Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 03:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

SZEŚĆ PRAWD BILLA cz.2

Elementarz AA opowiedziany przez Antka Malewskiego
SZEŚĆ PRAWD BILLA cz.2

POKORA (na dzień dzisiejszy) – Już ten podtytuł mówi sam za siebie, że pokory nie można zdobyć jak np. zdanie matury czy uzyskanie naukowego tytułu magistra, inżyniera. Nie mogę używać popularnego terminu, „jestem pokorny”. Pokorę ciągle muszę „ćwiczyć”, codziennie, każdego dnia, jeżeli tylko NACZELNY pozwoli mi „otworzyć oko”. Niemożliwością jest osiągnąć tak zwaną „pokorę absolutną”. Mogę sobie tylko wyobrazić znaczenie i wspaniałość tak pięknego i pełnego ideału. W książce „Anonimowi Alkoholicy” autorzy napisali:

 „Nie jesteśmy świętymi, pragniemy tylko dla siebie raczej duchowego postępu niż „pełni duchowej doskonałości”.

Muszę zawsze pamiętać o największym zagrożeniu dla osoby trzeźwiejącej, jakim jest EGOCENTRYZM. Jego świadome i nieświadome rozwijanie, niejednokrotnie jest większym albo porównywalnym zagrożeniem z napiciem się „pierwszego”. W/g aa-owskich sugestii jedynie Bóg, Siła Większa może wykazać mi „pełnię”. Jako człowiek ułomny z konieczności muszę żyć, wzrastać ograniczony relatywnością dnia codziennego.

Dlatego poszukuję pokory na dzień dzisiejszy, by nie być tylko DOBRYM w dniu mityngu, szczególnie w swoich wypowiedziach podczas jego trwania. Tak jak powyższe prawdy (wiara, strach, uczciwość), również pokorę zdobywam po codziennych „ćwiczeniach”, nie tylko na spotkaniach anonimowych alkoholików ale we wszystkich, innych miejscach i poczynaniach (w myśl 12 kroku) w osobistych kontaktach z drugim człowiekiem, niekoniecznie z alkoholowym problemem.

Rozmyślając nad boską doskonałością, wsłuchując się w JEGO muzykę wpadającą do mojego ucha, odkrywam, że ON mnie kocha i kochał nawet wtedy, kiedy piłem, dlatego ja, uczestnik mityngów w grupie AA, zdrowiejąc doznaję uczuć miłości, które zapewniają mnie, że ja również GO kocham. Miłość wyrażam przez drugą osobę, drugiego alkoholika.

Też muszę pamiętać i dbać o to, by pokora, stała się cechą całej WSPÓLNOTY AA. Czasem chełpię się jej cnotami jakbym zapomniał o tym, że nie są one wynikiem jakichkolwiek moich zasług. Zostałem zmuszony do nich okrutnie schłostany biczem nałogu.

W końcu, uczestnicząc w mityngach, zrozumiałem, że ją przyswajam nie dlatego, że chciałem, ale dlatego, że musiałem. Dopiero, gdy czas potwierdził słuszność zasad i tradycji stosowanych w aa-owskich sugestiach, programie, zacząłem się do nich stosować. A dlaczego? Bo odkryłem, że są jedynie słuszne, choć wcześniej przekonany do nich nie byłem. Wręcz przeciwnie miałem ogromne opory. Dziś przestrzegam zasad i tradycji. Nauczyło mnie tego uzyskane doświadczenie, nieustannie wpajając w swoją duszę, serce 12 Kroków/12 Tradycji.

MIŁOŚĆ („następnym etapem w naszej walce jest trzeźwienie w naszym życiu uczuciowym”) - Czyż jest piękniejsze uczucie, doznanie dla każdej żyjącej istoty czy to w świecie zwierząt, gatunku ludzkim, niż słowa i ukazywanie uczuć miłości? Zapewne nie znajdzie się w światowym słownictwie żadne inne słowo, które mogłoby choć przybliżyć potęgę mocy tego terminu. Po prostu nic podobnego wcześniej nie istniało i nie istnieje do dziś.

W historii ludzkości, wszystkie wielkie postacie tego świata, czy to wybitni mędrcy, włodarze państw, przywódcy narodów, politycy, poeci, pisarze, kompozytorzy, muzycy czy piosenkarze, w  swojej twórczości, zawsze na pierwszym miejscu stawiali i stawiać będą słowo: MIŁOŚĆ.

We WSPÓLNOCIE AA zawarte sugestie, zasady, kroki i tradycje służące osobom dotkniętych alkoholowym problemem ku zdrowieniu, trzeźwieniu są zbieżne do odzyskiwania najdroższego, najpiękniejszego uczucia dla każdego człowieka, jakim jest miłość. Każdy człowiek, tym bardziej osoba dotknięta alkoholizmem, pragnie kochać i być kochanym. Jeżeli nawet nie dane nam było w swoim domu rodzinnym wywołać, odkryć czy rozbudować w sobie uczuć miłości, to w przypadku znalezienia się we WSPÓLNOCIE takowa szansa, za sprawą zawierzenia drugiemu człowiekowi, z pomocą 12 Kroków/12 Tradycji AA – ISTNIEJE.

Właśnie wielką szansą, gwarancją odzyskania tych uczuć jest życie w trzeźwości, przestrzegając na co dzień "Sześć Prawd Billa". A gdzie zapanować można nad nimi i „kształcić” te uczucia? Nie ma innego miejsca na ziemi, oprócz miłości rodzicielskiej, niż miting w Grupie AA. Słuchanie na mityngu drugiego alkoholika i dzielenie się swoim doświadczeniem to nic innego jak odczuwanie miłości.

Teraz sprawdzają się dla mnie słowa naszego barda, mojego przyjaciela Marka „A” z Legionowa w songu „Ciepłe, puchate”, które, ponownie w tej publikacji pozwolę sobie przywołać, -

„Dzisiaj do mnie dotarło, że z miłością tak bywa, jak ją ludziom rozdaję to mi jeszcze przybywa”.

Dzięki tym słowom, nie muszę dziś stać pod pręgierzem przymusu i krzyczeć z radości „nie piję”, „kocham wszystkich ludzi”, by innym razem, ni stąd ni zowąd, pogrążyć się w śmiertelnym smutku. Podarowano mi ciche i spokojne miejsce, w którym mogę się spotkać z odkrytym cudownie uczuciem o nazwie – MIŁOŚĆ – stając pewnym krokiem po słonecznej stronie życia. I to jest piękne uczucie ugruntowujące we mnie zapis z desideraty, że ONA jest „wieczna jak trawa”.

ANONIMOWOŚĆ („Dlaczego wspólnota AA jest anonimowa?”) - Jak nigdy dotychczas, walka o władzę, jej znaczenie i bogactwo rozrywa jedność, niszcząc cywilizacje nie jedną na świecie, grupę zorganizowanych ludzi, partie czy konkretne organizacje społeczne jak np. stowarzyszenia, czy kluby.

Główną przyczyną rozwijającej pychy, „ja i moje jest najlepsze, na wierzchu”, stało się personalnym schorzeniem nazwanym, egocentryzmem. Człowiek staje przeciwko człowiekowi, rodzina przeciw rodzinie, naród przeciwko narodowi, grupa przeciw grupie. Wszyscy walczący z sobą, obojętnie po której stronie stoją, tłumacząc, że najwyższym ich celem jest obrona dobra, walka o pokój i sprawiedliwość: „Dajcie nam władzę, moc, a mieć będziemy sprawiedliwość”.

Kiedy trafiłem do AA,  po jakimś czasie dostrzegłem, że w mojej grupie, jak w całej wspólnocie AA w Polsce i na świecie nie ma kierownika, mistrza, szefa czy innego zarządzającego przywódcy. Jest natomiast rzecznik reprezentujący interesy Grupy bardziej na zewnątrz niż „wtrącanie się” w wewnętrzne jej sprawy. Rzecznik unika pełnego administrowania w myśl zasady „jak najmniej kierowania czy zarządzania”. „Zabiera głos” tylko w zasadniczych sprawach zgodnie z tradycjami i zasadami WSPÓLNOTY AA oraz - 12 Krokami/12 Tradycjami.

Choć Billy W. w swojej doktrynie, pt „Sześć prawd Billa” (wiara, strach, uczciwość, pokora, miłość, anonimowość) nie uwzględnił jednej z najważniejszych a niezmiernie okrutnych, ludzkich wad, niekoniecznie osoby dotkniętej alkoholizmem, w sposób biblijnego Judasza niczym pocałunek śmierci, niszczący przyjazne, ludzkie relacje to - HIPOKRYZJA.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 09.05.2021 12:16
Tolo: jesteś zupełny figo-fago, czyli jesteś dobry w tych Twoich felietonach. Ludziom, owładniętym tym nałogiem (dotyczy to każdego nałogu) dajesz dobre rady. Jednak dla takich ludzi, najważniejsze są rady - jak zacząć ten cholerny moment detoksykacji.

Abtoni Malewski 09.05.2021 00:54
Osobiście uważam, będąc czynnym aaowcem, że największa skuteczność, cała mądrość i jej stosowanie w procesie niepicia, zdrowienia, zawarte są w sugestiach (przez niektórych, obarczonych alkoholizmem, nazwanych programem - nie jestem przekonany - czy słusznie???) wymienionych w "Sześciu prawdach Billa" są zawarte w treści felietonu - WIARA, STRACH, UCZCIWOŚĆ, POKORA, MIŁOŚĆ, ANONIMOWOŚĆ. Wprowadzanie JE w życie nieustannie, ciągle ("ćwiczenie"), nie tylko na mityngach, są podstawą w PROCESIE ZDROWIENIA. Zaufaj, zawierz sile większej od siebie samego a odczujesz postęp a nie wrogie, niebezpieczne dla swego EGO dążenie do osiągnięcia DOSKONAŁOŚCI.

Była aa 08.05.2021 21:43
ooo!!! Jeeeest. Dziękuję i pozdrawiam .

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a