nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Kolejny dzień protestu w obronie niezależności polskich sądów

dodano: 2017-07-25 10:07:35, ostatnia aktualizacja: 2017-07-25 10:43:45
autor: Joanna Sztymelska

W poniedziałek, 24 lipca 2017 roku, przed tomaszowskim Sądem Rejonowym zebrali się mieszkańcy naszego miasta, by kolejny raz protestować w obronie niezależności polskich sądów. Znów zapłonęły dziesiątki świec na znak protestu, ale też z radości, że Prezydent RP, Andrzej Duda, zawetował dwie z trzech proponowanych przez PiS ustaw dotyczących sądów.

Arkadiusz Gajewski, przewodniczący Powiatowego Zarządu Platformy Obywatelskiej, podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy codziennie przychodzili pod budynek Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim przychodzili codziennie, zapalali światełka i protestowali. 

 

Głos zabrał też Dariusz Klimczak, wicemarszałek  Województwa Łódzkiego, który równiez podziękował uczestnikom. To dzięki tym osobom, które nie bały się przychodzić, dzięki ludziom dzięki temu ogólnopolskiemu zrywowi, dwie ustawy zostały zawetowane. 

 

Sylwia Koszarna, przewodnicząca lokalnych struktur Nowoczesnej i jednocześnie asystentka posłanki Katarzyny Lubnauer, dziękowała wszystkim tym anonimowym członkom protestu, którzy przez ostatnie 4 dni przychodzili pod Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim. Podkreślała, że ten protest i jego wymierne skutki, czyli 2 weta prezydenckie, to zasługa budzącego się do życia społeczeństwa obywatelskiego, apelując tym samym o nieupolitycznianie protestów. Swoją przemowę zakończyła słowami: "To Wasza impreza! Wielkie brawa dla Was tomaszowianie!"

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
kento: Partia ta została wybrana w wyborach demokratycznych więc wynik nie wziął sie z kosmosu,a za PRL była partia jedna i jedyna,wiec nie porównuj ,bo słabo ci to wyszło.Mam nadzieje ze to veto przeydenta i tak nie zatrzyma zmian w sądownictwie,bo jeżeli nie zrobia tego to już po nas i nigdy nie bedzie normalnosci we władzy sądowniczej.
piątek, 28 lipca 2017, godzina 22:43:10
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
kiki: Biała róża to symbol czerwonego socjalizmu przeciwko socjalizmowi brunatnemu.
Ruch ten został zapoczątkowany w hitlerowskich Niemczech przeciwko rodzącemu się faszyzmowi i nazizmowi. W 1936 roku sześciu Niemców zaprotestowało w ten sposób przeciwko Hitlerowi.
Spotkała ich za to straszna śmierć, bowiem ich ścięto.
W Polsce faszyzm się rodzi. ani Kaczyński nie jest jego czcicielem. Portretów Hitlera nikt na miesięcznicach nie nosi, więc nie rozumiem z jakich powodów postkomuniści protestują z białą różą, ponieważ PiS walczy z resztkami komuny w Polsce.
piątek, 28 lipca 2017, godzina 18:46:03
+7 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: W Tv Polsat news podczas dyskusji jeden z posłów wygadał się, że sędzia, który ukradł wiertarkę był z Tomaszowa.
I kogo to pod sądami bronią ci ze światełkami ?....
Czy to złodzieje bronią złodziei....ciekawa czasy nastały.
Kaczyński powinien zrobić wreszcie z tym porządek.
piątek, 28 lipca 2017, godzina 11:16:05
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
m&m: A kontrast rzeczywistości, jeżeli chodzi o przebieg różnych manifestacji za po i pisu jest ogromny. to najbardziej jaskrawy na świecie przypadek sytuacji : "Złodziej krzyczy: łapaj złodzieja". Wcześniej ci obrońcy demokracji tłukli opozycję pałami, strzelali do górników a teraz mają czelność zarzucać komuś faszyzm, zamordyzm i nie wiadomo jeszcze co. Podczas gdy ich manifestacje odbywają się w sposób idealnie niezakłócony. Wręcz niektórym się pewnie marzy, żeby pałką dostać a tu nic. I najgorsze jest to, że w tym świecie fakty i argumenty mają słabą siłę przebicia. Tym bardziej jak łep zakuty.
piątek, 28 lipca 2017, godzina 07:51:48
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dimos: Kiki hipokryto "przez ostatnie 8 lat" krytykowałeś PO i ani nie byłeś pałowany ani aresztowany. Po co chcesz takich widowisk? Szatan cię opętał? A może taki były UBek w tobie zaczyna się budzić.
czwartek, 27 lipca 2017, godzina 23:30:34
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Qrde ....,dlaczego teraz nikt nie strzela z policji gumowymi kulami do manifestujących tak jak to było za Komorowskiego, Tuska i Kopacz ?.....
Wtedy było na co popatrzeć, a teraz co to za demokracja?....wszystko wolno tylko nie tak jak dawniej.
Komorowski każe dechą po łbach, Kaczyński nie daje, policja bez pałek i broni - jednym słowem nieciekawie i do kitu z taką demokracją.
czwartek, 27 lipca 2017, godzina 19:04:05
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @22
Pola: pozostałością po PZPR to jesteś ty i Ci których tam nie ma to własnie za PZPR rzadziła jedna partia tak jak teraz !!!!!!!!!kropka
czwartek, 27 lipca 2017, godzina 17:04:13
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
l: brawo dla spacerowiczów!!!
czwartek, 27 lipca 2017, godzina 08:39:26
+6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
...): czy to tak wygląda opozycja totalna?
środa, 26 lipca 2017, godzina 17:09:45
+2 (22) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Rysiek: Lichutkie te pozostałości aparatu partyjnego PZPR, zastanawiam się czy ci protestujący wiedzą o co chodzi, czy może przyszli na protest za namową znajomego. Aby wyrwać się na choć na chwilę z blokowisk i pogawędzić ze znajomymi.
środa, 26 lipca 2017, godzina 09:05:29
+1 (21) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
odp.: Nie ważne ilu było protestujących. Brawo, że w tym pisowskim grajdole, był ktokolwiek.
środa, 26 lipca 2017, godzina 08:41:04
0 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
A nie zapomnij: przyprowadzić plebana...
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 21:22:46
+1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
tak samo: jak wg. kaczora biała róża to symbol nienawiści...BRAWO !!!
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 21:21:23
+4 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Helenka: Kiedy kolejny dzień protestu? pytam bo przyjdziemy liczniej z sąsiadkami i ich dziećmi. I zabierzemy też znicze.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 17:18:28
-4 (24) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Co chcesz: sieroty po sld gdzieś muszą się przytulić ;)!
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 17:01:45
+6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
rwd: Czyli reszta opozycji ma tę sprawę w ... skoro ich nie ma.A na marginesie jakie to znaczenie ma słowo demokracja jeśli nie to "forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 16:21:36
+2 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
:)): Ktoś się pokusić o liczby? 20 czy 50 ich było?
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 15:28:55
+4 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Jo: Tuż to cały tomaszowski elektorat PO się zleciał. Życzę podobnej ilości głosów podczas wyborów samorządowych. Będzie z pewnością szczęśliwi jak dzisiaj :-) AVE MARIA. Światełko do nieba :D
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 15:24:05
+1 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ciagle ci sami ludzie :(: Widać, że ten sam skład co w piątek. Plus niedoszły honorowy obywatel miasta co to w latach 80tych z pala latał w ramach ORMO.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 14:11:48
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź