nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Nowa droga mogłaby rozwiązać problem

dodano: 2017-11-30 09:43:08, ostatnia aktualizacja: 2017-11-30 10:35:33

Na swoim Facebookowym profilu Jacek Kowalewski prezypomina koncepcję rozwiązań komunikacyjnych w okolicach ulicy Strzeleckiej, jaka powstała przed kilkunastoma laty. Warto się z nią zapoznać /a może do niej powrócić/ chociażby w kontekście nowego obiektu sportowego. Niedawno ZdiUM w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu na ulicy Strzeleckiej, od skrzyżowania z ulicą Mazowiecką aż do parkingu przy ulicy PCK i to po obu stronach tego ciągu komunikacyjnego. Komisja wyraziła zgodę, jednak modyfikując zaproponowane zmiany jedynie do prawej strony /tam gdzie istnieje obecnie chodnik/ oraz przesuwając strefę zakazu parkowania za wjazd na osiedle obok bunkra Ragenblau.

Zgodnie z zapowiedziami medialnymi niebawem mają być budowane dwa ronda. Jedno na skrzyżowaniu św. Antoniego/Mazowiecka/Sikorskiego, drugie, Mazowiecka/Strzelecka. Czy nie należałoby rozważyć dodatkowego - głównego dojazdu go Hali Lodowej przy ul.Strzeleckiej. Ta ulica jest jednak wąskim gardłem na odcinku od Mazowieckiej do końca garaży (Biedronka po remoncie) i nie ma możliwości jej poszerzenia na tym odcinku. Dla ruchu lokalnego jest może wystarczająca, ale na etapie różnego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych to już okropny ścisk.

 

Poniżej koncepcja nowej drogi publicznej z rondem, przebicie do ul. ul. PCK i Nowy Port z terenami parkingowymi. Ulica którą już widziałem oczyma wyobraźni /bo nigdy jej nie tracę/ w roku 2001 po wystawie pracy dyplomowej na Wydziale Architektury i Budownictwa PŁ, tomaszowianek związanej z przebudową i zadaszeniem toru lodowego i budowy aqua parku na "błoniach tomaszowskich". Ulice Wodna i Ściegiennego tylko dla ruchu lokalnego. Do dyskusji i rozważenia lokalnej władzy

 

- pisze Jacek Kowalewski 

 

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
starszy i mądrzejszy: Chłopcze! pożyjemy to zobaczymy ale ja cienko to widzę, tomaszowski lud raczej jest opieszały do tego rodzaju rekreacji. Ooo, gdyby tam postawili hipermarket z giga promocjami, to nieskończone tłumy waliłyby ze wszystkich stron. Ot taka rzeczywistość.
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 15:54:17
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
młody: Jak będzie budżet obywatelski to ludzie zagłosują na Termy Brzustowskie i ujrzymy je w realu. Trzeba optymistycznie patrzeć przyszłość a nie tylko mamrotać.
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 11:30:34
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
zbunkrowany: małe sprostowanie - Regelbau a nie Regenblau
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 10:46:27
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Ignac: Jak to droga prowadząca do nikąd??? na Białobrzegi będziemy zasuwać przez Antoniego i Nowy Port omijając tym samym zrujnowaną Mireckiego.
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 09:31:32
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kasia: Rondo to najlepszy sposób na rozładowanie korków. Tyle tylko, że RONDO, a nie rondusio - małe, ciasne bez zjazdów. Rondo, które zostanie dopilnowane przez urzędaska, a nie tylko zlecone projektantowi, który wiedząc, że nikt go nie sprawdza idzie na łatwiznę. To nie wina kierowców, że tomaszowskie ronda są beznadziejne. Wysokie wyspy przez które nic nie widać, pas na którym mieści się 1 i 1/3 auta. Skierniewickie ronda to zupełnie inna bajka...
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 09:22:35
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
A co chcesz od tych planów???: do tej twojej wymarzonej hali też trzeba będzie jakoś dojechać... A nie razi cie przypadkiem że ulica Nowy Port /ładna nawet/ urywa się jakoś tak przy Mosirze bez większego sensu zamiast biec dalej do Antoniego???
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 08:14:08
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
kibic: W Tomaszowie siatkówka jest mało nagłośniona, ludzie nawet nie wiedzą że mamy ambitny I-ligowy zespół piłki siatkowej. Może nowa hala do gry siatkowej zmieniłaby ten stan. A i proponowana droga byłaby często uczęszczana...
piątek, 1 grudnia 2017, godzina 07:20:05
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowian: Może najpierw niech powstanie hala do siatkówki. Duży kompleks sportowy na poziomie międzynarodowym wymusi na kolejnych władzach budowę infrastruktury.

Gdyby plany Kowalewskiego brać na poważnie, to znowu powstaną kosztowne drogi prowadzące donikąd.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 23:18:37
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Magna: A co wiesz o profesorze Wiesławie Nowińskim ,ur. 24 VII 1953 r w Tomaszowie Maz ?
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 22:34:28
+1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
gość: Kiedyś nawet planowano przerzucić nowy most przez Pilicę na wysokości MOSiRu i co z tego, teraz mamy długi za tor lodowy do spłacenia na długie długie lata. Żyjmy w realu czeka nas zero inwestycji.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 16:44:13
-2 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
No nie: żyjący kaczor jeszcze nie ma ronda... a może i Macierewicza uhonorować ??? wszak często lansuje się u kawalerzystów w naszym grajdole ???!!!
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 16:43:00
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Bzdura !!!: sygnalizacja na skrzyżowaniu Antoniego i ówczesna Oskara Lange już była i wcale nie było lepiej. W tej chwili problemem są tylko przejścia dla pieszych w za małej odległości od ronda
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 16:39:13
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
Ronda korkują sie: ponieważ w za małej odległości od nich zlokalizowano przejścia dla pieszych.W związku z czym wystarczy że na jedno z nich wejdzie pieszy i już ruch zamiera na chwilę na całym rondzie. Wystarczy przyjrzeć się temu między piętnastą i siedemnasta dla przykładu na rondzie Olimpijczyków.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 16:36:42
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@: Rondo przy ul. św. Antoniego, Mazowiecka i Sikorskiego było już rozpatrywane ok. 3 lata temu. W tym miejscu jest bardzo dużo miejsca na duże rondo, które bardzo upłynni przejazd (szczególnie w godzinach szczytu przejazdy do i z pracy oraz innych porach). Ul. św. Antoniego jest jedną z głównych tras przelotowych w kierunku zalewu.
Faktycznie wyjazd z ul. Mazowieckiej jest bardzo ciężki i problematyczny, a wyjazd z ul. Sikorskiego (jedyny wyjazd z tej ślepej, osiedlowej ulicy) graniczy z cudem i wygrana w lotto.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 15:10:26
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
sceptyk: >W poważnych kręgach towarzyskich mówi się też o Termach Brzustowskich< I co z tego? kto to sfinansuje? gąwędzić to sobie można przy kawce tylko trudniej to przemienić w realia.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 15:03:11
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
multi99: Po co w Tomasowie kolejne ronda jak nasi kierowcy nie potrafią po nich jeżdzić ??? hmm wczoraj byłem w SKIERNIEWICACH i tam obserwowałem przez jakis czas rondo koło CASTORAMY i auto z L kilkanaście razy wyjeżdzało zawracało i wracało na to rondo i uczono kursanta jak należy wjeżdzać i poruszać się po rondzie .... A u nas czego ucza ??????
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 13:23:21
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
kierowca: mądre słowa bo i nawet patronów już brak do ich nazwania, sygnalizacja świetlna jest tańsza i skuteczniejsza
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 12:55:00
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tymoteuszka: Pomysł jak najbardziej ciekawy.
Jestem za tym, aby powstawały ronda, które spowalniają a jednocześnie upłynniają ruch. Tak samo potrzebny jest większy parking przy Arenie, może piętrowy?
Ale, czy nie lepiej byłoby zbudować np. 2 duże parkingi na przedmieściach miasta typu "Parkuj i jedź"? Kierowca auta zaparkowałby na nim, po czym przesiadłby się do nowego autobusu MZK, kupił bilet np. całodzienny, bądź weekendowy (osoba przyjezdna/turysta) i poruszał się autobusem po całym mieście niżeli swoim autem?
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 12:54:16
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
Przemek: Mimo że ilość rond w naszym mieście rośnie, to jest zauważalna poprawa w kilka krytycznych punktach. Wystarczy przypomnieć sobie skrzyżowania Legionów-Farbiarska. Wyjechać od strony rynku z Farbiarskiej w lewo w Legionów graniczyło z cudem, zwłaszcza w soboty. Odkąd jest rondo, wszystko przebiega znacznie sprawniej. Faktem jest, że wiele ludzi nie potrafi jeszcze korzystać z rond lub nie posiada tej "finezji", przez co się korkują.
Posiadamy chyba dwa ronda, które lubią się zakorkować - Rondo im. Dmowskiego (korkuje się od Nowowiejskiej) oraz Rondo Olimpijczyków (a tu korki od Antoniego). A dodatkowe rondo na skrzyżowaniu Mazowiecka-Strzelecka jest znakomitym pomysłem, bo ilekroć tam przejeżdżam, to zawsze ktoś wymusza ze Strzeleckiej bądź przechodnie wchodzą na pasy + słaba widoczność od strony Strzeleckiej..
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 12:48:11
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
czytelniczka: Na foto jest Akwapark, to marzenie tysięcy tomaszowian, kiedyś obiecał prezydent Kukliński i wtedy nie wypaliło. W poważnych kręgach towarzyskich mówi się też o Termach Brzustowskich, oby to kiedyś wszystko się spełniło.
czwartek, 30 listopada 2017, godzina 12:36:41

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry