Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 07:53
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Pożar

Autobus w ogniu /VIDEO/
Autobus w ogniu /VIDEO/

Dzisiaj, między godziną 6 a 7 rano na drodze ekspresowej numer 8 w okolicach Czerniewic płonął autobus tomaszowskiego PKS. - Paliła się komora silnika. Około godz 7 był już ugaszony ogień, ale dymiło się dalej. Nie wyglądało to na wypadek, raczej zapalił się sam silnik. Autobus zdążył zjechać na pobocze. Przed nim stali ludzie (ok. 4-5 osób). To jest kursowy pośpieszny Tomaszów - Warszawa ok 6 z Tomaszowa - informują czytelnicy portalu.

09.02.2017 08:21
Paliło się na Małkowskich
Paliło się na Małkowskich

Wczoraj tuż przed północą miał miejsce pożar w jednym z mieszkań przy ulicy Małkowskich. Mieszkanie, w którym pojawił się ogień znajduje się na parterze bloku. Spaleniu uległa część wyposażenia. Na szczęście, tym razem obyło się bez ofiar. Strażacy ewakuowali jedną osobę, która najprawdopodobniej zaprószyła ogień w pomieszczeniu. Starty oszacowano na 40 tys. zł

29.01.2017 22:29
Płonęła stodoła w Inowłodzu
Płonęła stodoła w Inowłodzu

Strażacy do płonącej stodoły zostali skierowani wczoraj około godziny 21:30. Ogień pojawił się w budynku przy ulicy Akacjowej. Kiedy wozy strażackie pojawiły się na miejscu miejscu kryty eternitem murowany budynek stał w ogniu. Spłonęły maszyny rolnicze w tym: sieczkarnia, siewnik, wóz drewniany, kultywator, przyczepa do ciągnika. Łączne straty oszacowano na 120 tys. złotych. jako przyczynę pożaru wskazuje się zaprószenie ognia przez osoby nieznane

10.12.2016 13:44
Dwa razy ogień
Dwa razy ogień

Do bardzo groźnego pożaru domu doszło wczoraj ok. godz. 20 w Swolszewicach. Mimo pomocy strażaków, dom uległ prawie całkowitemu spaleniu. Akcja gaśnicza trwała do godz. 23. Kolejny raz strażacy do pożaru wyjeżdżali tuż po północy. Tym razem płonął dom w Smardzewicach.

30.06.2016 12:44    11
Płonąca "ósemka"
Płonąca "ósemka"

Przejeżdżający dzisiaj trasą S8 w okolicach stacji Lotos między Tomaszowem a Piotrkowem trybunalskim mogli obserwować akcję gaszenia Opla Astry.

22.06.2016 21:52    2
Pożar w Łazisku - 200 tysięcy strat
Pożar w Łazisku - 200 tysięcy strat

Wczoraj, na skutek uderzenia pioruna, zapaliła się murowana stodoła w miejscowości Łazisko gm. Tomaszów Mazowiecki. Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 19. Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów : po dwa z JRG Tomaszów Mazowiecki oraz OSP Ujazd, a także po jednym zastępie z OSP Chorzęcin, Zawada, Wiaderno. Konieczne było również wezwanie Policji z względu na dużą ilość tzw. „Gapiów".

31.05.2016 17:40    3
Nocny pożar w Zaborowie
Nocny pożar w Zaborowie

Po godzinie 23 w nocy z 12/13 maja doszło do pożaru wiaty w miejscowości Zaborów gm. Tomaszów Mazowiecki. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej: po dwa z OSP Ujazd oraz JRG Tomaszów Mazowiecki. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu, obronie sąsiedniego budynku, a także wyniesieniu tlących się elementów w celu ich dogaszenia. Straty są spore, ponieważ spaleniu uległ ciągnik, przyczepy rolnicze, konstrukcja drewniana wiaty oraz drobne elementy jej wyposażenia. Nadpaleniu uległ również przylegający do niej budynek. Działania zakończyły się po godzinie 1.

14.05.2016 16:57
Pożar domu na Barlickiego 38 - walka o przetrwanie i apel o pomoc dla mieszkańców pogorzeliska
Pożar domu na Barlickiego 38 - walka o przetrwanie i apel o pomoc dla mieszkańców pogorzeliska

W dniach z 08.08.br. na 09.08 br. wydarzyła się tragedia mieszkańcom domu na ul. Barlickiego 38. Dwie osoby poniosły śmierć. Jedna w płomieniach, a druga w szpitalu w wyniku zaczadzenia. Dziś odbyły się ich pogrzeby. Poszkodowanych zostało kilka osób. Pilnie potrzebują pomocy. Jakiejkolwiek. Rzeczowej i materialnej.

14.08.2014 23:10    8
Śmierć w pożarze
Śmierć w pożarze

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego w skutkach pożaru w miejscowości Królowa Wola w gm. Inowłódz. Śmierć poniósł 62-letni, mieszkający samotnie, mężczyzna. Dwie osoby doznały obrażeń.

06.04.2014 21:41    2
Mógł doprowadzić do tragedii
Mógł doprowadzić do tragedii

22 marca o godzinie 17:30, miał miejsce pożar jednej z kamienic przy ulicy Polnej.

24.03.2014 12:04    1
Dwie osoby poszkodowane  w pożarze
Dwie osoby poszkodowane w pożarze

Dzisiaj rano miał miejsce pożar budynku gospodarczego w miejscowości Zaosie gm. Ujazd.

24.01.2014 13:31
Płonął domek letniskowy w gminie Ujazd
Płonął domek letniskowy w gminie Ujazd

W nocy z 18 na 19 października Strażacy zostali wezwania do pożaru domku w miejscowości Kolonia Ujazd. W działaniach gaśniczych brali udział poza jednostkami PSP także druhowie z OSP w Ujeździe.

19.10.2013 21:22
Trzy osoby trafiły do szpitala.
Trzy osoby trafiły do szpitala.

23 lutego o godzinie 6:38, zaistniał pożar drewnianego budynku wielorodzinnego w miejscowości Konewka koło Spały. Całkowitemu spaleniu uległo wnętrze domu. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Ewakuowanych zostało 15 osób. Trzy z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

25.02.2013 13:08    1
Pożar w Arkadach: może wreszcie krok do przodu
Pożar w Arkadach: może wreszcie krok do przodu

W lutym tego roku Tomaszów Mazowiecki lotem błyskawicy obiegła wiadomość, że w Galerii Arkady, mieszczącej się w budynku dawnych miejskich jatek, wybuchł pożar. Spłonęła część dachu w zabytkowym obiekcie, stanowiącym jedną z wizytówek miasta. Ogień pojawił się w dniu Św. Walentego, w godzinach wczesno porannych. W jego gaszeniu wzięło udział kilka jednostek Straży Pożarnej. Na szczęście straty nie były aż tak duże, jak mogłyby być, gdyby ktoś w porę nie zatelefonował pod telefon alarmowy. Wydawałoby się, że pożar sam w sobie był wystarczającym nieszczęściem okazuje się, że i tym razem chodzą one parami.

11.10.2012 20:46    2
Trzy pojazdy i zabudowania gospodarcze uległy całkowitemu spaleniu
Trzy pojazdy i zabudowania gospodarcze uległy całkowitemu spaleniu

Około godziny trzeciej w nocy do jednego z gospodarstw w miejscowości Wólka Jagielczyńska, w gminie Czerniewice wybuchł bardzo poważny pożar zabudowań gospodarczych. Doszczętnie spłonęła stodoła, ciągnik rolniczy, samochód oraz wózek widłowy. Łączną sumę strat oszacowano wstępnie na co najmniej 200 tysięcy złotych. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin, brało w niej udział osiem zastępów strażackich.

24.07.2012 11:57
Dochodzenie w sprawie Arkad umorzone
Dochodzenie w sprawie Arkad umorzone

Tomaszowska Policja umorzyła śledztwo w sprawie „nieumyślnego spowodowania pożaru” w Galerii Arkady, do którego doszło 14 lutego w godzinach porannych. Postępowanie wszczęto w związku ze szkodami dużej wartości jakie spowodował ogień oraz zagrożeniu dla mienia w „wielkim rozmiarze”. Policja nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego.

08.05.2012 22:10    1
Tragiczny pożar w Inowłodzu
Tragiczny pożar w Inowłodzu

Do pożaru, którym śmierć poniósł 53 letni mężczyzna doszło wczoraj w godzinach porannych. Strażacy do płonącego budynku przy ulicy Łąkowej zostali wezwani tuż po godzinie 8 rano. Kiedy zastępy strażackie zjawiły się na miejscu w płomieniach był cały budynek.

23.03.2012 16:29    3
Szukanie "jelenia"
Szukanie "jelenia"

W minioną sobotę, w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ odbył się koncert na rzecz odbudowy Galerii Arkady, która uległa pożarowi w Walentynkowy poranek, 14 lutego. Poza muzyką w wykonaniu jazzowego zespołu Wojtka Lubczyńskiego, znanego muzyka i nauczyciela, współtwórcy cyklu imprez „Jazz pod Lupą”, które odbywały się właśnie w gościnnych progach Galerii, można było obejrzeć fotografie przedstawiające wnętrza kawiarni po nieszczęśliwym pożarze. Idea koncertu warta pochwały, szczególnie w czasach, kiedy jakiekolwiek gesty ludzkiej solidarności należą do rzadkości. Niestety podobne działania, wywołujące być może stany euforyczne, to jednak przesłaniają rzeczywisty obraz sytuacji, w jakiej znalazł się zabytkowy obiekt, który powinien być wizytówką miasta. Pożar miał swoją przyczynę i ktoś tu najzwyczajniej w świecie nawalił. Kto? Być może wykryje to prowadzone przez Policję śledztwo. Jednak już dzisiaj właściciel, którym jest gmina miasto Tomaszów Mazowiecki przerzucić odpowiedzialność na dzierżawcę dawnych „Jatek”, zapowiadając, że będzie dochodził roszczeń z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej prowadzonej przez niego działalności.

13.03.2012 18:32    10
Paliły się Arkady
Paliły się Arkady

Około godziny 5:00 tomaszowscy Strażacy zostali wezwani do pożaru, jaki wybuchł w Galerii Arkady przy Placu Kościuszki. Osiem jednostek gasiło płonący dach, który uległ prawie całkowitemu zniszczeniu. Straty szacuje się wstępnie nawet na kilkaset tysięcy złotych. Do wymiany będzie cała konstrukcja wraz z więźbą i poszyciem. Zniszczeniu uległa też duża część wyposażenia funkcjonującej tu od wielu lat popularnej kawiarni. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru była awaria instalacji kominkowej, służącej do ogrzewania pomieszczeń.

14.02.2012 08:55    26
Płonął Transporter
Płonął Transporter

Wczoraj po godzinie 22 doszło na ulicy Barlickiego do akcji gaszenia samochodu marki Volkswagen Transporter, który stanął w płomieniach podczas wyjeżdżania z parkingu. Z samochodu, jak widać na załączonych fotografiach, przesłanych przez naszego czytelnika, niewiele zostało. W pożarze samochodu nikt nie ucierpiał. Strażakom udało się szybko ugasić ogień. Panu Andrzejowi dziękujemy za przesłanie nam filmu oraz fotografii. W nagrodę za czujność otrzyma od nas nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do naszej redakcji przy ulicy Słowackiego 4.

15.01.2012 20:43    14
pochmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 8 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a