nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

M. Witko z Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski

dodano: 2017-05-29 20:07:57

Prezydent Marcin Witko został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz rozwoju samorządu, za działalność społeczną i publiczną, a także za osiągnięcia w pracy samorządowej. Nagrodę otrzymał od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji "Dnia Samorządu Terytorialnego".

Uroczystość odbyła się w poniedziałek (29 maja), w Pałacu Prezydenckim.

 

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski zostali odznaczeni: Marcin Witko, Kazimierz Kaczmarek, Bogusław Karakula, Ryszard Macura, Ryszard Nowak, Jerzy Rębek, Józef Sroka, Beata Tarczyńska i Ludwik Węgrzyn.

 

W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. 

 

 - Samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza najistotniejszą decentralizację władzy państwowej, realizowaną poprzez i dla zasady pomocniczości. Zasady, która w najprostszym rozumieniu mówi tyle, ze władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi, że powinna być realizowana przez społeczność lokalną - podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji święta samorządowców mówił Andrzej Duda, prezydent RP. 

 

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
waze: lina i tyle komenerza
wtorek, 20 czerwca 2017, godzina 23:04:47
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
STARY ALE JARY: W IMIENIU EMERYTOW IRENCISTOW PAN PREZYDENT NIE POWINIEN DOSTAC TEGO MEDALUBO JEST TEGO NIE GODZIEN MY STARZY LUDZIE PRZYPOMINAMY ZE W PARKU SOLIDARNOSCI NA MUSZLI JEST STAW I CZY TYM STARYM LUDZIOM NIW WOLNO TAM POSIEWDZIE I POLAPAC RYB JUZ NIE CHODZI O TE RYBY ALE TO POWIETRZE TEN SPOKOJ TO NAWET TO ZABRONILI I LAPANIE ZOSTAŁO ZLIKWIDOWANE PYTAM SIE PANIE PREZYDENCIE DLACZEGO UPADLACIE TE ZNIDOLEZNIALE OSOBY CZY MY WAM WYLAPIEMY TE RYBY TU CHODZI O ODPOPCZYNEK I RELAKS MAM NADZIEIE ZE PRZY WYBORACH WSZYSCY EMERYCII WEDKARZE WEZMA TO POD UWAGE AMEN
piątek, 9 czerwca 2017, godzina 14:26:35
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dawny Tomaszowianin: Dla przeciętnego mieszkańca to może i dobra wiadomość. Ciekawe, czy Witko dostałby ten krzyż, gdyby nie był kolegą Dudy (?)
środa, 7 czerwca 2017, godzina 10:02:38
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @40
To sa duperele panie: W kontekscie caloksztaltu.
niedziela, 4 czerwca 2017, godzina 15:47:07
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dałnik: Taki sam przypadek ale trochę inny.
http://wiadomosci.wp.pl/blaszc...771168385a
środa, 31 maja 2017, godzina 22:36:51
+18 (22) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
dozza: Pan Witko zamiast przyjmować zaszczyty zająłby się wreszcie robieniem porządków w Urzędzie Miasta. Kto zajął się planowaniem budowy czegokolwiek w mieście to wie, jak bardzo długo czeka się na warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Dramat!!! Za Zagozdona było kiepsko, ale teraz to już kompletna klapa. A rząd narzeka, że przedsiębiorcy nie inwestują. A jak to mają robić jak na głupie pozwolenia czeka się minimum pół roku. I Krzyż przyznaje się za taki porządek w Urzędzie? Hmm...
środa, 31 maja 2017, godzina 11:00:50
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim: Po przeczytaniu tego co napisał Pan slawek, powiem tak: przekonał mnie Pan.Mieszkam zbyt daleko i to co dzieje się w Tomaszowie Mazowieckim znam "z doskoku" .
I niech już zostanie to co napisałem na wstępie. Ręka rękę myje!!!!
środa, 31 maja 2017, godzina 09:38:32
+11 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ppp: Kumpel uhonorował kumpla i wszystko na ten temat. Może i dobrze, koledzy się szanują, co tam jakiś krzyż...
wtorek, 30 maja 2017, godzina 21:01:56
+21 (29) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @33
Slawek: Wiwat Misiewicze
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:50:26
+24 (28) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
Slawek: Dzieła Barei wiecznie żywe
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:49:32
+10 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
Remont Warszawskiej???: czyli sprowadzenie szerokości ulicy do stanu z przed I wojny światowej !!!
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:38:14
-21 (33) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wert: No pewnie byłoby lepiej gdyby Pan Prezydent nadawał ordery ludziom z opozycji. Proponuję p. Kopacz za wzorowo przeprowadzoną sekcję zwłok i przekopanie metr w głąb, p. Schetynie za przeprowadzoną zgodnie z prawem akcję "widelec", p. Siemoniakowi za wzmocnienie obronności poprzez zakup tablic Mendelejewa, p. Petru za niebywałą znajomość historii i urok osobisty, p. Kijowskiemu za wzorcowe rozliczanie faktur. Jeszcze paru by się znalazło. Należy im się.
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:34:17
+12 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
Romek: Galeria Tomaszów nie jest dziełem żadnego polityka. Takie obiekty to powstają nawet jak władza inwestorowi rzuca kłody pod nogi.
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:32:46
+20 (28) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
Wacław Jarząbek trener w klubie WAZELINA: Tak jest masz rację , te wszystkie szpilki wsadzają wilki . Wszystko co powstało w Tomaszowie to zasługa Naszego Ukochanego Pana Prezydenta Witko. Boli mnie bardzo brak obiektywizmu i miłości do Pana Prezydenta co niektórych tu poszczekujących i zgrzytających zębami zazdrośników z II sortu i pozaklasowych. Wymieniłeś tylko kilka osiągnięć nie wszystkie a jest ich bardzo , bardzo dużo. Groty nagórzyckie też już się prawie
zawalały a jakie teraz piękne , Niebieskie Źródła już prawie wysychały a jak teraz za tej kadencji odżyły , ptaki też ostatnio (przed wyborami) fałszowały a jak pięknie teraz śpiewają i jeszcze dużo , dużo , dużo zawdzięczamy Panu Prezydentowi co ma duże poważanie w samej Warszawie. Ten Order to stanowczo mało ! . Łubu , dubu , łubu dubu niech nam żyje Prezydent tomaszowskiego klubu niech żyje nam . To pisałem ja Wacław Jarząbek (Pan wie )
wtorek, 30 maja 2017, godzina 17:11:33
+15 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
SLAWEK: No więc proszę najpierw złożyć doniesienie do prokuratury ( szefową jwest zona naszego Pana Prezydenta)
wtorek, 30 maja 2017, godzina 16:54:12
-21 (33) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
ja: Nawet nie wiem od czego zacząć poprawienie bzdur, które wypisałeś... Jezu ludzie, ale Was boli heheh:) Nie wiem czy Pan zauważył, ale nie ma czegoś takiego jak GALERIA MAZOVIA. Co do Areny, Projekt przeniesiony z Warszawy? Że co? Przecież tamten projekt jest władz Warszawy (PO) i nadal sobie grzecznie leży w biurku... nie wiem czy wiesz, ale za rozpowszechnianie kłamstw można odpowiadać przed sądem.

A wracając do tematu, każdy kto jest odrobinę obiektywny, widzi jak miasto się rozwija. I jak wiele udało się już zrobić. To chyba oczywiste, że pewne rzeczy są kontynuowane, gdyby tak nie było, to wtedy można by pisać, że prezydent jest słaby. Ale i wiele rzeczy robi. Nowe MZKi, karta mieszkańca, piaskowa, droga przy s8, drogi w centrum, współpraca ze starostwem dzięki której zostało wyremontowane kilka dróg w mieście, mieszkanie +, reforma oświaty ( brak zwolnień nauczycieli), arena lodowa, ulgi w podatkach dla osób, które remontują elewacje, możliwość odpracowania długów w TTBS, fajne i porządne imprezy... można tak jeszcze trochę wymieniać. A tu jeden z drugim pisze, ze nic się nie dzieje, nic nie robi, albo nie jego. Pokażcie mi drugiego tak aktywnego prezydenta w historii Tomaszowa. Oby mu zapału nie brakło. Zwłaszcza jeżeli człowiek się narobi, a później musi czytać takich 2-3 panów, którzy nie mogą przeżyć, że to nie oni karty rozdają.
wtorek, 30 maja 2017, godzina 15:51:40
-5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mark: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Autor bądź precyzyjniejszy!
To nie jest Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski
wtorek, 30 maja 2017, godzina 15:39:03
+12 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
TA: Rozdajmy medale (swoim),kadencja tak szybko się kończy.
Ps.Ajdejano zaniemówił,z radosci czy ze zdziwienia?
wtorek, 30 maja 2017, godzina 14:45:48
+11 (21) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wlodek: Tak swoich należy odznaczać gorszy sort niekoniecznie!
wtorek, 30 maja 2017, godzina 14:24:56
+32 (42) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
slawek: - remont Warszawskiej - nie robił tego Pan Prezydent tylko województwo
- Galeria Mazovia - nie budował Galerii Pan Prezydent (firma prywatna nie miasto), a pomysł i projekt ś.p. Grzesiek Haraśny
- Plac Kościuszki - nie robił tego remontu Pan Prezydent Witko tylko Pan Prezydent Zagozdon
We wszystkich tych inwestycjach Pan Prezydent Witko tylko PRZECINAŁ WSTĘGI
- Hala Lodowa to też nie jest projekt Pana Prezydenta Witko tylko przeniesienie z Warszawy (gdzie miała powstać).
Za obecnego Pana Prezydenta wyremontowano jak do tej chwili kilka ulic w centrum ( do dzisiaj usuwają usterki ).
Mozna oczywiście jeszcze wspomnieć, ze to nie za obecnego Pana Prezydenta wyremontowano w Tomaszowie szkoły i przedszkola, oddano do użytku "Orliki" i nowe boisko przy "Lechii", zbudowano nowy Doam Dziecka (stary dom dziecka obecna władza przekazała Diecezji Łódzkiej za przysłowiowego "piątaka"), wyremontowano wiele ulic Św.Antoniego, Polną, Jana Pawła II , Piłsudskiego, nowa Orzeszkowa do trasy, powstało wiele rond bezkolizyjnych. itd,itp. PIERŚ DO ORDERÓW TYLKO JEDNA.
wtorek, 30 maja 2017, godzina 14:19:08

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry