Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 13:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Z okolicy

Szkoła Publiczna w Glinniku z nową bieżnią
Szkoła Publiczna w Glinniku z nową bieżnią

Protokół końcowy podpisany, prace skończone, uczniowie Szkoły Podstawowej w Glinniku mogą się cieszyć nową bieżnią. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z programu „Infrastruktura sportowa Plus” Województwa Łódzkiego.

16.09.2022 09:48
Nowoczesna rehabilitacja z opieką całodobową w Ujeździe
Nowoczesna rehabilitacja z opieką całodobową w Ujeździe

Ośrodek rehabilitacji i opieki Comfort Life w Ujeździe to jedyne tego typu miejsce w województwie łódzkim, gdzie podczas pobytów rehabilitacyjno - opiekuńczych, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również urządzenia w zakresu robotyki.

15.09.2022 17:45    1
Gmina Czerniewice: Pomoc psychoterapeuty i logopedy
Gmina Czerniewice: Pomoc psychoterapeuty i logopedy

W ramach projektu „Wsparcie rodzin w Gminie Czerniewice”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w gminie będzie można skorzystać z pomocy specjalistów: psychoterapeuty oraz logopedy. Urzędnicy opublikowali harmonogramy.

15.09.2022 10:18
Szukają urzędników w gminie Rzeczyca
Szukają urzędników w gminie Rzeczyca

Władze gminy Rzeczyca szukają urzędników. Wójt ogłosił dwa nabory. Pierwszy dotyczy stanowiska ds. zamówień publicznych, drugi to zastępstwo do spraw kancelaryjno – organizacyjnych.

13.09.2022 08:48
Gmina Rokiciny: Pomagają i zbierają ciepłe rzeczy
Gmina Rokiciny: Pomagają i zbierają ciepłe rzeczy

Artykuły pierwszej potrzeby w ramach pomocy humanitarnej od mieszkańców Gminy Rokiciny trafiły do najbardziej potrzebujących ukraińskich rodzin z rejonu Szarogrodzkiego.

12.09.2022 11:56    1
Droga Brzozów – Sadykierz gotowa. Mieszkańcy dopięli swego
Droga Brzozów – Sadykierz gotowa. Mieszkańcy dopięli swego

O modernizację drogi Brzozów – Sadykierz mieszkańcy tamtego rejonu zabiegali od lat. Jak podkreślali w swojej petycji z 2021 roku, już w 2018, podczas oględzin drogi, pracownicy starostwa stwierdzili, że jest ona mocno uczęszczana i trzeba wykonać niezbędne prace. Do czasu wystosowania przez mieszkańców do starosty petycji, nic się nie działo. Dopiero w tym roku prace ruszyły, a ostatnio za pośrednictwem facebooka wójta Marka Kaźmierczyka dowiedzieliśmy się, że droga już gotowa.

10.09.2022 13:55    6    2
Radwanka z nowym boiskiem
Radwanka z nowym boiskiem

Boisko było długo oczekiwaną inwestycją. Gmina aż trzykrotnie aplikowała o środki na jego budowę do Urzędu Marszałkowskiego, jednak bezskutecznie. Ostatecznie obiekt powstał dzięki dotacji z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie zrealizowała firma Complexe Sportif Grażyna Kowalska z Tłuszcza za cenę umowną 314.431,84 zł . Boisko powstało w otoczeniu siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw, wpisując się cel, jakiemu służy teren przy świetlicy wiejskiej w Radwance.

09.09.2022 20:56    1
Wielkie czytanie na zamku. Słuchały także dzieweczki
Wielkie czytanie na zamku. Słuchały także dzieweczki

3 września 2022 roku na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

05.09.2022 10:30
Zmienia się Centrum Lubochni
Zmienia się Centrum Lubochni

Sukcesywnie zmienia się centrum Lubochni. Wspólnie z APDRONE pokazujemy Wam, jak przebiegają prace budowlane

27.08.2022 14:26    1    4
Lech Dybik zajrzy na Piknik do Kochanowa
Lech Dybik zajrzy na Piknik do Kochanowa

Już w tę sobotę odbędzie się „Letni piknik na trawie przy kawie”. Do wspólnej zabawy zaprasza sołectwo Kochanów w gminie Lubochnia. Gościem specjalnym pikniku będzie aktor teatralny i filmowy, a także pieśniarz, Lech Dyblik. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, animacji dla dzieci, wspólnego grilla. Na scenie zobaczymy mieszkańców Kochanowa, a także zaprzyjaźnione stowarzyszenia i zespoły z powiatu tomaszowskiego. Początek zabawy o godz. 17.00. Piknik odbędzie się przy świetlicy sołeckiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

18.08.2022 20:02    1
Dzika Ekokuchnia w Lubochni
Dzika Ekokuchnia w Lubochni

Stowarzyszenie Step by Step i Gmina Lubochnia zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w Konkursie Kulinarnym „Dzika kuchnia – ekokuchnia”, który odbędzie się w Parku Gminnym w Lubochni w niedzielę, 15 sierpnia 2022 roku o godzinie 14.00.

31.07.2022 11:21
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty

Zapowiadany od początku obecnej kadencji samorządowej basen w osiedlu Niewiadów w gminie Ujazd został wczoraj oficjalnie otwarty. Jesteśmy ciekawi jak podoba Wam się zrewitalizowany obiekt. Koszt budowy to ponad 25 milionów złotych. Prace przy przebudowie obiektu w Niewiadowie ruszyły na przełomie 2020 i 2021. Wykonawcą jest firma z Warszawy: ZAB-BUD sp. z o.

30.07.2022 09:15    7    10
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.

Nowy sprzęt udało się pozyskać dzięki współpracy OSP z producentem przyczep w Niewiadowie. Fabrycznie nowa przyczepka to element realizowanego przez OSP projekt, który ma usprawnić ich pracę w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

26.07.2022 14:20
BRINGE GLUCK
BRINGE GLUCK

Monodram odbędzie się w ramach Dni Inowłodza w dniu 31.07.2022 r. o godzinie 19.30 na zamku Kazimierza Wielkiego  w Inowłodzu.

24.07.2022 18:30
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 44-letniego łodzianina, który na kierownicy roweru wiózł torbę z ponad kilogramem marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono kolejne narkotyki. Łącznie przejęto ponad 2100 gramów narkotyku i sprzęt służący do jego produkcji. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. W stosunku do mężczyzny zastosowano środek zabezpieczający w postaci aresztowania na 3 miesiące.

22.07.2022 15:17    4    4
Strażackie trąbienie w spalskim krajobrazie
Strażackie trąbienie w spalskim krajobrazie

3 lipca 2022 r. w pięknej scenerii Spalskiego Krajobrazu odbył się 19 Koncert Strażackich Orkiestr Dętych w powiecie tomaszowskim „Spała 2022”.

05.07.2022 12:02
Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy
Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy

Od lipca podróżni korzystają z odnowionego przystanku Wolbórka (między Będkowem a Czarnocinem), który zapewnia wygodne podróże m.in. do Łodzi, Koluszek i Częstochowy. Zadanie zostało zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 100 mln zł współfinansowanego ze środków POIiŚ.

04.07.2022 18:13    4
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja odkrytego kompleksu basenowego w Ujeździe. Widok z drona robi wielkie wrażenie.

02.07.2022 12:51    38    4
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.

 24 czerwca 2022 r. odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Inowłódz.

27.06.2022 16:50    1    1
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka

Popołudnie rozpoczęło się spotkaniem na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, gdzie na zamkowym dziedzińcu prowadzono warsztaty wicia wianków. Po wspaniałych występach artystycznych Zespołów Ludowych „Królowianie” i „Brzustowianie” można było wysłuchać opowieści sobótkowych.

27.06.2022 16:00
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 14 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejcaAutor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a