Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Wystawa

Zapraszamy na wystawę Magdaleny Dziejmy
Zapraszamy na wystawę Magdaleny Dziejmy

Miejskie Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim organizuje wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy.

16.09.2022 11:08
Kwiaty pędzlem i nutą malowane
Kwiaty pędzlem i nutą malowane

Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim organizuje cykliczne wystawy prac swoich członków. Najczęściej mają one charakter tematyczny. Tym razem wystawa nabrała prawdziwie wiosennego kolorytu ze względu na kwiaty, które na rozkwitły na płótnach za pomocą magii, jaką potrafią posługiwac się tomaszowscy artyści. W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, w DOK w ramach spotkań "Wieczór ze sztuką", odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Kwiaty polskie". Możecie ją oglądać przez najbliższe tygodnie.

28.04.2019 17:27
Zanim pojawi się Euro. Jak to było ze złotówką
Zanim pojawi się Euro. Jak to było ze złotówką

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy czasowej “Jak to ze złotówką było. 95 lat reformy Władysława Grabskiego”. Na wystawie znajdują się eksponaty należące do muzeum, ale wiele, to własność prywatnych kolekcjonerów.

28.04.2019 13:33    3
 „Portrety Artystów” Macieja Kłosia w tomaszowskim muzeum
„Portrety Artystów” Macieja Kłosia w tomaszowskim muzeum

W piątek, 8 marca 2019 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowany "Portrety Artystów" ze zbioru Fotograficzna Encyklopedia Artystów Polskich Macieja Kłosia. Maciej Kłoś jest wybitnym fotografikiem, który od dziewięciu lat fotografuje znanych artystów.

09.03.2019 19:35    2
Talenty odkryte niespodziewanie
Talenty odkryte niespodziewanie

W poniedziałek, 4 marca 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy „Kobieta”. Wystawa składa się z prac plastycznych autorstwa Urszuli Wojciechowskiej i fotografii Krystyny Stawińskiej.

06.03.2019 16:32    1
100 lat temu w Tomaszowie
100 lat temu w Tomaszowie

Zapraszamy na na otwarcie wystawy czasowej pt. " 100 lat temu w Tomaszowie. Tomaszów i tomaszowianie w latach 1914 - 1920", które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 i uświetni je wykład dra Daniela Warzochy z Muzeum pt. " 100 lat temu w Tomaszowie " oraz koncert muzyki polskiej w wykonaniu uczniów PSM I i II st.

06.11.2018 09:43
„Kobieta i Kwiaty” pędzlem malowane
„Kobieta i Kwiaty” pędzlem malowane

W czwartek, 8 marca 2018 roku, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się wernisaż wystawy, organizowanej od dziewiętnastu lat przez Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim, zatytułowanej "Kobieta i kwiaty".

11.03.2018 19:00
Tajemnice muzealiów
Tajemnice muzealiów

Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia. W ramach obchodów tego jubileuszu, w piątek 17 listopada 2017 roku, zorganizowane zostało spotkanie zatytułowane "Tajemnice muzealiów.

19.11.2017 15:22    7
"Wieczory ze sztuką" w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
"Wieczory ze sztuką" w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

11 października w białobrzeskiej filii MCK-u, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory ze sztuką”. Organizatorem było Miejskie Centrum Kultury, filia DOK i tomaszowskie Stowarzyszenie Amatorów Plastyków. Zgodnie z ideą, jaką jest prezentowanie różnorodnej twórczości podczas jednego, artystycznego wieczoru, tym razem organizatorzy połączyli sztuki plastyczne z „nutą muzyki”, „odrobiną poezji” oraz historią.

12.10.2017 11:48
"Reminiscencje" w Muzeum
"Reminiscencje" w Muzeum

Wystawa zatytułowana " Reminiscencje" to efekt pracy zespołu kuratorskiego - uczestników partycypacyjnego projektu edukacyjno - wystawienniczego " Uwolnić z magazynów. Muzealia okiem nie muzealników" realizowanego przez tomaszowskie Muzeum dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „ Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „ Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018” . .

09.10.2017 20:54
Wernisaż wystawy „Piękno przyrody pędzlem malowane - Spała 2017”
Wernisaż wystawy „Piękno przyrody pędzlem malowane - Spała 2017”

Spała to miejscowość nad Pilicą, która od lat przyciąga wielu turystów i sympatyków piękna. W tej letniskowej miejscowości w dniach od 11 do 15 maja bieżącego roku odbył się XXVI plener malarski zatytułowany „Piękno przyrody pędzlem malowane”. Wspomniane warsztaty organizowane są przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.

15.09.2017 17:32
Strojenie przepiórki i inne zwyczaje
Strojenie przepiórki i inne zwyczaje

Tomaszowskie Muzeum zaprasza na wystawę pt. „Zwyczaje i obrzędy żniwne regionu rawsko-opoczyńskiego. Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów działu etnograficznego Muzeum, Łódzkiej Wytwórni Filmowej i osób prywatnych.

17.08.2017 07:14    1
"Na ostro. Na twardo"
"Na ostro. Na twardo"

Z olbrzymią przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa wielkoformatowego wybitnego polskiego artysty Piotra Naliwajki pt. "Na ostro. Na twardo", w muzycznej oprawie Marka "Makarona" Motyki, który odbędzie się w piątek 30. czerwca o godz. 19:00.

21.06.2017 23:14
Witamy w nanoświecie
Witamy w nanoświecie

Zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej pt. " Witamy w nanoświecie", które odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r. o godz. 12.00

12.05.2017 11:16
Kocha muzykę odkąd był małym chłopcem
Kocha muzykę odkąd był małym chłopcem

Krzysztof Jochan, właściciel Galerii we Wsi Niebrów ma nowy pomysł na uhonorowanie Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout

10.04.2017 23:59
Fiszbach w Tkaczu
Fiszbach w Tkaczu

W Miejskim Centrum Kultury, filia O.K."Tkacz", można aktualnie oglądać wystawę obrazów Wiesława Fiszbacha.

20.03.2017 10:33
Finisaż Wystawy IX Pleneru Malarskiego Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej
Finisaż Wystawy IX Pleneru Malarskiego Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej

02.03.2017 r. o godz. 15:30 w Gminnym Centrum Kultury w Inowłodzu odbył się finisaż IX pleneru malarskiego Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej „SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE ZGIERSKIM”.

03.03.2017 19:08
Szły na wschód bataliony, szwadrony i pułki
Szły na wschód bataliony, szwadrony i pułki

„SZŁY NA WSCHÓD BATALIONY, SZWADRONY I PUŁKI” to tytuł wystawy prezentowanej w Skansenie Rzeki Pilicy (filii MCK), autorstwa dr art. grafika/fotografika Piotra Wypycha. Dotyczy ona pozostałości jakie I wojna światowa „odcisnęła” w sposób trwały na terenie dzisiejszego województwa łódzkiego, w tym także nad rzeką Pilicą

03.03.2017 17:13
Wystawa “Zimowe impresje” w holu Urzędu Miasta
Wystawa “Zimowe impresje” w holu Urzędu Miasta

Miejskie Centrum Kultury, filia MOK oraz sekcja plastyczna Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają do odwiedzenia wystawy malarstwa p.t. "Zimowe impresje", którą można oglądać w Galerii w Ratuszu (hol Urzędu Miasta, I piętro) w dniach od 3 do 24 lutego.

08.02.2017 16:06
Śnieżne inspiracje - wystawa
Śnieżne inspiracje - wystawa

Zima i śnieżna aura zainspirowała Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim.

07.02.2017 20:35
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 14 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejcaAutor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a