nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jana, Danuty, Janiny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Podsumowanie rządów nowej władzy

dodano: 2017-03-31 16:00:35, ostatnia aktualizacja: 2017-03-31 18:29:27
autor: redakcja

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w czasie rządów wprowadzili darmowe leki dla seniorów, zwiększyli stawkę godzinową na umowach zlecenie oraz uruchomili program rodzina 500 +. Za czasów rządów PiS wprowadzono też podatek bankowy, ograniczono sprzedaż ziemi rolnej oraz obniżono podatek CIT dla małych firm.

Program Rodzina 500+, stawka godzinowa na umowach zlecenie, darmowe leki dla seniorów

 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w 2016 roku wprowadzili program Rodzina 500+. Głównym celem programu jest pomoc przy wychowaniu dzieci, dzięki świadczeniom finansowym. Kwota 500 zł ma pokryć część wydatków przeznaczanych na wychowanie dziecka. Program w swym działaniu długofalowym ma na celu zwiększenie dzietności Polaków. W 2013 roku współczynnik dzietności w Polsce wynosił 1,29%, co stanowi jeden z najniższych natężeń urodzin w Europie (zobacz: http://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5468/23/1/1/malzenstwa_i_dzietnosc_w_polsce.pdf).

 

Od 1 stycznia 2017 roku weszła ustawa dotycząca minimalnego wynagrodzenia za pracę dla osób pracujących na:
• umowę zlecenie;
• umowę o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu.

 

Wysokość wynagrodzenia ustalona w umowie nie może być niższa niż wartość minimalnej stawki godzinowej. Od teraz pracodawcy będą zmuszeni ewidencjonować przepracowany czas. Firmy nieprzestrzegające tego przepisu będą poddane sankcjom. Minimalna stawka dotyczyć będzie osób:
• niemających działalności gospodarczej;
• mających działalność gospodarczą zarejestrowaną w Unii Europejskiej, ale niezatrudniających pracowników lub zleceniobiorców.

 

Posłowie PiS wprowadzili też ustawę zapewniającą darmowe leki dla osób, którzy w dniu
wystawiania recepty ukończyli 75. rok życia. Wiek każdego pacjenta jest weryfikowany poprzez numer PESEL. Bezpłatne leki muszą znajdować się w wykazie środków refundowanych, w którym znajduje się 68 substancji czynnych. Leki w wykazie spełniają około 81% zapotrzebowania pacjentów powyżej 75. roku życia.

 

 

Podatek bankowy, ograniczenie sprzedaży ziemi rolnej, 15 proc. CIT

 

Posłowie PiS wprowadzili również ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych. Zgodnie z nią od lutego 2016 roku firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i firmy pożyczkowe mają dodatkowy podatek bankowy, który wynosi 0,44 procent wartości aktywów działalności.

 

Od 30 kwietnia 2016 roku weszła ustawa dotycząca sprzedaży gruntów rolnych. Nieruchomości rolne większe niż 0,3 ha można sprzedawać na nowych zasadach.


Kupiec musi:
• mieć użytki rolne nie większe niż 300 ha;
• posiadać kwalifikacje rolnicze (zasadnicze, zawodowe, średnie lub wyższe);
• mieszkać co najmniej 5 lat w gminie, w której znajdują się jego nieruchomości rolne;
• podejmować wszystkie decyzje dotyczące zarządzania działalnością rolną.

 

Od 1 stycznia br. posłowie PiS zdecydowali obniżyć podatek CIT dla małych przedsiębiorstw z 19 do 15 procent. Ustawa dotyczy firm, których wartość przychodów w ubiegłym roku nie przekroczyła 1,2 mln euro. Projekt dotyczy też nowo powstałych firm rozpoczynających działanie na rynku. Ocenia się, że będzie mogło z niego skorzystać blisko 400 tys. Zakładów pracy.


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dimos: Skoro miernikiem sprawności rządów jest rosnący dług no to mamy odpowiedź jaka jakość rządzących była po 1989r. Może czas zacisnąć pasa i zakończyć socjalizm?
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 19:45:43
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
..raczej do lekarza wychodzić pora ...: , Jak jesteś takim optymistą to sobie spłacaj.. najlepiej już teraz oddaj ziemię , samochodzik , kamienice niech dzieci , wnuki zaczną się przyzwyczajać do slamsów .Ci co teraz na stołkach są mieli być super wzorowi, a to zwykli hipokryci . Raz rozgrzani patrioci , innym razem najświętsi ze świętych - uważają,że jak otaczają się ludźmi o poziomie swoich,, lizodopow,,to wszystkim mogą wciskać bajki. . . Po czynach ich poznacie !!! i poznajemy mimo starannego pudrowania po wielu rzeczach , a zwłaszcza po szeregu ustaw ,które w przyszłości zdecydowanie zmienią kraj na jakiś inny wynalazek .Tylko ciekawe kto będzie w nim Panem ,a kto w rezerwatach .Stajemy się państwem kolonialnym i widać to gołym okiem. Zresztą dużo się zmienia nie tylko u nas.
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 17:36:46
+14 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ooo: Po niektórych wypowiedziach wniosek jest taki, że jak poprzedni zrobili żle to my też możemy a nawet gorzej a co!! oni mogli to my też. Kto ucierpi NARÓD ! My przy władzy jakoś sobie poradzimy...
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 14:29:32
-5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
multi99: a ten bilion długu to narobił PiS ??? Bądż sprawiedliwy wcześniej były rządy Ośmioletnie PO+PSL , a dług rośnie od 20 lat !!!! A przez 20 lat rządziła SOLIDARNOŚĆ , SLD , PIS, PO+PLS ....
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 09:47:39
-17 (21) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
zawodowiec: No, bo PO wcale PL nie zadłużyła i WCALE nie jest winna temu, że dług teraz rośnie jak szalony, prawda? Winny jest TYLKO i wyłącznie PiS, nie? No i nie zapominajmy o nienawistnie milczącym Kaczyńskim. Gdy czytam takie brednie jak twoje to mi się niedobrze robi. Nie popieram PiS-u bo reprezentuję republikańskie poglądy, ale gdy widzę takie tępe i wręcz debilne ataki to wizja rządów ww partii przez kolejne 8 lat wcale nie jest szalona - dzięki opozycji, która prezentuje poziom ameby, rządzić będą jeszcze dłuuuuuuuuugo.

PO zostawiła PL zadłużoną w cholerę a ty nie protestowałeś, dopiero teraz się obudziłeś, hipokryto zasmarkany.
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 07:43:15
-8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
<>: A w jakim stanie finansowym PO-SLD pozostawiła PIS-owi Polskę? Z długiem finansowym w wysokości 4 bln zł. (dane na 25 lipca 2015 r.). http://amerbroker.pl/?go=conte...amp;id=350
Cytując B.Sienkiewicza (nie mylić z H.Sienkiewiczem), który powiedział, że:"Polskie państwo istnieje tylko teoretycznie", czyli, że "Polska to ch.j, dupa i kamieni kupa ", a w ustach byłych "polityków" były tylko obietnice i puste słowa.
Nie słyszałeś o tym wielbicielu postkomunistów? PIS stara się to wszystko poskładać.
Jakoś wyszliśmy z tego długu, który zaciągnął E.Gierek w wysokości 66,3 mld USD + 6,5 mld w rublach transferowych, to i z tego powoli wyjdziemy.
niedziela, 2 kwietnia 2017, godzina 07:31:18
+9 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
leon: Dług przekroczył już bilion,jak dalej tak będą rządzić to do końca kadencji dojdzie do dwóch.Zostawią kraj na skraju bankructwa.
sobota, 1 kwietnia 2017, godzina 20:31:02
+9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tom: Ogromny chaos i awantura w kraju. Pokaz lekcji dla przyszłych kiedyś rządzących jak można mieć wszelkie ustalenia gdzieś i jak rozbić kraj. Zostało pokazane jak nie zwracać uwagii na nic tylko iść swoim wymyślonym torem i nie przejmować się niczym, żadnym prawem czy konstytucją. Pokazuje PiS że to są tylko wymyślone pierdoły na które nie trzeba zwracać uwagi...
sobota, 1 kwietnia 2017, godzina 14:28:52
+12 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
janoajde: Ajdejano - ciebie w dzieciństwie to tata musiał non-stop napier..... po głowie.
sobota, 1 kwietnia 2017, godzina 01:11:55
-3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
20 000 PLN nadal niezapłacone: Grunt, żeby umiał posługiwac się telefonem komórkowym na zagranicznych wakacjach, np. w Chorwacji. Znam takiego byłego dwukrotnego prezydenta miasta, który będąc na wakacjach w Chorwacji, "przegadał" przez "komórkę ok. 20 000 PLN. Sek w tym, że nie swoje pieniądze przegadał, a publiczne. Ponoć miał zwrócić. Ponoć... Wiesz coś na ten temat, bystrzacho?
piątek, 31 marca 2017, godzina 23:33:37
+8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Kasia: ... i co bo nie rozumiem. Przedstaw listę płac pseudo prezesów z Tomaszówka, od kiedy pracują, jakie mają przygotowanie merytoryczne, ile zarabiają - to będzie dopiero ubaw - po 5 - 10 tys. od roku prezes, kierownik lub dyrektor - całe życie uczył katechezy .... hahaha
piątek, 31 marca 2017, godzina 23:20:37
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Oczy pękają: "Karzdy", "dotąt". Ty masz polskie obywatelstwo? Bo śmiem wątpić...
piątek, 31 marca 2017, godzina 22:57:26
-11 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
daruj sobie: Ojczyzna obędzie się bez twojego współczucia. Nie było większego "idniotyzmu" w historii świata niż chwila, gdy się na nim pojawiłaś.
piątek, 31 marca 2017, godzina 22:56:00
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
Koryciarze mówisz?: http://www.dzienniklodzki.pl/a...1725258/2/
piątek, 31 marca 2017, godzina 22:08:54
+11 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kasia: Wprowadzili tyle pseudo reform - wymyślone za dnia przegłosowane w nocy. Większość z nich to buble prawne. A przeszli samych siebie przy reformie szkolnej. To jest dopiero idniotyzm. Ale przed nami jeszcze kilka idiotycznych zapowiedzi z reformą samorządu na czele. PIS to nie kto inny tylko koryciarze. Dorwać się do koryta i wsadzać swoje nieprzygotowane miernoty. Współczuję mojej Ojczyźnie.
piątek, 31 marca 2017, godzina 22:06:44
+14 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ng: Jeśli się bliżej przyjrzeć tym ichnim "sukcesom" to każdy z nich okazuje się totalnym bublem i niewypałem
piątek, 31 marca 2017, godzina 21:47:24
+17 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Polak: Karzdy głupi potrafi rozdać pieniądze z kredytu. Tyle sukcesów??, ale to my społeczeństwo, suweren, którego PIS nie słucha będziemy musieli za to zapłacić. Rok 2016 zakończony z niespotykanym jak dotąt deficytem na poziomie 94 mld. zł. !!!!! Nikt nigdy tak szybko nie zadłużał Polski nawet Kaczor w 2007 roku.
piątek, 31 marca 2017, godzina 21:45:26
+10 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
klug: Jak to dla kogo? Dla Antosia, Aleksandra, Anatola,... czy jakoś tak, Dudy (czy jakoś tak).
PS
Precz z kaczyzmem!!!
piątek, 31 marca 2017, godzina 21:30:20
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
makintosz: jest nowe osiągnięcie . Kupili trzy samoloty dla Vipów za 2 mld. Ale jeden używany, ciekawe dla kogo.
piątek, 31 marca 2017, godzina 20:43:32
-17 (23) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ajdejano: Kolego spod wpisu nr 1. Pytam - co Ciebie tak denerwuje w tym materiale powyżej ?!?!
Że ktoś wymienia główne osiągnięcia Pisiorów ?
To jest dla Ciebie wkur.... ?

Wszystkie media nauczyły Ciebie, że najlepiej jest, jak wszyscy napier..... tego Kaczora i jego pisiorów?!?!

No to masz problem: jak ty, kur...., zaakceptować tego Kaczora.

Chyba wpadłeś w nie dobra pułapkę socjologiczną.
To takie łatwe i przyjemne: non-stop napier....... w tego Kaczora i w ten PiS - co ???
piątek, 31 marca 2017, godzina 19:28:04

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również