nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Marcin Witko w pytaniach i wypowiedziach

dodano: 2018-02-28 13:04:00, ostatnia aktualizacja: 2018-02-28 22:16:53
autor: Joanna Sztymelska

W poniedziałek, 26 lutego 2018 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie mieszkańców naszego miasta z prezydentem - Marcinem Witko.

 

W spotkaniu udział wzięli: Zofia Szymańska i Tomasz Jurek - wiceprezydenci Tomaszowa Mazowieckiego,  Lucyna Pietrzyk - wiceprezes Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Socjalnego,  Błażej Spychalski - prezes Spółki ZGC, Szymon Michalak - dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie, Dariusz Żeleźny - Architekt Miasta, Adam Koziełek - naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. Marcin Witko powitał: Krzysztofa Kuchtę  przewodniczącego Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, radnego Marcina Rybaka, który zorganizował spotkanie i Ewę Kaczmarek - Wiceprzewodniczącą Komisji Spraw Społecznych i Rodziny.

 

 


W pierwszej części spotkania prezydent przedstawił krótko to, co zostało zrobione przez ostatnie lata w Tomaszowie Mazowieckim. Mówił o bezpłatnej komunikacji, z której za darmo mogą korzystać posiadacze Karty Tomaszowianina. O nowym taborze autobusów hybrydowych, o wybudowanej Arenie Lodowej, pierwszym w Polsce takim obiekcie, w którym w najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Short Tracku. Była też mowa o płatnych strefach parkowania, które będą zlokalizowane tylko przy Urzędzie Miasta, siedzibie Starostwa Powiatowego i centrum miasta, o  planach na najbliższą przyszłość: budowie mieszkań TM Plus, o tym, że przystań zostanie zmodernizowana, o miejskim monitoringu i tym, że poprawił bezpieczeństwo.

 

 

 

W drugiej części spotkania mieszkańcy zadawali pytania. Była mowa o smogu, parkingach, Budżecie Obywatelskim, śmieciach. Każdy, kto nie mógł przyjść ma możliwość obejrzeć całą relację ze spotkania.





Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Sb: Rozwiązać Związki Zawodowe w MOPS Tomaszów Mazowiecki!
wtorek, 6 marca 2018, godzina 08:58:14
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
...): a.propos TTBS ..wszyscy winni tylko nie tylko nie zarządzający..to pracownicy wspólnie ze służbami prawniczymi wymyślili sobie, że zaczną ścigać dłużników.. sami napisali wezwania do zapłaty i zanieśli do podpisu do prezesa... zasłonili tylko treść wezwania tak żeby prezes widział tylko miejsce do swojego podpisu ..i co?.... podpisał .. i... poszło do dłużników i co? ..kicha.. i kto winny?? oczywiście wredni pracownicy co tylko czyhali na taką nieodpowiedzialność swojego szefa żeby pokazać ,że to MY podejmujemy wszelkie decyzje związane z prowadzeniem firmy a prezes??? prezes raz jest ten raz inny ale nigdy nie ponosi odpowiedzialności za swoje podpisy.
Kowal zawinił a cygana powiesili.
Trochę honoru trochę odpowiedzialności za to co się robi a nie zganiać na pracowników wykonujących polecenia.
sobota, 3 marca 2018, godzina 12:03:06
+6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
tomaszowiany od lat: A może coś na temat pozyskania inwestorów dla miasta, a nie o drenowaniu obecnym i przyszłym kieszeni mieszkańców. Jakie są przychody od nowo powstałych zakładów pracy, ilu tomaszowian znalazło tam zatrudnienie. A ile nieruchomości zostało skontrolowanych przez urzędników tak sowicie opłacanych w celu ustalenia samowoli budowlanych za które nie są odprowadzane do kasy miasta podatki. Ilu przedsiębiorców zostało zwolnionych z podatków i ile mniej przez to wpłynie do kasy miasta. itd, itd, itd. Wydawać ponad stan każdy potrafi, ale zarabiać to już mało koto w szczególności jak to dotyczy pieniędzy podatników.
sobota, 3 marca 2018, godzina 12:03:00
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Tomaszowianin: Opowiadanie o samochodach ciezarowych głównie przyczyniajacych sie do smogu to oklamywanie siebie i innych. Wystarczy spojrzec na mape airly kiedy jest najwieksze sterzenie smogu - w godzinach nocnych. Czyli wtedy gdy ruch sam ciezarowy jest znikomy. Panie prezydencie glownym zrodlem tak drastcznego zanieczyszczenia powietrza jest komin domku jednorodzinnego wyrzucajacy w przestrzen trujacy dym.
sobota, 3 marca 2018, godzina 10:09:55
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
: Noo ... może jeszcze odbudować Gwiazdę na środku Pl.Kościuszki i sławetny "tramwaj" na ul.Warszawskiej.
sobota, 3 marca 2018, godzina 08:02:31
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
: To nie tak do końca. Firma Star Foods przeniosła swoją siedzibę do Wa-wy po śmierci właściciela i ze względu na lepsze samolotowe połączenie Italia - Polska.
sobota, 3 marca 2018, godzina 07:56:24
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Pan Samochodzik: Oj frekwencja słabiutka - brakuje chętnych na słuchanie tych wszystkich bajek. A i Pan Prezydent coraz dalej od PIS - wybory w tym roku będą bardzo, bardzo ciekawe.
piątek, 2 marca 2018, godzina 22:13:01
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
Silv: Hm czyli według ciebie to najlepiej, żeby prezydent zwolnił firmę z podatku na 50 lat ??

Swego czasu mieliśmy duże firmy ale niestety urzędy je przegoniły co chwilę kontrole sprawdzenia itp... Przykład Star Foods w Tomaszowie zatrudniał ko 1000 osób miał swoje siedzibę aż pewnego razu miał dość i przeniósł się do wawy ...
piątek, 2 marca 2018, godzina 07:51:57
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Kapusniak: Zaklady to juz przeszlosc teraz to sa male i srednie Firmy tamte czasy juz nie wruca
czwartek, 1 marca 2018, godzina 14:05:51
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
Robert: A na co odbudowywać, żeby póżniej nazwać ten komin imieniem Lecha Kaczyńskiego?
czwartek, 1 marca 2018, godzina 13:10:04
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
wistomiak: Panie; ten komin w lach 50 tych ub. wieku budowano w czynie społecznym. Miał być wyższy ale nagle Stalin zmarł i zakończono budowę na 174 metrach. To była solidna robota zbrojarzy i betoniarzy wistomowskich i tak szybko sam nie runie. A może by go odbudować aby zachować dla potomnych pamiątkę po świetności naszych Zakładów Chemicznych Wistom.
czwartek, 1 marca 2018, godzina 10:50:49
+7 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Iga: cyt ,, multi99: cytuje: Miasto w smogu, bez zmian. Ulice rujnowane przez TIRy bez zmian. Zakładów pracy nie przybywa.
Czy Pani uważa że to wina Prezydenta ???? Czyżby Prezydent miałby chodzić i kontrolowac osobiście czym kto pali ???? To samo się tyczy zakładów pracy ??? Jak Pani uważa , co Prezydent ma biegac i łapać z nagonki pracodawców aby u nas budowali zakłady ??? ,,

Jeśli podjął walkę ze smogiem to niech chodzi i kontroluje a nie tylko opowiada na opowiadanych spotkaniach z opowiadajacymi o opowiadanej walce ze smogiem ... Drugie zakłady pracy. Prezydent rozmawia nie ja czy ty z przyszłymi inwestorami, grunty, podatki, inne. Ma wszelkie instrumenty i chyba głowę by o to zadbać. Trzecie czego nie napisałes multi99 to jak wspominałam kto zapłaci za te darmowe przejazdy komunikacją ? Powiem Tobie, to miasto czyli my, mieszkańcy. To samo za zaciagnięte kredyty 25 milionów jak pamietam na arenę, jej utrzymanie łacznie z posadką wybranej ,,losowo,, pani prezes /dobre nie ?/, za spłatę autobusów, budowę zajezdni, wszelkiej maści imprezy, bo lubimy się bawić. Interesuje mnie też kwestia zalezności starostwo, miasto i Toruń ks. Rydzyk. Idzie tam jakaś kasa do Torunia ? Szkolenia, szkoły ? I jak multi99, znasz odpowiedzi czy tylko tak jałowo lubisz pisać ?
czwartek, 1 marca 2018, godzina 10:24:13
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
mr: podobno jest woda na Marsie. nie wierzę w to "full odszkodowanie", która firma przyjmie taką ruinę do ubezpieczenia
czwartek, 1 marca 2018, godzina 09:23:27
-7 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
fctm: wybierze banderowca ;-)
czwartek, 1 marca 2018, godzina 07:45:53
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Mmmm: Iga ogarnij się ukrainiec zasuwa a nie chodzi ma l4 jak wiekszosc miejscowych kogo zakład wybierze ?
środa, 28 lutego 2018, godzina 23:03:35
+16 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Palący: Najpierw trzeba skontrolować składy węgla a potem walczyć z tzw smogiem. Dziś był program Alarm! na TVP1 warto było obejrzeć właśnie było o jakości paliwa na składach tzw. węgla.
środa, 28 lutego 2018, godzina 20:51:11
+8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @10
tom: coś ci się z powodu ogromnej zajadłości porąbało. W Tomaszowie nie rządziło samo PO ani PSL. Zwróciłeś uwagę na bystrość i rezolutność sporej grupy obecnych radnych???
środa, 28 lutego 2018, godzina 19:55:14
+12 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
snarki: Nie , nie Prezydent ma to robić, tylko ma zatrudniac takie osoby które będą do tego się nadawać, a to chyba nie do końca jest tak jak być powinno.Przykład ze zmiana Prezesów TTBS itp
środa, 28 lutego 2018, godzina 18:29:24
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
snarki: Młodym to w dzisjeszych czasach jest potrzebny nieograniczony dostęp do internetu i kont rodziców.Młodym nie chce się pracować.
środa, 28 lutego 2018, godzina 18:26:46
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś