Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 02:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Ruszyły wyburzenia pod Galerię "Mazovia"

Ruszyły pierwsze prace rozbiórkowe na terenach po dawnych Zakładach Przemysłu Wełnianego Mazovia przy ulicy Barlickiego. Od kilku lat zapowiadana w tym miejscu budowa centrum handlowego ma szansę wreszcie ruszyć z miejsca.
Ruszyły wyburzenia pod Galerię "Mazovia"

 

Inwestorem obiektu o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych jest poznańska spółka Galeria Mazovia. Firma uzyskała zezwolenia nie tylko na rozbiórkę straszących w centrum miasta ruin ale także decyzję o podleniu na budowę.

 

Teren, na którym ma powstać obiekt, zajmuje 4,5 hektara powierzchni.  Pierwszy etap inwestycji zakłada realizację centrum handlowego o powierzchni 16 tys. mkw. z ponad 60 lokalami handlowymi. Na parkingu powstanie około 450 miejsc postojowych.

 

Prezes spółki Arkadiusz Bruski podkreśla, że jego przedsiębiorstwo zamierza przywrócić miastu tereny, które nie miały żadnego wykorzystania od czasu zaprzestania funkcji produkcyjnych. Zostaną one zrewitalizowane i wkomponowane w nową funkcję nie tylko handlową.

 

Architektem projektu jest firma Mofo Architekci, a za wynajem odpowiada firma Aspenn. W inwestycje zaangażowane ś tez duże ogólnopolskie firmy budowlane.

 

Galeria handlowa to temat, który od lat w naszym mieście budzi chyba najwięcej emocji i komentarzy. Pierwszym inwestorem na pofabrycznym terenie miała być firma Parkridge, która jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ogłosiła upadłość.

 

Władze miasta, chyba całkiem niesłusznie, obciążane były odpowiedzialnością za brak inwestycji i zagospodarowania terenu wzdłuż rzeki Wolbórki po jej lewej stronie. 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
XXX 24.08.2014 19:12
Czy my w mieście nie mamy gazet (TIT Dziennik Łódzki) i telewizji. To są tematy aktualne dla naszych "redaktorów" i praca w terenie (pisanie artykułów z zacisznego pokoju). A może jeszcze zainteresują się inne organa.

Tomek 24.08.2014 17:23
A gdy powstanie Galeria Mazovia, to gdzie będą płacone podatki? Znając naszych włodarzy, podatki popłyną do kogoś innego i to jest najgorsze, bo miasto nic na tym nie skorzysta a szkoda.

jam 24.08.2014 16:20
na stronie http://www.imsig.pl/szukaj można znaleźć wszelkie informacje o firmach wpisanych do KRS, wystarczy w zakładce "wyszukiwarka" wpisać odpowiedni numer krs. W przypadku Galerii Mazovia sp z o.o. KRS 0000386893. Otrzymamy historię wpisu i ich zmian dla danego podmiotu. Dla Galerii Mazovia sp z o.o. zmiany wpisu od 2011 r. dokonano dwukrotnie w 2012 i 2013r, za każdym razem dotyczyły one zmiany właściciela firmy. Kapitał zakładowy wzrósł w tym czasie o (sic) 200PN. Firma zajmuje się handlem i pośrednictwem w handlu nieruchomościami. Pierwszy właściciel Arkadiusz Bruski, odsprzedaje/przekazuje(?) firmę w rok po jej założeniu kolejnym spółkom SCETELL PROPERTIES LIMITED i ALUVENDOR SP Z O. O . Obie firmy z podobnymi kapitałami zakładowymi oscylującymi wokół najniższej kwoty 5tys PLN. Typowy łańcuszek pośredników. KTO rzeczywiście kupił tereny przy ul Barlickiego, kto wyłożył na to pieniądze i co będzie na końcu tego łańcuszka? Oto jest pytanie...

taki sobie 24.08.2014 16:13
mogli by zrobic cos innego niz galerie typu aquapark albo cos innego po co robic galerie o tak malej powierzchni skoro 50 km dalej mamy dwie najwieksze galerie w polsce man oraz port dla mnie to bez sensu postawia drugi tomax...

Jan Cebulak 23.08.2014 16:34
A żeby było śmieszniej to w Wieluniu powstaje mała galeria handlowa na miejscu starego wyburzonego dworca pks... Widocznie tam się w niespełna 30 tysiecznym mieście opłaca....

Morolog 23.08.2014 10:26
To grubymi nićmi szyta zmyłka dla naiwnych tomaszowian. Żadnej galerii nie będzie, a prace właściwie porządkowe ruszyły PRZED WYBORAMI by głupcom dać nadzieję ,a obecnej władzy głosy. Zaraz po wyborach okaże się , że z jakiegoś błahego powodu prace zostały wstrzymane. Analogiczna sytuacja miała miejsce przed poprzednimi wyborami ( sprawa rewitalizacji ) po wyborach okazało się, ile było prawdy w tryumfalnym głoszeniu zdobycia ponad 100mln funduszy - jak zwykle kłamstwo i fanfaronada! UWAŻAJMY!!!

23.08.2014 09:05
Najlepsze jest ostatnie zdanie:/

Bum 23.08.2014 08:13
Łódzka manufaktura ma 270000m2 a port 127000m2 zaś galeria 45000m2 a w Piotrkowie fokus 75000m2 wiec to 16000m2 w Tomaszowie to jest pikuś... coś pokroju galerii Inspiro w opocznie... ALe to musi powstać... A w Tm sie to nie oplaca... Oplacaja sie dyskonty jak Biedronka Kaufland czy Lidl albo Netto... i male namiastki centrów handlowych jak Galeria Bulwary... Max 3000m2. Ludzie nie liczcie na to, że powstanie tam galeria... Jak by sie to oplacalo to by nikt nie odpuścił tylu lat handlu... i wybudował to już dawno...

jam 23.08.2014 07:43
W Internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym są do wglądu dane firmy Galeria Mazovia Sp z o.o. Zwracając uwagę na zakres działalności, kapitał zakładowy i dane wspólników, wnioski każdy potrafiący czytać ze zrozumieniem wyciągnie sobie sam. http://www.imsig.pl/pozycja/20...9ACI%C4%84

mKIKI 23.08.2014 17:34
Z tak "wielkim,, kapitałem zakładowym, to nie wiem czy budkę dla stróża wybudują.

XXX 24.08.2014 12:13
Pytanie zasadnicze. Skąd firma Galeria Mazovia Sp z o.o. wzięła pieniądze na kupno tak ogromnego tereny (kapitał zakładowy 5.000 zł). Za jaką kwotę UM sprzedał ten wielki teren w centrum miasta. Czy firma Galeria Mazovia Sp z o.o. zapłaciła całą kwotę w terminie zawartym w umowie (jeżeli nie czy zapłaciła należne odsetki). Jakie inne korzyści osiągnęła firma Galeria Mazovia Sp z o.o. Skoro firma Galeria Mazovia Sp z o.o. działa już tyle lat to jaki jest jej bilans dodatni czy ujemny. Z czego otrzymują wynagrodzenie członkowie zarządu (5.000 zł to jest bardzo mało na wynagrodzenie prezesa). Skąd firma Galeria Mazovia Sp z o.o. posiada środki na prowadzenie prac rozbiórkowych i innych. Czy firma Galeria Mazovia Sp z o.o. prowadzi działalność tylko na terenie naszego miasta.

B.S. 24.08.2014 14:55
B. dobre pytania. Tylko do kogo te pytania. Od kogo Sz. XXX oczekujesz odpowiedzi. NT.pl podrzuca tematy, które nie są przez władze czytane. I łapie nas na bezsensowne tworzenie gazety. Proszę zwrócić uwagę, że żaden konkretny temat wywołany przez NT nie został sfinalizowany i merytorycznie rozstrzygnięty. Umówmy się: bawimy się dalej. Aż pękniemy ze śmiechu. Faktem jest, że to, co wyprawiają władze na terenie Miasta Tomaszowa Maz. powinno być w najbliższym czasie dokładnie analizowane przez stosowne służby stojące na straży polskiego prawa.

Tom 22.08.2014 22:40
Do wpisu 18. Właśnie po Tomaszowie krąży plotka, że są wyburzenia ale galerii ma nie być budowanej. Po prostu Tomaszów jest za biednym miastem tylko cały ten bardzo duży teren będzie dzielony na mniejsze działki. Może być spekulacja terenami tak jak tymi przy trasie od ulicy Orzeszkowej. Dlatego nie ma co się cieszyć za wcześnie, że będzie budowana galeria. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?

22.08.2014 23:30
Ja słyszałem że kiedyś inwestor robił badanie rynku i po prostu wyszło, że nie opłaca się galerii budować po prostu inwestycja się nie zwróci... Najzwyczajniej ludziom najpierw trzeba dać zarobić by później w tej np. galerii swoje pieniądze wydawali.

mKIKI 23.08.2014 18:25
Sprawa Galerii ciąąągnie się od 2007 r. Niedługo, bo za 3 lata będziemy obchodzić dziesięciolecie. http://www.nasztomaszow.pl/akt...e-facebook

Jan Cebulak 22.08.2014 20:23
Nie cieszcie się z bardzo rodacy tomaszowiacy. Właściciel może zrobić cokolwiek chce ze swoim terenem. Może wybudować galerię a może przygotowuje teren (wyburzając stare rudery) na sprzedaż za większą cenę, normalka. Ja wolę się miło zaskoczyć, niż niemiło rozczarować.. Pozdrawiam

21.08.2014 13:46
Ja bym się cieszyła z kina które ma być w ''Galerii'' bo musze jeździć do Fokusa w Piotrkowie a tam spotykam naszych rodaków z Tomaszowa. Czy to nie wstyd? Zakupy robię też często w Fokusie gdzie spotykam znajomych kupców z naszych bazarów. CZEKAM WIĘC na GALĘRIĘ TYLKO CZY SIĘ DOCZEKAM PRZED ZESTARZENIEM ?????

yeti 21.08.2014 13:26
Zaraz a o co miał zarzuty Pan Haraśny? To można czy nie?

wojciech 20.08.2014 22:54
Do autora artykułu; ani to miasto, ani żaden temat z nim związany nie budzi we mnie emocji.. Ponieważ w tym mieście nic nie ma i nic sie nie dzieje. Miasto z 60000 tysiacami mieszkańców oprócz zalewu nie ma żadnej rozrywki, no moze poza organizacja wystaw i małych eventow o których nikt nic nie wie. Co do remontu na placu kosciuszki i na św antoniego to sie zastanawiam gdzie sa kierownicy budowy, oraz kto zatwierdzał projekty budowlane. Zastanawiam sie po co kibel na środku placu, drzewa na środku chodnika, krzywo ułożone płyty, wyspa na świętego antoniego, za małe parkingi i wiele innych..... To co sie dzieje w tym mieście to jakaś kpina!!

stary maturzysta 21.08.2014 12:20
Szanowny Wojciechu. 60000 tysięcy to jest sześćdziesiąt milionów . Tylu Polaków nie ma na święcie. Co do reszty to masz rację

B.S. 23.08.2014 18:18
To nie tylko jakaś kpina!!. To nie tylko jakaś kpina!!. To tragedia, której dna nie widać już nawet z dołu. Pożyjemy ....

mKIKI 24.08.2014 14:42
Wojtusiu kochany, nie rozśmieszaj mnie tą atrakcją jaką jest Zalew. Toż tam brud, smród i ubóstwo. Kiedyś to była atrakcja odwiedzana przez licznych turystów z Łodzi, a teraz.... szkoda gadać. A co do Pl.Kościuszki, to podejrzewam, że to będzie "patelnia,, na której będą się smażyć mieszkańcy w bezpośredniej bliskości dwu kibelków, bo fontanny będą się często "psuły,,.

bleble 20.08.2014 22:47
galerie będą nam budować i to tuż przed wyborami , a co z naszym centrum że o św Antoniego nie wspomnę , te miejsca przeżyly już nie jedne wybory a końca robót nie widać. LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY !!!

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022