Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 01:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Budziszewice

Nowy sprzęt pomoże pomagać!
Nowy sprzęt pomoże pomagać!

Ochotnicza Straż Pożarna w Budziszewicach wzbogaciła się  o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Sprzęt niezbędny dla ratowania życia i mienia. O tym jak ważną rolę w systemie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu pełnią druhowie OSP nie trzeba nikogo przekonywać. Strażacy każdego dnia niosą pomoc, często z narażeniem własnego zdrowia. Każdy nowy sprzęt jest więc nie tylko na wagę złota ale też ludzkiego życia. Kluczyki do nowego samochodu przekazał strażakom z OSP w Budziszewicach, wójt Marian Holak.

15.11.2021 20:13    7    1
Nie pierwsza jego wpadka
Nie pierwsza jego wpadka

Tomaszowscy kryminalni ustalili, iż jeden z mieszkańców gminy Budziszewice w swoim domu może posiadać narkotyki. Podczas przeszukania policjanci ujawnili schowane w różnych skrytkach woreczki w których łącznie było 15,81 gramów marihuany. 22 latek usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.

27.01.2017 16:01    8
Śmierć na śliskiej drodze /aktualizacja/
Śmierć na śliskiej drodze /aktualizacja/

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj rano w miejscowości Mierzno gm. Budziszewice. W jego wyniku zginął kierowca jednego z dwóch samochodów, biorących udział w kraksie. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godz. 9. Czołowe zderzenia mercedesa z oplem corsą doprowadziło do śmierci 35 letniego kierowca opla. Poszkodowane w tym wypadku zostały też dwie inne osoby. Kierująca mercedesem 24 letnia kobieta oraz jej pasażerka z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Tomaszowie Maz. Uczestnikom wypadku pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Policja i prokuratura prowadzą czynności mające ustalić okoliczności tragedii.

20.01.2017 16:18    3
Starszy Pan na rowerze
Starszy Pan na rowerze

2 stycznia 2017 r. o godz. 16:25 w Budziszewicach na ul. J. Ch. Paska, 22 -letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, kierując samochodem marki Fiat, wyprzedzając 87 – letniego rowerzystę, nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do jego potrącenia. Starszy pan z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

03.01.2017 14:55
Będą nowe drogi
Będą nowe drogi

Mieszkańcy województwa, szczególnie wsi i małych miast odczują radykalną zmianę na drogach przed swoimi domami. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs unijny na budowę lub przebudowę dróg lokalnych.

21.09.2016 08:01    7
Uderzył w BMW i uciekł
Uderzył w BMW i uciekł

20 sierpnia o godzinie 18:30 w Budziszewicach doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy.

22.08.2016 15:31    2
Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych
Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych

Dwie gminy powiatu tomaszowskiego otrzymały dofinansowanie w ramach wyrównywania szans edukacyjnych i zapewnienia wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Nabór wniosków w trybie zamkniętym dotyczył poddziałania "zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej" realizowanego jak część Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

19.04.2015 18:40
Platforma Obywatelska rekomenduje do Rady Powiatu Tomaszowskiego w okręgu numer 7
Platforma Obywatelska rekomenduje do Rady Powiatu Tomaszowskiego w okręgu numer 7

Kandydaci do rady Powiatu Tomaszowskiego. Okręg numer 6 obejmuje gminy: Lubochnia, Czerniewice, Budziszewice, Żelechlinek

30.10.2014 19:10    2
Zginął na drodze w okolicach Budziszewic
Zginął na drodze w okolicach Budziszewic

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczorajszej nocy w okolicach Budziszewic. Po potrąceniu przez samochód marki Volkswagen, zginął 23 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Budziszewice. Wszystko wskazuje na to, że był pijany.

18.11.2012 14:35    10
Ogień w zakrystii
Ogień w zakrystii

W nocy z 7 na 8 lipca około godziny 1:45 miał miejsce pożar zakrystii w kościele w Budziszewicach. Jego przyczyną było najprawdopodobniej uderzenie pioruna w instalację elektryczną. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo wyposażenie zakrystii. Wstępnie straty oszacowano na 200 tysięcy złotych. W akcji gaśniczej brały udział 2 jednostki państwowej straży pożarnej oraz 8 ochotniczej.

09.07.2012 13:19    3
Napad w Budziszewicach
Napad w Budziszewicach

Dzisiaj około godziny 9:40 w miejscowości Budziszewice, powiat tomaszowski doszło do napadu na dwie pracownice Urzędu Gminy, w wyniku którego dokonano rabunku chwilę wcześniej wypłaconych w miejscowej placówce bankowej pieniędzy.

20.03.2012 15:02    14
"Bohater" wiecznie żywy
"Bohater" wiecznie żywy

Czy ktoś z młodego pokolenia może pamiętać jeszcze kult, jakim otoczona była w czasach PRL postać Janka Krasickiego? Zapewne wszyscy już zapomnieli, że był on patronem komunistycznych młodzieżowych organizacji, wielu szkół a nawet przedszkoli i żaglowców.

26.09.2011 00:10    14
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Reklama
a