nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Kilkaset osób na spotkaniu dotyczącym dotacji na wymianę pieców

dodano: 2017-02-16 12:34:41

Specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, prezydent Marcin Witko, prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej i pracownicy Urzędu Miasta odpowiadali wczoraj na pytania mieszkańców dotyczące możliwości dofinansowania m.in. wymiany pieców węglowych lub przyłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Na spotkanie przyszło kilkaset osób. Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą składać wstępne deklaracje o dofinansowanie. Są one potrzebne do aplikacji o środki na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którą przygotowuje Urząd Miasta. Szczegóły programu i deklaracje, które można składać do końca lutego, dostępne są na stronie

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Audytor: Pytanie do administracji Pana Witko. Co zamierzacie zrobić z zasobami komunalnymi w kwestii wymiany źródła ciepła.? Łatwo proponować dawno sprawdzone rozwiązania, ale czemu nic nie słychać o planie redukcji emisji spalin? Jak Pan Witko zamierza wywierać nacisk na ludzi aby nie zatruwali siebie i innych. Co z rozbudową stacji pomiaru zanieczyszczeń w celu udostępnia bieżącej informacji czy otwierać okno czy poczekać parę dni? Gdzie można zgłaszać tzn donosić na trucicieli bez obawy, że się będą mścić na ludziach. Czy wyda Pan choć grosz z miejskiej kasy czy będzie Pan liczył na dotację. Ile budynków administrowanych przez Urząd Miasta ciągle jest opalanych miałem węglowym?
poniedziałek, 20 lutego 2017, godzina 14:25:05
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
wupe : Uważasz, że szpara w oknie jest smogoszczelna i zostanie w domu cokolwiek zmienia?;-) Hahahaha;-D Taki sam opis jak podałeś można podstawić pod palaczy papierosów. 40 000 które umiera z powodu podobno złego powietrza to jest kropla niewarta wielkich milionów z naszych pieniędzy. Więcej umiera wdychając dym papierosowy na przystankach.
poniedziałek, 20 lutego 2017, godzina 00:28:41
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
&&: http://www.se.pl/wiadomosci/po...53473.html
Bez komentarza.
niedziela, 19 lutego 2017, godzina 20:17:07
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @35
klug: "Jak smog wpływa na zdrowie?
Objawy na jakie jesteśmy narażeni to: duszący kaszel, choroby oskrzeli, astma, niewydolność płuc, zawał, wylew, nowotwory złośliwe, zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią, depresja.
Szczególnie wrażliwe są osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego, alergicy, astmatycy, dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze."
Takie informacje bez trudu uzyskasz w necie. Gdyby dane o stanie powietrza były podawane "online" (radio Fama, nt itd.) to ludzie mogliby w złe dni zakładać maski, zostać w domu (szczególnie dzieci i starsi), po prostu by wiedzieli. Władza powinna ogłaszać alarmy smogowe, wprowadzać darmowe mzk-i, rezygnować z imprez plenerowych (szkoły - były ferie) itd. Teraz Witko udaje, że nic nie wiedział i jest kryty, a my się trujemy.
niedziela, 19 lutego 2017, godzina 11:04:43
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
maniek: Może nie tyle sam węgiel - chyba, że jest marnej jakości - co piece węglowe do których wrzuca się cokolwiek. Wygląda to tak, że mniej zanieczyszczeń będzie z 20 pieców w których pali się normalny węgiel i drewno niż z jednego pieca do którego ktoś wrzuci nie wiadomo co. Pewnie każdy widział sytuację, że z jednego komina potrafi wydobywać się tyle dymu, że jest zadymiona okolica na kilkaset metrów i ten dym gryzie w oczy.
niedziela, 19 lutego 2017, godzina 09:12:49
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
klug: W TM najwyższe zanieczyszczenie stwierdzono 8 stycznia, w niedzielę, czyli ruch samochodowy był niewielki. Było po prostu bardzo zimno i ludzie intensywnie palili w swoich piecach.
PS
Może portal przedstawi styczniowe wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza w TM?
niedziela, 19 lutego 2017, godzina 07:09:51
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @22
wupe : Po to żebyś w kilka chwil nie stracił życia. I są to czujniki za prywatne pieniądze. W Tomaszowie smog jest od chwili, gdy ludzie palą w piecach. Policz od kiedy.
niedziela, 19 lutego 2017, godzina 00:39:20
+8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
x: ,,Smog..... to ostatnio bardzo chwytliwy temat które media podgrzewają.W czyim interesie ??Oczywiście Gaz. ...promu i innych firm zajmujących się eksportem gazu. Eksport gazu z Moskowii zmalał wielokrotnie więc trzeba podgrzać atmosferkę by by go zwiększyć a tym samym uzależnić Europę od kremlowskiego gazu.Oczywiście przyczyną smogu w/g " specjalistów " jest węgiel. Nie ważne że naukowcy z AGH po badaniach ustalili że większość tego co wisi w powietrzu to pył zawieszony który...unosi się z naszych ulic.......ale ich głos się nie liczy. Świadomym bądź nieświadomym współpracownikom rosyjskiej machiny manipulacji udało się wywołać psychozę która skutkuje walką z węglem czyli naszą niezależnością energetyczną. Kiedy wreszcie "szkiełko i rozum" wezmą górę nad mentalnością stada owiec?,,
sobota, 18 lutego 2017, godzina 23:38:55
-2 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
klug: Przykro mi, ale żałosny jesteś. Wyszła szydłowa z worka i się okazuje, że prócz syna masz jeszcze wnuczęta. To niech twój syn i twoje wnuczęta ograniczą żarcie czipsów, palenie, picie itd., a zaoszczędzone środki przekażą seniorowi, by nie mordował sąsiadów.
Pisiory "rządzą" już ponad rok, wprowadziły wiele zmian (500+ i inne takie) więc zwalanie na poprzedników jest śmieszne.
Pamiętaj, że syn ma obowiązek alimentacyjny dla rodziców. Możesz go pozwać, a jeśli się będzie uchylał to wyląduje w pierdlu.
Nieustawicznie pozdrawiam.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 14:57:07
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
...: Sorki pomyłka. Pracę zacząłem nie od 1952 r. tylko od 1 lipca 1962 r. zaraz po maturze.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 14:02:59
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
...: I znów stajesz się BEZCZELNY, a wyglądało na to, że złagodniałeś. Ja się wcale nie denerwuję, więc nie musisz się martwić o moją żyłkę. Jeśli nie mógłbym być dziadkiem, to ojcem na pewno. Mnie nikt nie pomagał, a mój syn też ma rodzinę i naprawdę nie jest w stanie mi pomóc, bo musi pomagać swoim dzieciom. Od 1952 r. całe życie pracowałem uczciwie, odprowadzałem podatki, ZUS, państwo korzystało z mojej pracy, a na starość dostaję po prostu ochłapy. Nie przejmuj się, ciebie też to czeka ... i to niedługo, bo czas leci nieubłaganie i zanim się obejrzysz będzie 65 lat na grzbiecie.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 13:42:03
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
...: Widzę, że pomogło opierniczenie i ktoś tu złagodniał w swoich wypowiedziach. "Jesteśmy w ogonie UE", a pytam się gdzie były rządy od chwili transformacji systemowej w Polsce od 1989 r.? Prezydent Witko "panuje" nam od listopada 2014 r., a jak wiele rzeczy "planowanych przez PO", które rządziło przez ostatnie 8 lat, pozytywnie zakończył. Patrzmy realnie. Poprzedni rząd tylko planował wiele rzeczy, ale niczego nie realizował.
A teraz ad rem.
Pomoc społeczna? Nie rozśmieszaj mnie. Oświadczam ci, że jeżeli pójdziesz do MOPS-u prosić o pomoc, to dostaniesz 100 zł/m-c na zakup węgla (sic). Policz ile węgla za tą kwotę kupisz i to jakiego? Workowanego, najgorszego, który jest o wiele droższy od węgla luzem. Na pomoc KK nie masz co liczyć, gdy nie udzielasz się w tym stowarzyszeniu. W cztery oczy mogę ci coś powiedzieć na ten temat, bo to zbyt, no powiedzmy, drażliwy temat i nie nadaje się do publicznej wiadomości.
Piszesz " że pisiory rządowe podnoszą emerytury". Tak, zgadza się, podniosą i to o wiele większą kwotę niż poprzedni rząd PO-PSL, bo wtedy to były minimalne podwyżki rzędu poniżej 1%, a ostatnio dorzucili emerytom, aż 36 zł brutto. Można było poszaleć za te 1,20 zł/dziennie.
Co do raków, to ten luksus zafundował nam Czernobylska awaria.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 13:25:29
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @27
klug: Po co te nerwy? Wyluzuj, bo ci jakaś żyłka pęknie.
Zaprawdę powiadam ci, że nie mógłbyś być moim dziadkiem.
Masz synka, to może On cię wspomoże, byś nie truł siebie i sąsiadów.
Szczerze życzę, by cię rak nie złapał.
Over and out, lub over (jak wolisz).
sobota, 18 lutego 2017, godzina 12:15:55
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
klug: To jest trudny temat, lecz musimy się z nim zmierzyć. Jesteśmy w ogonie UE, stworzyliśmy sobie Narodową Komorę Gazową. W Czechach nie można już sprzedawać kopciuchów, lecz Czesi je nadal produkują i eksportują, do Polski oczywiście.
Polski rząd będzie musiał wprowadzić normy na piece (takowych póki co nie ma) zakazać handlu najbardziej trującym, a jednocześnie najtańszym opałem. Początkowo ministrowie: dewastacji środowiska i rujnowania zdrowia kpili sobie z problemu, lecz prawda ich wyzwoliła.
To niestety musi kosztować wszystkich. Władze muszą dopłacać, a wręcz finansować w 100% wymianę kotłów i docieplanie budynków (u nas Witko póki co pozoruje działania - to, że nie ma w TM chociaż jednej czujki z prawdziwego zdarzenia to skandal!, lecz na konferencjach błyszczy... łysiną).
Oczywiste jest, że spowoduje to podwyższenie opłat za ogrzewanie. Części ludzi na to nie stać (większość stać, tylko udają) i tu musi wkroczyć państwo (pomoc społeczna i inni np. k.k.(bogacz nad bogacze).
Ciekawe jak sobie z tym problemem poradzili inni, np. Czesi?
Przenieśmy raki z ludzi do strumyków!
sobota, 18 lutego 2017, godzina 11:56:12
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
...: A skąd wiesz, że nie mógłbym być? Przyznam ci się, że mam 74 lata. Mój syn ma 54 lat. I co ty na to?
Jesteś, powiem ci prosto w oczy, BEZCZELNY. Over.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 11:21:48
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
klug: Zaprawdę powiadam ci, że nie mógłbyś być moim dziadkiem.
Współczuję, jak nie wiem co. Może zwróć się do proboszcza, on ci z pewnością rękę poda.
Teraz mi się przypomniało, że pisiory rządowe podnoszą emerytury, więc na pewno będzie ci lepiej i będzie cię stać na dużo więcej.
Pozdrawiam serdecznie i błagam, byś nie mordował sąsiadów.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 10:58:45
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
do lyka @ 18: Nie jestem zwolennikiem palenia węglem. Powiedz mi tylko skąd ja mam wziąć pieniądze na instalację i użytkowanie ogrzewania np. gazowego, skoro jesteśmy wraz z żoną w wieku poprodukcyjnym i nasze dochody m-cznie wynoszą 1700 zł? Dołożysz mi?
Opłacisz świadczenia (podatek od nieruchomości, wywóz śmieci, koszt energii, odpadnie ci tylko opłata za TV, bo jesteśmy zwolnieni - na razie), wykupisz leki, ubierzesz, dasz jeść (dieta) ? Ta zapomoga zwana szumnie emeryturą nie wystarcza na godne życie, a co dopiero mówić o jakichś fanaberiach.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 10:34:05
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
...: Daj sobie spokój. On myśli, że tylko z gimbazą ma do czynienia, która nic nie wie i nie kapuje. Najmądrzejszy w całej dzielnicy, ale tylko w niedzielę rano, kiedy pozostali mieszkańcy pójdą do kościoła.
Z tego co wywnioskowałem z różnych wypowiedzi na necie, że UE, a w szczególności Niemcy, naciskają na Polskę, aby zniszczyć nasze kopalnie. Następnie powołując się na historię przyłączyć teren Śląska do Niemiec. Wtedy ponownie uruchomią wydobycie węgla, a nam się będą śmiać prosto w nos, że głupi Polacy za frajer oddali im te tereny.
W wyniku wojen I i II WŚ Niemcy utracili swoje kolonie https://pl.wikipedia.org/wiki/...i_XX_wieku więc teraz starają się o nowe.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 10:16:24
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
do kluga: Zakutą pałą to jesteś ty i to jeszcze do kwadratu. A stosunku do mnie to jesteś jeszcze szczyl. Mógłbym być twoim dziadkiem. Czipsów nie jadam (cukrzyca), papierosów nie palę (kłopoty z sercem), alkoholu nie piję (biorę acenocumarol), na wywczasy nie jeżdżę (bo już nie te lata). Więc co mam ograniczyć? Wydatki na podstawową żywność, wydatki na leki, czy też chodzić nago bez ubrania?
Spowoduj mundrusiu za dychę, aby emerytury były na uczciwym poziomie, to wtedy pogadamy.
sobota, 18 lutego 2017, godzina 09:31:43
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
klug: A po co w domach instaluje się czujniki tlenku węgla?
sobota, 18 lutego 2017, godzina 09:04:41

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również