nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Barbara Klatka oficjalnie kandydatką na prezydenta

dodano: 2018-05-08 09:19:29, ostatnia aktualizacja: 2018-05-08 10:31:08
autor: Joanna Sztymelska

Wczoraj (7 marca) odbyła się konferencja prasowa, na której oficjlalnie przedstawiono kandydatkę, tworzącego się komitetu "Platforma. Koalicja Obywatelska", na urząd Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Porozumienie o współpracy i wspólnym kandydowaniu w wyborach podpisało 25 sygnatariuszy, w tym 10 organizacji. Wśród nich znaleźli się radni miasta i powiatu oraz okolicznych gmin. W tym gronie znalazła się również grupa lokalnych "społeczników". Jak już wcześniej informowaliśmy koalicja w wyborach popierać będzie Barbarę Klatkę.

- To porozumienie ma na celu wypracowanie wspólnie z mieszkańcami programu i później start w wyborach samorządowych do miasta, powiatu oraz wspólne popieranie kandydatki na Prezydenta Tomaszowa Pani Barbary Klatki - jako "Platforma. Koalicja Obywatelska" - mówi radny sejmiku województwa łódzkiego, Arkadiusz Gajewski. 


Konferencję poprowadził Adrian Witczak, wykładowca Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym była Marszałek Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska, która zdecydowanie rekomendowała Barbarę Klatkę.

 

Główni sygnatariusze porozumienia to Platforma Obywatelska w Tomaszowie Mazowieckim, Obywatelskie Stowarzyszenie "Możemy", a także wszyscy radni wybrani w Tomaszowie z list dawnego komitetu Wszyscy Razem (T. Zdonek, M. Parada, S. Żegota) i dalej Inicjatywa Społeczna "Czysty Tomaszów", Stowarzyszenie Młodzi Demokraci i inne oraz osoby fizyczne.  

 

Przedstawiciele koalicji deklarują, że do połowy lipca - w konsultacji z mieszkańcami - zostanie opracowany program dla miasta i powiatu, zbudowany w 7 blokach tematycznych. Za ich opracowanie odpowidać będą konkretne oosoby (m.in. Skarbniczka Powiatu Tomaszowskiego, Jolanta Ciach i bankowiec Piotr Kucharski – Finanse, Barbara Klatka i Marek Parada - propozycje w dziedzinie oświaty, Monika Saktura i Tomasz Zdonek - kultura).  Koalicja zaprasza kolejne organizacje i mieszkańców do dołączenia i wspólnej budowy programu

 

Komitet stanowić ma alternatywę dla Prawa i Sprawiwdliwości i oczywiście urzędującego Prezydenta, Marcina Witko. 

 

- Podstawowy cel projektu to społeczny i gospodarczy sukces Ziemi Tomaszowskiej i jej mieszkańców - podkreśla Barbara Klatka 


Za 2 tygodnie Koalicja zaprasza na konferencję i prezentację tez programowych pierwszego bloku programowego. Zaplanowano wtedy dołączenie kolejnych organizacji i osób do porozumienia. 

 

 

 




Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
do wupe: czy zamieszkując poza TM , można być radnym Rady Miasta ?
czwartek, 17 maja 2018, godzina 16:25:17
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
wupe : Specjalista pan Zdonek: https://www.nasztomaszow.pl/po...ochronnym/ Zwolennicy wielokadencyjności mają kamyczek do ogródka. Ręka rękę myje, z posady na posadę... Tak to jest ze ,,specjalistami" z wieloletnim stażem i bogatym doświadczeniem w samorządach.
czwartek, 17 maja 2018, godzina 14:01:19
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @36
z Niebrowa: Bo tomaszowiaki przesiąknięci są już sukcesami Witko, niebawem otworzą nam promenade na Bulwarach z mostkami, kafejkami, pizzeriami czy lodziarniami. I jak tu nie kochać naszego Prezydenta... ech.
poniedziałek, 14 maja 2018, godzina 11:34:17
-2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
fctm2: Niektórzy naprawdę są mało inteligentni. Artykuł o kandydatce na prezydenta a komentarza już w ogóle innym temacie tylko nie tym o P. Klatce.
poniedziałek, 14 maja 2018, godzina 08:22:40
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
:O: Nie odtwarzajc wideo z YT, ten co łypie zza Klatki ma tak groźny wzrok, jakbym mu coś zrobił :O
sobota, 12 maja 2018, godzina 12:03:36
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
ja: Geotermia tez?
piątek, 11 maja 2018, godzina 17:42:31
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
>: ty nigdy sie nie bedziesz sie cieszyc, bo to nie jest twoj kraj. Nigdy sie z nim nie utozsamialas na serio.
piątek, 11 maja 2018, godzina 11:03:31
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
Serdecznie dziękuję Panu Mańkowi: Rzeczowo i w punkt!

Dobrze się odżywiaj i śpij min. 6 godzin na dobę. Będziesz jeszcze Polsce bardzo potrzebny.
Brzmi może patetycznie, ale myśle poważnie. Takich snajperów właśnbie potrzeba, bo sprzedawczyków, koniunkturalistów zawsze jest masa.

Świetnie to napisałeś! Dziękuję!

PS w chwilach zwątpienia wrzuć sobie na You Tubie :
https://www.youtube.com/watch?...sVjDI6nKDI

Wbrew pozorom niewiele się zmieniło.
piątek, 11 maja 2018, godzina 10:59:51
+2 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
sceptyk: >Załatwił nam teraz finansowanie odwiertów geotermalnych i tylko patrzeć jak w kolejnych latach pobuduje TERMY< Jak Witko wybuduje termy to mi kaktus wyrośnie na łysinie
piątek, 11 maja 2018, godzina 07:16:02
-2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
Constans: Co do przystani to będzie można się cieszyć jeśli zostanie zrealizowana. Pozyskanie nie jest równe realizacji.
czwartek, 10 maja 2018, godzina 22:53:17
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
kinga: Poza areną to są sukcesy i pieniądze od Koalicji PO z PSL w Zarządzie Województwa Łódzkiego baranku... Radnymi tej koalicji są Klimczak PSL i Gajewski PO w Tomaszowie łosiu
czwartek, 10 maja 2018, godzina 18:51:32
-4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ajdejano: Do "mańka" wpis nr 25: jak robisz wyliczankę z tymi kwotami, to nie kombinuj jak koń od górkę.
Przy podawaniu kolejnych kwot, spróbuj wysilić się i podać: kto, ile wniósł do tych inwestycji.
Przecież - nie sam tomaszowski samorząd poniósł te koszty.

Jeśli to zrobisz - to wtedy Tobie uwierzę.
W przeciwnym wypadku, potraktuję Twój wpis jako bezmyślną propagandę.

PS. Żeby nie było wątpliwości: ja jestem zdecydowanym zwolennikiem PiS-u i oczywiście - ZAWSZE- głosuję we wszystkich wyborach na pisiaków.
Jednak Ty (maniek) nie rób wrogiej propagandy moim pisiakom.

Pozdrowienia.
czwartek, 10 maja 2018, godzina 18:07:02
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
xmen: Ludność ukraińcami zapychamy ...
czwartek, 10 maja 2018, godzina 17:21:55
+5 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Sebastian: Ludność Tomaszowa nie spadnie proszę popatrzeć ile dziewczyn i kobiet jest w ciąży. To będzie prawdziwy bum urodzeń na najbliższe lata. Zwolenników 500+ nie brakuje wśród mało zamożnych tomaszowian.
czwartek, 10 maja 2018, godzina 13:41:18
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Maniek: Sukcesy:

Przystań nad rzeką Pilicą – 4 500 000 zł
Arena Lodowa – 47 600 000 zł
Ulica Chopina – 6 265 756 zł
MIASTO NAD RZEKĄ – 12 917 681 zł
Niskoemisyjny tabor publiczny - 36 654 000 zł

suma: prawie 110 000 000 zł co daje blisko 2 000 zł/mieszkańca pozyskane przez Obecnego Prezydenta !
czwartek, 10 maja 2018, godzina 13:01:19
+9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
m: Dimos to prezydent ma Ci dzieci robić, sam się weź do roboty obiboku a nie na internecie siedzisz non stop
czwartek, 10 maja 2018, godzina 08:59:22
+1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kibic: Pan Marcin będzie dalej rządził miastem, po co wydawać kasę na kampanie :-) lepiej wydać na cele dobroczynne :-)
czwartek, 10 maja 2018, godzina 08:07:22
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
z kadru ... KO: KO tak wyglądają teraz pierwsza fota ... a PO będą też KO tylko w innej wersji knockout fota z kadru
środa, 9 maja 2018, godzina 23:20:45
+6 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Dimos: Upadające wyludniające się miasto za rządów PiS. Witko obiecywał wiele. Jedna miejska spółka, oszczędności, rozkwit i 100.000 mieszkańców
Fakty to setki uciekających rocznie za chlebem Tomaszowian. Gigantyczne długi, zadaszony tor łyżwiarski i kortyo. Rekordowe koryto w spółkach miejskich.
Ludzie dają się nabrać na festynach, na darmowy autobus, na obietnice bez pokrycia. Jeszcze 2 kadencje PiSu i miasto nie będzie mieć nawet 60.000 mieszkańców.
Kiedy ta klątwa zniknie?
Ludzie ratujcie Tomaszów przed PiSem!
środa, 9 maja 2018, godzina 22:32:55
-5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
alaa145: Coś się dzieje przeciwko temu PiS-owi! Popieram! Prowadzący młody i pełen energii! Super! Oby tylko te znajome twarze szły za nim! Ta Pani i on dadzą radę.
środa, 9 maja 2018, godzina 21:02:05

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
 Przypominamy o ciszy wyborczej