nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Marcina, Rafała, Arety
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Obywatelski Komitet Ratujmy Kobiety działa również w Tomaszowie Mazowieckim

dodano: 2017-08-07 21:20:00, ostatnia aktualizacja: 2017-08-08 07:13:14
autor: Joanna Sztymelska

Ruszyła ogólnopolska akcja zbierania popisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Obywatelski Komitet Ratujmy Kobiety działa również w Tomaszowie Mazowieckim.

W naszym mieście koordynatorką zbiórki podpisów jest Agnieszka Łuczak, pełnomocniczka Kongresu Kobiet. "Rok temu posłowie i posłanki wrzucili nasz projekt do kosza. Zatem mobilizujemy siły i znów zbierzemy podpisy, by Sejm pochylił się nad problemem, który dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Równouprawnienie to nie jest zapis w Konstytucji, to są równe prawa do stanowienia o naszym ciele. To jest fundament demokracji" - mówi Agnieszka Łuczak, pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Tomaszowie Mazowieckim. jednej z organizacji, która wspiera akcję Ratujmy Kobiety. 

Podpisy będą zbierane na ulicach. 
Terminy najbliższej zbiórki: czwartek, 10.08., godz. 15.00-17.00, pl. Kościuszki 
sobota, 12.08., 15.00-17.00, pl. Kościuszki 
Podpis można też złożyć w: hurtowni Pinezka, ul. Ostrowskiego 12 i hotelu "Kruk" nad Zalewem Sulejowskim.
 Organizatorzy czekają na zgłoszenia od właścicieli kolejnych punktów handlowych i usługowych, w których będzie można złożyć podpisać pod projektem ustawy. 

Akcja ma charakter polityczny. Jest inicjatywą obywatelską. Nie wspiera jej żadna z partii parlamentarnych. Zbiórka potrwa do 10 października!


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
piątek, 11 sierpnia 2017, godzina 16:20:06
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Znam się: Przecież Polska to najbezpieczniejszy kraj w Europie i drugi na świecie (zaraz za Japonią)! Mało tego! OSCEE (OBWE) stwierdziła, że nasz kraj jest najbezpieczniejszym dla kobiet w Europie! I co na to powiedzą ci odszczepieńcy z tego całego komitetu? Jaki jest cel ich istnienia w państwie, które ma już ustaloną, bardzo dobrą czy wręcz wzorową opinię międzynarodową?

Ja mam dla tego komitetu i jego członków propozycje - spakujcie się i jedźcie walczyć o prawa kobiet w islamskich rajach - tam szybciutko nauczą was pokory przez ścięcie. Oczywiście, żaden "członek" tej godnej pożałowania zbiorowości nigdy tego nie zrobi bo zdają sobie sprawę, że długo by nie walczyli. Co to w skrócie oznacza? A no tyle, że ci ludzie to hipokryci i rasiści - walczą tylko o nasze kobiety a co z innymi, które bardziej potrzebują pomocy? NIe istnieją?! Hańba xD !

A Łuczakowa od zawsze miała srogo pod czerepem, dla mnie to polityczna zagrywka, ta panna chce zdobyć kapitał u oszołomstwa i próbować ponownie dostać się do wielkiej polityki. Masakra.
piątek, 11 sierpnia 2017, godzina 15:45:12
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ciekawa: ciekawe kogo jeszcze nabierze czarna na swoje numerki i gierki ala apolityczność polegającą na kandydowaniu do Europarlamentu, Sejmu i na Prezydenta Miasta z trzech różnych partii Twój Ruch, Nowoczesnej i Możemy. No ciekawe
piątek, 11 sierpnia 2017, godzina 13:29:11
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
No chyba: Agnieszce Łuczak, pełnomocniczce Kongresu Kobiet raczej macierzyństwo nie grozi.
czwartek, 10 sierpnia 2017, godzina 22:10:12
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Maniek: Dokładnie tak, każdy powinien ubezpieczyć się sam, ja płacę co miesiąc 1200 zł ZUS i nigdy z niego nie skorzystałem, zeby leczenie prywatnie, pediatra do dzieci wzywam prywatnie, operacje na kolano musiałem razem z rezonansem robić prywatnie bo inaczej bym się na nia nie doczekał. Poza tym prywatne ubezpieczenie jest tańsze od Zusu. A tak na ZUS przez całe życie wydam setki tysięcy i może się okazać ze nie skorzystam.
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 23:15:18
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
Maniek: Nikt rodziców do chrztu nie zmusza, nie chcesz to nie chrzcisz. Jako ochrzczony też nie musisz praktykować.
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 23:08:42
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
gosc: Zatem nie leczmy palaczy, chorych na raka płuc, alkoholików z marskością wątroby, motocyklistów, którzy jadąc za szybko połamali kręgosłup, nie ratujmy tych, którzy się topią w morzu, a jest wywieszona czerwona flaga... Konsekwencje swoich czynów trzeba ponosić!
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 20:59:44
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
klug: ... ratujmy niemowlęta przed chrzczeniem (i tym samym zaliczeniem do katolickiej sekty). Niech dopiero pełnioletni człowiek dokonuje wyboru!!!
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 19:51:49
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Maniek: Ratujmy narkomanow przed zakazm cpania i zacpania sie na smierc, ratujmy samobojcow przed proba ich uratowania gdy wlasnie zamierzaja skonczyc ze swoim zyciem - bez prawa do decydowania o wlasnym ciele nie ma demokracji !!!
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 16:22:43
-3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
szczęśliwa: Oczywiście że obecne prawo jest ok. Więc po co znowu zaczynać "walkę" o zmiany. Większość społeczeństwa akceptuje prawo które teraz obowiązuje. Nie mieszajmy ludziom w głowach, że jest źle, wręcz tragicznie- bo to nie prawda. Temat zaostrzenia prawa aborcyjnego został odrzucony, nie wejdzie w życie , także po co tracić czas i energię na jakieś demonstracje - lepiej ten czas spędzić miło i przyjemnie z rodziną:)
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 14:29:51
+4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
Rita: No właśnie o to chodzi, że rząd pod dyktando kościoła usilnie stara się to prawo zmienić. Dlaczego? Bo klechom chodzi o kasę. W du** mają ochronę życia poczętego i godność ludzką, ważniejszy jest zysk z chrztu i pogrzebu takiego dzieciątka. Ach, no i później jeszcze kaska z mszy w intencji, opłaty za cmentarz etc... Co więcej, może przy dobrych wiatrach, jeszcze mamusię pochowają z powodu powikłań po porodzie. Zgroza!
wtorek, 8 sierpnia 2017, godzina 08:27:20
-2 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
ja: Nie wiem czy ma Pani świadomość, ale obecnie w naszym kraju funkcjonuje prawo, które dopuszcza aborcję w wymienionych przez Panią przypadkach. Więc co będą zmieniać?
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 14:04:11
+9 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
On.a: Tu nie chodzi o walkę o aborcję na życzenie, tu chodzi o możliwość wyboru bardzo trudnego wyboru gdy kobieta dowiaduje się że jej dziecko przyjdzie na świat ciężko chore bądź jest efektem gwałtu. Gratuluję Pani szczęśliwego rodzicielstwa i życzę wszystkim przezycia takiego cudu w swoim życiu niestety.....zycie układa swoje scenariusze
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 12:37:23
-8 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
a: Akcja ma kłamliwą nazwę. Lepiej by pasowało "zabjajmy zygoty" albo dzieci nienarodzone, jak kto woli. Mnie to w sumie obojętne ale nazywajmy rzeczy po imieniu.
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 12:29:31
-6 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
ja: Wybór to masz przed zajściem. A konsekwencje swoich czynów trzeba ponosić. Jak się nie myśli przed, to trzeba po.
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 11:58:24
+9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
Rita: To bądź szczęśliwa dalej, bo nie wiem czy wiesz, ale standardy opieki okołoporodowej zostały już zniesione. Teraz obowiązuje widzimisię poszczególnych ordynatorów na oddziałach. I jak masz ochotę urodzić "kadłubek", bu mógł umrzeć z "godnością" - proszę bardzo. Nie zmuszaj jednak do takiego koszmaru innych. Aborcja z przyczyn medycznych powinna być dostępna. P.S. Też jestem matką i nigdy nie zgodzę się na aborcję "na życzenie", obowiązujący kompromis, jest dobrym wyjściem i nie powinno się go zaburzać.
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 11:46:29
+10 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
gosc: Do "szczęśliwa". Super, gratuluję macierzyństwa! ale dlaczego zakłada się, że każda marzy o tym, by tą matką zostać? Czy to wyznacznik szczęśliwego, spełnionego życia dla kobiety? Moim zdaniem, powinien być wybór. To nie jest ani zmuszanie kogoś do aborcji, ani uniemożliwianie jej. To jest pozostawienie każdej kobiecie wyboru.
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 11:38:18
-7 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
szczęśliwa: Ratujmy kobiety????, a przed czym???. Pamiętam czarny protest, większość protestowała przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego i dała się nabrać feministkom i innym tego typu babką, które pod przykrywką protestu i wykorzystując zebrany tłum zaczęły wykrzykiwać swoje hasła: wolność, równość, ABORCJA NA ŻYCZENIE. Nie dziękuję nie podpiszę. Jestem matką, korzystałam z opieki okołoporodowej na NFZ i nie mam nikomu nic do zarzucenia. N
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 10:56:38
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Rita: Brawo! Brawo! Brawo!
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godzina 10:06:31

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry