nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

O Budowlance raz jeszcze

dodano: 2009-01-26 09:21:36, ostatnia aktualizacja: 2009-06-22 19:36:02
autor: Mariusz Strzępek

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego odpowiedzialny za edukację wicestarosta Karol Staroń (PSL) przyznał, że Zarząd planuje likwidację tomaszowskiej "budowlanki". Równocześnie przewodniczący Rady Andrzej Barański potwierdził, że uchwała intencyjna w tej sprawie przygotowana jest na sesję, która odbędzie w się w lutym.

 

 

Wielu spośród radnych nie zgadza się z tymi pomysłami (Budowlanka na odstrzał). Swój sprzeciw argumentują nadchodzącym wyżem demograficznym, panującą już w chwili obecnej w szkołach ciasnotą oraz a może przede wszystkim zapotrzebowaniem na kształcenie młodzieży w określonych kierunkach zawodowych na poziomie zarówno zasadniczym jak i średnim.

 

Do tej pory dyskusja na temat likwidacji szkoły toczyła się przede wszystkim w wąskim kręgu osób podejmujących decyzje. Opinię w tej sprawie powinna wydać również Powiatowa Rada Zatrudnienia.

 

Tymczasem radny Marcin Witko chce za naszym pośrednictwem zapytać o zdanie osoby, których podejmowane decyzje dotyczą w sposób bespośredni. Chodzi oczywiście o uczniow szkół ponadgimnazjalnych.

 

Wiemy, że wielu z Was odwiedza nasz portal, dlatego zamieszczamy poniżej list jaki otrzymaliśmy od radnego.

 


 

Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że Zarząd Powiatu planuje likwidację „budowlanki". Najprawdopodobniej na najbliższej (lutowej) sesji Rady Powiatu zostanie poddana pod głosowanie odpowiednia uchwała. Tym samym młodzież z tej szkoły trafi do innych szkół.

 

Rodzi się zatem pytanie: czy inne szkoły są w stanie przyjąć pokaźną grupę uczniów nie pogarszając tym samym warunków nauczania we własnych placówkach? 

 

Z komisją edukacji kultury i sportu dokonywaliśmy przeglądu szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Uważamy jednak, że z uwagi na zbyt pobieżne zapoznanie się z ich funkcjonowaniem pogląd na temat warunków nauki tomaszowskiej młodzieży może być nieco przekłamany i nie oddający w pełni rzeczywistości.

 

Doszliśmy do wniosku, że warto w tej sprawie zapytać o zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli uczniów.

 

Dlatego na łamach portalu chcielibyśmy zadać pytanie młodzieży uczącej się: jak oceniacie warunki nauczania w swoich szkołach?
 

 

Proszę abyście wypowiedzieli się w następujących kwestiach:

 

  • stosunek ilość uczniów do wielkości pracowni
  • bezpieczeństwo podczas lekcji i na przerwach
  • czystość na terenie szkoły
  • dostępność i jakość pomocy naukowych
  • wyposażenie i sprzęt (zgodny z duchem XXI wieku, czy nieco archaiczny)
  • inne spostrzeżenia na temat warunków nauki w waszej szkole


z góry serdeczne dziękuję i pozdrawiam
 

Marcin Witko
 

Radny Rady Powiatu
 

 


 

Od redakcji:

 

Komentarze nie na temat nie będa publikowane.




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowiak: kiki- znawca oświaty i Talmudu ( to mnie akurat nie dziwi, każdy Żyd zna Talmud). Taki żydowski bałwanek Bouli!
środa, 25 lutego 2009, godzina 14:04:50
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
M: Likwidacja "Budowlanki" to jawny skandal. Ale w TM tak to juz jest są "gorsze" i "lepsze" szkoły. Czy "Włókiennik" jest bardziej atrakcyjną szkołą? Potrzebujemy budowlańców, geodetów, architektów, inżynierów, czy projektantów mody, krawców? Co TM i Polsce jest bardziej potrzebne. W TM przemysł włókienniczy praktycznie zanikł. Są niedobitki. Ilu projektantów mody nam potrzebnych???!!! W TM i Polsce budownictwo jest rozwinie te i potrzebuje rąk do pracy. Niedouczona banda 11 radnych powiatowych skasowała coś co jest potrzebne. Ot, rozwój miasta.
środa, 25 lutego 2009, godzina 13:59:35
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Krótko mówiąc,dla zdobycia mamony gotowi pozamykać dobre szkoły.
Zydomasonski geszeft.
Za darmo Talmudu będą uczyć.
środa, 25 lutego 2009, godzina 13:40:01
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
itobybyłonatyle: Po pierwsze primo: Pieniądz idzie za młodym człowiekiem do szkoły.
Po drugie primo: Jeśli pieniądz idzie za uczniem do szkoły to jaką szkołą jest zainteresowany jej dyrektor. Odpowiedź prosta - możliwie największą, z największą liczbą uczniów.
Po trzecie primo: co daje duża szkoła? Pewne zatrudnienie dla kadry. Czy zatem taki dyrektor będzie zajmował się pierdołami typu
frekwencja, poziom nauki, zachowanie uczniów... Przecież jak łobuza wyrzuci ze szkoły to traci kasę, wyrzuci kilku łobuzów, byc może bedzie musiał zwolnic nauczycieli gdyż starosata obetnie klasę w organizacji. Kółko zamknięte. To na marginesie ostanich "wydarzeń" z uczniami i pokornym nauczycielem w rolach głównych
środa, 25 lutego 2009, godzina 13:29:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
xxyyzz: Na dzisiejszej sesji rady powiatu radni zdecydowali o likwidacji budowlanki. Stosunek głosów 11:9 (jedna radna wstrzymała się od głosu).
czwartek, 19 lutego 2009, godzina 18:39:30
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kwiatuszek: pracownia jest w stanie pomieścic ok 40 uczniów kazda, moim zdaniem szkola nalezy do bezpiecznych, poniewaz uczniowie nie są anonimowi w przeciwieństwie do innych szkół w tomaszowie, w szkole znajduja sie bardzo dobrze wyposazone pracownie budowlane, 3 pracownie informatyczne, biblioteka z centrum multimedialnym.
środa, 11 lutego 2009, godzina 20:46:20
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ktos: Ja dziekuje za fachowcow ktorych glownym celem w zyciu jest sie upic i pojechac na protektor w sobote.
środa, 11 lutego 2009, godzina 14:52:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
xxx: Jestem uczennica szkoły gimnazjalnej. W tym roku będę składała papiery do szkół ponadgimnazjalnych i jestem zainteresowana pójściem do budowlanki.Ta szkoła kształci uczniów na poziomie zawodowym jak i technicznym, dużo osób z mojej szkoły chciałoby uczęszczać do budowlanki, lecz boją się składać tam podania, ponieważ już drugi rok nagłaśniana jest sprawa zamknięcia tej szkoły.Budowlanka jest jedyną szkołą w całym powiecie,która kształci w zawodzie budowlanym.W szkole tej znajduje się również zasadnicza szkoła zawodowa, która kształci fachowców w wielu różnych zawodach. Zamkniecie budowlanki jest złym pomysłem, ponieważ na rynku pracy już brakuje zarówno budowlańców jak i pracowników innych zawodów, które można uzyskać w budowlance.
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 21:44:40
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kwiatuszek: Generalnie jestem przeciwny likwidacji Budowlanki, ponieważ lepszym pomysłem było by zlikwidowanie włókiennika. Liczba uczniów w Budowlance i włókienniku jest porównywalna, ale Budowlanka jest szkoła zlokalizowaną w centrum miasta(w przeciwieństwie do włókiennika), do budowlanki jest możliwość dojazdu praktycznie każdym autobusem i busem nawet z małych wiosek położonych poza Tomaszowem, Budowlanka posiada hale sportową z którą sala włókiennika nie może nawet konkurować(główna hala gimnastyczna we włókienniku jest porównywalna z druga sala gimnastyczna w budowlance, uczniowie budowlanki tą druga sale nazywają "małą sala"). Budynek szkolny budowlanki jest w stanie pomieścić nawet 800 uczniów z zachowaniem przestrzeni i uniknięciem tłoku w szkole, a budynki włókiennika ledwo mieszczą uczniów którzy się obecnie uczą i w planach powiatu jest przeniesienie do włókiennika jeszcze kilku klas z budowlanki. LIKWIDACJA BUDOWLANKI TO PORONIONY POMYSŁ!!!
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 21:30:44
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
AGATA: Nadzieja umiera ostatnia. Może zdarzy sie cud??
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 21:26:28
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: rs...nie tylko twoim zdaniem.
Wszystkim co leży kształcenie młodych fachowców.
Banda czerwonych aparatczyków umyśliła sobie ,że może żółtki będą Polskę budować...tylko ciekawe dla kogo?
nas Polaków czy judeejczyków?!.kiki
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 21:26:00
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
rs: Moim zdanie to głupota zamykac tak duza i stara szkołe która mogła by posłuzyc jesszcza bardzo długo. Uczniowie chca chodzic do tej szkoły i chodziło by duzo duzo wiecej jak by był normalny nabór a nie straszenie na kazdym kroku ze bedzie zamykana.Jednak pewna grupa uczniów nie bała sie zamkniecia szkoły i chciała i chce sie uczyc w tej szkole i stwierdzuiał ze nic nie stanie na przeszkodzie zeby sie tam uczyc.
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 21:08:53
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
zainteresowana: Uważam,że jeżeli już wcześniej był zamysł zlikwidowania budowlanki to wydział oświaty nie powinien przyjmować uczniów do pierwszej klasy. Niepotrzebnie mydlono uczniom oczy,że będą mogli skończyć szkołę tam gdzie ja zaczęli. Nikt mi nie powie, że ten pomysł powstał w grudniu 2008r. Pomysły takie były dużo wcześniej. Najuczciwiej ze strony Pana Starosty oraz Pani Naczelnik odpowiedzialnej za powstały problem byłoby poinformowanie uczniów oraz ich rodziców o zamiarze likwidacji szkoły. Uczniowie mieliby jasną sytuację i sami mogliby zadecydować, czy chcą chodzić do budowlanki mając w perspektywie jej zamkniecie, czy też już na początku roku szkolnego wybierają sobie inną szkołę o podobnym profilu. Teraz uczniowie zostaną postawieni przed faktem dokonanym. Albo będą musieli skończyć szkołę tam gdzie zaproponował im Pan Starosta Staroń, albo będą musieli sami szukać sobie nowej szkoły. Uczniowie nie chcą takiego rozwiązania. Wielu z nich nie wyobraża sobie nauki w tzw. samochodówce. Pragną skończyć naukę tam gdzie ją rozpoczęli bez zagrywek politycznych obecnych włodarzy miasta.
wtorek, 10 lutego 2009, godzina 14:53:52
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: hahhaha...nie mów debilowi i nie pokazuj palcem a sam zacznie krzyczeć o swojej madrości...tak jak ci co poczuli sie urażeni prawdą.
na układy nie ma rady...same wypływają,jak oliwa zawsze sprawiedliwa.!!!
wtorek, 3 lutego 2009, godzina 15:29:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
er: Kiki urodziło się z wrodzoną inteligencją i nie musi się uczyć, tak samo jak idol Andrew Lepper
wtorek, 3 lutego 2009, godzina 14:43:27
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Uczennica: Do Kiki! Nie życze sobie, żebyś nazywała mnie gamoniem. Chodze do liceum , bo się tam dostałam, a nie dlatego, że mój tata ma znajomości i mi załatwił miejsce. Swoimi wypowiedziami reprezentujesz swój poziom... ponizej normy.
wtorek, 3 lutego 2009, godzina 13:24:41
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowiak: O! Kiki zna się też na szkolnictwie! i na muzyce młodzieżowej (wątek o Impulsie). Człowiek renesansu. Kiki na prezydenta!
piątek, 30 stycznia 2009, godzina 15:37:50
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: 21 dżej...eksperta walisz!
Musiałeś przez te "uniwerki" przejść....bidulek no no.
piątek, 30 stycznia 2009, godzina 15:11:04
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: 21 dżej...eksperta walisz!
Musiałeś przez te "uniwerki" przejść....bidulek no no.
piątek, 30 stycznia 2009, godzina 15:10:40
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ktos: Taa, likwidacja budowlanki to zlo. Szkoda tylko, ze nie ma chetnych, zeby sie tam uczyc. Zobaczcie sobie wyniki rekrutacji na ten rok szkolny. Po za tym, przyjelo sie, ze wiekszosc ludzi idacych do budowlanki to margines.
Co do likwidacji. Jestem za zlikwidowaniem liceum nr IV (smiech na sali, z takimi wynikami po maturze to sobie krzywde tylko zrobia) i liceum nr V (profil obronny nie daje zadnego startu ani dodatkowego punktu w drodze na studia, moi koledzy z ZSP1 maja duzo lepszy start bo maja pojecie o fizie i matmie a to sie liczy przy rekrutacji)
Odnosnie mojej szkoly, to juz jest przeludniona na tyle, ze gdyby wybuchl pozar podczas przerwy, ofiary smiertelne sa gwarantowane (stratowanie na zbyt waskich i jedynych schodach)
Na temat reszty sie nie wypowiadam bo chce ja ukonczyc (ILO)
piątek, 30 stycznia 2009, godzina 15:01:29

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry