Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 02:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Lexpert Krzysztof Milczarek

Lexpert Krzysztof Milczarek

Opis działalności

Samochód zastępczy bezpłatnie z OC sprawcy

Auto Zastępcze udostępniamy BEZPŁATNIE osobie, której w wyniku kolizji drogowej lub wypadku drogowego został uszkodzony pojazd,
a obowiązek naprawienia szkody leży na sprawcy tego zdarzenia posiadającym ważne ubezpieczenie OC ,
w przypadku jego braku podmiotem odpowiedzialnym wtedy będzie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Auta Zastępcze podstawiamy pod wskazany adres przez Poszkodowanego na terenie całej Polski.

Firma LEXPERT zajmujemy się odzyskiwaniem dodatkowych odszkodowań z tytuł nie właściwie rozliczonej szkody przez firmę ubezpieczeniową.

Każdemu klientowi pomożemy w procesjie likiwdacji szkody zarówno w czasie wynajmu przez niego Auta Zastępczego jak i już po zakończeniu usługi.
Auto zastępcze może odebrać od nas TYLKO właściciel uszkodzonego pojazdu legitumując się dowodem osobistym, prawa jazdy oraz musi on okazać dokument potwierdzający własność uszkodzonego auta. W przypadku pojazdów które są lesingowane należy uzyskać od danej firmy (właściciela auta) pismo potwierdzające prawo do użytkowania tego pojazdu lub też umowę leasingową.
Poszkodowany nie musi do naszej firmy dostarczać żadnych gwarancji pokrycia wynajmu przez Firmę Ubezpieczeniową czy też zgody na taki wynajem - dzięki temu auto zastępcze możemy wynająć już w dniu powstania szkody.
Nie musisz wpłacać nam żadnej kaucji zabezpieczającej wynajem, ani nie wymagamy żadnych dodatkowych dokumentów jak protokoły oględzin, decyzje, zaświadczenia czy też notatki policyjne.

Aby wynająć Tobie potrzebujemy jedynie prawo jazdy i dowód osobisty oraz musisz posiadać numer zgłoszenia sprawy do ubezpieczyciela (np. nr. szkody). W chwili podpisywania umowy potrzebujemy "do wglądu" dokument potwierdzający własnośc uszkodzonego pojazdu - może być to dowód rejestracyjny, karata pojazdu lub umowa zakupu czy też umowa leasingowa.

Bezpośrednio po zaistniałym uszkodzeniu własnego pojazdu należy zgłosić ten fakt odpowiedniemu ubezpieczycielowi sprawcy zdarzenia.


Zastępczy środek transportu przysługuje poszkodowanemu, ponieważ z związku z uszkodzeniem pojazdu powstał związek przyczynowo-skutkowy w postaci konieczności zastosowania innego samochodu w miejsce uszkodzonego, a co za tym idzie brak możliwości wykorzystania własnego pojazdu. Najem auta zastępczego jest typowym elementem naprawczym wynikającym z faktu powstałej kolizji czy też wypadku drogowego tak samo jak i naprawa uszkodzonego samochodu.

Normalnym następstwem powstałej szkody jest brak możliwości korzystania z samochodu przez poszkodowanego, w sytuacji jego uszkodzenia. Nie ma przy tym znaczenia czy samochód ten wykorzystywany był do celów zarobkowych, czy też służył do zaspokajania normalnych funkcji życiowych, niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Poszkodowany nie musi pytać się o zgodę na wynajem auta FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ

Podstawą prawną wynajmu zastępczego środka transportu jest Art.34 ust.1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych[1] oraz Art. 361 Kodeksu Cywilnego[2], 363 K.C.[3] oraz 415 K.C.[4].


Jeśli FIRMA UBEZPIECZENIOWA oszacowało szkodę jako ekonomicznie nieuzasadnioną lub tzw. szkoda całkowita, samochód zastępczy udostępnimy na czas niezbędny poszkodowanemu nie dłużej jednak niż na pełny czas likwidacji szkody tj. do dnia wyplaty odszkodowania. Wystąpienie tzw. szkody całkowitej wiąże się przeważnie z wydłużonym procesem likidacji szkody - często jest to ok. 30dni, ale zdaża się również dłuższy okres oczekiwania na wypłatę odszkodowania.
Jeśli poszkodowany wybiera wariant kosztorysowego rozliczenia szkody czyli godzi się na odszkodowanie zaproponowane przez Firmę Ubezpieczeniową, wynajem auta przysługuje mu wtedy do czasu otrzymania kosztorysu naprawy lub kalkulacji naprawy doliczając do tegpo okresu technologiczny czas naprawy pojazdu wskazany w tym dokumencie.

Po zakończeniu najmu firma Lexpert wystawia fakturę VAT - zapłate za wystawioną fakturę reguluje najemca poprzez zaplatę wskazanej w niej należności lub przez podpisanie CESJI PRZELEWU PRAW WIERZYTELNOŚCI wskazując odpowiedzialną za uregulownie tej faktury firmę ubezpieczeniową.

Poszkodowany zostaje zwolniony z zapłaty za najem auta zastępczego
tylko pod warunkiem podpisania cesji praw wierzytelności za wynajem auta zastępczego.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług
www.zastepczeauta.com www.odkupodszkodowan.comGodziny otwarcia:Wynajem aut całodobowy 24/7

Kategoria

Tagi
wynajem odszkodowania auta-zastepcze szkody-komunikacyjne

Lokalizacja
Nowa 5
97-200 Tomaszów Maz
516 516 886
Reklama
Reklama
a