nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Kowal zawinił, cygana nie powiesili

dodano: 2018-07-20 09:45:04, ostatnia aktualizacja: 2018-07-21 09:04:42

W czasie ostatnich, nadzwyczajnych, obrad Rady Miejskiej, rajcy mieli obniżyć wynagrodzenie Prezydentowi Miasta, Marcinowi Witko. Po aferze związanej z wysokimi nagrodami, jakie wypłacali sobie członkowie Rządu, politycy PiS postanowili "zemścić się" na posłach i samorządowcach. Wszystko zgodnie z zasadą "kowal zawinił, cygana powiesili". Prezydent Tomaszowa miał stracić na zmianach 1590 złotych. Radni zdecydowali jednak inaczej. Pytanie, czy podobnie byłoby, gdyby to samo stanowisko zajmował ktoś bezpartyjny, albo reprezentujący inną niż PiS partię.

Zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych weszło w życie w maju. Miało odwrócić uwagę od rządowej afery związanej z gigantycznymi nagrodami wypłacanymi członkowm rządu PiS. W jego treści zmieniono wysokość wynagrodzenia zasadniczego prezydentów, burmistrzów miast oraz wójtów gmin.

 

W związku z tym, że pensję szefów samorządów ustala rada gminy, powinna ona podjąć odpowiednią uchwałę w tej sprawie. Projekt takowej trafił także pod obrady w Tomaszowie. Radni jednak byli przeciwni obniżeniu pensji tomaszowskiego Prezydenta. Dyskusji większej nie było.  Za zmianami zagłosowało tylko trzech radnych (Szmidt, Iwański i Felińczak). Przeciw było 12 radnych (głównie z PiS). Sześciu radnych wstrzymało się od głosu. 

 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
AG: Na pewno wiem, że z PO z Tomaszowa były 2 pełne samochody osobowe. SKrzyknięte w południe na na forum obywatelskim. To z PO. Nie wiem jak inni. Malutko, ale zawsze coś. Nie jest Pan całkiem sam :) a ja tymczasem od 2 godzin piszę o tym felieton. Polecam :)
piątek, 27 lipca 2018, godzina 02:24:35
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
❤ tvn: Mądrze napisane Panie Arkadiuszu. Właśnie wróciłem z Warszawy z protestów. Niestety muszę powiedzieć, że z Tomaszowa byłem tylko ja. Ma Pan jakąś diagnozę? Dlaczego tak niewielu z nas interesuje się stanem demokracji?
piątek, 27 lipca 2018, godzina 00:45:41
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
IDA: Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem , a po drugie nie interesuje mnie i za pewno innych ile przedsiebiorca ma opłat . Skoro zakłada firmę to go stać na to . Kazdy za swoja prace chce dostać godziwe wynagrodzenie a nie jałmużnę.
wtorek, 24 lipca 2018, godzina 10:10:20
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
PO: J. Batorski był przewodniczącym koła, wiceprzewodniczącym PO RP Powiatu Tomaszowskiego. Miał aspiracje ale rodzima partia miała już dość umizgów do PiSu.
W poprzednich wyborach startował do powiatu z list PO . Po przegranej na szybko utworzono inicjatywę Lubię To i tym razem udało się. Było dochodzenie policji w sprawie rzetelność wyborów. Chyba zostało już zakończone z braku dowodów na złamanie prawa.
wtorek, 24 lipca 2018, godzina 00:16:05
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
piotr: to niedawno to było ponad rok temu i trwało też około roku
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 22:57:09
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
AF: oj niejedno zobaczysz tej jesieni :), . Już na face jest ruch , który dobrze widać w lajkach i udostępnianiu. Zobaczymy na listach stare twarze wyciągnięte z niebytu. Co z tego że należało się do 3 różnych partii , teraz to nie ma znaczenia, nowe idzie :).
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 17:44:26
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Do wpisu nr 24: te - "Mirek" : nie bądź taki cwaniaczek. Jeżeli był "niezależny" , to dlaczego kandydował z list popaprańców - co, cwaniaczku ?!

Poza tym (wpis nr 25): był tym członkiem zarządu po ?! Jeżeli był - to, jaki on jest bezstronny. Jeśli przyjmą go na swoje listy wyborcze ci z PiS-u - to będą dla mnie zwykłymi PAJACAMI !!!
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 15:22:50
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
PO: Batorski do niedawna był członkiem zarządu powiatowego PO
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 13:00:33
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mirek: Batorski wszedł do Rady Miasta z komitetu wyborców Tomaszów Lubię To! założonego osobiście. do żadnej partii nie należy, kandydując z PO kandydował jako niezależny, trochę rzetelności
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 12:53:49
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
jurek ogórek: Maszyna ruszyła ;-) kto z kim gdzie za co i za ile? czasu mało 3 miesiące do wyborów trzeba się układać. Zadabać o swoją dupę i znaleźć coś dla kogoś żeby go wkręcić a może on się odwdzięczy za 4 lata! Parodia. Dotyczy to tych z lewa prawa środka i każdego innego bagna jakim są polityczne partie. DZIADOSTWO aż się chce Rzy..ć
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 10:31:14
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
Zygielbojm za Karskiego:( PL ma się tylko wstydzic: Gajewski go swojego czasu - w mojej ocenie - bardzo ponizal publicznie.

Poza tym jakiego "kolegę" można mieć w lokalnym samorządzie, w dość biednym mieście, gdzie każdy na publiczną złotówkę rzuca się jak swinia na kartofel?

To nie Łódź, gdzie można tworzyć zbędne stanowiska tylko po to by upakowac ziomków na przezimowanie. W Tomaszowie wszystko widać. Poczta pantoflowa do dziś jest szybsza od e-maila.Każdy odrobinę aktywniejszy dla lokalnego kacyka staje się zagrożeniem.
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 08:21:33
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ED: Witko idzie z poparciem PiS a Batorski? Kolega Gajewskiego, radny PO z list PiS? O co chodzi? Czegoś nie kumam. Czy PO w TM podlega pod PiS? Chyba nie! Co za czasy.
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 07:17:40
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Zygielbojm za Karskiego:( PL ma sie tylko wstudzic: Wartości patriotyczne? Jeśli ślub to tylko koscielny? Większe niż gdziekolwiek poczucie dumy czy chociaż brak wstydu za miejsce w którym się żyje? Troska o seniorów i pamięć o bohaterach?

Mi się z tym kojarzą kibice Widzewa.
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 00:13:58
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
ZybelbojmemZastępująKarskiego:( PL bez bohaterów: Ministrowie jeżdżą autobusami do pracy... Nawet po zamachu na Olofa Palmego.

Nie wiem o co Ci chodzi, mi nie wszystko tam też się podoba (byłem 2 razy, czytam wszystko na co się natkne na ich temat - ekspertem nie jestem, ale zwracam uwagę na nich), jednak pod względem poziomu życia większości społeczeństwa to bez porównania z nami. Z rolniczego, głównie chlopskiego społeczeństwa do socjalnego raju w XX wieku. Mimo to ich nie lubię chocby za masową kolaboracje z Niemcami podczas 2WŚ, ale z drugiej strony taki był los większości krajów podobnej wielkości. Gdybyśmy byli 10 razy mniejsi niz demograficznie jesteśmy, pewnie też byśmy kolaborowali. Trudno oceniać, komuś komu w swoim kraju żyje się najlepiej. Część rzeczy bym zaadopotowal ze Szwecji część nie.
poniedziałek, 23 lipca 2018, godzina 00:05:29
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
wupe : Szwecja to doskonały przykład jak można przez zwariowany rząd zniszczyć kraj... Więc to może prawda;-)
niedziela, 22 lipca 2018, godzina 23:15:10
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
szkoda że co 4 lata: może jakaś relacja z głosowania ... bo kabaretem czuć... wiela z rady machała podwójnie rekoma???bo po tym głosowaniu niektórzy spadną z list i Prezes już wie ale ciekawe czy oni???
niedziela, 22 lipca 2018, godzina 13:18:25
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
ubawić się można: Idee środowiska kibiców Widzewa? A co to do miękkiego Wacka takiego?
sobota, 21 lipca 2018, godzina 18:26:36
-1 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: Ależ wy za przeproszeniem piep.... Poziom bzdur jest zatrważający. Umówimy się, gdyby to był prywatny sektor, przy takiej odpowiedzialności - osobistej, karnej i finansowej, bo taka ponosi prezydent zgodnie z polskim prawem, taka wypłata to jest śmiech na sali. Żaden menadzer nie przyszedł by to pracy za takie pieniądze w sektorze prywatnym. Za sam hejt od sfrustrowanych; niespełnionych polityków na takich formach powinni dostawać dodatki.
sobota, 21 lipca 2018, godzina 17:46:10
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
RTS: widac, ze nie lubisz Jarka i podszywiajac sie pod jego przyjaciela tak naprawde, żle mu zyczysz. Start z PiSu to najlepsze dla niego wyjscie, a i awans. Dodatkowo idee środowiska kibiców Widzewa na pewno bardziej pasują do PiS niż do PO.
sobota, 21 lipca 2018, godzina 17:28:33
+5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
FCTM: Po pierwsze Batorski którego PO 2 razy wystawiła z list 3 raz pewnie tego nie zrobi. W PiSie ciasno wiec może to być jego koniec "kariery" radnego. Dlaczego? Bo startowanie bez szyldu partii jest trudne i pokazuje prawdziwe poparcie.

PiSowscy radni napluli Jarosławowi w twarz. Nie szanują jego nakazów. Zagłosowali za korytem.

Po trzecie Witko jako szkolny myzykant zarabiał 3x mniej wiec nawet po zmniejszeniu to nadal ponad 10.000zł
Po czwarte w całej Unii Europejskiej politycy mają gorsze zarobki w porównaniu do średnich zarobków. Tylko u nas polityk np. Prezydent zarabia 2-3 średnie a poseł ma 10x większą kwotę wolną od podatku.
Koryto rośnie.
sobota, 21 lipca 2018, godzina 16:00:33

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry