Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 07:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Dzień 10.04.2010r. - Polska apokalipsa

Jest sobotni ranek, 10 kwietnia 2010 roku, siedzę przed komputerem i kończę rozdział  książki “A jednak Rock’n’Roll” zatytułowany „Rodzina - Radek Majchrzak”. Zbliża się dziewiąta, włączam telewizor, za chwilę ma się zacząć transmisja z uroczystości żałobnych w Katyniu - z udziałem Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego - związanych z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Dzień 10.04.2010r. - Polska apokalipsa

W telewizyjnej stacji TVN-24 redaktor Jarosław Kuźniar prowadzi wywiad  z eurodeputowanym, politykiem SLD, Wojciechem Olejniczakiem. Obaj ciągle zerkają na monitor w studio, bo za chwilę na lotnisku  w Smoleńsku ma wylądować samolot TU-154 z polską delegacją. Odrywam się na chwilę od pisania, patrzę na ekran telewizora i widzę, że rozmówcy coraz bardziej nerwowo zerkają na monitor w studio. Mówią, że są jakieś kłopoty  z lądowaniem naszego samolotu…. rozmowa im się zupełnie nie klei…. by po chwili redaktor Kuźniar, dość niepewnie, podaje pierwszy komunikat: - Samolot z prezydencką delegacją w wielkiej mgle zawadził  o korony drzew znajdujących się wokół lotniska i runął na ziemię, samolot płonie, ale mam informację, że pożar ugaszono. Nie mam natomiast informacji, co z pasażerami. 

Po następnych piętnastu czy dwudziestu minutach media przekazują nam tę najtragiczniejszą informację, potwierdzoną przez MSZ, a mianowicie, że w katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie wraz z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim z  małżonką, Marią Kaczyńską, Ryszardem Kaczorowskim ostatnim prezydentem na uchodźstwie. Koszmar, apokalipsa, straszliwa tragedia narodowa. 

Niedziela 11 kwietnia 2010r ; jestem kompletnie zdruzgotany, siedzę przed telewizorem i oglądam piękne zdjęcia (dlaczego nie pokazywano ich do tej pory?), fragmenty filmów o moim prezydencie, o jego wspaniałej i mądrej małżonce, Marii Kaczyńskiej, o idealnym wręcz związku małżeńskim, i to gdzie? W telewizji TVN-24 (w tym czasie inne tzw. prawicowe nie istniały), zawsze najbardziej nieprzyjaznej, wrogiej prezydentowi i PIS-owi. Wielka metamorfoza stacji? Dziennikarzy? Przynajmniej na czas trwania żałoby zmienili ton i zauważają zalety nieżyjącego prezydenta: jego mądrość, niebagatelne dokonania dla kraju, Europy i bezprzykładny patriotyzm. Podczas trwającej ponad cztery lata kadencji takich słów nie słyszałem.

Gdzie ja byłem, gdzie jestem? Polsko, co się z Tobą dzieje? Czuję smutek, rozgoryczenie, żal, ale także złość, którą uważam za niegodną takiej chwili i próbuję zdusić ją w sobie. Wyłączam telewizor, krążę nerwowo po pokoju, ponownie włączam telewizor. Ze współczuciem patrzę na przygnębionego brata prezydenta, Jarosława, który wraz z eurodeputowanym posłem Bielanem przybył późnym wieczorem w sobotę, w dniu katastrofy, na miejsce wypadku, by zidentyfikować zwłoki Lecha Kaczyńskiego  i jego małżonki, Marii. We wszystkich studiach TV panuje wielka powaga, słuchamy rozmów z politykami, wybitnymi postaciami polskiego życia kulturalnego, naukowego, sportowego i muzycznego. Lech Kaczyński przedstawiany jest jako wielki mąż stanu. Nieobecni są tylko polityczni specjaliści od czarnego PR-u, niszczący swymi wypowiedziami w mediach wizerunek prezydenta.  Mowa m.in. o znanym łódzkim profesorze, specjaliście od owadów  i różnego rodzaju robactwa, uczestnika spisku przedstawionego przez Jacka Kurskiego w Nocnej Zmianie (film dotyczył obalenia rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku przez Lecha Wałęsę). Czekam, oglądając smutne, telewizyjne relacje, bo około godziny trzeciej na lotnisku Okęcie ma wylądować samolot z ciałem Lecha Kaczyńskiego.

Piętnaście po drugiej dzwoni mój syn Daniel. - Słuchaj tata, jedziemy  z Anią (synowa), Kubusiem i Maćkiem (wnuczki) na Okęcie,  jestem teraz w Alejach Krakowskich, duży ruch jak na niedzielę. Później chcemy się udać na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki, chcemy dzieciom przekazać trochę historii. Wracając z Warszawy wstąpimy do was. Cześć. Wiadomość od syna podziałała jak balsam na moje serce, minęła mi złość i stałem się spokojniejszy. Byłem wdzięczny Danielowi, że pomyślał o wyjeździe do Warszawy i o zabraniu ze sobą żony i dzieci, poczułem się dumny, że moi wnukowie mogą uczestniczyć w tym smutnym, historycznym wydarzeniu. Po latach przekażą swoim dzieciom, - uczestniczyłem w uroczystościach przewiezienia ciała polskiego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, do kraju z miejsca katastrofy samolotu TU-154, tak jak mój ojciec przekazał mi: Byłem na pogrzebie marszałka Józefa Piłsudskiego

Wtorek 13 kwietnia 2010r. Wciąż trwa żałoba w kraju i w moim domu. Zrobiłem przerwę w pisaniu, nie mogę skoncentrować myśli na kolejnym, dość swawolnym rozdziale pod tytułem „Wagary”. Nie wiem, jak długo będzie trwała moja trauma, czy minie do pogrzebu, który ma się odbyć w niedzielę, 18 kwietnia? Przed południem do kraju zostaje sprowadzona trumna ze zwłokami Pierwszej Damy i około 14-ej ustawiono tuż obok trumny męża, Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JZ 29.04.2022 17:08
Włączmy ukraińcom syreny niech poczują się jak u siebie

Jo 12.04.2022 07:59
Tusk przyjaciel Putina wykonał tylko rozkaz

Do jo 12.04.2022 11:23
Na pewno? a może było jak wcześniej w Tibilisi. Nie ma nic pewnego także? A Pan prezes? On wie jak było!

Xxx 16.04.2022 07:35
Wie nie powie Nie powie bo prawda jest straszna Nie powie bo to by obciążało jego i brata

Może kiedyś się dowiemy ale nie dzsiaj 11.04.2022 17:26
I znowu Antoni i jego bełkot i nadal nic konkretnego, teorie bez pokrycia, że 3 członków jego komisji zrezygnowało bo mieli już dość spiskowych teorii w raporcie nie ma.Mialy być dowody nie ma tylko przypuszczenia. Nie wolno w takim czasie tak manipulować ludźmi.

Tomaszów 11.04.2022 12:19
Temat powinien być dawno zamknięty i wyjaśniony jednak uwczesny rząd kopaczowej i Tuska oddali sledztwo w ręce ruskim.I od tego momentu zaostrzyła się wojna polsko Polska.Tzn.pisiory stoją po stronie Polskiczyli wyjaśnienia katastrofy (Antoni chce wyjaśnić)a opozycja po stronie Ruskich ( nazywając ich rusofobami i robiąc z nich wariatów).Jakby od początku fachowcy nie dali *** to może byłoby wszystko wyjaśnione ,ale widocznie chodziło o to żeby wyjaśnione nie było.

Powiat tomaszowski 11.04.2022 10:04
https://fb.watch/cjCBP1vDPf/ ,

Wszyscylecimytupolewem 10.04.2022 21:22
„Pan Prezydent zamierza zaprosić do wzięcia w tej uroczystości najważniejszych dowódców Wojska Polskiego" – minister MON nie miał nic do powiedzenia (oczywiście takie rzeczysię zdarzały, latali już razem np. do Afganistanu, ale nigdy nie na jednym pokładzie). Dowódcy dostali IMIENNE zaproszenia 25 marca – jeden z nich musiał nawet przerwać urlop – nie wiedzieli, że tylu ich leci naraz. Zobaczyli się dopiero na pokładzie

Pies Panski 10.04.2022 16:24
Dziękuję za artykuł. Lata mijają, ale powoli, mozolnie krok po kroku trochę się zmienia w naszej Ojczyźnie. Wartości muszą się odrodzić. Ci ludzie 12 i 82 lata temu nie umarli na darmo. W życiu nie ma przypadków. Niech odpoczywają w pokoju.

tom 10.04.2022 12:13
Do takiej tragedii doprowadza zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa...

Ajdejano 10.04.2022 19:25
Cytuję w całości ten idiotyczny wpis powyżej: "Do takiej tragedii doprowadza zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa..." Chyba należałoby, po tym idiotycznym zdaniu, wyjaśnić: czyja była ta zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa - co ? Może wtedy moglibyśmy "cóśkolwiek" podyskutować...

Dżandro 12.04.2022 16:34
No ktoś chciał tam lądować "do skutku" mimo innych sugestii pilota, niestety mało stanowczych. Normalnie kapitanowi nikt z pasażerów do kabiny nie wchodzi. Gdyby nie lecieli tam politycy to samolot w takich warunkach poleciałby na lotnisko zapasowe

Szkodapasażerów 12.04.2022 22:04
I tu jest prawda, nawet jakby putin umieścił bomby to i tak nie musiał ich odpalać sami dię wykończyli.

Spie...dziadu 10.04.2022 21:23
Podczas lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Gruzji 12.08.2008, Arkadiusz Protasiuk (absolwent politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW; ukończył studia podyplomowe na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie integracji europejskiej i bezpieczeństwa narodowego.) był drugim pilotem. Dowódca załogi kpt. Grzegorz Pietruczuk odmówił wtedy lądowania w Tbilisi i zmiany planów, wedle których rządowy samolot miał dolecieć do Gandży w Azerbejdżanie. – Wychodząc z samolotu prezydent Kaczyński powiedział do mnie krótkie zdanie: „Jeszcze się policzymy" – opowiadał o reakcji prezydenta Kaczyńskiego kpt. Pietruczuk. Parę dni później na pilota spadła fala krytyki ze strony posłów PiS.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a