Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 02:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Powiat Tomaszowski

Gminy Ujazd i Lubochnia wzbogacą się o samochody do przewozu osób niepełnosprawnych
Gminy Ujazd i Lubochnia wzbogacą się o samochody do przewozu osób niepełnosprawnych

Łącznie na zakupy gminy mają 240 tys. zł (po 120 tys. każda). Środki pochodzą z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program prowadzi powiat tomaszowski.

05.09.2022 14:07    7
Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...
Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...

Nie ma chyba nic gorszego niż niefrasobliwy stosunek do pieniędzy publicznych. W polskich samorządach nigdy nie było z tym najlepiej, ale z czasem jest coraz gorzej. Traktowanie wspólnego majątku, jak łupu, marnotrawstwo stało się normą i celem kolejnych samorządowych wyborów. Zasada "teraz k... My" wciąż obowiązuje i ma się dobrze, mimo wysiłków różnych organizacji społecznych, jak Transparency International. Obecnie ta niefrasobliwość jest z jednej strony infantylna, z drugiej wyjątkowo cyniczna. Co gorsza dotknęły nas bardzo trudne czasy. O oszczędnościach przetargowych możemy jedynie pomarzyć, o ile w ogóle udaje się znaleźć wykonawcę inwestycji, to cena oferowana przez niego, wymaga korygowania budżetowych zapisów. To co dwa lata temu można było wykonać za milion, dzisiaj potrafi kosztować 2 miliony. W tej sytuacji powinno się każdą wydawaną złotówkę oglądać kilka razy, ciąć zbędne wydatki, ograniczać wszystko to, co jest zbędne. Tak się jednak nie dzieje. Dlaczego? Bo łatwo jest wydawać nie swoje pieniądze, a publiczne znaczy nadal "niczyje". Sposób myślenia rodem z komuny wciąż jest aktualny.

04.06.2022 14:48    16    13
633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW
633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

We wtorek, 21 lipca 2020 roku, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa na temat dofinansowania termomodernizacji budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

21.07.2020 19:43    8
Setki tysięcy złotych nie tylko na walkę z koronawirusem
Setki tysięcy złotych nie tylko na walkę z koronawirusem

W czwartek, 9 lipca 2020 roku, na terenie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. odbyła się konferencja prasowa, dotycząca pandemii koronawirusa.

10.07.2020 12:54
Fajne Babki i Ludowiacy na uroczystości wręczenia grantów dla sołectw z powiatu tomaszowskiego
Fajne Babki i Ludowiacy na uroczystości wręczenia grantów dla sołectw z powiatu tomaszowskiego

W poniedziałek, 6 lipca 2020 roku, w Domu Kultury w Będkowie odbyło się uroczyste wręczenie grantów dla sołectw z powiatu tomaszowskiego. Uroczystość uświetniły występy dwóch zespołów ludowych z gminy Będków: Fajne Babki i Ludowiacy od Będkowa.

07.07.2020 21:45
Dotacje na odrestaurowanie trzech zabytkowych  kościołów z powiatu tomaszowskiego
Dotacje na odrestaurowanie trzech zabytkowych kościołów z powiatu tomaszowskiego

Sejmik Województwa Łódzkiego Uchwałą Nr XIX/288/20 z dnia 29 czerwca 2020 r. rozstrzygnął konkurs i udzielił w 2020 roku dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. O dofinansowanie mógł ubiegać się każdy, kto posiada tytuł prawny do zabytku

07.07.2020 21:40    3
Polna i Sadowa z nową nawierzchnią
Polna i Sadowa z nową nawierzchnią

Mieszkańcy Kolonii Zawada doczekali się wreszcie remontu drogi. Jej stan można byłoby nazwać katastrofanym. Ulica zniszczona przez jeżdżące tędy ciężarówki wymagała kompleksowej naprawy

25.05.2020 20:45
Kolejne budynki do termomodernizacji
Kolejne budynki do termomodernizacji

  Gmina Tomaszów Mazowiecki wzięła udział w ogłoszonym w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski konkursie w ramach osi priorytetowej Gospodarka Niskoemisyjna i  Poddziałania IV.2.2 „Termomodernizacja budynków”. Tytuł Projektu: „Zwiększenie efektywności energetycznej w sektorze publicznym i w sektorze budownictwa komunalnego poprzez termomodernizację budynków w Gminie Tomaszów Mazowiecki”

25.05.2020 20:38    3    3
Nowe tereny rekreacyjne w Smardzewicach
Nowe tereny rekreacyjne w Smardzewicach

Gmina Tomaszów Mazowiecki realizuje duży projekt turystyczny pn. „Podnoszenie jakości zasobów turystycznych Doliny Rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Powiecie Tomaszowskim" w skład którego wchodzi m.in. zadanie pn. „Budowa miejsca do obsługi turystyki kajakowej wraz z infrastrukturą w miejscowości Smardzewice”. 

12.05.2020 19:18    2    1
Powiat Tomaszowski razem z Krynicą Zdrój
Powiat Tomaszowski razem z Krynicą Zdrój

2 grudnia podpisane zostało "Porozumienie o współpracy" pomiędzy Gminą Krynicą-Zdrojem i Powiatem Tomaszowskim.

06.12.2019 09:49    3    3
Wygląda dziwnie ale tak ma być
Wygląda dziwnie ale tak ma być

Powiat Tomaszowski remontuje aktualnie drogę okolicach miejscowości Stasiolas. Mieszkańcty zwracają uwagę na "nietypowe" pobocza, które są wyłozone betonową kostką brukową. Pytają, czy mają one stanowić chodnik dla pieszych, czy ich przeznaczenie jest jakieś inne (zob. załączoną fotografię). Okazuje się, że problem stanowią drzewa, będące pomnikami przyrody.

01.11.2019 08:59    25    6
22 sołectwa otrzymały granty z Urzędu Marszałkowskiego
22 sołectwa otrzymały granty z Urzędu Marszałkowskiego

W czwartek, 25 lipca 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie, w czasie którego wręczone zostały granty przyznane przez Urząd Marszałkowski sołectwom z naszego powiatu.

25.07.2019 21:21    1
Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem
Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem

W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na boisku w Ciebłowicach Dużych odbył się kolejny już festyn zorganizowany z okazji Święta Ciebłowic. Wśród zaproszonych gości znalazł się także poseł Antoni Macierewicz

22.07.2019 20:30    48    38
Ołtarz odzyska dawny blask
Ołtarz odzyska dawny blask

Remont zabytkowego ołtarza głównego w kościele pod wezwaniem św. Anny w Smardzewicach razem z odnowieniem obrazu patronki, który się w nim znajduje, kosztować ma ok. 600 tysięcy złotych. Prace dofinansuje gmina Tomaszów oraz samorząd województwa łódzkiego. W miniony czwartek odbyło się spotkanie wicemarszałka województwa łódzkiego - Grzegorza Wojciechowskiego z ojcem Markiem Zienkiewiczem, proboszczem smardzewickiej parafii.

20.07.2019 09:00    14    3
Geoportal? Nie tak szybko, nie tak łatwo
Geoportal? Nie tak szybko, nie tak łatwo

Zarząd Powiatu w grudniu 2017 roku podpisał umowę o dofinansowanie projektu p.n. "Rozwój e-usług publicznych z zakresu infrastruktury informacji przestrzennej świadczonych przez Powiat Tomaszowski". Pod tą skomplikowaną i niewiele mówiącą przeciętnemu obywatelowi nazwą kryje się system, który w przyszłości pomóc ma w realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji. Jego częścią ma być tzw. geoportal. Czekają na niego firmy budowlane, geodeci ale i drobni inwestorzy, budujący chociażby  domki jednorodzinne. Realizacja projektu, mimo uzyskanego dofinansowania okazuje się wcale nie taka prosta. Pierwotnie całość prac miała zostać zakończona do 30 czerwca 2020 roku. Teraz wystąpiono o to, by termin realizacji przesunąć o rok.

20.03.2019 23:57    2    1
Szlachetne Zdrowie... nikt się nie dowie. Potrzeb dużo pieniędzy brak
Szlachetne Zdrowie... nikt się nie dowie. Potrzeb dużo pieniędzy brak

Tomaszowski Szpital oglądamy najczęściej z pozycji pacjenta. Irytują nas kolejki do specjalistów, długi czas oczekiwania na badanie i to, że mimo, iż płacimy obowiązkowe składki na leczenie, to i tak aby się leczyć korzystać musimy z pomocy prywatnej gabinetów lekarskich. Rzadko zastanawiamy się nad tym dlaczego czas oczekiwania na lekarza na SOR-e lub Izbie Przyjęć się wydłuża. Nie mamy świadomości, że brakuje w Polsce lekarzy, pielęgniarek, a ostatnio nawet ratowników medycznych. We wtorek, 5 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, na które zaproszono przedstawicieli Zarządu Szpitala. Rozmawiano przede wszystkim o bieżacych problemach finansowych.

11.03.2019 20:24    9
V sesja Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim
V sesja Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim

W czwartek, 28 lutego 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się V sesja Rady Powiatu.

06.03.2019 18:11    3    2
Muzyczny upominek dla pań od Starosty Powiatu Tomaszowskiego
Muzyczny upominek dla pań od Starosty Powiatu Tomaszowskiego

W sobotę, 2 marca 2019 roku, w sali kina Włókniarz w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert zatytułowany "Gdzie ci mężczyźni". Koncert przygotowany został przez Formacje Rewiową "Step by Step" pod kierownictwem Eweliny Grzelki, Joanny Seligi i Jakuba Wolaka, a gościnnie wystąpił Przemysław Majewski

05.03.2019 11:57    19
Szpital pod kreską
Szpital pod kreską

Od 1 stycznia 2019 roku mamy nowego prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Stanowisko to zajmuje obecnie dr n. med. Wiesław Chudzik. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu prezentował sprawozdanie z działalności, które można podsumować krótkim zdaniem: nie jest dobrze.

04.03.2019 18:19    22
Starosta nagrodził najlepsze tomaszowskie szkoły
Starosta nagrodził najlepsze tomaszowskie szkoły

W czwartek, 28 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbyła się V sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przed sesją zostały nagrodzone najlepsze szkoły naszego powiatu, które znalazły się w rankingu prowadzonym przez Portal Edukacyjny "Perspektywy".

03.03.2019 12:13    7    1
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Reklama
a