Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 02:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Kultura, Rozrywka

Noc Bibliotek 2022
Noc Bibliotek 2022

W piątek 30 września 2022 r. o godz. 17 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpocznie się VIII edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: „To się musi powieść”.

26.09.2022 17:18    1
Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie historycznym
Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie historycznym

Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów” organizuje dla mieszkańców miasta Tomaszowa Mazowieckiego internetowy konkurs historyczny „Śladami HUBALA i Armii Krajowej - Tomaszów Mazowiecki 1939-1945”. Start konkursu - 27 września 2022 roku w Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.

26.09.2022 17:14    1
Poetycka opowieść nie tylko o pięknej Stefanii
Poetycka opowieść nie tylko o pięknej Stefanii

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim powitała jesień poetycko i romantycznie. 23 września 2022 r. o godz. 13.00 w ramach projektu „W okowach miłości Niepodległej” prelekcję wygłosił Zbigniew Milczarek – nauczyciel języka polskiego, bibliofil i wydawca, popularyzator twórczości Julian Tuwima oraz Brunona Schulza.

26.09.2022 11:42
Magia na płótnach zaklęta
Magia na płótnach zaklęta

W piątkowy wieczór (23 września) w Miejskim Centrum Kultury Tkacz otworzyliśmy wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy. Wernisaż poprowadził Mirosław Bernacki, pierwszy mentor artystyczny pani Magdy, która w Tkaczu rozpoczynała pod jego kierunkiem swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem.

26.09.2022 11:27
Coolturalne Show z MCK-iem – przyjdź na zajęcia otwarte
Coolturalne Show z MCK-iem – przyjdź na zajęcia otwarte

Od 26 do 30 września w Miejskim Centrum Kultury (Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50, Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39 i Browarna przy ul. Browarnej 7) odbędzie się Coolturalne Show, czyli otwarte zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ich trakcie będzie można lepiej poznać ofertę placówki na nowy rok edukacyjno-kulturalny 2022/2023, porozmawiać z kadrą specjalistów, obejrzeć pracownie i poznać więcej szczegółów na temat nowych form, które ruszają od tego roku.

26.09.2022 11:22    1
Iwona Kmiecik na międzynarodowym festiwalu w... Peru
Iwona Kmiecik na międzynarodowym festiwalu w... Peru

Utalentowana tomaszowska wokalistka, znana między innymi z udziału w The Voice of Poland oraz między innymi ze współpracy z Pawłem Domagałą, Iwona Kmiecik bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki FICA w... Peru. Do Ameryki Południowej poleciała wspólnie z Michałem Stawarskim.

24.09.2022 09:26    2
Dni otwarte w MCK. Zapraszamy na zajęcia.
Dni otwarte w MCK. Zapraszamy na zajęcia.

Miejskie Centrum Kultury ma dla Was ciekawe propozycje na zagospodarowanie wolnego czasu i rozwijanie swoich pasji. W ofercie placówki znaleźć można zarówno zajęcia dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Podczas „Dni Otwartych” w MCK Za Pilicą, Tkacz i Browarna chętni do uczestnictwa w poszczególnych formach zajęć pod okiem instruktorów mogą zapoznać się z propozycjami zajęć organizowanych w roku 2022/2023 oraz wziąć udział m.in. w miniwarsztatach: ceramicznych, muzycznych oraz w treningu sportowym.

21.09.2022 17:05    1
„Ekopocztówka” – weź udział w konkursie plastycznym
„Ekopocztówka” – weź udział w konkursie plastycznym

Do 7 listopada br. w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim można składać prace plastyczne o tematyce ekologicznej w konkursie pn. „Ekopocztówka”. Jest on skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego.

20.09.2022 17:05
Zofia Machnicka: Witkacy to człowiek swojego i naszego czasu
Zofia Machnicka: Witkacy to człowiek swojego i naszego czasu

Intuicje Witkacego nierzadko okazują się do dziś aktualne. Witkacy to człowiek swojego i naszego czasu – mówi PAP Zofia Machnicka, współkuratorka wystawy „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia” w Muzeum Narodowym w Warszawie.

18.09.2022 14:16
17 września obchodzimy Dzień Sybiraka
17 września obchodzimy Dzień Sybiraka

17 września – w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę z 1939 r. – obchodzony jest Dzień Sybiraka, który upamiętnia wszystkich Polaków zesłanych na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. "Dla historii Polski Sybir ma kluczowe znaczenie" - mówi PAP dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku prof. Wojciech Śleszyński. W Tomaszowie Mazowieckim obchody Święta miały miejsce wczoraj

17.09.2022 12:56    1
Zapraszamy na wystawę Magdaleny Dziejmy
Zapraszamy na wystawę Magdaleny Dziejmy

Miejskie Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim organizuje wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy.

16.09.2022 11:08
Fortepiany Wolności – Kuba Sokołowski gra Valentyna Silvestrova
Fortepiany Wolności – Kuba Sokołowski gra Valentyna Silvestrova

W najbliższą sobotę (17 września) o godz. 20. zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Fortepiany Wolności”. Kuba Sokołowski wykona kompozycje ukraińskiego kompozytora Valentyna Silvestrova oraz ukraińskie pieśni. Miejscem koncertu będzie Fabryka Sztuki (ul. Tymienieckiego 3, Łódź). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

15.09.2022 20:30
Ruszyły warsztaty jazzowe, a z nimi kolejna edycja Love Polish Jazz Festival
Ruszyły warsztaty jazzowe, a z nimi kolejna edycja Love Polish Jazz Festival

Ponad 30. osób zainteresowanych rozwojem swoich talentów muzycznych zgłosiło się na warsztaty prowadzone przez wybitnych muzyków a równocześnie pedagogów w ramach 6. edycji Love Polish Jazz Festival. Impreza powoli staje się uznaną ogólnopolską marką. Tomaszów odwiedzają największe gwiazdy tego gatunku nie tylko w skali kraju le i świata. Przykładem jest tegoroczny występ Richarda Bony, muzyka znanego ze współpracy m.in. z Patem Metheny. Co więcej? Dowiedzieliśmy się na wczorajszej konferencji prasowej

15.09.2022 07:55
Wielokulturowa historia Tomaszowa – zapraszamy na wykład
Wielokulturowa historia Tomaszowa – zapraszamy na wykład

W Miejskim Centrum Kultury Browarna w środę, 14 września odbędzie się wykład poświęcony wielokulturowej historii Tomaszowa Mazowieckiego. Wygłosi go archeolog dr Anna Nierychlewska. Początek o godz. 16. Wstęp wolny.

12.09.2022 17:11
Tomaszowski Dzień Sybiraka
Tomaszowski Dzień Sybiraka

Zapraszamy na miejskie uroczystości patriotyczne z okazji 83. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka.

12.09.2022 16:54
Bądź bezpieczny
Bądź bezpieczny

Zabawa i edukacja ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko wypełniła Piknik zorganizowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego na tomaszowskiej przystani. Odbywał się on pod hasłem „Bądź bezpieczny”.

11.09.2022 10:18
Za nami XV edycja „Lokalnych Niebanalnych”
Za nami XV edycja „Lokalnych Niebanalnych”

Pierwszy wrześniowy weekend wypełniony był wydarzeniami, które znalazły się w programie XV Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni” pod hasłem „Mamy tę moc!”. I moc była z nami! Narodowe Czytanie „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, konkurs „Płyń na byle czym”, koncert MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO ze specjalnym, gościnnym udziałem KATARZYNY ŁASKIEJ, koncerty grupy WOKALNI i greckiego zespołu MYTHOS, stoiska promocyjne NGO, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na przystani miejskiej nad Pilicą na mieszkańców Tomaszowa.

08.09.2022 16:12    3
Piknik Województwa Łódzkiego „Bądź bezpieczny”
Piknik Województwa Łódzkiego „Bądź bezpieczny”

Już w najbliższy piątek, 9 września w godzinach 10-16 na Przystani nad Pilicą odbędzie się Piknik Województwa Łódzkiego pod hasłem „Bądź bezpieczny”. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji: pokazy, konkursy, animacje i zabawy rekreacyjne dla dzieci, stoiska promocyjne, punkty edukacyjne i występy artystyczne.

08.09.2022 14:05
Wystawa „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”
Wystawa „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie i Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na ekspozycję poświęconą wielkim ssakom epoki lodowcowej. Zaprezentowane zostaną kości ssaków, które żyły na terytorium Polski w epoce zlodowaceń – glacjałów, a także interglacjałów – okresów wycofywania się lądolodu i ocieplania klimatu.

08.09.2022 12:34    1
Na wojennych ścieżkach - kolejna gra miejska
Na wojennych ścieżkach - kolejna gra miejska

Zaproszenie do udziału w Grze Miejskiej i Konkursie Historycznym w ramach Projektu „Śladami „Hubala” i Armii Krajowej - Tomaszów Mazowiecki 1939-1945”

07.09.2022 17:31    1
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Twój Sklep Medyczny - Pas lędźwiowo-krzyżowy z 4 wzmocnieniami SP-781 Wykonany z innowacyjnego materiału w opatentowanej technologii MultiCeramic. Materiał antybakteryjny, hipoalergiczny, ze wzmocnioną siłą wchłaniania i odprowadzania wilgoci. Zapewnia dużą skuteczność stabilizacjiDzięki dodatkom cząstek ceramicznych pozwala utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała powodując wzrost cyrkulacji krwi, co przyspiesza gojenie oraz łagodzi ból. Szczególnie polecany po zabiegach operacyjnych odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przy osteoporozie, zwężeniu tarczek międzykręgowych, po zdjęciu opatrunku gipsowego w procesie doleczania, przy dyskopatii oraz zwyrodnieniach kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jak również kręgozmyku, stanach przeciążeniowych odcinaka lędźwiowo-krzyżowego Dzięki zastosowaniu (w części tylnej) unikalnych nierdzewnych, anatomicznie wyprofilowanych stalek daje gwarancję skutecznej stabilizacji. System podwójnego dopinania oraz użyte materiały gwarantują pełen komfort użytkowania. Polecany również w przypadku bólów reumatycznych kręgosłupa - powoduje jego wewnętrzne rozgrzanie. Rozmiary: (mierzyć obwód wokół pasa) S: 58,4–68,6cm, M: 71,1-81,3cm, L: 83,8-94,0cm, XL: 96,5-106,7cm Sposób konserwacji: Prać ręcznie w temperaturze do 40oC (po wyjęciu elementów metalowych). Nie stosować wybielaczy, nie chlorować, nie prasować, nie prać chem. Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4.Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 28.05.2016Twój Sklep Medyczny - Pas lędźwiowo-krzyżowy z 4 wzmocnieniami SP-781
Reklama
a