nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Marcin Witko z absolutorium

dodano: 2017-07-02 16:18:41

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali jednogłośnie uchwałę o udzieleniu absolutorium prezydentowi Marcinowi Witko, oceniając w ten sposób pozytywnie jego działalność w ubiegłym roku. Głosowanie poprzedziła prezentacja multimedialna przygotowana przez służby finansowe Urzędu Miasta. Dyskusji w tym temacie właściwie nie było.

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wyborca: Powiem tylko :-( hahahahahahahahahahaha
poniedziałek, 17 lipca 2017, godzina 15:31:45
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @63
matka Polka: Racja równy Prezydent i tyle w temacie, a do tego wierzący!
piątek, 14 lipca 2017, godzina 08:12:13
-4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Polak: Nareszcie pożądany prezydent
środa, 12 lipca 2017, godzina 09:39:02
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
D.: Ha, ha. Co za dyletanci. Goście myślą, że dług zaciągnięty przez miasto na inwestycje to tak samo jak pożyczka 5000pln, które wzięli na rozklekotane BMW albo zakup nowej kuchni i ze spłatą której mają teraz problemy. Nie będę się powtarzał, więc może prościej: kupuję coś za 10zł, dostaję dofinansowanie 8,5zł, zaciągam kredyt na wkład własny 1,5zł. Całkowity koszt kredytu to załóżmy 1zł. Tak więc - wartość mego majątku wzrosła o: 10 zł-1,5zł-1zł=7,5zł. Weźmy przykład MZK - wartość nowego taboru to np. 30 mln pln. Wkład własny, w całości kredytowany to 4,5mln (15%) + powiedzmy 0,5mln kosztów. Majatek miasta rośnie zatem o 30 mln- 5mln= 25 mln. Poniali czy też za trudne? Jak za trudne to teraz najprościej: proponuję zapoznać się z listą najbardziej zadłużonych państw. Oj zdziwicie się ekonomy od siedmiu boleści. Podpowiem, że w zdecydowanej większości najbardziej rozwinięte kraje świata - na miejscu 1. Japonia. Tak działa mechanizm kredytowania inwestycji.
A Wam radziłbym abyście nie brali już kolejnych kredytów na bzdety, które skonsumujecie bo później muszę czytać takie herezje i głowa mnie boli.
poniedziałek, 10 lipca 2017, godzina 13:01:03
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @56
japa: Ha,ha,ha autobusy,galeria,arena, drogi,strefa parkowania zmniejszyli właściciele bo była nie rentowna.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 10:59:12
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @58
slawek: nie ma się co dziwić, że jak naród/suweren ma takich doradców finansowych to umoczył w SKOKACH już 5 mld. złociszy i w AmberGold 800 mln
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 16:19:42
+6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @58
KS: No i mamy wybitnych ekonomistów po filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. Przepraszam, ale rozbawił mnie ten wpis.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 13:08:52
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @57
D.: Jak dostaje 85% darmowej kasy na np. autobusy to o jakim kredycie mówisz? Jakby ktoś dał Ci 85% na nowe auto, to nie dołożyłbyś 15%? O czym ty gadasz. Wszystkie samorządy o to walczą a boom inwestycyjny w całym kraju trwa w najlepsze. Każdy kto ma pojęcie o zarządzaniu wie, że bez kredytów nie ma inwestycji. Ba! Duże korporacje często posiadają własne środki ale ich nie uruchamiają, kredytując nowe inwestycje. W makroekonomii to jest element prorozwojowy. Jak masz wiedzę na poziomie zwykłego obywatela, który zaciąga zawsze nieopłacalne kredyty konsumpcyjne, to nie wypowiadaj się w kwestiach zarządzania inwestycjami.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 11:30:34
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @56
slawek: czyli nic nie zbudował. Wszystko kupił na kredyt lub w części z dofinansowania z tej znienawidzonej przez pis unii europejskiej. A kredyt trzeba będzie spłacić przecież i to już pewne, ze pokoleniami. Fajne rządzenie - NA KREDYT (to chyba nie jest takie trudne?)
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 10:27:25
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @53
D.: Nikt nie twierdzi, że rządziła. Napisałem wyraźnie, że PO przegrała wybory prezydenckie i parlamentarne. Czytaj pan uważnie i ze zrozumieniem. Chodź każdy wie, że Zagozdonowi bliżej było do PO niż PiS. A to, że nie rządziła to dzięki Bogu - o tym co wyprawiała w stolicy to możesz pan się dowiedzieć oglądając relacje z posiedzeń komisji reprywatyzacyjnej. Pewnie zaraz mi napiszesz, że te 40 tysięcy ludzi, których wyrzucono z domów to taki wypadek przy pracy.
Tak się składa, że w kraju Cygan już drugi raz przechodzi przez wieś. I w TM też będzie przechodził - i drugi, i trzeci. Dlatego właśnie krew pana zalewa bo wiesz pan, że żadne Zagozdony długo jeszcze nie zasiądą w gabinecie prezydenta miasta.
Tak a propos - Zagozdon to ten, który przez całą kadencję męczył się z wykończeniem jedynej sporej inwestycji w mieście - Placu Kościuszki? Strach pomyśleć ile budowałby halę lodową...
I jeszcze skoro pan pytasz co obiecał i zrobił Witko to:
Strefę parkowania zmniejszył i ma ją zlikwidować co trwa bo poprzednik podpisał umowę, której nie da się rozwiązać bez strat dla miasta (brawo!)
Autobusy miał kupić i kupił. Bezpłatna komunikacja dzieła w niedziele a od 11 listopada rusza we wszystkie dni tygodnia.
Autobusy nowe kupił? Kupił.
Arenę lodową zbudował? Zbudował.
Dał zielone światło dla budowy Galerii? Dał i powstała.
Remonty dróg ruszyły? Ruszyły
To o czym pan piszesz?
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 01:44:37
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @54
D.: Zacząłeś swoje wywody od obrażania ludzi, których nawet jak sam przyznajesz nie znasz. Jak to mówią kto mieczem wojuje od miecza ginie.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 01:27:05
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @50
slawek: Jeszcze cię ani razu nie nazwałem ani burakiem ani propagandystą ale widzę, że nawet nie muszę.
środa, 5 lipca 2017, godzina 18:06:37
+5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @51
slawek: Panie D jak D, Zagozdon nigdy nie był w p.o. i platforma nigdy nie rzą dzila w tym mieście. Zastępcą Pana Prezydenta Zagozdona był przez dwie kadencje Pan Wędrowski z PiS obecnie fachowiec na stanowisku szefa COS w Spale. Zaprzestań Pan pisać głupoty. Wiemy, że z założenia Pan takiego wychodzisz, że ciemni lud to kupi, no i przy wyborach samorządowych i parlamentarnych oraz prezydenckich ten ciemny lud to kupił. Ale jak Pan dobrze wiesz "Cygan raz przejdzie przez wieś" .
środa, 5 lipca 2017, godzina 18:03:42
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @48
slawek: a jakie zrealizował??
środa, 5 lipca 2017, godzina 16:41:53
-2 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
D.: Panie Klug, nie kompromituj się Pan.
Po pierwsze suweren, na którego się tak chętnie Pan powołujesz w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych pokazał co sądzi o jakości rządów PO.
Po drugie - nie wierzę własnym oczom - więc twierdzisz Pan, że źle przygotowane wnioski Zagozdona to pech???!!! Nie. To nie pech. To NIEKOMPETENCJA. I twierdzisz Pan, że jak ludzie Zagozdona je skopali to pech, a jak ludzie Witko przygotowali takie, które przeszły to nieudacznicy?! Zaiste - dawno nie czytałem czegoś głupszego!
No tak - PO zawsze ma pecha a PiS szczęście - i w trakcie poprzednich rządów PiS wszystkie wskaźniki ekonomiczne rosły i teraz rosną. Może raz byś ludziom taką ciemnotę wcisnął. Ale dwa razy to już dziwny zbieg okoliczności.
środa, 5 lipca 2017, godzina 16:00:32
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @49
D.: I co? Jak masz sie do czegoś odnieść merytorycznie to udajesz, że pytania nie było tylko znów obrażasz kolejnych ludzi. Jesteś tylko prostackim propagandzistą...
środa, 5 lipca 2017, godzina 15:51:45
+5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @46
slawek: ten gostek tego nie złapie. ON jest z tych, którym nawet jak pokażeszfilm, ze jakiś np. Jarosław K. gwałci we wtorki dziewczynki 12-letnie w parku to ON ci odpisze, ze przecież nic sie nie stało, to sie przecież nie wymydli , a w ogóle i w szczegóe prawy i sprawiedliwy człowiek jest.
środa, 5 lipca 2017, godzina 15:28:38
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @45
D.: A konkretnie? Czego z obietnic nie realizuje?
środa, 5 lipca 2017, godzina 15:22:15
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @44
klug: Ale dałaś D.
Prawda ogólna jest taka, że PO miało cholernego pecha, bo ich rządy przypadły na ogólnoświatowy kryzys. Robili wszystko, by RP jak najmniej ucierpiała. To im się udało!
Dzięki temu pis może rozdawać nieudacznikom pieniądze (bez pracy są kołacze!).
Prawda tomaszowska jest taka, że Zagozdon miał cholernego pecha (żle przygotowane wnioski), lecz wyciągnął z tych porażek wnioski. Efekt - Adrian cominutę świeci łysiną na pl. Zagozdona.
Jeśli chodzi o jakość kadry kierowniczej spółek miejskich (misiewiczów) to jest tragedia.
Lecz nim się nie obali ten uklad,(lecz niestety Suweren ma pamięć Obali)! to guzik będzie.
środa, 5 lipca 2017, godzina 15:17:54
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @44
zosia: A kto w kampanii wyborczej mówił o łączeniu spółek?
środa, 5 lipca 2017, godzina 14:25:51

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry