nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

90 milionów na inwestycje w 2017 roku!

dodano: 2016-11-19 19:42:07, ostatnia aktualizacja: 2016-11-19 21:19:29

Przygotowano już projekt budżetu miasta na kolejny rok. Jakich inwestycji mogą spodziewać się tomaszowianie?

Miasto dopłaci 300 tys. zł. do budowy ciągu pieszo - rowerowego, który pobiegnie ul. Grota Roweckiego i ul. Szeroka. Kolejny ciąg pieszo-rowerowy powstanie  na ul. Legionów na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Dąbrowskiej. Obie te inwestycje realizował będzie Powiat Tomaszowski.   

 

Wśród wydatków wymienia się także dokumentację na budowę ulicy Jasnej; przebudowę ulicy Armii Krajowej (500.000,00); kontynuację prac związanych z dokumentacją projektową dla zadania „Rozbudowa ulicy Rudej”; budowę ulic w osiedlu Kanonierów (dokumentacja projektowa).

 

Miasto przygotuje również dokumentację na budowę ulic w osiedlu Ludwików oraz drogi z pełnym uzbrojeniem na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych "WISTOM". W ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowany zostanie parking przy ul. Niskiej 49.

 

Ćwierć milion złotych wydamy na monitoring miejski (więcej:  100 kamer monitoringu zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Tomaszowa).

 

Kolejne ćwierć miliona trafi do tomaszowskich szkół w ramach TBO.  Powstaną: plac zabaw dla dzieci przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 3, modernizacja placu zabaw i budowa mini siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół Nr 8, miejsce rekreacji wypoczynkowo – sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4, plac zabaw w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 6przy  Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej.

 

400 tysięcy złotych kosztować ma budowa kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych (czytaj: Dla dzieci niepełnosprawnych i nie tylko).

 

220 tysięcy pochłonie rekultywacja starego składowiska odpadów. Zrewitalizowany zostanie park na Michałówku a w parku im dr Serafina Rodego pojawi się wreszcie toaleta publiczna.

 

 

Wielu tomaszowian czeka na nową muszlę koncertową. W ubiegłym roku obiekt wyburzono i zapowiadano budowę nowego. Przygotowano nawet koncepcje zagospodarowania terenu. Teraz powstać ma dokumentacja projektowa (polecamy: Muszla w koncepcyjnym zarysie). Z kolei 250 tysięcy złotych zapisano na rozpoczęcie inwestycji pn. budowa boiska sportowego na tomaszowskich błoniach. W sferze sportowo rekreacyjnej przebudowana ma zostać także przystań nad Pilicą (a dokładnie stworzona póki co koncepcja zagospodarowania tego terenu).

 

Największa przyszłoroczna inwestycja to wart 36 milionów projekt zakupu nowych autobusów i budowa nowej zajezdni autobusowej. na ten cel Tomaszów Mazowiecki uzyskał dotację z Regionalnego Programu operacyjnego (pisaliśmy na ten temat w artykule: Miliony z Sejmiku na autobusy).

 

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowana zostanie budowa drogi, otwierającej nowe tereny inwestycyjne wzdłuż ekspresowej numer 8. Projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Tomaszów Mazowiecki.

 

Zabezpieczono także środki na udział własny na inwestycje, o których dofinansowanie Tomaszów zamierza aplikować. Są to: "Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizacja miejsc rekreacji i terenów zielonych "Miasto nad rzeką” - 948.965,00 zł.  oraz budowa rozbudowa i przebudowa budynków i ich adaptacja na cele kulturalne "Miasto otwarte" – 250.000,00 zł. (warto wiedzieć więcej: Co dalej z Włókniarzem? a także Włókniarz do konsultacji). 

 

Ze środków pochodzących m.in. Ministerstwa Sportu dokończona zostanie budowa pierwszej w Polsce hali lodowej (czytaj także: Będą ślizgać się pod dachem).

 

Polecamy także naszą blogosferę i felieton Prezzydenta Marcina Witko

Marcin Witko: Nie dajmy sobie wmówić, że Tomaszów jest gorszy




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dluga: A co z ulica Dluga? To skandal, ulica w srodku minsta, wykorzystywana na maxa przy remoncie Warszawskiej i nic sie nie dzieje. Tak, trzeba osiedle Kanonierow jeszcze bardziej wywindowac do gory, Dluga moze czekac. Ile jeszcze ? Dlugo;-).
piątek, 17 lutego 2017, godzina 12:26:07
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @27
(_): Bron swoich swobod obywatelskich do ostatniej kropli krwi, ale nie wrzeszcz.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 20:51:24
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
multi99: Mariusz za długo tutaj piszę abym sie musiał bronić i udowadniać że wcześniej nikomu nie ubliżyłem ani nie obrzucałem obelgami ... A swoich swobód obywatelskich które gwarantuje mi KONSTYTUCJA RP będę bronił ....
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 19:42:48
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
Mariusz Strzepek : Panowie ostrzegam. Obrzucanie się nawzajem obelgami nie jest mile widziane.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 18:30:41
-5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
multi99: A kim TY jesteś BUCU jeden żę będziesz tępił wolność słowa ... Każdy ma prawo do pisani bzdur i głupot jak to ująłeś .... Daje nam to konstytucja !!!!! A TY jedynie możesz tylko błagać lub prosić .... Nic więcej Ci nie pozostaje ...

Wolność wypowiedzi została zagwarantowana w Konstytucji RP w rozdziale „Wolności i prawa osobiste” w art. 54. Zgodnie z tym przepisem każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
TAKŻE NA KONIEC POWIEM CI BUJAJ SIĘ !!!!
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 18:26:44
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
Antymulti: Bzdury i głupoty będę tepil niezależnie od długości pobytu na portalu. A u Ciebie to jeszcze dochodzi hipokryzja albo brak pamięci.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 17:39:55
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
^^: Szkoda pieniędzy bo zakup przez UM bo koszt może wynieść ok. 100.000 zł oraz zatrudnienie jeszcze kilku osób do obsługi.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 16:03:26
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tymoteuszka: Jeśli chodzi o wspomniane wyżej ciągi rowerowo-piesze wzdłuż Grota Roweckiego, Szerokiej oraz Legionów, to bardzo prosimy szanowne władze miasta, aby ciąg rowerowy był wyasfaltowany, nie z kostki brukowej. Tak jak widać na załączonym obrazku https://www.google.pl/maps/@51....61t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9RHlhLN1cuVYnomEQxGVLA!2e0!7i13312!8i6656 Dziękujemy.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 12:14:13
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
multi99: poszukaj w internecie WŁOCŁAWEK , BYDGOSZCZ , nawet Pabianice gdzie zrobiono rewitalizacje terenów nabrzeznych ....
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 06:18:35
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
multi99: poszukaj sobie inny obiekt polowań i ode mnie się odczep .... Brak słów !!! Jak będziesz się udzielał na tym portalu tyle lat co ja to podyskutujemy .... na razie zamilcz i swoje mądrości zachowaj dla ciebie .... Nie potrzebujemy tutaj takich co atakują innych ....
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 06:16:38
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
jo: Proponuje zakupić drona, są takie które sprawdzają co z komina leci.
poniedziałek, 21 listopada 2016, godzina 01:23:29
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
wupe : Dobry pomysł! Jeszcze zarybić porządnie i przeprowadzić małą renaturyzację by ryby czuły się bezpiecznie i dobrze.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 22:47:11
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
#: Całe te tereny o których piszesz są terenami zalewowymi. Dość często woda podnosi się pod same mosty (porozmawiaj z działkowiczami na Michałówku i mieszkańcami obok rzeki).
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 22:00:45
-6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
: A jak ominiesz na muszli odcinek po resztach Mazovii, tam jest taki malutki mostek z zamykanym na kłódkę wejściem? Chyba LOT-em,albo pieszo poprzez wody Wolbórki.
Tak spacery, rozrywki wam w głowie. To stracone pieniądze. Stare niedoinwestowane budynki wam się walą na głowy, a wy o promenadach marzycie, siedzenie na ławkach, karmienie kaczek. Ciekawe kto będzie to utrzymywał? To są kooszty.
Rodzinne spacery? Już to widzę. Ojciec w niedzielę do rodziny: A może poszlibyśmy na spacer promenadą? Syn: Ojciec nie zawracaj gitary mam fajną grę komputerową. Córka: Ale stary nudzisz ... ja się umówiłam z kumpelami w Galerii. Matka: Dajże spokój z głupotami, muszę pranie poprasować.
W sumie: ojciec z piwkiem zalega na wersalce, syn klepie na kompie, córcia podrywa podtatusiałych facetów w Galerii, a matka z żelazkiem w dłoni prasuje całej rodzince poprane ciuchy.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 15:51:49
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Antymulti: Tak jest przeszkodą obowiązują bowiem ustawy. Jeżeli pozostałe warunki przetargu były identyczne spełnione to decydowała cena i przestań mądrości swoje wypisywać bo są bez sensu.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 15:44:06
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
multi99: podzielam twoje zdanie , mnie boli że wygrała SKANSKA kosztem 10 tys przed Tomaszowskim BINSTALEM !!!! Gdzie Patriotyzm lokalny???? czy te 10 tys. było taką wielką przeszkodą do tego aby wygrała firma z TM.?
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 14:36:09
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
multi99: a ja wzdłuż na obu brzegach Wolbórki od mostu na Legionów pod mostem na Warszawskiej do mostu na Nowowiejskiej stworzył promenadę z ławkami i latarniami aby można było sobie spacerować wzdłuz rzeki pod mostami posiedzieć na ławkach karmić kaczki .... To naprawę mogło by byc prawie 2 km fajnego terenu nad rzeką do rodzinnych spacerów ....
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 14:33:04
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
: Jak masz problemy ze wzrokiem, to udaj się do okulisty.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 13:25:30
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
: Naraz wszystko, dla wszystkich jest potrzebne. Ścieżki, obwodnice, plaże, aqapark, tor lodowy i innego rodzaju rozrywki. Rozwalił się worek z żądaniami. A gdzieście quźwa byli za rządów SLD i PO? Teraz wymagacie, bo rządzi PiS? Komuna upadła w 1989 r. czyli ponad 27 lat temu. Pytam się: Co poprzednie rządy zrobiły dla Polski nie mówiąc konkretnie o Tomaszowie? Odpowiem wam. Wielkie goowno. W Polsce nie ma de facto nic polskiego, wszystko w rękach zagraniczników. Nawet popularne "Ptasie Mleczko" firmy "E.Wedel" doi obecnie Japonia, a już przez skromność nie wspomnę o bankach, prasie, zakładach pracy, kopalniach itd itp.. A gdzie i w czyich kieszeniach jest należność za te sprzedane dobra? Ludzie! Wasi dziadkowie i rodzice w pocie czoła przez 6 dni w tygodniu przez ponad 40 lat pracowali i odbudowywali ruiny po II WŚ, aby ich potomstwo miało lepsze warunki do życia niż oni, a teraz co jest? " C..j, doopa i kamieni kupa" jak powiedział B.Sienkiewicz.
"Skanska" - ten obibok jest firmą szwedzką. Czyżby nie było firmy polskiej, która szybciej i lepiej wykonała prace na terenie naszego miasta? Oferowali najniższą cenę powiecie. A nie przyszło wam do głowy, że co tanie to guzik warte. Ale co ja się tam będę wymądrzał sami widzieliście co się działo i dzieje.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 13:00:23
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
wupe : Schronisko pochłania ogromne pieniądze, od lat toczą się tam wojny o kierownicze stołki, bo najwidoczniej można tam dobrze zarobić. W Szwecji nie ma problemów z tego typu placówkami, gdyż niechciane zwierzęta po prostu się usypia. Tam nikt nie wpadnie na to by na biednych zwierzętach zarabiać i trzymać ich dla własnego zysku w skandalicznych warunkach.
niedziela, 20 listopada 2016, godzina 13:00:07

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry