nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Błażej Spychalski zamiast Łapińskiego. Z Tomaszowa do pałacu prezydenckiego

dodano: 2018-09-06 07:15:49

Błażej Spychalski, bliski współpracownik Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcina Witko, prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej a następnie ZGWiK zostanie w piątek o 13.30 powołany na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy z odpowiedzialnością za nadzór nad Biurem prasowym. Zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego rzecznika prezydenta, Krzysztofa Łapińskiego.

 

- Bardzo się cieszę i gratuluję awansu, bardzo często podkreślałem jak cennym współpracownikiem jest Błażej Spychalski. Życzę mu wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zawodowej. Cieszę się tez, ze mimo ze będzie pracować na co dzień w Warszawie, dalej będzie mieszkał w Tomaszowie Mazowiecki - mówi prezydent Marcin Witko, który rekomendował swojego współpracownika na to stanowisko.

 

Spychalski ma 33 lata i jest prawnikiem i obecnie radnym Prawa i Sprawiedliwości w łódzkim sejmiku. Politycznie od lat związany  z Marcinem Mastalerkiem i Marcinem Witko. Zawsze zaliczany do tzw. grupy prezydenckiej PiS.  Swoją drogę zaczynał  jako zastępca szefa młodzieżówki PiS. Po wyborze Mastalerka na posła a później na szefa okręgu PiS, zrezygnował z mandatu radnego sejmiku wielkopolskiego i przeniósł się do województwa łódzkiego.

 

Pełnił także funkcję zastępcy pełnomocnika inicjatywy ustawodawczej "Ulgi dla studentów", która zebrała 150 tys. podpisów. Odkąd stanowisko Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego objął Marcin Witko kilku lat jest prezesem największych spółek miejskich w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Spychalski kierował regionalną kampanią PiS w 2015 roku i posiada umiejętności zarządzania zespołami ludzkimi. Równocześnie doskonale  zna PiS i jego otoczenie, bo przez wiele lat był pracownikiem biura organizacyjnego na Nowogrodzkiej i klubu parlamentarnego PiS.

 

Błażej Spychalski jest ojcem czwórki dzieci: Wiktorii, Tomka, Martynki i Wojtka. Ostatni syn urodził się kilka tygodni temu.

 

Warto podkreślić, że jako prezydencki minister zarobi znacząco mniej niż jako prezes Zakładu Gospodarki Wodno kanalizacyjnej w Tomaszowie.

 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
teżciekawski...: A które ze zdań w moim komentarzu uważasz za niezgodne z prawdą? Popraw i napisz. Wtedy otrzymasz serdeczne dzięki. A ja przeproszę.
piątek, 14 września 2018, godzina 16:02:15
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
:): No oko.press to jest takie źrodło: - Mikołajewska przegnana ze wszystkich gazet (Wyborcza, Polityka) za tony procesów. Prywatnie "dziewczyna" i byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa.
Który tak sobie radził po przejsciu na swój biznes, tak sobie świetnie radził, że wraz ze zmianą rządu w 2015 firmę zwinął. Byyyznes i wolny rynek w typowo polskim stylu. Dobrze przędzie się tylko wtedy gdy ma się przychylnego patrona na państwowym.

Oko.press to teraz też synalek Pacewicza jaki "reporter śledczy" :)) Mielibyć ekspercką redakcją, a zatrudnia po rodzinie. I to gościa BEZ ŻADNEGO doswiadczenia. Ciekawe - bo tego nie wiem - czy na etacie? Czy na żebraczym frilansie jak wielu, dużo zdolniejszych i bardziej doświadczonych tam.

Wicenaczelną na poczatku Agata Szcześniak z Krytyki Politycznej, ale ją zdjęli no bo z małego miasta, nie ma ojca ważnego, może im skoczyć :) Synalka Pacewicza wprawdzie jeszcze nie mianowali wicenaczelnym, ale tylko patrzeć.

Koleś który wstydzi się, że studiował na ISNSie UW czyli gorszej socjologii. Właściwie wymyślonej dla zaspokojenia jednego ówczas wpływowego profesora - Marcina Kuli, który bardzo chciał mieć swoją katedrę a owczesna rektor nie bardzo było wiedziała gdzie go wsadzić.

Oko, to na początku miałbyć fact checker, no i po tych kilku latach widzimy, jak sprawdzają - prześwietla tylko PiS. Analogicznie do tego co robi "wPolityce" Karnowskich. Nic jak portalik od czarnego PR jednej strony politycznego sporu. Dla mniejszych ogólnopolskich mediów wojna polsko-komunistyczna jest bardzo na rękę. Gdy to się załagodzi nie będą miał racji bytu.
W 2025-6 roku po Oko.press zostaną tylko archiwalne teksty. Zobaczycie.

W tym wszystkim ciekawe jest jedynie to, dlaczego nie wzięła ich pod skrzydła Gazeta Wyborcza? Chodzi chyba o to, by zbierać kasę od ludzi, a po szyldem zwykłej gazety byłby troche głupio. Zatem wymyślili sobie misje i jadą teraz jako ostatni bastion demokracji :) Pomysł żywcem ukradziony Rydzykowi, który cegiełki na stocznie zbierał przecież już 20 lat temu.

Także, rzeczywiście podałeś nam przykłąd obiektywnej, niezaangażownej radakcji, której infomacjom można ufać.
piątek, 14 września 2018, godzina 12:58:49
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
Pimpek: dzisaj był też w Polskim Radio 24 (najelepszym no i przede wszystkim POLSKIM talk radio).
Moim zdaniem pimpek. Niestety. Pójdzie do jakiejś chamry-komuszycy Olejnik, to rozjedzie go w 3 dupy. No i cóż, powtórzę się - to tak jest gdy dzieci się narobi i trzeba za wszelką cenę zarabiać. Obyśmy obaj nie doczekali czasów gdy mnie wezmą na jakiegoś rzecznika :))) Po pierwszej wypowiedzi lecę ze stanowiska. A i sprawy po sądach :( Dlatego Boże nie dopuść do takiej sytuacji. Nigdy. A propozycje przed laty miałem. Dominik Tarczyński to jest ktoś. A nie pimpek. Rzecznik pimpek. By to chociaż była jakaś fajna lalunia, by popatrzeć można było. A nie pimpek.

Lalunia tutaj: https://twitter.com/annamkrupk...a?lang=en
piątek, 14 września 2018, godzina 11:29:00
-8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
7:30 u Piaseckiego w TVN24 - młoda Polska: Spychalski będzie dziś o 7:30 u Konrada Piaseckiego w TVN24.

Zaznaczmy w przeciwieństwie do Konrada Piaseckiego Błażej Spychalski skończył studia. Dobre to raz. ale przed wszystkim SKONCZYŁ.

Piasecki (ten blond wymoczek), mimo, że pochodzi z żamożniejszej rodziny NIE SKOŃCZYŁ studiów.

Jeszcze raz:

Spychalski (nasz chłopak) SKOŃCZYŁ PRAWO. SKOŃCZYŁ. TAK, skończył.

Wymoczek Piasecki NIE SKOŃCZYŁ. NIE.

I kto czego ma się tutaj wstydzić? Spychalski pochodzenia z prowinicji czy wymoczek?

Nie bójcie się prezentować swej postawy!
Nie jesteście im nic winni i nie macie się czego wstydzić.

Żydowskie, ani żadne inne pochodzenie nie predystynuje nikogo do bycia lepszym, co próbują nam wmówić.

7:30! Wspierajmy chłopaka. Twitter, fejs itd.
poniedziałek, 10 września 2018, godzina 06:40:22
+6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Ta nasza polska tzw. "arena polytycna", jednak jest strasznie, przerażająco uboga.
Więcej nie napiszę. Niech każdy dopisze swoją opinię.
sobota, 8 września 2018, godzina 12:14:26
+11 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
teżciekawski...: O tej nominacji mówiło się tuż po rezygnacji rzecznika K.Łapińskiego.
A o p. B. Spychalskim pisałem w NT dużo.
Był też w NT ciekawy felietonik na "wejście".
Jak można wyczytać z artykułu Wioletty Gnacikowskiej z Ośrodka Kontroli Obywatelskiej pt. "Z Tomaszowa na rzecznika Dudy ...." (www.OKO.press) sprowadzony gość Tomaszowa tylko w 2017 r. w ZGC "zarobił? ok. 300 000 zł (25 000 zł miesięcznie).
Czekamy na następnego witkowego spadochroniarza do wynagradzania przez bogaty ARENĄ Tomaszów Maz.
Tak nawiasem: czy np. w ZGC potrzebny jest jakikolwiek prezes do brania? Za co? Tam stara finansowa wiara zawsze wyliczy nakazane zyski bez pomocy. Niezależnie od dłużników z zewnątrz.

PS Jak się czyta te informacje w OKO, to aż się chce założyć partię <Brawo WITKO>???
piątek, 7 września 2018, godzina 18:09:34
+6 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Nigdy: To raczej przez Pis miał wpływy dla miasta a nie jako Marcinek Witko , dlatego według Twoejgo myślenia powinno sie głosować na kandydata Pisu a on nim nie jest jak narazie. Piękny numer wywinął Pisowi lecz może sie też pięknie na tym przejechać a w konsekwencji nasze miasto choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że gdy przejdzie Witko nie poparty przez Pis to nikłe szanse na dotacje dka miasta. I okaze sie wtedy że 5 minut Tomaszowa właśnie sie skończyło. .....
piątek, 7 września 2018, godzina 09:42:01
-9 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @10
ja: Raczej pachnie pokazaniem, że piłka w grze:D Jego człowiek poszedł na samą górę... bez rekomendacji prezesa. Pachnie raczej walką o wpływy:) A p. Spychalski mnie dał się poznać jako bardzo pracowity i kompetentny człowiek, myślę, że się sprawdzi.
piątek, 7 września 2018, godzina 08:49:25
+7 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
szkoda że co 4 lata: trudno ocenić jego prace. Wodniacy tomaszowscy mają różne zdania. Fakt jest taki, że jednego z zewnątrz mniej czyli więcej kasy zostanie w mieście. To może dr Kucharski podejmie rękawice bo przecież walczy o naszą wodę i pokieruje spółką. Tylko czy obecny by to przeżył? Ale i tak pewnie kolejny spadochron już leci. Wracając do obecnej sytuacji trochę dziwnie te zawirowania u góry i na dole. Witko własny komitet teraz nowy rzecznik PAD. Prezes to znakomity szermierz i ma długie ostrze więc pachnie tu grilowankiem.
piątek, 7 września 2018, godzina 00:00:28
+11 (31) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
vlad_palovnick: Fachowiec od ciepłownictwa. Fachowiec od piaru. Człowiek renesansu.
czwartek, 6 września 2018, godzina 21:56:47
+17 (29) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
maniek: A co ma rzecznik Prezydenta do inwestycji w tomaszowski rynek pracy - nakaże jakimś inwestorom tu budować, czy załatwi żebyśmy mieli stocznię.
czwartek, 6 września 2018, godzina 21:10:51
-12 (30) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
TOMmaz: Gratulacje odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Powodzenia Blażej
czwartek, 6 września 2018, godzina 18:23:21
-19 (37) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowskie 5 minut: Wyobraźcie sobie teraz podobny awas z Tomaszowa gdyby prezydentką została Klatka lub no name Kucharski.

Oni w Tomaszowie, a w ministerstwach PiS.. Skoro młody minister sportu Witold Bańka potrafi pokazać wała Hannie Gronkiewicz-Waltz i inwestycje w Arenę Lodową którą warszafka na Stegnach planowała już o wielu lat i do dzis nie mogą się pogodzić, że taki Tomaszówek ja dostał, skoro młody Bańka potrafił to co nie blokowaliby Tomaszowa gdyby tutaj wrociła platwformerska klika?

Heh. Byłaby cofka do marazmu.

Kto jest z Tomaszowa, choćby sercem ma tylko jednego kandydata na prezydenta TM. Teraz albo nigdy!
czwartek, 6 września 2018, godzina 17:29:58
-7 (37) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
zadowolony: Świetna wiadomość dla Tomaszowa! teraz podnoszenie miasta z kolan ruszy z kopyta, mam na myśli inwestycje w rynek pracy by miasto rosło w siłę a ludziom żyło się tu dostatniej.
czwartek, 6 września 2018, godzina 12:50:03
+9 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
olrajt: z jedne strony to awans z drugiej będzie okazja aby przypomnieć o Konstytucji. Czeka tego Pana ciężkie zadanie.
czwartek, 6 września 2018, godzina 12:40:38
0 (28) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mieszkaniec TM: Gratulacje dla Pana Błażeja :)
czwartek, 6 września 2018, godzina 09:41:50
+13 (33) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ja: Prezydent nie chciał iść to dał Błażeja Spychalskiego:)
czwartek, 6 września 2018, godzina 09:31:05
-8 (34) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ComTM: Dobrze, że ktoś spoza "działaczy" z Warszawy, bo może zna nieco bardziej realia prowincjonalnej Polski. Nie znam człowieka, życzę mu powodzenia. Gratulacje także dla M. Witko.
czwartek, 6 września 2018, godzina 09:30:32

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry