Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 08:12
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Sporty walki

Znakomite rozpoczęcie sezonu tomaszowskich wojowników !!!
Znakomite rozpoczęcie sezonu tomaszowskich wojowników !!!

Na Pucharze Polski Kick Light Kadetów i Juniorów w Kickboxingu w Warszawie wystartowało dwoje fighterów z Tomaszowa Mazowieckiego. Patrycja Rzeźnik oraz Marcel Pietraszek reprezentujący na co dzień barwy Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. Kolejny raz udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć na kickboxerskich matach. Opiekunem teamu był Marek Gasiński.

10.09.2022 16:30    1
Dziewczyny na medal a nawet dwa
Dziewczyny na medal a nawet dwa

W dniach 13-15 maja 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów I Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-do ITF w Pankach.

20.05.2022 10:20    3
3-5 czerwca br. w Arenie Lodowej odbędą Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo
3-5 czerwca br. w Arenie Lodowej odbędą Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo

To pierwsza tego typu impreza w Tomaszowie Mazowieckim. Mimo to ta odmiana sportów walki jest u nas doskonale znana. Wszystko to dzięki sukcesom Marty Mysur, tomaszowskiej policjantki, a równocześnie medalistce i członkini polskiej kadry narodowej Taekwondo

06.05.2022 12:52
ALEX WÓJCIK BRĄZOWYM MEDALISTĄ PUCHARU POLSKI JUNIORÓW 
ALEX WÓJCIK BRĄZOWYM MEDALISTĄ PUCHARU POLSKI JUNIORÓW 

Podczas Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do, który miał miejsce w Nowej Rudzie Słupiec w dniach 4-5.03 startowało blisko 300 zawodników. Tomaszowska Akademię Taekwon-do reprezentowało 3 adeptów. Rywalizacja była bardzo zacięta i w niektórych konkurencjach startowało ok 70 osób w jednej kategorii. Serdecznie gratulujemy Alexowi Wójcik, który zdobył brązowy medal w kategorii walk Juniorów  -56kg.

09.03.2022 17:46    3
Znakomity występ podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego 
Znakomity występ podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego 

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Karate w Białej Podlaskiej – 22.05.2021r.

04.06.2021 08:26
Brąz przyjechał do Tomaszowa
Brąz przyjechał do Tomaszowa

W miniony weekend tj. 28-30 maja 2021r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo. W Nowej Rudzie Słupiec do rywalizacji na matach stanęło blisko 400 zawodników z 42 klubów. W niektórych kategoriach liczba uczestników przekraczała 100 osób.

02.06.2021 11:08    1
Marcel Pietraszek - Mistrzem Polski  
Marcel Pietraszek - Mistrzem Polski  

Podopieczny sensei Marcina Kopczyńskiego z tomaszowskiej sekcji rawskiego Klubu Karate Kyokushin został Mistrzem Polski kick-light / Kadet młodszy [m] / -52kg. Zawody odbyły się w miniony weekend 14-16.05.2021 w Włoszakowicach.

23.05.2021 10:18    1    3
24 medale zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo
24 medale zawodników Tomaszowskiej Akademii Taekwondo

8 marca 2020 roku w Tomaszowie Mazowieckim podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwondo gościliśmy ponad 200 zawodników. Na matach w ZSP nr 4 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim uczestnicy rywalizowali w konkurencji układów formalnych, walki sportowej i technik specjalnych. Tomaszowscy Adepci 24 razy stawali na podium.

19.03.2020 12:04
Walczyli we Włocławku
Walczyli we Włocławku

Na koniec roku kalendarzowego nasi młodzi karatecy wybrali się na Puchar Polski do Włocławka. Jak sami podkreślają, były to najmocniejsze ale i zarazem jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów mijającego roku, w jakich brali udział.

19.12.2019 17:51
Nasi na turnieju Karate Shinkyokushin "RANDORI CUP"  
Nasi na turnieju Karate Shinkyokushin "RANDORI CUP"  

Na zawodach w Radomsku nie mogło zabraknąć wojowników z Tomaszowa i Rawy wraz ze swoim trenerem Sensei Marcinem Kopczyńskim.

03.12.2019 21:32    2
Wrócili z medalami
Wrócili z medalami

Turniej Karate Kyodokyokushin Polish Cup 2019 oraz IBU Martial Arts Gala 2019 – Siedlce 09.11.2019r.

14.11.2019 21:43    2
Tomaszowianie triumfowali
Tomaszowianie triumfowali

Grupa tomaszowskich adeptów sztuk walki brała udział VIII Ogólnopolskim Turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019, który odbył się w tym tygodniu w Częstochowie. Jak zwykle wrócili do domu z walizkami pełnymi medali.

31.10.2019 09:10    2
Michał ze złotem
Michał ze złotem

Nasz najbardziej utytułowany karateka Michał Bąbos może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jeszcze jeden złoty medal. Tym razem może poszczyć się zwycięstwem w największym i najbardziej prestiżowym turnieju w Polsce którym jest Polish Open, który odbył się w Bielsku Białej. Obecnie Michał Bąbos przygotowuje się do startu w turnieju z cyklu Premier League w Madrycie.  

12.10.2019 09:59    1
O  Puchar z Żeliwa  
O  Puchar z Żeliwa  

Na pierwszy sprawdzian swoich umiejętności zawodnicy tomaszowskiej sekcji Karate Kyokushin pod wodzą Sensei Marcina Kopczyńskiego wybrali się do Końskich by zawalczyć w Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa.

08.10.2019 22:50
II Ogólnopolska Olimpiada Karate – Poraj 2019
II Ogólnopolska Olimpiada Karate – Poraj 2019

Tomaszowscy karatecy wybraliśmy się do Poraju by powalczyć w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Karate organizowanej przez Polską Federację Okinawa Uechi-Ryu Karate-Do z Sensei Zbyszkiem Rychlewskim na czele.

09.06.2019 14:23
Zostać mistrzem czyli egzamin w tomaszowskiej sekcji Karate Kyokushin  
Zostać mistrzem czyli egzamin w tomaszowskiej sekcji Karate Kyokushin  

Do egzaminu (28.05) przystąpiło prawie siedemdziesięciu karateków z Tomaszowa. W sumie w całym naszym Klubie stu czterdziestu. Dla wielu młodych wojowników był to pierwszy test ich umiejętności i egzaminowi towarzyszył niemały stres .

09.06.2019 14:19    1
VI Świętokrzyska Liga Karate Koronea Cup – Kielce 
VI Świętokrzyska Liga Karate Koronea Cup – Kielce 

  Zawodnicy Rawskiego Klubu Karate Kyokushin na przedostatnie zwody udali się do Kielc. Odbyła się tam już szósta edycja Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea Cup organizowanej przez naszych przyjaciół z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea z Shihan Krzysztofem Borowcem na czele. RKKK pod wodzą Sensei Marcina Kopczyńskiego reprezentowało trzydziestu zawodników.

28.05.2019 09:51
Karateka z Tomaszowa złotym medalistą
Karateka z Tomaszowa złotym medalistą

Trzystu pięćdziesięciu zawodników z czterdziestu trzech Klubów, cztery państwa - Polska, Rumunia, Czechy, Niemcy odwiedziły w miniony weekend Wieliczkę by powalczyć o Puchar Solny Karate Kyokushin.

14.05.2019 13:22
Marta Mysur z medalem
Marta Mysur z medalem

Od 22 do 28 kwietnia 2019 roku na Bawarskich matach w Inzell blisko 1200 zawodników z 64 państw rywalizowało podczas Mistrzostw Świata w Taekwon-do. Z ramienia reprezentacji Polski wystartowała Marta Mysur- Trener Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi. Poziom zawodów był bardzo wysoki, rywalizacja zacięta do samego końca. Owocna praca zawodniczki spowodowała, iż po kilkunastu dogrywkach z drużyną seniorek zdobyła brązowy medal w technikach specjalnych oraz tytuł II Vicemistrzyni Świata w Taekwon-do.

29.04.2019 21:14
Znakomity występ tomaszowskich karateków
Znakomity występ tomaszowskich karateków

Fenomenalnie zaprezentowali się tomaszowscy miłośnicy wschodnich sztuk walki  z sekcji Klubu Karate Kyokushin na Turnieju w Rawie Mazowieckiej.

22.04.2019 11:26    1
pochmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 8 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Orteza (sznurówka) tułowia sztywna wysoka ze stalkami lub fiszbinami - Orliman Opis: gorset wykonany jest z trzech, różnych warstw oddychających materiałów (bawełna, pianka, poliester). Materiał użyty do produkcji pasa jest półelastyczny, jego struktura zapewnia maksymalną, możliwą do uzyskania przewiewność. Łatwy w zakładaniu, wygodny w użyciu, system dociągowy taśm stabilizacyjnych. Taśmy są zapinane na velcro, które dzięki odpowiedniej konstrukcji mogą być dopasowane na długość do każdego pacjenta indywidualnie. Elastyczne taśmy pozwalają regulować siłę naciągu i przylegania pasa według indywidualnych potrzeb pacjenta. Zapięcia boczne pasa zaprojektowano tak by łatwo dopasować gorset. Taśmy dociągowe posiadają dodatkowe szlufki ułatwiające zapinanie i odpinanie, szczególnie przydatne osobom ze słabą sprawnością manualną. Pas posiada w części tylnej cztery fiszbiny, z których dwie są twardsze a dwie miękkie i mogą być stosowane zamiennie lub razem. W części przedniej znajdują się stalki, które zapobiegają zwijaniu się pasa oraz wspierają powłoki brzuszne zwiększając poprzez to siłę stabilizacji. Taśmy barkowe pozwalają na zastosowanie dodatkowej siły dociągowej. Zalecenia: stany zapalne kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego, zmiany zwyrodnieniowe, choroby krążka międzykręgowego, pooperacyjnie. Zastosowanie: dobre podparcie w części piersiowo-lędźwiowej kręgosłupa, dzięki przewiewności i miękkości materiału gorset jest bardzo lekki oraz wygodny w noszeniu. Kolor:beż. Wysokość z przodu:22 cm.Wysokość z tyłu:51 cm. Tabela - rozmiary: ROZMIAR S/1 M/2 L/3 XL/4 XXL/5 Obwód bioder w najszerszym miejscu (cm) 80-90 90-100 100-110 110-120 1 20-130 Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Slowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 15.07.2016Orteza (sznurówka) tułowia sztywna wysoka ze stalkami lub fiszbinami - Orliman
Reklama
a