Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 09:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Tomaszów Mazowiecki - miasto

Posypały się pozwy. Czy Tomaszów będzie kolejny?
Posypały się pozwy. Czy Tomaszów będzie kolejny?

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu opisywaliśmy to, że Tomaszów Mazowiecki trafił do internetowego atlasu nienawiści. Tworzą go od 2019 roku cztery osoby: Jakub Gawron, Paulina Pająk, Paweł Preneta i Kamil Maczuga, związani z lewicowymi środowiskami LGBT. Powodem umieszczenia naszego miasta było przyjęcie przez dwa samorządy uchwał wspierających polskie rodziny. Być może można byłoby przejść obojętnie obok grupy rzeszowskich hejterów, gdyny nie to, że ta działalność jest chyba poważnie traktowana przez instytucje Unii Europejskiej. Politycy unijni domagają się, aby ograniczyć finansowanie samorządów, które na mapie atlasu się znalazły. A to już jest sprawa dosyć poważna, ponieważ szkodzi mieszkańcom miasta i powiatu i to nie tylko przez naruszenie dobrego imienia obu samorządów (ci sami ludzie mówią przecież o praworządności). Zagrożenie utraty funduszy norweskich było powodem dla którego Marcin Witko zaproponował  wycofanie się z już podjętej uchwały. Teraz żarty się skończyły. Pierwsze samorządy postanowiły wystąpić na drogę sądową przeciwko autorom atlasu. Czy dołączy do nich Tomaszów? Niewykluczone. 

21.07.2021 13:42    19    2
(VIDEO) "Chce willę i BMW" czyli Mikołaj w MZK
(VIDEO) "Chce willę i BMW" czyli Mikołaj w MZK

W dniu dzisiejszym Miejski Zakład Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim dla najmłodszych podróżników przygotował nie lada niespodziankę. Od wczesnych godzin w tomaszowskiej komunikacji podróżował Mikołaj.

06.12.2019 23:46
Walczymy o czyste powietrze. Podpisane porozumienie z WFOŚiGW
Walczymy o czyste powietrze. Podpisane porozumienie z WFOŚiGW

Formalności związane z programem "Czyste Powietrze" będzie można w najbliższym czasie załatwić w tomaszowskim magistracie. To efekt porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z programu nie będą musieli jeździć do Łodzi.

27.07.2019 17:53    2    1
Raport nie wszystkim się podobał. Radni PO przeciw wotum zaufania dla Prezydenta
Raport nie wszystkim się podobał. Radni PO przeciw wotum zaufania dla Prezydenta

Sporo działo się wczoraj w czasie sesji absolutoryjnej w tomaszowskim magistracie. Co prawda Prezydent "skwitowanie" uzyskał, jednak emocji nie zabrakło, zarówno po stronie koalicyjnej, jak i opozycyjnej sali obrad... To nowość, bo niezależnie od oceny merytorycznej wypowiedzi radnych, po raz pierwszy odkąd Marcin Witko objął swój urząd, spotkał się z bezpośrednią falą krytyki. Czy uzasadnioną? Oceńcie sami. Weźcie też udział w naszej sondzie

29.06.2019 11:00    67    10
Radni nie chcą wygaszać Klatki
Radni nie chcą wygaszać Klatki

Na początku grudnia ubiegłego roku do tomaszowskiego magistratu wpłynęło pismo z żądaniem wygaszenia mandatu radnej Barbarze Klatce. Do dzisiaj niezidentyfokowany autor pisma podnosił, że niedawana kandydatka na Prezydenta Miasta jest mieszkanką Brzustowa, a więc nie ma biernego prawa wyborczego. Kodeks wyborczy w takich przypadkach jest oczywisty, mandat należy wygasić, występując wcześniej o wyjaśnienia do osoby bezpośrednio zainteresowanej. Tomaszowscy samorządowcy przez ponad 3 miesiące nie wiedzieli jak rozwiązać problem z radną Platformy Obywatelskiej. W końcu na dzisiejszej sesji rady miejskiej miała zostać powołana specjalna komisja, która sprawę miała wyjaśnić. Tak się jednak nie stało.

22.03.2019 16:16    15    2
Przebudują ulicę Lipową
Przebudują ulicę Lipową

W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna, chodniki, zatoki parkingowe, kanalizacja i oświetlenie. Na realizację inwestycji przeznaczono 1 400 000 zł. Miasto otrzymało cztery oferty, a po przeprowadzeniu ich oceny, wybrano najkorzystniejszą, którą złożyła firma BINSTAL z Tomaszowa Mazowieckiego. Umowa z wykonawcą opiewać będzie na kwotę 1 274 000 zł. Prace powinny zakończyć się na początku czwartego kwartału 2019 roku. 

06.03.2019 14:32    5    1
Nowa Rada Miejska po pierwszej sesji
Nowa Rada Miejska po pierwszej sesji

Rada Miejska nowej kadencji już zaprzysiężona. Wczoraj w trakcje sesji inauguracyjnej wybrano także przewodniczącego Rady oraz jego zastępców. Po raz kolejny pracami samorządowców pokieruje Krzysztof Kuchta. Swojego przedstawiciela w Prezydium Rady nie ma Platforma Obywatelska. W pierwszym głosowaniu, na Barbarę Klatkę nie zagłosowali nawet wszyscy przedstawiciele z jej własnego klubu radnych. Otrzymała jedynie 4 z 7 głosów.

20.11.2018 10:27    14    5
"Wczujmy się w klimat - adaptacja w mieście” Debata Ekspercka z udziałem Marcinem Witko
"Wczujmy się w klimat - adaptacja w mieście” Debata Ekspercka z udziałem Marcinem Witko

W środę, 21 lutego 2018 roku w Hotelu DoubleTree Hilton w Łodzi, odbyła się debata ekspercka zatytułowana „Wczujmy się w klimat” - adaptacja w mieście, zorganizowana w ramach projektu „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

22.02.2018 21:00    4
Dodatkowe korekty rozkładu jazdy
Dodatkowe korekty rozkładu jazdy

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że od 23 lutego 2018 r. wprowadzone zostaną korekty rozkładu jazdy dla poszczególnych kursów linii Nr 1, 2, 8 i 9. Zmiany dotyczą tylko dni powszednich i wynikają ze zgłoszonych uwag do rozkładu.

21.02.2018 21:37
Dyskutowali o samowystarczalności energetycznej
Dyskutowali o samowystarczalności energetycznej

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja naukowo-biznesowa na temat klastra energetycznego zorganizowana przez Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej i prezydenta Marcina Witko. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy skupieni w ramach Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta, burmistrzowie: Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, Opoczna Rafał Kądziela, Wolborza Andrzej Jaros, radni Rady Miejskiej oraz prezesi miejskich spółek.

21.02.2018 14:43
Tomaszowskie lasy wciąz pełne grzybów
Tomaszowskie lasy wciąz pełne grzybów

Sezon grzybowy powoli zbliża się ku końcowy. Co prawda o wiadrze podgrzybków, prawdziwków, czy kurek możemy zapomnieć jednak warto wspomnieć że w naszych lasach wciąż można liczyć na zbiory.

24.11.2016 13:16
B. Kącki: w gminach skuteczniej i szybciej rozwiązuje się problemy
B. Kącki: w gminach skuteczniej i szybciej rozwiązuje się problemy

z Bogdanem Kąckim, wójtem gminy Inowłódz rozmawiamy o zmianach o możliwości przyłączenia Spały do Tomaszowa Mazowieckiego

08.11.2016 23:15    3
Tomaszów wzorem do naśladowania
Tomaszów wzorem do naśladowania

Certyfikatem „Wzorowa Gmina” wyróżniono Tomaszów Mazowiecki podczas gali w Pałacu Poznańskich w Łodzi. Nagrodę „Lider Sportu” odebrał prezydent Marcin Witko.

07.11.2016 10:28
W Tomaszowie przybędzie 100-latków
W Tomaszowie przybędzie 100-latków

W województwie łódzkim ZUS wypłaca świadczenia 152 osobom w wieku stu lat i więcej. W tej grupie jest 138 kobiet i 14 mężczyzn. W tym roku 100 lat kończy 69 łódzkich emerytów, w tym 9 mężczyzn.

16.08.2016 14:18
Ludzie, którym "się chce" -  Tomaszów - lubię to!
Ludzie, którym "się chce" - Tomaszów - lubię to!

Cztery miesiące od rozstrzygnięcia wyborów samorządowych, rozwieszania plakatów, rozdawania ulotek zabiegania od wyborców Media prawie co dzień przekazują nam wiadomości jakie stanowiska obsadzają nasi lokalni politycy. Czasem zdaje mi się, że informacje o takiej treści zupełnie wyparły newsy o działaniach przedstawicieli społeczeństwa, do niedawna jeszcze tak aktywnych i bezinteresownych - a przynajmniej kreujących taki wizerunek... Nikogo już to nie dziwi, bo takie zjawisko ma miejsce cyklicznie. Jako osoba blisko związana ze środowiskiem politycznym, zachowująca jednak suwerenność w tej kwestii, dostrzegam jednak bardzo pozytywne zjawiska.

30.03.2015 13:40    23
Jak oceniasz pracę tomaszowskich radnych
Jak oceniasz pracę tomaszowskich radnych

Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS na zlec3enie Polskiej Agencji Prasowej aż 63 proc. Polaków dobrze ocenia pracę kończących kadencję rad miast i gmin, a 67 proc. jest zadowolonych ze swoich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

05.08.2014 23:58    27
Zmieniły się znaki - uważaj, jeśli nie chcesz zapłacić mandatu
Zmieniły się znaki - uważaj, jeśli nie chcesz zapłacić mandatu

W miesiącu marcu paruszaliśmy problem niewlasciwego oznakowania skrzyżowania ulic Słowackiego - jana Pawła II - Stolarskiej - Jerozolimskiej - Berka Joselewicza. Powiatowi specjaliści od organizacji ruchu kołowego na terenie miasta wprowadzili tak dużo zamieszania, że zgodnie z ustawionymi przez nich znakami autobusy MZK były uprawnione do jazdy pod prąd ulicą Berka Joselewicza, która wybitnie się do ruchu tego typu pojazdów nie nadaje i jest ulicą jednokierunkową.

10.07.2014 23:59    6
Tomaszów cały w kwiatach
Tomaszów cały w kwiatach

Tomaszów, to miasto, które robi nienajlepsze wrażenie na osobach, które do niego przyjeżdżają. Szarobure i brudne kamienice, wojewódzka ulica Warszawska, której stan woła o pomstę do nieba oraz należący do tego samego zarządcy odcinek ulicy Św. Antoniego, Mireckiego itd. Jednak nie tylko ulice pozostawiają wiele do życzenia.

18.05.2014 20:00    17
Radni chcą się ślizgać...
Radni chcą się ślizgać...

Dzisiejsza Sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia ofiar poległych w Kijowie w obronie Majdanu Niepodległości. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jacek Kowalewski. Ku zaskoczeniu wszystkich najszerszą dyskusję wywołał temat krytego toru łyżwiarskiego

26.02.2014 22:56    12
Herosi Rock'n'Rolla Antoniego Malewskiego cz. 1
Herosi Rock'n'Rolla Antoniego Malewskiego cz. 1

Antonii Malewski znany jest między innymi z tego, że jest organizatorem cyklicznych spotkań pod wspólnych hasłem "Herosi Rock'n'Rolla. Odbyła się ich już ponad setka

19.12.2013 18:22    3
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 10 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: ObiektywnyTreść komentarza: Obrońcy nie chcieliby mieszkać przy tych drogach. Tu są osiedla i dzieci i starsi a nie droga przez pola. Bronią ci co łamią przepisy - kierowcy. Rozwalają drogi w dodatku, mosty a potem nagle wszyscy wyzywają że zamknięte. Tiry na tory to wyjście i PKP miałaby kasę. Wszędzie układy, gdzie policja? Najlepiej zza węgła siedzieć i suszyć osobowe, że przekroczył 10 kmData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:22Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: BaryTreść komentarza: W tym mieście wszystko umiera. Włodarze miasta dbają tylko o swoje stołki !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 08:53Źródło komentarza: Umiera kolejny tomaszowski zabytekAutor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią Macierewicza
Reklama
a