nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

89 wniosków na 138 zaplanowanych mieszkań

dodano: 2017-11-10 21:37:24, ostatnia aktualizacja: 2017-11-10 22:11:17

Jeszcze kilka lat temu na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne znajdowało się kilkaset osób /nawet do 800/. Ich liczba w ostatnim czasie znacząco zmalała. Nic dziwnego, Tomaszów się starzeje a dodatkowo z miasta wyemigrowało kilkanaście tysięcy osób. Urząd Miasta zaplanował budowę 138 mieszkań w ramach autorskiego pragramu "Mieszkanie TM Plus" na działkach przy ulicy Barlickiego /vis a vis wjazdu na teren galerii handlowej. Po trwającym kilka miesięcy naborze, licznych spotkaniach informacyjnych informacjach medialnych oraz dyżurach w magistracie, wpłynęło na dzień dzisiejszy 89 wniosków. Czy to dużo czy mało?

 Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele osób podkreśla, że nie są to mieszkania najtańsze i że blokadą jest kwota partycypacji w kosztach budowy. Faktem też jest, że lokale mają opcję dojścia do własności. Wydaje się jednak, że tomaszowianie potrzebują raczej tanich mieszkań komunalnych z niskim czynszem. Pozostali wolą szukać mieszkań wśród stosunkowo drogich ofert deweloperów lub na rynku wtórnym. Mimo wszystko dla osób średniozamożnych oferta "Mieszkania TM Plus" jest jednak ciekawa.

 

Jak informuje tomaszowski magistrat, jeszcze w tym roku Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosi drugi nabór wniosków, a na przełomie roku uruchomiona zostanie procedura związana z ogłoszeniem  przetargu na budowę nowych mieszkań przy ul. Barlickiego 18/22.

 

W ramach projektu Mieszkanie TM Plus, w Tomaszowie Mazowieckim powstanie 138 lokali na wynajem z opcją dojścia do własności już po 10 latach. Będą to mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe.

 

Projekt Mieszkanie TM Plus jest dedykowany m.in. osobom, które obawiają się ryzyka związanego z zaciągnięciem wieloletniego kredytu. Regulamin opracowano na podstawie ankiet złożonych przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Do magistratu wpłynęło ich ponad 300.

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
A raczej..: ..uczciwym pracownikiem i człowiekiem. Nie wyciąga ręki nie po swoje, nie stoi w kolejce po zasiłek z opieki, po kasę na czynsz, na książki czy ubrania dla dzieci. Nie siedzi w domu, bo do pracy nie opłaca się iść. Tylko pracuje, na takich jak chętni obawiający się zaciągnąć kredyt.
W tym zasranowie niestety mało takich. Za to roszczeń do wszystkiego masa. Wszystko się należy.
Mieszkania za drogie. A co tym deweloperom ktos za darmo buduje, za darmo materiały dostaje, podatków nie musi płacić. Zapewniam, że wszystko to musi pokrywać, mimo że to Tomaszów. ;)
Miasto malkontentów, szaraków i zazdrośników.
Komentator nr 2 gratulacje. Mało nas takich.
Ciekawe kto biorąc kredyt nie obawia się go zaciągać.
Ten komentarz to obrazek TOMASZOWIANINA. Nie dziwi mnie, że w tym mieście jest tak wstrętnie.
Wielki szacunek dla komentatora nr 2.Tak trzymać. Mamy chociaż satysfakcję :)
poniedziałek, 13 listopada 2017, godzina 13:02:06
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
DO 13: DOPLODZIC TO NIE SZTUKA TYLKO TO ZEBRANIE SZTUKA ZE WSZYSTKICH STRON
niedziela, 12 listopada 2017, godzina 15:25:08
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
Jak całe twoje zycie: Do którego poznawania mnie zmuszasz.
niedziela, 12 listopada 2017, godzina 12:41:57
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Snarki: Durnowaty komantarz
niedziela, 12 listopada 2017, godzina 08:17:26
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Rewolucja Narodowa. Tym razem już hard level: .
sobota, 11 listopada 2017, godzina 18:29:08
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
: "Są rodziny, które wykorzystują system i żyją na rachunek podatnika,"
Z obserwacji wynika, że takich rodzin jest dużo więcej niż tych, co sami zapewniają swojej rodzinie byt.
Szczególnie to jest widoczne na Pomorzu Zachodnim, a na terenie naszego miasta też ich nie brakuje.
sobota, 11 listopada 2017, godzina 18:16:28
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@Tomek: Jeśli chodzi o teksty typu wpisu nr 14 brak komentarza.
Każdy, ma prawo o decydowaniu, jaka ma być jego rodzina i z ilu członków ma się składać.
Każdy, jednak powinien mieć świadomość, że większa rodzina, będzie potrzebowała więcej funduszy na życie.
Z tym bywa różnie, ale czy trzeba za to kogoś wieszać? i szkalować?
Większość, takich rodzin, nawet nie korzysta, z pomocy państwa, bo się wstydzą.
Są rodziny, które wykorzystują system i żyją na rachunek podatnika, ale te, które świadomie chcą mieć ją dużą, starają się sami zapewnić swojej rodzinie byt.
sobota, 11 listopada 2017, godzina 17:52:17
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@Tomek: Napisałbym coś więcej, na temat mieszkań w tym projekcie, ale szkoda czasu i nerwów.
Jeśli chodzi o komentarze, normalnie mnie rozbrajają, każdy, wciska jakiś tekst, ze swoich przemyśleń, a może trzeba spojrzeć na to szerzej ? nie tylko ze swojego punktu widzenia?
Jadąc na wczasy, co robimy? szukamy czegoś dla siebie, prawda?
Zamawiamy miejsce na wczasy, znając cenę i miejsce gdzie jedziemy.
Tak też jest z inwestycjami, zakupami czegokolwiek, albo chcesz i się z tym zgadzasz, kupujesz, albo nie.
W tym przypadku, też tak jest.
sobota, 11 listopada 2017, godzina 17:38:17
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
: Dopłodzić jest łatwo, ale gorzej z zapewnieniem odpowiednich warunków do życia.
Zauważ, że niedługo ponowne wybory. Jeżeli wyborcy zagłosują na PO, a to ugrupowanie po dojściu do władzy
zlikwiduje 500+ to co wtedy?
sobota, 11 listopada 2017, godzina 16:09:28
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Niech sobie doplodzą: .
sobota, 11 listopada 2017, godzina 15:52:19
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
dariusz: Termin składania wniosków minął, a brakuje chętnych. To jest porażka. Mieszkania są budowane na kredyt, a w przypadku pustych mieszkań jest zero wpływów na konto. W złym scenariuszu mogą stracić nawet wsparcie BGK. Nie wiadomo jeszcze ile osób zrezygnuje bądź się rozmyśli.
sobota, 11 listopada 2017, godzina 15:45:57
+8 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
DO 10: ale ta rodzina wielodzietna jest teraz bogatsza i ich mamuski pozwalnialy sie z pracy. Nie jedna rodzina z jednym dzieckiem gdzie oboje rodzicow pracuje nie maja tego co ta rodzina wielodziecka z kazdej strony pomoc
sobota, 11 listopada 2017, godzina 10:21:02
+4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
Do 2: Mylisz się. Ja wcale nie chcę nic za darmo. Mam swoje własnościowe , a moja dzieci też są zadłużeni kredytem na mieszkanie. Ja tylko piszę że co innego było mówione , a co innego teraz się okazuje. Pierwszeństwo miały mieć rodziny wielodzietnie i niezamożni , ale kogo będzie stać - biednego na pewno nie , a tym bardzie rodzinę wielodzietną.
sobota, 11 listopada 2017, godzina 00:33:18
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
.: I z mojej strony to koniec gadki. Nie będę windowal tematu w zajawkach. Zobaczymy ile miesięcy będzie wisiał.

... Jak 100 osobowy czarny czwartek.
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:36:03
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
narwaniec : Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:34:13
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Jest: Jest. BGK to budżet.
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:32:51
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
narwaniec : A na pewno znasz ten program? On nie jest finansowany z budżetu centralnego. Zanim skomentujesz dowiedz się więcej.
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:27:34
0 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
To jesteś kredyciarzem niewolnikiem: .
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:25:40
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
89: to bardzo dużo, jak na nasze niezamozne miasto. Już na tym etapie projekt można uznać za sukces. Te co przez chwilę postoja puste, przecież nie znikną. Zawsze dodatkowe lokale we własności miasta. I to za pieniądze z budżetu centralnego.

Ludzie oceniacie sami!
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:23:41
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
dariusz: Wniosków wpłynęło mało, pomysł z dojściem do własności nie był chyba najlepszy. Chętni się pewnie w końcu znajdą choć nie bez trudu. Już powinni szykować działkę i myśleć o następnym programie bez dojścia do własności, tam chętnych będzie pewnie dużo więcej.
piątek, 10 listopada 2017, godzina 23:14:24

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry