nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Białe róże pod Płytą Straceń

dodano: 2017-08-02 12:55:42

W dniu wczorajszym delegacja Nowoczesnej z Tomaszowa Maz. zapaliła świeczki oraz złożyła białe róże pod Płytą Straceń na tzw. Browarach w Tomaszowie Maz., celem upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z tej okazji odczytano również wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nowoczesnym towarzyszyli członkowie nieformalnej grupy Obywatele dla Tomaszowa - Tomaszowska Społeczność Obywatelska, która powołana została do życia kilka dni temu, a której inicjatorkami były również członkinie tomaszowskich struktur Nowoczesnej, Sylwia Koszarna i Barbara Andryszczak. Nowoczesna, słowami Filipa Andryszczaka poprosiła o dołączenie się do akcji zbiórki pieniędzy organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Filipa Chajzera w celu wspomożenia najbardziej potrzebujących Powstańców Warszawskich znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej.


"Najwyższy czas wielkie słowa i piękne symbole zamienić w czyn. Nawet jeśli będzie on małym gestem. Ciągle żyją wśród nas bohaterzy, którzy dla miasta, które kocham, poświęcili wszystko. Oddajmy im hołd praktyczną pomocą - zbierzmy pieniądze na leki, czynsz, zakupy. Bluza z patriotycznym nadrukiem to wydatek ok. 100 zł, te same pieniądze w portfelu żołnierza Armii Krajowej to często jego być albo nie być. Ja wybieram: być, szanować, pomagać." - powiedział Filip Chajzer, pomysłodawca akcji.


Pieniądze należy wpłacać na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z dopiskiem "zbiórka dla Powstańców": Raiffeisen Bank Polska S.A. 06 1750 0012 0000 0000 2268 4221. 
Szczegóły akcji należy śledzić na stronie Muzeum www.1944.pl, gdzie po zakończeniu zbiórki pojawią się dodatkowe informacje. Osoby, które wpłaciły najwyższe kwoty zostaną poinformowane o terminie zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnikiem będzie Filip Chajzer.


Skromnej, aczkolwiek podniosłej i wzruszającej uroczystości, towarzyszyła kamera lokalnej telewizji Amazing TV oraz dziennikarka lokalnego portalu internetowego Format 3A. Sylwia Koszarna, przewodnicząca lokalnych struktur Nowoczesnej, udzieliła krótkiego wywiadu koncentrującego się wokół wydarzeń 1 sierpnia 1944 i obecnego roku.

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kibice: pokazali prawdę o Powstaniu i w ramach poprawności politycznej dostali karę...za blokowanie przejść ewakuacyjnych. Na karę już kasę zebrano-142 tys., cel to 400 tys. cała nadwyżka trafi do Powstańców. https://pomagam.pl/Powstanie19...44
sobota, 19 sierpnia 2017, godzina 14:52:15
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Faktycznie debilizm !: "... żołnierze AK, którzy dopełnili zbrodni"
Tego nie wiedziałem, że Powstanie Warszawskie stłumili żołnierze AK. Całe życie byłem pewien, że to Niemcy tego dokonali.
"... na Woli wciągu 3. dni zabito ludność TM".
Nie wciągu tylko w ciągu i do tego wg ciebie w TM było Powstanie Warszawskie na Woli ? Pierwsze słyszę o tym fakcie.
A gdzieś ty widział w 1944 r. LWP (Ludowe Wojsko Polskie) ?
Od 1952 roku było "Wojsko Polskie", następnie "Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej", a od 1952 r. "Siły Zbrojne Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej".
W latach czterdziestych na podobnych zasadach używano również nazwy „Odrodzone Wojsko Polskie”.
Nazwa „Ludowe Wojsko Polskie” używana była od lat 50. XX w. przez władze państwowe i propagandę, jednak nie była nazwą oficjalną.
niedziela, 6 sierpnia 2017, godzina 22:02:43
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
Lepiej: napiszcie list w sprawie obwodnicy.
niedziela, 6 sierpnia 2017, godzina 20:14:37
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Nowocześni - róbcie swoje! jest dobrze!: Myślę, że jakby inne partie działały , to by trąbili o tym wszędzie po 10 razy i w kółko, a że nie robią kompletnie nic, nawet lansu, to widać tylko Nowoczesną. Proste.
piątek, 4 sierpnia 2017, godzina 19:09:00
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: widzę, że na stronie prowadzona jest kampania obrzydzenia nowoczesnych poprzez nadmierne zasypywanie internautów newsami z działalności tej naprawde zalosnej organizacji...ile mozna. dajcie spokoj. kogo to obchodzi, że oni znicze zapalił czy położyli jakieś roze. poza tym w ogóle mi to do nich nie pasuje. ale lansu trzeba na wszystkim próbować...
piątek, 4 sierpnia 2017, godzina 09:25:30
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Nowocześni noca: Nowoczesna składa znicze już tylko po zmierzchu :) Nic dziwnego w Tomaszowie maja niespełna 1000 wyborców, a powszechnej świadomości kojarzą się z nie uczciwości. Wstyd za dnia twarz pokazać.
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 20:58:15
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
klug: A niech powstańcy, bądż ich potomstwo, se zarobią na żarcie i leki. Powstanie warszawskie było zbrodnią na Mieszkańcach Warszawy, lecz zbrodniarzami nie był Hitler, ani Stalin, lecz tzw. polski rząd na uchodżstwie, dowództwo AK i tzw. żołnierze AK, którzy dopełnili zbrodni.
Prawdziwymi Bohaterami są cywile, których nikt nie pytał o zdanie (zginęło Ich 180000, na Woli wciągu 3. dni zabito ludność TM) i Żołnierze LWP (zginęło Ich 2300), którzy wiedząc, że to mission impossible, świadomie popłynęli po śmierć (o Ich bohaterstwie kompletna cisza).
Niemców zginęło niespełna 2000. Warszawa w gruzach, 200000 polskich trupów, a pisior Macierewicz bredzi, że powstanie nie było klęską militarną. Debilizm!
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 20:38:55
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @10
Faktycznie: "W dniu wczorajszym delegacja Nowoczesnej z Tomaszowa Maz. zapaliła świeczki oraz złożyła białe róże pod Płytą Straceń", zero partyjnego lansu...sami się oszukujecie.
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 16:37:14
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Prawda w oczko kole: Uwierz mi, że bardziej ucieszą się z pieniędzy przesłanych na konto w celu wspomożenia Powstańców, nierzadko przymierających z głodu i chorób, niż z tych "tłumów" i wieńców, nota bene, zakupionych od Ciebie :)
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 15:52:27
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Producent wieńców i wiązanek: Na każdych obchodach związanych z działaniami wojennymi na cmentarzu wojskowym oprócz władz, partyjniaków, farbowanych lisów innych zaburzonych jednostek jest młodzież ze szkół oraz ci najważniejsi - kombatanci, którzy walczyli o to, abyśmy mogli mówić w języku polskim. Oni widząc tłumy, w tym dzieci i młodzież wiedzą, że nie oddali części swojego życia bezpodstawnie. Oczywiście można obchodzić te rocznice w różny sposób. Np. składając wieńce pod osłoną nocy i wklejać sobie foto na FB tak jak to było 11 listopada.
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 15:26:52
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
Znajoma dziewczyn: Komentarz nr 9 dał bardzo dobrą odpowiedź na Twoje obawy. Prawdziwy patriotyzm nie szuka poklasku, ani oficjalnych imprez, na których lansują się "niedzielni" patrioci z udawanym zatroskaniem na twarzy. Poza tym, w tym artykule nie widzę jakoś zdjęć partyjniaków, a sporą grupkę dzieci (polecam notkę z ich strony na FB). Bardzo mnie wzrusza to, że te kobiety starają się jak mogą uczyć swoje dzieci nie tylko celebrowania, bo trzeba, ale autentycznej wrażliwości i miłości do ojczyzny, czegoś co takim jak Ty, jest obce. Dla Ciebie ewidentnie liczy się blichr i doszukiwanie się złych intencji. Cóż, każdy ocenia według siebie.
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 12:45:17
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Żal: A kto powiedział, że nie uczcili Godziny W? Zresztą, każdy czci pamięć poległych i inne wydarzenia, jak woli i jak czuje. Rozumiem, że według Ciebie trzeba na pokaz, aby wyszło że było? No i tylko konkretnie 1 min należy poświęcić Powstańcom i tylko o 17? Biedna ta nasza Ojczyzna z takimi "patryjotami" :(
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 10:58:48
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Jakoś: lata temu wstecz nie zauważyłem was podczas obchodów. Myślę i potrafię rozróżnić partyjniacki pijar od prawdziwej potrzeby złożenia hołdu Powstańcom. Dla jasności inni partyjniacy są nie lepsi ,wam tylko zależy na wyczytaniu nazwisk lub zdjęciu, historia to tylko pretekst, żeby zaistnieć. Ludzie na to nie pójdą, idźcie wciskać ciemnotę gdzie indziej.
czwartek, 3 sierpnia 2017, godzina 01:15:19
0 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Ja: Ta... utworzona przez panie grupa nieformalna kilka dni temu, działała rok i dwa lata temu? Wybory czuć i tyle. Szkoda, że pod taką fajną akcję Filipa podpinaja się politycy. Lans na tym jest po prostu kiepski.
środa, 2 sierpnia 2017, godzina 23:44:42
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Wąski 77: Krótkie spostrzeżenie...Co to za ciemności?? Godzina W,, to 17.00 chyba jakaś.Nowoczesna historia nam się rodzi.....
środa, 2 sierpnia 2017, godzina 23:08:17
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Janko: już jakiś sebix się wypowiedział, do akapitu o szczytnym celu nawet nie doszedł, za dużo tekstu do przeczytania dla niego, pewnie kibol widzewa
środa, 2 sierpnia 2017, godzina 22:57:42
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
Wyborca: To tak samo jak w tamtym roku i dwa lata temu ;) ale ewidentnie, twój kalendarz już karze podciągać jakikolwiek przejaw działalności konkurencji pod wybory. Hipokryzja.
środa, 2 sierpnia 2017, godzina 22:45:38
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
Wstyd: Rozumiem, że o sobie mówisz. Tylko przedstawiciel tzw. chołoty może pisać tak mądre teksty.
środa, 2 sierpnia 2017, godzina 22:43:15
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Wybory: się zbliżają...