nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jacka, Anity, Mirona
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Teraz fakty jak Tomaszów widać z zewnątrz....

dodano: 2017-08-11 15:47:14, ostatnia aktualizacja: 2017-08-11 23:19:45

Ostatnio Prezydent Tomaszowa z PIS, wobec krytyki za katastrofalny wzrost zadłużenia, pisał o "faktach". Na pewno faktem ostatnich dni jest lista 122 średnich miast w Polsce tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Nasze miasto znalazło się na tej liście na 38 miejscu od końca - najgorszym w całym Woj. łódzkim. Czytaj grozi nam marginalizacja i zjawiska kryzysowe - wynika z analiz PAN Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania. Może dzięki temu więcej pomoże nam Ministerstwo Rozwoju?
 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/176437/122-miast-srednich-tracacych-funkcje-spoleczno-gospodarcze

 

Problemy rozwojowe dotyczą m.in. spadku liczby ludności, zwłaszcza osób młodych i lepiej wykształconych. Towarzyszą temu narastające problemy społeczne, atrofia, rozpad więzi społecznych, a także patologie. Zachwianie równowagi rynku pracy powoduje nadmierne dojazdy do pracy, które są dodatkowo utrudnione z uwagi na peryferyjność tych miejscowości. Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP autor analizy prof. P. Śleszyński z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, niezależnie od metody i przyjętych wskaźników, a tych stosowano nawet kilkanaście, wyniki są podobne.

 

Podkreślić należy, że Tomaszów zajął na tej liście 38 miejsce! Najwyżej spośród miast całego województwa łódzkiego. I to wśród ogółem 255 polskich miast w rankingu. Niestety pod rządami obecnej władzy z PIS spadliśmy rok do roku o 30 miejsc i obecnie jesteśmy na 38 obok Ciechanowa. Jeszcze rok temu byliśmy na 64 miejscu. A to już jest naprawdę niepokojące.

 

Takie są fakty. Mimo obecnych upałów - nie są to rzeczy trudno do przyswojenia :) .

 

Wpadł mi ostatnio w oczy taki cytat „Bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć, a gdzieniegdzie domki” - Krasicki: "Monachomachia". Kojarzy ktoś z czymś???

 

Kilka osób mnie wzywało do komentarza. Ja sobie go jednak daruję - wystarczy krytyczny i polemiczny ton. Niech każdy myśli i wyciąga wnioski sam. 

 

 

 

 

 

 

ARKADIUSZ GAJEWSKI - Pozyskujmy miliony z UE dla Ziemi Tomaszowskiej

ARKADIUSZ GAJEWSKI - Pozyskujmy miliony z UE dla Ziemi Tomaszowskiej

Rodowity Tomaszowianin, absolwent (1990) II LO im. Żeromskiego w Tomaszowie. Ukończył Administrację na UŁ, Rachunkowość i Zarządzanie na SGH, Bankowość na AE, Menedzęr Sportu na PKMS.  Posiada licencje Min Skarbu do RN i Min Finansów do Rachunkowości. 

Właściciel Kancelarii Konsultingowej PARTNER oraz wspólnik Biura Rachunkowego PARTNER spółka cywilna w Tomaszowie.

Zaczynał pracę w Banku Pekao SA, później: Skarbnik Miasta, prywatny przedsiębiorca, Wicedyrektor PUP oraz Wicedyrektor COS OPO Spała (2014-2016).

Doświadczony samorządowiec, Skarbnik Miasta Tomaszowa (1998-01); radny Rady Miasta Tomaszowa (2010-14); od 2014r Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego z listy Platformy Obywatelskiej oraz członek Rady Rynku Pracy przy Staroście Tomaszowskim. 

więcej »

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

 · 

   Reklamuj się w NaszTomaszów.pl     

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
J-23: SPRAWA JEST PROSTA.KTO ZA WITKO ZIELONE POLE KTO PRZECIW CZERWONE I BĘDZIEMY DO JUTRA WIEDZIELI JAKIE SĄ NASTROJE WŚRÓD MIESZKAŃCÓW
środa, 16 sierpnia 2017, godzina 11:02:53
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
Dotrze w końcu,: czy nie dotrze? Obecnie mamy "zgniły kapitalizm" i rząd, ani też władze lokalne nie mają wpływu na ilość miejsc pracy.
Jakie więc zakłady miałyby powstać? Śrutu, drutu i giętych parasoli? Kto to miałby stworzyć?
W kapitalizmie każdy sobie rzepkę skrobie i nie wymaga od rządu, aby mu stworzył miejsce pracy.
Każdy sam we własnym zakresie musi starać się o pracę, ewentualnie założyć własny biznes.
Teraz już nie ma PRL gdzie "czy się stoi, czy się leży 2 tysiące się należy".
poniedziałek, 14 sierpnia 2017, godzina 10:48:43
+4 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Darek: Pisowskie kundelki zajmijcie się tym czemu Tomaszów spadla w rankingu o prawie 30 miejsc. Cuda czy obiektywny fakt???
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 17:58:00
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
Nilu: Spadek bezrobocia nie jest przypadkiem wynikiem wyjazdu bezrobotnych za granicę? Niekoniecznie stworzeniem miejsc pracy , ponieważ jakie to zakłady w TM powstały?
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 17:47:34
+9 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
tomaszowianka: ..a tak naprawdę to ile osób jest tu zameldowanych a ile mieszka gdzie indziej albo dojeżdża do pracy poza Tomaszów emerycie drogi to nikt nie policzy bo liczy się adres zameldowania na stałe,nie opłaci się zaradnym ludziom rejestrować tylko dla opieki zdrowotnej bo i tak często korzystamy z płatnych porad specjalistów a pracując poza Tomaszowem tam tez bliżej do lepszej opieki zdrowotnej,a my emeryci i tak nie jesteśmy w złej sytuacji w porównaniu do młodych ludzi
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 17:29:30
-1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @27
emeryt: jeżeli twierdzisz, że nic się nie zmieniło to kilka faktów: stopa bezrobocia w powiecie tomaszowskim na koniec 2014 roku 13,6%, na koniec 2016 roku 9,6% natomiast na koniec czerwca 2017 roku już 8,3%. Oczywiści zaraz powiesz, że bezrobocie w kraju również spada, jednak pozytywnym jest zachowanie przez nasz region tendencji krajowej. Przybywa więc miejsc pracy, co ma wpływ na dane wynikające z analizy. Wiele zakładów w Tomaszowie Mazowieckim zmuszone jest zatrudniać pracowników z Ukrainy.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 16:55:13
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
Nilu: Nic się przecież nie zmieniło , albo ? Chyba że na gorsze .
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 15:52:19
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
emeryt: Proponuję zapoznać się ze szczegółowym raportem przygotowanym przez PAN i okres za który uwzględniono dane statystyczne tj. lata 2004-2014. Ekspertyza "Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze" zamieszczona na stronie Ministerstwa Rozwoju dotyczy lat najbardziej niekorzystnych dla naszego miasta, w czasie gdy występowała zła sytuacja w zakresie demograficznym, jak również w zakresie rynku pracy; https://www.mr.gov.pl/strony/a...ich-miast/
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 13:47:12
0 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
Cd 16: którzy pitolą w kółko jak to jest źle, bo rządzi, ktoś inny, ale sami niewiele robili i robią. Jedyne co im wychodzi to skakanie z partjnego stołka na stołek. To jest opanowane do perfekcji jak widać powyżej. Co do interpretacji danych to byłbym bardzo ostrożny w tych prognozach. Przypominam jak wieszczono upadek polskiej gospodarki przez agencje reitingowe, a tu taka niespodzianka.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 12:23:12
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
kolo: możesz podać kilka przykładów? ale nie takich że w Ameryce to biją murzynów
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 11:51:29
+5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Danych: za 2017 jeszcze nie ma, ponieważ rok się jeszcze nie skończył;) Faktycznie wkleiłem link z danymi za 2015 opublikowanymi w 2016, dane za 2016 są tutaj i nie ma drastycznych zmian. http://www.wspolnota.org.pl/fi...6_r_OK.pdf Nie jestem doradcą p. Witko. Nie lubie partjnych politykierów.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 11:18:59
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
emeryt:: Panie Mariuszu, proponuję podać dokładny okres za który była przeprowadzana analiza, jaki wpływ na analizę miał okres prezydentury Pana Marcina Witko.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 10:22:45
+1 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Lolo: Pomijając obiektywizm, teraz jest już czas na pierwsze oceny bieżących rządzących, mi osobiście chce się płakać jak patrzę co zrobili, PiS to najgorsza partia jaka rządziła naszym miastem.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 10:21:10
+3 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: Nie ma się co dziwić PiS jest u władzy :p kłamstwo i zatajanie im akurat najlepiej wychodzi...
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:50:59
+9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wistomiak: Miasto bez Wistomu umiera, kiedy istniał to połowa mieszkańców żyła z pracy w Wistomie. A dziś to wegetacja i czekanie na św. Piotra.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:44:02
-4 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
marek: obiektywny bys byl koles, gdybys napisal ta analize, jak poprzednicy rzadzili, a to co teraz piszesz to nic innego tylko POILITYTKIERSTWO niskich lotow
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:43:44
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
Lolo: Przepraszam, jeżeli to był sarkazm to nie zrozumiałem :D
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:23:38
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Lolo: Nie ma jak dyskutować o roku 2017 i podrzucić link do danych za 2015 i powiedzieć 'to są fakty', jesteś może doradcą Pana Marcina Witko?
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:21:36
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
Lolo: Proszę napisać w jaki sposób to wpłynie? Powiem w prost, ja widzę tu tylko koszty, chyba jak wszyscy.
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:17:45
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
o2: Co ARKADIUSZ GAJEWSKI zrobił dla naszego miasta przez ostatnie 11 lat? JAKIKOLWIEK JEDEN PRZYKLAD prosze sie pochwalic projektu przeprowadzonego od A do Z zakonczonego, udanego z plusem dla mieszkancow?
Wrzucanie hejtow na fb sie nie liczy upominam..
sobota, 12 sierpnia 2017, godzina 09:10:56

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż