nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Potrzebny parking, będzie nie wiadomo co

dodano: 2017-04-30 16:00:00, ostatnia aktualizacja: 2017-04-30 16:20:34

Radni Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim zadecydowali w miniony czwartek o sprzedaży działek przy ulicy Rolnej. Być może powstanie na nich kolejny supermarket. Obecnie ten teren to nieutwardzony i improwizowany parking, z którego korzystają mieszkańcy okolicznych bloków. Jak sami twierdzą od 2008 roku zabiegają o budowę prawdziwych miejsc parkingowych. Problem jednak w tym, że bloki są spółdzielni a teren miasta. Z tym, że z parkingu mogliby też korzystać inne osoby. Chociażby te, które przyjeżdżają do kościoła i dla których miejsc parkingowych na ulicy Słowackiego brakuje.

Dyskusji na tematem większej nie było, mimo że negatywną opinię w tej sprawie wydała Komisja Gospodarki Komunalnej. Radny Batorski, który dzień wcześniej deklarował, że złoży wniosek o zdjęcie punktu z porządku obrad rozpływał się w podziękowaniach dla prezydenta miasta w temacie zupełnie nie związanym z tym punktem obrad.

 

Prezydent Marcin Witko oświadczył jednak, że sama uchwała o sprzedaży nie przesądza faktycznego zbycia nieruchomości. Zachęcał mieszkańców do skorzystania z możliwości, jakie daje im Tomaszowski Budżet Obywatelski. Mogą tu w jego ramach wnioskować o budowę potrzebnego im parkingu.

 

To kolejna działka sprzedawana w mieście bez uchwalenia planu miejscowego. Bezpośrednie sąsiedztwo aż doprasza się o lokalizację to budownictwa mieszkaniowego np. domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

 

 

Mimo, że radni specjalnie nie debatowali, to prawdziwa burza rozpętała się na profilu Facebookowym Arkadiusza Gajewskiego, który będąc obecny na sesji napisał

 

Prezydent Witko sprzedaje Rolną 1/3. Brak planu zagospodarowania i kolejny market :( ??? Planu zagospodarowania przestrzennego nie ma to o czym mówić i jak można to sprzedawać? Dyskusja nędzna. Gdy byłem radnym tego okręgu mieszkańcy prosili o parking. Sam o to zabiegałem. Tu należy zakładać odwrotny scenariusz. Obym się mylił 

 

Radnemu wojewódzkiemu odpowiedział szybko Prezydent Witko

 

Panu radnemu nie chodzi o market tylko o pianę. Tak zwane bicie piany. Nie poznaję p. radnego. Przeważnie merytoryczny a ostatnio prezentuje tendencje pieniackie. Cóż za niekorzystna metamorfoza? Proponuję więcej czasu poświecić na działania dla dobra mieszkańców.

 

 

Warto przeczytać:

Prawym okiem: miasto, ale jakie?


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
: Podpowiem ci, że gdy znajdziesz na półce przeterminowany towar, to też dostajesz talon na 5 zł. Pewnego dnia uzbierałem w Kauflandzie 4 talony i zakupy miałem za darmo.
To ty codziennie latasz 1,5 km do Kauflanda po np. cukier za 2,99 zł.? Ja w sklepiku osiedlowym za 1 kg cukru płacę 3,10 zł. Chybabym zgłupiał, żeby za 0,11 zł latać i dźwigać ten cukier.
wtorek, 16 maja 2017, godzina 21:33:44
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Aldona: W Tomaszowie Mazowieckim jest za mało marketów. W każdym są ogromne kolejki, stoi się często ponad 10 minut do kasy. W Kauflandzie jeśli trwa to dłużej niż 5 minut otrzymuje się w ramach przeprosin 5 złotych! Ja w ten sposób praktycznie w dzień w dzień robię dla siebie zakupy za darmo. Bułka, kilka plastrów sera i mleko a potem idę do informacji i odbieram 5 złotych, wracam kupuje na obiad krokieta, papierek czerwonego barszczu i słodką bułkę na deser. I znowu odbieram 5 złotych tak by i na kolacje było. Kaszanki pętko, dwie cebule i bochenek chleba za 1,49 który starcza też na jajecznice poranną no i jaja kupuję za 2,99 10 sztuk. Brzuch mi pęka z przejedzenia i to wszystko za darmo. Ciekawe który sklepikarz tomaszowski to wszystko mi zapewni? Dobrze gdyby postawili Kaufland tam. Nie musiałabym chodzić codziennie prawie półtora kilometra na zakupy.
wtorek, 16 maja 2017, godzina 17:47:57
-2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Mariusz Strzepek : Chodzi o napastliwy ton i używanie w każdym temacie wciąż tych samych, nie całkiem merytorycznych, ale za to emocjonalnych argumentów.
środa, 3 maja 2017, godzina 13:17:15
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@Pytanie do pana Sławińskiego: A tak przy okazji Grzesiek, napisz nam trochę skad masz trzy mieszkania siedząc na tomaszowskiego kulturze całe życie? Jesteś samorządowcem mam prawo o to zapytać.
środa, 3 maja 2017, godzina 13:04:27
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Nadal nie rozumiem: Przespałem się, uspokoiłem i serio nie wiem co jest niestosownego w wątpliwościach na temat fundowania parkingu komuś pod blokiem (budowanym prywatnie chyba? Czy to jest Przodownika?), fundowanie komuś parkingu pod mieszkania które bogacze kupują by dalej wynajmować, w kontekście odmawiania komuś dachu nad głową po tańszej cenenie przy w ramach programu Mieszkanie plus.
środa, 3 maja 2017, godzina 13:03:10
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Damian: mieszkań mało dla młodych tam można byłoby bloki komunalne pobudować
środa, 3 maja 2017, godzina 12:54:28
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Bogusia: Ludzie gadają że drugi Kaufland ma tu powstać, dobrze bybyło bo w Kerfurze drożyzna aż huczy a ludzie kupować muszą coś
wtorek, 2 maja 2017, godzina 14:13:47
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Inna Rzeczpospolita jest możliwa: Poniesie was tłum. Czerniny i żółci. Oby. Modlę się o to.

Póki co 1000 zł (słownie tysiąc złotych), na dzieciaka do dochodu na głowę w rodzinie do 2,500 zł. Wolę na to wydawać niż na wasze geszefciki (w tym wypadku mieszkania na wynajem). Prowadzące do petryfikacji biedy i utrwalania rozwarstwienia które wprowdził komunizm. Uwłaszczenie nomenklatury trwa do dziś i na szczeblu lokalnym odbywa się właśnie tak.

To ani sprawiedliwe, ani etyczne. Z żadnego punktu widzenia.

Nowa artystokracja, pfff.
wtorek, 2 maja 2017, godzina 14:13:33
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
...: To samo z kościołem? Nie masz gdzie stanąć przed mszą? Zrzućcie się na tacę i proboszcz niech wam pobuduje. To nie są koszty na które nie byłoby stac tak licznej wspólnoty?
wtorek, 2 maja 2017, godzina 13:37:52
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tom: Powinien powstać jakiś parking bo ich brakuje i taki ala parczek - miejsce niewysokiej zieleni...
wtorek, 2 maja 2017, godzina 10:50:54
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Plac: zabaw jes w środku blokow,gdzie tutaj plac zabaw
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 22:13:37
+8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
....: Nie jestem zwolennikiem Pana Gajewskiego i Sławińskiego, ale w tej sprawie maja 100% racji . Niestety Witko używa takiego języka. Wstyd że Prezydent reaguje takimi słowami. Choć zaskoczony nie jestem.
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 21:09:36
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Hm: Problem jest złożony
Z jednej strony szkoda mieszkańców bloków bo ten teren po sprzedaży może być zagospodarowany różnie np market czy jakieś inne bloki...
Z drugiej strony dlaczego miasto ma rezygnować ze sprzedaży tej działki i np oddać ja spółdzielni pod parking. To tak jak zwykły Kowalski przyszedł by do urzędu i poprosił o działkę po sąsiedzku bo np chce tam sobie zrobić sad. Spółdzielnia będąc fair w stosunku do mieszkańców powinna kupić ten teren i zorganizować tam parking, a nie wybudować blok i nie martwić się o zabezpieczenie potrzeb mieszkańców w postaci parkingu ( na marginesie spółdzielnie raczej do biednych nie należą... )
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 20:01:19
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mirek: coś mają do ukrycia skoro tak nerwowo reagują, to oczywiste
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 17:25:24
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
multi99: Ale to ze tam dzieci nie mają się gdzie bawić to nie wina miasta i Prezydenta ale SM Przodownik bo to ich bloki i ich kawałek placu przed blokami.
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 16:53:14
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
maniek: Przecież obok tej działki stoi pusty od ponad roku nowo wybudowany pawilon handlowy, miała tam być chyba Mila. Mnie przeraża to co widzę przed tym blokiem - ani kawałka miejsca gdzie mogłyby się dzieci bawić - chyba wcale nie wychodzą z domów.
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 16:40:32
-4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: Prezydent się wyraźnie odnosił do problemu działki na sesji. Gajewski chyba nie słuchał co mówi i zaczął bić pianę w necie. Wyborcza. Szkoda ze nie było referendum miejskiego w sprawie uwalenia rewitalizacji w poprzedniej kadencji.
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 13:45:21
-8 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wupe : Gajewski robi piane wyborczą;-) Boi się i całkiem słusznie, że straci stołek. Stąd jego wzmożony ruch w zapytaniach, pytaniach, wnioskach ect.
sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 13:12:31

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż