nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Dni Wojskowej Akademii Technicznej w "Mechaniku"

dodano: 2015-02-20 12:59:38, ostatnia aktualizacja: 2017-01-10 08:06:19

W dniu 19 lutego br. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjelnych numer 1 w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczyli w wykładach, zorganizowanych w w ramach Dni Wojskowej Akademii Technicznej, na mocy podpisanego w ubiegłym roku porozumienia o współpracy pomiędzy szkołą a Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.
 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

Zajęcia prowadzone przez wykładowców WAT cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów klasy wojskowej, ale również uczniów pozostałych klas naszej szkoły. W ramach dwóch bloków wykładów uczniowie, a przede wszystkim klasa wojskowa, mieli możliwość dowiedzenia się wielu interesujących i ciekawych rzeczy omawianych podczas wykładów.

 

Obejmowały one tematy z dziedziny cybernetyki, elektroniki, inżynierii lądowej i geodezji oraz nowych technologii i chemii, takie jak min.: "Kryptologia od starożytności do współczesności", "Nawigacyjne systemy satelitarne - istota i zastosowanie", "Dlaczego budynki nie przewracają się ?" i "Materiały metalowe - czy różnią się między sobą i z jakiego powodu".

 

Dzięki wykładowcom Wojskowej Akademii Technicznej prowadzącym wykłady, w osobach: ppłk dr inż. Ryszarda CHMIELEWSKIGO, mjr dr inż. Krzysztofa KARCZEWSKIEGO, por. dr Mariusza JURKIEWICZA,  dr inż. Andrzeja WITCZAKA, mgr Katarzyny MILEWSKIEJ, mgr inż. Wiesława SZCZYGIELSKIEGO,  nasi uczniowie mieli okazję zapoznania się z dorobkiem naukowym WAT – jednej z najlepszych uczelni w kraju o kierunku technicznym.

 

Ofertę edukacyjną WAT przygotował ppłk mgr inż. Sławomir SZCZEPAŃSKI, który razem z kapralem podchorążym Piotrem KĘPĄ, odpowiadali na liczne pytania uczniów naszej szkoły, a także rozdawali chętnym, materiały promocyjne i ulotki dotyczące kierunków studiów w Wojskowej Akademii Technicznej, zasad naboru do uczelni oraz warunków zakwaterowania i nauki.

 

 


 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Niedoinformowany: To nie tylko uczniowie klasy wojskowej brali udział w wykładach, ale głównie maturzyści, portal nasztomaszow często niedoinformowany
sobota, 21 lutego 2015, godzina 22:10:14

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry