci przewiduje tylko jedno rozwiązanie- komin!!!!
środa, 6 czerwca 2012, godzina 10:43:28
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
: Nie rozumiem jak nr rejestracyjne były a przyczepka nie była zarejestrowana ??
środa, 6 czerwca 2012, godzina 10:39:09
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Sandra: Powinno się karać tak samo za zwierzęta jak za ludzi,za zabójstwo 25 lat i koniec,przecież zwierzęta są o wiele lepsze niż ludzie!!!Dożywocie dla takich,bo po tym co zrobił temu psu,prędzej czy później zrobi człowiekowi,to tylko kwestia czasu!!!
środa, 6 czerwca 2012, godzina 10:36:23

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry