nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Obwodnica w pytaniach i odpowiedziach

dodano: 2017-11-15 11:35:00, ostatnia aktualizacja: 2017-11-15 15:10:41

O tym jak ważna dla Tomaszowa jest budowa obwodnicy i równocześnie drogi, która byłaby bezpiecznym i szybkim połączeniem ze stolicą województwa mówi się od lat. Nasze miasto rozjeżdżane jest każdego dnia przez tysiące ciężarówek, a sytuacja w najbliższym czasie ulegnie znacznemu pogorszeniu w związku z budową kolejnej huty szkła w Ujeździe. Ciężkie pojazdy mkną naszymi ulicami, często przekraczając prędkość i stwarzając zagrożenie. Od niedawna prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa a wcześniej samorządowiec, Jacek Kowalewski od dawna zabiega o budowę tomaszowskiego odcinka drogi S74. Warto poświęcić chwilę czasu i poczytać pisma słane przez Kowalewskiego i odpowiedzi, jakie otrzymuje

 

 

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @22
Piotrkowianin: Jaką pierzeję? Dwie chałupy i ze 20 drzew do wycięcia: https://www.google.pl/maps/@51...668m/data=!3m1!1e3
środa, 29 listopada 2017, godzina 14:30:46
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
: W odległości ponad 30 m od najbliższego przejścia dla pieszych można spokojnie i legalnie przejść przez jezdnię, pod warunkiem, że żaden pojazd nie jedzie.
piątek, 24 listopada 2017, godzina 08:05:44
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @41
czytelniczka: W Tomaszowie jest tendencja do zwężania isniejących jezdni, proszę mieć zatem mniej optymistyczne oczekiwania. Cieszmy się raczej, że nie powstaną obwodnice jednokierunkowe bo i
taki pomysł może zawitać w głowach naszych rajców.
czwartek, 23 listopada 2017, godzina 13:38:34
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
T.K.: Oby te obwodnice pobudowano jako dwupasmówki, tak jak jest w Piotrkowie, Bełchatowie...
czwartek, 23 listopada 2017, godzina 12:51:58
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
carol: Szanowny Michale...tak, mam małomiasteczkowe myślenie bo mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim, i żyję tu dość długo i od urodzenia. I nie zamierzam się stąd wyprowadzać, bo lubię życie małomiasteczkowe, a zwłaszcza to, że w 5 min mogę być na rowerze nad rzeką, na łąkach w lesie. O turystyce swoje wiem, nie sądzę by nasze okolice stały się kiedykolwiek "ośrodkiem turystycznym" wymagającym budowania specjalnej infrastruktury komunikacyjnej. Oczywiście jest wiele przykładów tego jak rozwój infrastruktury komunikacyjnej przyczynia się, w głównej mierze, do rozwoju funkcji turystycznej obszarów, ale dotyczy to głównie obszarów o dużym potencjale turystycznym. Do obsługi ruchu turystycznego w naszych okolicach wystarczą drogi istniejące. Jak na razie turystyka u nas jest raczej w zapaści. Bynajmniej nie z powodu dostępności. Zdaje mi się, że budowanie obwodnicy ma przede wszystkim odciążyć mieszkańców miasta od ruchu tranzytowego, głównie transportu drogowego. . Można to rozwiązać nie niszcząc tego co dla nas, mieszkańców, jest cenne. Terenów rekreacyjnych. I jeszcze jedno. To, że na niedzielę zjedzie sie ludziska nad zalew, albo zajrzą do grot czy do Źródeł, to nie jest turystyka. Żadnej turystyki tu nie rozwiniemy a tym bardziej grosza na tym nie zarobimy. Ale to już inny temat.
poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 19:03:21
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
łowczy: oojoojooj Staszku! mamy monitoring i nie warto w dowolnym miejscu przechodzić przez jezdnię, oko kamery wszystko zarejestruje i wyłapiemy śmiałka
poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 18:24:48
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Stachu: Ruch pojazdów znikomy w Tomaszowie to na co obwodnica. W południe na głównej ulicy miasta tj. Warszawskiej można spokojnie przejść przez jezdnię w dowolnym miejscu.
poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 15:08:08
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @36
: Widzę i podejrzewam, że gdy wpisywał te słowa, to stał na baczność z "rukamy pa szwie".
niedziela, 19 listopada 2017, godzina 22:59:02
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Do Wpisowicza nr 34: popatrz - z jaki namaszczeniem ten spod wpisu nr 33 napisał: "Za Komuny taki kawałek drogi to by w czynie społecznym Aktyw Partii wybudował. " Zauważ: słowa - "Komuny" i "Aktyw Partii" , ten były "raboczij" - posłuszny poleceniom Partii ( czytaj PZPR)pisze z dużej litery. Ten facio jeszcze teraz boi się tej swojej partii - matuchny !!!
niedziela, 19 listopada 2017, godzina 17:55:54
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
amator: Marzenia to wszystko marzenia. Kto zainteresują się drogą Łódź - Kielce?

Dwupasmówka do również bujda, gdzie stworzyła się wschodnia obwodnica Łodzi i NIKT tego nie połączy od wschodu z Tomaszowem. Jedyny szybszy łącznik przy Wolborzu, który jest również niemożliwy do zrealizowania
sobota, 18 listopada 2017, godzina 19:46:37
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @33
: Tak masz rację. Aktyw Partii i czyn społeczny to dwie sprzeczności.
A może tak członkowie KOD i Nowoczesnej wybudują w "cynie" społecznym?
sobota, 18 listopada 2017, godzina 16:35:48
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @32
Czesław: Za Komuny taki kawałek drogi to by w czynie społecznym Aktyw Partii wybudował. A dziś to tylko w sferze marzeń bo Unia już kasą nie sypnie niepokornym pisowcom.
sobota, 18 listopada 2017, godzina 12:38:06
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
niebrowiak: To są tereny zalewowe Wolbórki i trzeba byłoby jezdnię ułożyć na nasypach ziemnych, tyle ziemi nawieść to też kosztuje. Chociaż pomysł niezły i warty przemyślenia dla włodarzy.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 21:35:47
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
klug: A może, siano. kierowca pisał na twojej antypodzie?
Twoje myślenie, że myślisz logicznie, cię może nie boli, lecz cię oszukuje.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 21:17:22
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Do minusa p. Mariusza: tak - w pierwszym moim akapicie w poprzednim moim wpisie nr 29 powinienem wpisać, że "odnosisz się do wpisu
NIŻEJ, a nie powyżej. "

Wyjaśniam, ponieważ to Pan zakwestionował mój poprzedni wpis. Dziękuję - z poważaniem.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 20:01:29
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Do wpisu nr 27: załóżmy, że naprawdę jesteś kierowcą. Jednak, jak rzeczywiście tym kierowcą jesteś, to pisz, że odnosisz się do wpisu WYŻEJ a nie poniżej.
Zróbmy sobie jaja: nie mogłeś się odnieść do wpisu "wyżej" , ponieważ ten wpis "wyżej" był zamieszczony o godz. 18:24,41, a twój wpis był zamieszczony o godz. 17:38,49.
I - co misiaczku ??? Kto tu jest głąbem ???

PS. Pozdrowienia dla wszystkich prawdziwych kierowców, ale nie dla bezmózgich nygusów. Kierowców szanuję, ale nie wszystkich. Jak jesteś kierowcą - to nie udawaj ministra komunikacji: JASNE ?!?!?!
piątek, 17 listopada 2017, godzina 19:44:16
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mieszkaniec: Wprowadzic oplaty za przejazd tirow przez Tomaszow - za te pieniadze remonty drog. Zaklady zaopatrywane przez tiry powinny doplacac do remontow drog rowniez - Biala Gora, Grudzen itp.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 18:24:41
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
kierowca: Taaa, usiąść i biadolić przed klawiaturą i wytykać innym błędy, uchroń nas Boże przed takimi hamulcowymi jak wyżej podpisany.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 17:38:49
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Marzyciele, marzyciele, marzyciele !!! A z drugiej strony: co jeden, te lepszy inżynier od dróg !
Większość z Was opisuje te swoje marzenia i "inżynierskie" projekty - jakby się z ch...oinki urwała.
I tylko JEDEN - spod wpisu nr 11 napisał tylko trzy konkretne słowa pod moim wcześniejszym wpisem: "Kasa, misiu, kasa. "

Wszystkim wydaje się, że krajowa dyrekcja dróg i autostrad śpi na pieniądzach i nie wydaje tej kasy na drogi, tylko - no właśnie - na co?? Coś kombinuje ??

Przez osiem długich lat p.Kowalewski (przecież z PO), wtedy, kiedy rządzili ci Jego koledzy - nieudacznicy z PO - w województwie i w centrali, nie wywalczył NIC z tą dk nr 74. Ciągle były pokazywane dla gawiedzi jakieś mapki- srapki w różnych konfiguracjach i było opowiadanie - jak to jakieś lokalne tomaszowskie stowarzyszenie walczy jak lew o te drogę nr 74.

I CO ???? I JAJCO !!!
I tak co cztery lata ten temat będzie powracał jak bumerang. Powodzenia - marzyciele, opowiadający bajki gawiedzi.
I nie ważne - kto rządzi w warszawce.
Aktualnie mamy jakby "swojego" tomaszowskiego prezia. Jednak, chyba On nie jest taki "swój" dla innego - najważniejszego prezia - tego z warszawki, co ???
piątek, 17 listopada 2017, godzina 17:09:51
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
Tymoteuszka: To też jest dobra opcja. Zauważ, że Rondo Olimpijczyków już się korkuje. W tym przypadku zrobiłabym "przebicie" z ul. Wandy Panfil do św. Antoniego na wysokości Sikorskiego, tam gdzie ma powstać nowe rondo. To rondo i to "przebicie" odciążyłoby Rondo Olimpijczyków.
Ale co my możemy. My możemy tylko pisać na tym forum, a i tak nikt z naszych wypowiedzi nie weźmie ich do serca.
piątek, 17 listopada 2017, godzina 16:24:10

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry