nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Jest nowy kandydat na Prezydenta Tomaszowa

dodano: 2018-08-22 11:50:21, ostatnia aktualizacja: 2018-08-22 12:35:43
autor: Joanna Sztymelska

We wtorek, 21 sierpnia 2018 roku, w Hotelu "Mazowieckim" w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszyscy Razem". Pełnomocnik wyborczy Komitetu, Piotr Kagankiewicz przedstawił kandydata na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, dr. inż. Sylwestra Kucharskiego.

 

- Krótka historia tych wyborów rozpoczęła się 14 sierpnia ogłoszeniem premiera, który ogłosił datę wskazując ją na 21 października. Pierwsze co my, tutaj wszyscy zgromadzeni zrobiliśmy, 16 sierpnia zarejestrowaliśmy Komitet, Komitet Wyborczy Wyborców pod nazwą "Wszyscy Razem". Naszym liderem, a zarazem kandydatem na prezydenta jest człowiek wysoce wykształcony, pracujący szereg lat w Lasach Państwowych, pracujący w Urzędzie Miasta Łodzi czyli zna samorząd. Jest nim dr inż. Sylwester Kucharski  - przedstawił kandydata Komitetu "Wszyscy Razem" Piotr Kagankiewicz.

 

Sylwester Kucharski. Przybliżył uczestnikom zadania, jakie przyszły prezydent będzie realizował, jeśli tomaszowianie  w dniu wyborów oddadzą na niego swoje głosy  Ważny dla niego jest szpital i jego rozwój - Bezwzględnie należy powołać pełnomocnika dla przedsiębiorców, ale nie tylko dla tych przedsiębiorców, którzy się pojawią z zewnątrz, ale przede wszystkim dla tych, którzy już są w naszym mieście.. Własne ujęcia wody, żeby nie potrzeba było płacić, a która teraz jest dostarczana z Łodzi. Wykorzystać naszą wodę głębinową. Dodatkowo satwiamy na wykorzystanie energii geotermalnej, co zmniejszy znacznie koszty energii . Ostatnia teza, to polityka senioralna.

 

 

Politykę senioralną, jaką ma zamiar wprowadzić kandydat omówił Piotr Borowski, wiceprezes Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Mówił o przeciwdziałaniu wykluczenia osób starszych i aktywizacji osób starszych. Omówiony został pomysł na powstanie tężni, co poprawiłoby stan zdrowia osób starszych. Powiedział też kilka słów na temat Klubu Sportowego "Lechia" działającego w naszym mieście.  Należy zaprzestać konfliktów i upamiętnić Klub Lechia. Powinien powstać nowy obiekt, gdzie będzie toczyło się kulturalno-sportowe życie miasta.




Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
n: Jestem ciekawy starcia 2 kandydatów z PO (jeden już wyszedł z szeregów) vs Witko. Dla wyrównania szans powinien wystartować Kukliński z poparciem PiS. I tak było by po równo i wesoło.
poniedziałek, 3 września 2018, godzina 12:38:18
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @49
potrafi nie potrafi: nie wiem czy tłuk by zrobił, ja swój robiłem całkiem na lajcie. To jest raz, dwa - Kornelia Wróblewska też doktor, a wystarczy wpisać w Google: "Kornelia Wroblewska wpadki" i wychodzi to "potrafi myśleć"

Postrzegamy to nadal nadal kategoriami PRLowskimi. I to z wczesnych lat PRLu. Ja mam, a właściwie miałem w rodzinie, kolesia który mając przedwojenna maturę został ...szefem PGRu na Pomorzu. I to nawet nie małego.

To było jednak co innego - nie w sensie, że to wykształcenie przedwojenne stało na wysokim poziomie - co się często wyolbrzymia (to nie prawda, uczono się może pilniej, ale brakowało kadr, brakowało ksiażek, brakowało bibliotek), ale zwyczajnie po II WŚ nie było ludzi do obsadazania takich satnowisk. W przciwieństwie do II RP, PRL odcinał się od kadr z zewnątąrz. Ruscy tu nie przyjeżdzali uczyć, a ci z zachodu z wiadomych przyczyn albo sami obawiali się wracać, albo po prostu nie byli wpuszczani. A jeśli już to na pewno nie pozwalano im rozwiajać kariery czy wykładać. Ludzi brakowało na tyle, że przecież wielu urzędników średniego szczebla w Warszawie to byli dawni AKowcy. Często pod koniec nawet chwalący nowy porządek. Władza nie wiedziała o ich przeszłości? Wiedziała, ale zwyczajnie nie miała innych piśmiennych ludzi.

Teraz gdy po wyżach demograczinych, gdy w Polsce jest ponad 400 wyższych uczelnii i doktorów jest więcej. Chociaż oczywiście nie wszystkie te uczelnie mają prawo nadawania tytułu, ale już chyba w każdym mieście powyżej 100 tysiecy, doktorat na miejscu można zrobić.

Na tych doktoratach jeszcze się próbuje robić kariery, chociaż poza tyułem nieraz z niczym innym to się nie wiąże. Znam i takich którzy - na tym niby rynku pracownika - do dziś dorabiają sprzątajac po nocach kina. Habilitacja - troche zakorzenia i świadczy o jakimś tam obyciu w temacie, no ale też w większości polskich szkół wyższych olewa się ten warunek który kiedyś obowiązywał, że by być pracownikiem naukowym, to w ciągu 8 lat po doktoracie trzeba zobić habilitacje, bo w przeciwnym razie leci się z adjunkta. Siedzą Ci potem baby 50-60 letnie z dr przed nazwiskiem i wiedzą sprzed 20 lat.

Nic poza dumą nie pozostaje.
środa, 29 sierpnia 2018, godzina 16:27:58
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ajdejano: Do wpisu nr 49.
Wkur...ją mnie tacy faceci jak ty, którzy w bólach i mękach oraz za pomocą kasiorki, osiągają ten swój obsrany licencjat (najlepiej w filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie) i potem wymądrzają się na temat doktorów, którzy skończyli pełne, normalne studia i jeszcze obronili doktorat.
I tacy faceci, jak ty, mają czelność oceniać taki Gości, jak nasz kandydat na prezia.

Jeśli chodzi o prawdziwe studia, to ty gościu - w du.pie byłeś i gó.no widziałeś.

Jak byś chciał przypier.... się do mnie, to informuję cię, że skończyłem, oczywiście - nie licencjat, tak jak ty, ale studia dzienne na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale, o którym ty nawet pojęcia nie masz - chłopecku.
Tak więc, nie wyskakuj tutaj ze swoim licencjatem i nie oceniaj człowieka, który jest o co najmniej 4 klasy wyżej od ciebie - chłopecku.

PS. Fatalne czasy nastały: byle łepek, który skończy za masło i za gęsi jakąkolwiek szkołę ponad podstawówkę - czyje się jakby był ministrem, albo profesorem mniemanologii stosowanej.
środa, 29 sierpnia 2018, godzina 16:20:42
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Janek: kandydata nie popieram, jednak pojawiła się sprawa wykształcenia. Ja co prawda skończyłem na licencjacie z ekonomii ale uważam, że im wyzsze bez względu na kierunek, tym lepiej dany człowiek potrafi myśleć. Żaden tluk by dra nie zrobił. Kierunkowegoe może nie ma ale myśleć pewnie umie. Dobrego dnia życzę wszystkim.
środa, 29 sierpnia 2018, godzina 10:49:39
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @47
:)): O tym pisał?

Siedząc tyle lat w Lasach Państwowych to już pownien mieć habilitacje.W mojej ocenie, podkreślam w mojej ocenie, połów pracujących tam powinna od razu polecieć. Zbędne etaty.
wtorek, 28 sierpnia 2018, godzina 12:54:09
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dp: drogi Panie Piotrze to wysokie wykształcenie to rozumiem przejawia się m.in. obroną pracy na temat zwalczania chrabaszczy ?
wtorek, 28 sierpnia 2018, godzina 08:21:52
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @42
Z kim najlepiej handlować? Z państwem.: Ta śmierć sama w sobie mnie ani smuci ani cieszy.
Fakt, że kończą się postkomunistyczne kariery a i owszem.

To samo z synalkiem Gudzowatego. Póki tatuś żył i miał wpływy, to był "najlepszy polski fotografik", od śmierci ojca ni widu ni słuchu :) Może poza tym, że porwał właśnie konkubinie dzieci i wbrew wyrokom sądowym ukrywa je przed matką. Takie niusy.

Ktoś powie World Press Photo, no dobrze, ale to nie nagroda przyznawana przez odizolowane od wszelkich wpływów grono. Skoro mistrzostwa świata w piłce nożnej mógł sobie kupić Katar w którym temperatury w okresie imprezy nie spadają poniżej 30 stopni, to taką nagrodę tym bardziej.

Zdjęcie jest przeciętne. Czyste efekciarstwo. Takich fotek co roku jest mnóstwo. Wygrał Gudzowaty. Teraz cisza. Bo i pewnie skończyły się podarki dla gremiów, które tak rozpływały się w zachwytach.

Popatrzymy teraz jak szybko będzie tępieć biznesowy zmysł rodzeństwa Kulczyków. Matce jedyne co się udało to przejęcie browaru od miasta.
Córka jeżdzi po świecie pomagając TVNowi, brat sponsoruje starupy :) Z jednej strony dobrze, bo hajs na te efemeryczne bzdury nie będzie szedł z środków unijnych - które są przecież naszymi podatkami.

No zobaczymy, jak byznesmeny "o zasiegu już ponadnarodowym", jak na tym ponadnarodowym rynku będą sobie radzić. Na razie idzie skromnie.

A w Polsce? Jedną kadencje można przezimować, dwie trudniej. Solorz to zrozumiał.

Pamiętam jak Kraśko w porannej audycji w Tok FM, żalił się, że Polacy nie szanują dużego polskiego biznesu. Może dlatego nie szanują, że wielu ludzi rozumie, że bez tego biznesu państwo mogłoby się rozwijać szybciej.

Jakie - jako społeczeństwo - mamy korzyści z pseudoprywatyzacji - przy udziale Kulczyka - TPSA, odczuwamy do dziś. Największy polski telekom, który miał kreować krajowy rynek kurczy się m.in. inwestując w przestarzałą technologie jaką jest światłowód. T-Mobile idzie w 5G, Orange plącze się światłowodem. Usługą z drogą infrastrukturą, która za 10 lat będzie ustępować przepustowości technologiom mobilnym. No ale cóż państwowego polskiego giganta "sprywatyzowano" oddając go francuskiej PAŃSTWOWEJ firmie, zawierzając jednemu facetowi - Janowi Kulczykowi.

W UK, Orange jest na tyle słabe, że musi wchodzić w kooperacje z innymi. Tak powstała sieć EE (Everything Everywhre), która do dziś ma problemy z zasięgiem podstawowych voicowych usług. Kto próbował telefonować w okolicach takich miasteczek turystycznych jak Clacton on the Sea w Essex ten wie o czym mówię. W kontekście polskim to jest bardzo smutne.

Za 10 lat największym "polskim" telekomem będzie niemiecki T-Mobile, który zaczynał w Polsce od zera. Inwestują w zasieg, stabilność połączeń, jednocześnie prowadzą najbardziej zaawansowane badania na świecie, przez co nie pakują się w coś na co w przeciągu kilku lat nie będzie po prostu klientów. Bo jeśli mogę sobie z komórki zrobić router i korzystać z szybkości łącza zbliżonej do kabla to na cholere mi kabel z opłatą od 70 zł miesiezznie w górę? Skoro to samo mogę mieć w abonamencie za 3 dychy, czy nawet w ofercie na kartę?

Tak zniszczono TPSA, na którą przez większość życia z podatków zmuszeni byli łożyć nasi rodzice. A 20 lat temu to był gracz, który mógł mieć wpływ i na prawo w Polsce i na całą konkurencje. Nawet przy całkowitej liberalizacji rynku.

Nie wiem czy powinna zostać państwową, na pewno nie powinna zostać oddana France Telecom. I nie za takie pieniądze. Nie było innych oferentów? Wątpię, ale jeśli nawet to można było poczekać. Chętnych do zakupu nie ma do dziś sieć Play, a jednak działa. W Tomaszowie ma więcej salonów od T-Mobile. Ktoś z jakichś powodów kupuje ich usługi. Ma 9 miliardów złotych długów.

Także ci wielcy polscy byznesmeni, to jest uwłaszczona nomenklatura (ojciec Kulczyka był aparatczykiem PRL w Berlinie. Pierwsze firmy jakie zakadał tworzone były wyłącznie na koncesji. Po prostu inaczej i kto inny tego zrobić nie mógł), która w latach 90 stanowiła oligarchie w tej tzw wolnej Polsce.

Miejmy nadzieje, że to już się skończyło. Pracujesz na równych zasadach jak inni, albo spadaj. Że wyprze cię zachodni kapitał? No trudno. I tak z tego co robisz społeczeństwo polskie ma więcej krzywdy niż korzyści.

Bibliografia:
"Jan Kulczyk. Biografia niezwykła"
Piotr Nisztor, Cezary Bielakowski
(jest również jako audiobook, jak się dobrze poszpera to i za darmo :) )
wtorek, 28 sierpnia 2018, godzina 04:00:59
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ajdejano: To zdjęcie powyżej jest bardzo typowe. Ten przy mikrofonie, czyli szef jakiegoś-tam"kumitetu&qu ot; , wygląda porządnie: facet - niczego sobie, garnitur - O.K., krawat - dobrze i starannie podciągnięty, przemowa do mikrofonu - zdecydowana i dobra.
A ten kandydat: garniturek zbyt ciasny, krawacik przekrzywiony, facet ciężko wystraszony i napięty, duka do mikrofonu, jakby nie zdążył nauczyć się tekstu, który kazano jemu się nauczyć.
Szanowny Panie Kucharski: weź Pan się w garść.
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 23:57:34
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@39: To nie ma kompletnie znaczenia. W wielu miastach budowane są komitety wyborcze składające się z ludzi różnych opcji, także bezpartyjnych. Tak samo jest z Wszyscy Razem. Ale Pani celem jest ferment.
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 23:37:38
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
Abra: Musisz zrozumieć prawdziwe znaczenie tego powiedzenia, a pózniej dopiero go używaj.
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 22:31:23
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @41
Abra: Ale masz sensacje z cudzego nieszczęścia.
Pan Mariusz Ci napisze felieton bedziesz miał co czytać i pisać dziwne rzeczy.
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 22:22:27
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Syn L.Millera popełnił samobójstwo: Mariusz, nie żyje syn Leszka Millera. Popełnił samobójstwo. Ostatnio handlował długami szpitali.

Wiele osób traktuje to jako symboliczny koniec postkomunizmu.
Wielu twierdzi, że Polska mimo, że z 20letnim poślizgiem, ale wchodzi w XXI wiek.

Ty tam siedzisz w tych szpitalach, napisz felieton co o tym sądzisz? Czy jest lepiej, a przynajmniej czy są szanse na oczyszczenie systemu z sitwy.

Serdecznie dziękuję,
wierny czytelnik
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 19:20:32
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @39
JJK: nie wiadomo do końca, a głosowanie na podróbki wiadomo czym się kończy. Po wejściu mojga wejść w koalicje z każdym i blokować rozwój miasta a przez 4 lata? Damy im ten czas? Nie damy.
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 13:09:43
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
jolanta: Proszę o podanie czytelnie czy Pan Kagankiewicz jest Prezesem okręgowym, na dawne województwo Piotrkowskie, Partii Gowina czyli Prawicy Razem przybudówki PIS? A jeśli tak to co tu jest apolityczne i czemu nie mówimy uczciwie, .że ten komitet to agenda i część bloku PIS? A może to nie ma znaczenia, że szef, prezenter i pełnomocnik Komitetu jest baronem Gowina na piotrkowskie czyli partii bloku Prawica Razem startującego w kraju z PIS?
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina 00:55:07
-5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ajdejano: Ktoś-tam poniżej pisze: nie wykształcony - źle, wykształcony - też źle. I ten wpisowicz jest zdegustowany tymi reakcjami internautów.
No - dobra. Jest to doktor leśnik, który startuje na prezydenta miasta. Nie obszarów leśnych, tylko obszaru miejskiego.
Do tego chłopiny nic nie mam, bo jest to taka sama sytuacja, jak Prezydent Witko startuje po raz drugi na to samo stanowisko. I ten Prezydent Witko tez nie jest wykształconym samorządowcem, tak jak i nasz bohater leśnik.
Przy okazji: w Polsce nie ma takich studiów, które przygotowywałyby kandydatów na na fuchy pn. prezydenci, burmistrzowe, wójtowie.
W realu, tymi facetami zostają goście, którzy w wyborach samorządowych zostali OBDARZENI ZAUFANIEM przez WYBORCÓW. Czy do wszystkich to dociera ?!?!
My, czyli WYBORCY, wybieramy nie tych, którzy są wykształceni, tylko tych zapewnią właściwe zarządzanie naszym: miastem, gminą, województwem.
I my - w toasiówku nic nie wiemy o tym leśniku, natomiast już trochę wiemy o tym muzyku-pijaniście.
I ten muzyk pokazał, że to Jego rządzenie - to jest to.
Czekam na argumenty przeciw.
sobota, 25 sierpnia 2018, godzina 13:11:11
-4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ajdejano: Do wpisu nr 34: nie byłem na tym tzw. "brifingu" lub inaczej - na tej tzw. konferencji prasowej. Na podstawie tego co zobaczyłem i usłyszałem w materiale powyżej, mogę Ciebie poprzeć i napisać tak: badziewie, które można podkreślić tak: wieś tańczy, wieś śpiewa.
Rzeczywiście - chłopoki (Lubochnia i okolice) nie popisali się, bo rzeczywiście trochę bredzili: o wodzie, o gorącej wodzie, o seniorach, o tężniach (sic !!! o jakich tężniach ?!?! Chyba nie wiedzą - co to są tężnie, tężni - różnych tężni jest multum), o tomaszowskim sporcie, itp., itd.

Już nie będę roztrząsał, że te wszystkie tematy (za wyjątkiem tych tężni śmiesznych ) od dawna podejmuje Prezydent Witko.
Tak więc pytam p. Kagankiewicza: to jest wchodzenie w buty kogoś obok ?!
Już raz został Pan "wysiudany" z tomaszowskiego samorządu. Nie zna Pan tego powiedzonka: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ?!
sobota, 25 sierpnia 2018, godzina 11:31:14
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Wybory: Będzie jeszcze jeden kandydat na Prezydenta Tomaszowa Maz jest to osoba prowadząca działalność finansową. Niech wygra lepszy.!!!
sobota, 25 sierpnia 2018, godzina 01:26:31
Komentarz odrzucony. Powód: Przesadzasz, robisz osobistę wtręty. To nie jest ok
piątek, 24 sierpnia 2018, godzina 23:36:28
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
wyborca: trochę wiecej kultury i szacunku dla czytajacych poproszę.
w temacie dodam od siebie że nic mnie nie boli , prócz tego , że Panowie byli słabo przygotowani i jak się robi brief nawet mały to trzeb acos miec do przekazania . Naprawdę jak ktoś używa stwierdzenia " w wyczerpujacy sposób przedstawił polityke senioralną " a prelegent mówi 5 zdań to prosze o litość. Co do ubioru , sposobu wiązania krawata to bez komentarza. Obycie i elokwencja przychodza z czasem ale Panowie jak przygotowujecie spotkanie z wyborcami , osobami wspierającymi i mediami to troszke staranniej proszę. W uczelnianych zwyczajach do wykladowców lub pracowników naukowych zwykło się zwracać Panie doktorze , ale naprawde prosze tego nie naduzywać w tej wyborczej teroryce . Pozdrawiam serdecznie i z wielka uwaga będę sledzic poczynania komitetu i rywali .
piątek, 24 sierpnia 2018, godzina 22:31:15
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@22: A autor komentarza 22 to chyba ten jeden z tych co przeniesiono "w teczce" :)
piątek, 24 sierpnia 2018, godzina 22:02:36

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry