nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Nie tam, gdzie trzeba, ale tam gdzie się zachce

dodano: 2017-04-05 09:45:09, ostatnia aktualizacja: 2017-04-05 10:04:03

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego zadecydowała o dofinansowaniu przebudowy dwóch ulic będących w zarządzie Powiatu Tomaszowskiego. Na ten cel przeznaczono ponad dwa miliony a wartość udziału sięga 2/3 kosztów inwestycji.

 

Powiat Tomaszowski na ten rok w swoich planach ujął szereg inwestycji drogowych. Większość z nich została wykreślona z budżetu ze względu na fakt, że nie udało się znaleźć na ich realizację środków zewnętrznych.

 

Miasto do powiatowych dróg dopłaca, jednak decyzję, która z nich zostania wykonana pozostawia Staroście. W ten sposób wykreślono przebudowę chodnika na ulicy Legionów wraz z kanalizacją deszczową oraz ciąg pieszo rowerowy w ciągu ulic Szerokiej i gen. Grota - Roweckiego. Zamiast tego postanowiono wykonać przebudowę odcinka ulicy Mostowej oraz Smugowej.

 

- Mam wrażenie, że panuje tutaj chaos i sobiepaństwo. Do remontów wybierane są ulice i drogi, o których trudno jest powiedzieć, że są to inwestycje najpotrzebniejsze na terenie miasta, ale nie tylko miasta, bo mieszkańcy gminy Lubochnia śmieją się z nas, że zrobiliśmy chodnik z Jakubowa, właściwie nie wiadomo dla kogo. W dodatku nie zmieniając profilu drogi, co skończy się koniecznością jej kompleksowej przebudowy. Ulica Mostowa, która będzie robiona jest rzeczywiście zrujnowana, ale znajduje się przy niej może pięć domów. Z kolei ulica Legionów, która została wykreślona z realizacji, to miejsce, którędy ludzie idą do trzech szkół, dwóch przedszkoli, do kościoła. Panuje na niej olbrzymi ruch, ponieważ jest ona obecnie faktyczną obwodnicą miasta. Zamknięty chodnik trafił do programu TVN "Absurdy drogowe". Śmieją się więc z nas już nie tylko mieszkańcy powiatu ale całej Polski - mówił na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego Radny Mariusz Strzępek.

 

 

Przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych zwracał też uwagę na kolejną z ważnych inwestycji, która została wykreślona przez Starostę, a więc ciąg pieszo rowerowy, który miał biec ulicami Szeroką i gen. Grota Roweckiego i łączyć jedno z największych tomaszowskich osiedli ze ścieżką rowerową biegnącą od Skansenu Rzeki Pilicy do Spały.

 

- Osiedle Niebrów to kilkanaście tysięcy mieszkańców. Wydatkowanie pieniędzy na ulicę Mostową, zamiast stworzenia dogodnych warunków do przemieszczania się jego mieszkańcom, to naprawdę poroniony pomysł. Ale ludzie będą Was jeszcze za tę ulicę przeklinać. Póki co, ta zniszczona nawierzchnia jest jedynym powodem, dla którego kierowcy tutaj zwalniają. Tymczasem wyjazd z ulicy Zawadzkiej jest mocno problematyczny ze względu na ograniczoną widoczność. Będzie więc kolejne po ulicy Orzeszkowej niebezpieczne skrzyżowanie - mówi radny.

 

Na przebudowę ulicy Smugowej miasto wydatkuje środki do wysokości 67% kosztów zadania, nie więcej jednak niż 400.000,00 zł, natomiast rozbudowa  ulicy Mostowej to  1.647.087,00 zł., jednak nie więcej niż 66% kosztów zadania. Oczywiście pozostałe środki pochodzić będą z Budżetu Powiatu. Szkoda więc, że żaden z radnych miejskich nie zapytał o celowość ponoszonych wydatków i jasne określenie priorytetów dla remontów drogowych

 

Więcej na ten temat

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @40
Maryla: Właśnie ludzie stali się bardzo leniwi i tylko innych krytykują a sami zero inicjatywy. Społeczeństwo zganiaczy i narzekaczy, napełnić wielkie brzuszysko pożywieniem i siedzieć, w kompie pisać głupoty albo godzinami gapić się w tv.
piątek, 14 kwietnia 2017, godzina 12:45:17
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @33
Wszyscy: czekają, aż samo się zrobi, albo ktoś odwali robotę. Najłatwiej wklepać na kompie pretensje. Dlaczego projekt nie przeszedł? Zbierzcie ekipę i walczcie o zmiany. To jest patriotyzm! Może mieszkańcom tych bloków, a jest ich trochę, pasuje jak jest i dlatego tak mają.
czwartek, 13 kwietnia 2017, godzina 23:21:42
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
tomaszowianka: jakiś czas temu mieszkańcy próbowali interweniować w sprawie wjazdu samochodów tylko dla mieszkańców,w Przodowniku otrzymano odpowiedź że to nie jest ulica Spółdzielni Mieszkaniowej,i parkują samochody na chodnikach koło ZUS-u uniemożliwiając przechodniom normalne poruszanie się a chodniczki tam bardzo wąskie
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 22:21:05
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
tomaszowianka: Armii Krajowej 6 i 8,dwa bloki nr.10 i 11 należą do spółdzielni ,,Przodownik,,a nie ulica Armii Krajowej,tak jak bloki przy ulicy Bartosza Głowackiego a nie ulica Bartosza Głowackiego,w obrębie a nie na terenie
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 21:56:31
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @36
co ty pleciesz: http://www.smprzodownik.pl/ind...y/zapiecek
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 20:14:45
-3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @35
tomaszowianka: nieprawda,to jest własność miasta
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 19:51:04
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @33
Ul. A.Krajowej: i skwerek jest pod zarządem Sp-ni Mieszkaniowej "Przodownik" i ona zarządza tymi terenami.
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 17:27:45
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @32
Ten projekt: wygrał dlatego, że bloki położone w okolicy są własnością miasta, a nie jakiejś spółdzielni mieszkaniowej.
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 17:21:58
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomaszowianka: ..a ulica Armii Krajowej dalej straszy tak jak skwerek między Armii Krajowej i Mościckiego,był projekt ale nie przeszedł a podobno w mieście patriotów mnóstwo
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 16:05:32
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
Tymoteuszka: To raczej Tobie radzę pomyśleć nad tym o czym piszesz. To teraz mi wytłumacz dlaczego i na jakiej zasadzie wygrał ten oto projekt dotyczący budowy parkingu przed blokiem: http://tomaszowskibo.pl/szczeg...ej-49.html
środa, 12 kwietnia 2017, godzina 13:57:05
0 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
Pomyśl trochę: Nie rozumiem co ma TBO do:" remontu parkingu przed blokiem, poprawy nawierzchni drogi dojazdowej, wymiany nawierzchni na danej ulicy, odnowienie skweru przed blokiem". To są tereny należące do spółdzielni mieszkaniowych i ich zarządy zbierają od mieszkańców kasę na tego rodzaju wydatki, które płacicie co miesiąc w czynszu. Macie co jakiś czas Walne Zgromadzenie i wtedy powinniście domagać się realizacji waszych postulatów.
Skwerek przed blokiem to możecie sami w czynie społecznym sobie urządzić, a nie oglądać się, że miasto wam zrobi na nasze pieniądze z naszych podatków, to my prywatni właściciele mamy wam fundować wasze zachcianki.
wtorek, 11 kwietnia 2017, godzina 18:44:34
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tymoteuszka: A może w tej sytuacji warto już teraz pomyśleć nad projektami, które mogłyby się znaleźć w ramach kolejnego Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego? Chociażby nad remontem chodnika na jakiejś ulicy, wymianę oświetlenia na led na danym terenie, ulicy, remont parkingu przed blokiem, poprawa nawierzchni drogi dojazdowej, wymiana nawierzchni na danej ulicy, odnowienie skweru przed blokiem, budowa ścieżki rowerowej itd. Większość takich projektów znajduje się w budżecie Suwałk, które to pięknieją z roku na rok. Widać to gołym okiem. http://um.suwalki.pl/dla-miesz...rzuconych/
wtorek, 11 kwietnia 2017, godzina 16:32:43
-2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
...: Przeszkadza ci to lubochnianko? Nikt nie każe ci uczestniczyć w tych, jak je nazwałaś "kościelnych szopkach", bo mieszkańcom Tomaszowa nie. Wręcz przeciwnie, są zadowoleni, że po tylu latach stagnacji nareszcie coś się dzieje w naszym mieście.
sobota, 8 kwietnia 2017, godzina 21:48:49
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Lubochnia: Lubochnia to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim. Siedziba gminy to Lubochnia.
KIEROWNICTWO URZĘDU:
Wójt - Tadeusz Adam Józwik
Sekretarz - Maria Jolanta Ochota
Skarbnik - Monika Kuta
Przewodniczący Rady Gminy - Tadeusz Skoneczny
Proszę więc tego rodzaju sprawy zgłaszać do właściwych organów swojej władzy. Tomaszów nie ma nic do powiedzenia w tym temacie.
sobota, 8 kwietnia 2017, godzina 21:40:23
-2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Leo: Warszawska to ulica reprezentacyjna Tomaszowa, dlatego w projekcie nie przewidziano tam miejsca na ścieżkę rowerową.
sobota, 8 kwietnia 2017, godzina 17:43:07
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
kierowca: Panie Norbercie trzeba też dodać że tędy jest bliżej bo omijamy Starzyce i Komorów
sobota, 8 kwietnia 2017, godzina 10:02:16
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
Norbert: Ja wybieram w drodze do Łodzi równiutką jezdnię Hallera i póżniej Mostową. Zamiast tłuc się po badziewiastej Warszawskiej z błotnymi poboczami, zwanymi też trawniczkami. Dobrze że Mostowa już niebawem będzie tej klasy co Hallera.
piątek, 7 kwietnia 2017, godzina 20:19:19
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Rita: Mądre słowa. Na pocieszenie znowu zaś mamy jarmark wielkanocny i inne kościelne szopki...
piątek, 7 kwietnia 2017, godzina 09:19:53
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ok: Powiem wam dlaczego jeżdżą mostową! Komorowie stoi drogówka i łapie za przekroczenia prędkości,oddechu,dlatego na łazisko się kierują.Widocznie podsunęli pomysł p. Staroście.WIĘCEJ KONTROLI NA KIERUNKU OMIJAJĄCYM TO EFEKTY KASOWE BĘDĄ DLA POLICJI!
czwartek, 6 kwietnia 2017, godzina 09:27:45
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
question: do 10 - czy przeczytałeś to co napisałeś - są spełnine 3 warunki... ...ruch jest dozwolony z prędkością...
Niestety, tu prędkośc określona jest na maksymalma 50 km, więc ten warunek nie jest spełniony i nie wolno jeździć po chodniku.
środa, 5 kwietnia 2017, godzina 22:20:45

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry