nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Najważniejsze to udawać, że wszystko gra

dodano: 2017-07-04 19:46:01, ostatnia aktualizacja: 2017-07-05 00:24:35

Poniższy list otrzymaliśmy na naszą skrzynkę dzisiaj rano. Sprawdziliśmy i rzeczywiście problem taki miał miejsce. Pytanie, co na to Starosta? Czy znowu winny jest "szkodzący szpitalowi radny"?

Jest to ciekawy temat dla prokuratora... a napewno do informacji NFZ. Kontrola i zamknięcie psychiatrii, kara pieniężną i szukające dziury w całym media. Psychiatria została z jednym lekarzem i bez specjalisty
Doktor Słomka miał ponoć załatwić nowego ordynatora, w miejsce odchodzacej na emeryturę dr Siniarskiej. Tak się nie stało. Teraz dyrektor ds medycznych gdzieś wyjechał a żaden lekarz nie przyszedł wczoraj rano do pracy bo jedyna pani Grzybowska miała do obsługiwania poradnię. Prezes Zarychta przyjechał na 9 do pracy i latał jak "wściekły", a na oddziale było w tym czasie 45 pacjentów. 

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Starosta Mirosław Kukliński, który jednoosobowo odpowiada za funcjonowanie szpitala, na ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego zachwalał jego funcjonowanie. Twierdził nawet, że tylko jeden radny swoimi pytaniami szkodzi placówce. Wczorajszy przypadek jednak kwalifikuje się do tego, by rzeczywiście zajęła się nim prokuratura, bo brak właściwej organizacji pracy niestety może skutkować narażeniem na uszczerbek zdrowia i życia pacjentów. Aż chce się zapytać: Panie Starosto, czy leci z nami pilot? 

 

****

 

Dodam jeszcze od siebie, że nieco ponad tydzień temu również trafiłem na NPL /Nocna Opieka Lekarska/. Niedzielne popołudnie a w poczekalni czeka kilka osób, w tym rodzina z małym dzieckiem z wysoką temperaturą. Przysłuchiwałem się chwilę rozmowom i dowiedziałem się, że nie mogą zostać ci ludzie natychmiastowo przyjęci. Dlaczego? Otóż problemem okazał się niedziałający informatyczny system rejestracji pacjentów. Przestał działać w tym dniu już kolejny raz i kolejny raz należało wzywać informatyków, a podobno ich zawezwanie nie jest takie proste. Pracownicy TCZ stwierdzili, że tak dzieje się zawsze, kiedy zaczyna nagle brakować prądu. Zdziwiłem się naprawdę mocno, gdy okazało się, że komuptery nie sa podłączone do UPS-ów, kóre przecież nie są jakoś specjalnie kosztownymi urządzeniami

 

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
,,,: taki porządek nie tylko jest na psychiatrii. wystarczy się przejść po oddziałach.
przekładanie planowanych operacji, na które ludzie czekają miesiącami, brak lekarza żeby udzielił jakiekolwiek informacji na temat pacjenta, wielogodzinne czekanie na izbie przyjęć ze skierowaniem - bo lekarze są zajęci i nie ma nikogo innego na oddziale itd. itd. to jest norma w tej firmie. no chyba, że się jest pacjentem protegowanym, to wszystko jest załatwiane od ręki.
środa, 5 lipca 2017, godzina 17:20:24
+17 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
PiotrB: Szpital i jego zasilanie to jedna wielka bzdura , dalej pracuje na aluminiowych kablach przyłączeniowych, występują też stare kable tzw. olejowe. Próbowano tam zaprowadzić porządek ale bezskutecznie . Światli prezesi mianowani z klucza partyjnego nie rozumieli pojęć typu zasilanie, zespół prądotwórczy, UPS, oświetlenie ewakuacyjne, drzwi oddzielenia ppoż. i tym podobne. Nie wspomnę o solarach, które tak grzały , że zwracana do miasta woda była cieplejsza od pobieranej. Bałagan , brak dokumentacji i kompetencji zarządczej to podstawowe bolączki tej instytucji od lat. A jeszcze problem bakterii i zakażenia szpitalne to oddzielny rozdział. Czekam tylko na pozew o zniesławienie to może wreszcie te wszystkie dokumenty ujrzą światło dzienne, a odpowiedzialni przed sądem już zasłaniać niepamięcią się nie będą. Informatyka czytaj informatyzacja tej jednostki to nie praca dla dwóch ludzi, to temat na kolejną książkę. Pozdrawiam wszystkich oddanych pracowników działu technicznego i informatyki. Choć tych prawdziwych pasjonatów niewielu już zostało.
środa, 5 lipca 2017, godzina 14:26:23
-6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
nocnikowy: nie masz racji facet, ludzie o tej porze pracują w pocie czoła i nie czas na trolowanie, ja korzystam z przerwy obiadowej i ten wpis
środa, 5 lipca 2017, godzina 12:42:45
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
pomyślcie: lekarz z PO wypioł się na pacjentów no to wiadomo---
proszę brać rachunki od lekarzy - co to jest jakiś prywatny biznes
środa, 5 lipca 2017, godzina 10:17:53
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ja: gdyby to byla tylko krytyka poczynań obecnie rzadzacych.... ale p redaktorze, doskoinale pan wie jak jest i o co panu chodzi, to jest walka polityczna
środa, 5 lipca 2017, godzina 09:57:03
-8 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
marek: Ja zaglosuje za PiS!!!
środa, 5 lipca 2017, godzina 09:52:59
+5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ng: No no no, jestem pod wrażeniem. Dziś nie ma tabunów opłaconych klakierów przyklaskujących kierownictwu szpitala i władzy, która je powołała? Nie ma setek pochwalnych komentarzy? Budżet na trolling się skończył?
środa, 5 lipca 2017, godzina 08:40:12
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Norek: racja 500 plusowcy nie pozwolą przegrać PISowi i wcześni emeryci i zwolennicy darmowych mieszkań plus
środa, 5 lipca 2017, godzina 08:26:02
-6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Gaga: Pan piotr to niech sie trzyma jak najdalej od tomaszowa. Juz swoje narobil. Szkoda slow
środa, 5 lipca 2017, godzina 07:59:52
+7 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
rumpel: A za rok wybory.
No i jak teraz zagłosujecie?
Wyborcy szczekają, szczekają a ... idę o zakład, że ita wygra PIS.
środa, 5 lipca 2017, godzina 01:38:04
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: A kto tam jest informatykiem? Ktoś w ogóle jest?
środa, 5 lipca 2017, godzina 00:09:51
+10 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
Mariusz Strzepek : Szpital ma własne zasilanie. Wystarczy więc, by UPS podtrzymywał zasilanie do czasu przełączenia z sieci mniejskiej na lokalną.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:53:01
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
NIE PREZESA: ale starosty...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:43:09
+8 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
CYRK W TYM KRAJU ZROBIŁ KACZOR: ...a tu mamy tylko małe lokalne "występy" tego pisowskiego cyrku...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:42:24
+15 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tom: Pan Kukliński już pełnił funkcję w Tomaszowie z wiadomymi "sukcesami". Niech teraz się wstydzą ci co na niego głosowali i te organizacje które na jego rzecz agitowały...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:37:52
+15 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ona: potwierdzam, przynajmniej raz w tygodniu jest awaria systemu rejestracji i szpital, poradnie "stoją", a pacjenci się skarżą -i nie ma im się co dziwić-. Informatyka leży. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pracownicy, którzy nie mają wpływu na działanie systemu, zbierają cięgi... Staramy się pomagać pacjentom, ale nie mamy skutecznych narzędzi - Pracownik TCZ. (może mnie nie zwolnią za wypowiedź :) )
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 20:52:35
+12 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Iga: Bo to nie jest ich firma.Brać tylko pieniądze potrafią.Sami w życiu do niczego by nie doszli. Kto w ogóle zadecydował że pan Kukliński został starostą ? Gdybym wiedziała to w życiu nie zagłosowała bym na pis.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 19:34:11
+10 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
klug: Kiedyś oglądałem taki horror:
W starym szpitalu na Woli został jeno Sowiński, starzec o drewnianej nodze i wrogom się bronił kulą. A wokoło leżały truchła kaczystów i wampirów.
To był film starozelandzki z lat 70. Chociaż szpital już nie działał, to działał w nim prąd.
Kurna, czy w XXI wieku, w szpitalu, szykowanej (przez wizjonera Witko) na stutysięczniczkę Powiatowej Stolicy nie można zapewnić ciągłości zasilania niezbędnych dla obsługi pacjentów systemów?!
Strzępek walczy jak samotny lew, tylko dlaczego jest samotny?! W radzie powiatu (w odróżnieniu od miasta) jest spora opozycja!
Gdzie jest Hes, Karwat, Łuczak (ten filmikowy "inwalida" chyba po prostu się sprzedał), Olkiewicz, Parada, Żegota?
Nie śledzę tego na bieżąco, może to już są kaczyści?
Może należą do grupy trzymającej władzę? Jeśli tak, to kto w tej radzie jest w opozycji?
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 18:31:27
-1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Abc elektryki: Upsy też kiedyś przestają działać dzięki kochanej energetyce jak długa jest przerwa.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 16:38:49
+11 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ziomek z Lubochni: A może należałoby zawezwać doktora Piotra z Radomska.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 16:17:06

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż