nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Prezeska TTBS została odwołana

dodano: 2018-01-30 02:37:12, ostatnia aktualizacja: 2018-01-30 06:38:46

Rada Nadzorcza Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, po analizie sprawy związanej z nieprawidłowościami przy rozliczaniu należności od najemców, podjęła decyzję o odwołaniu prezes TTBS, Wioletty Magin z dniem 5 lutego 2018 roku. Dotychczasowa prezes rozpoczęła realizację ważnych dla rozwoju miasta programów m.in. „Mieszkanie TM Plus”. Podjęła również próbę naprawy wieloletnich, rażących zaniedbań poprzedników. Zmiany powinny być jednak wprowadzane rozważnie, bez narażania mieszkańców na stres i nerwy, bo to oni powinni być na pierwszym miejscu w działalności spółki. W najbliższych dniach przyjęty zostanie również plan naprawczy dot. nieprawidłowości przy rozliczaniu należności od najemców.

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
wupe : yyy w czwartek.
wtorek, 6 lutego 2018, godzina 12:35:44
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
wupe : Wystarczy się przejść do TTBS i sprawdzić, czy te panie są kompetentne do zajmowanego stanowiska. Po sobotniej wizycie śmiem twierdzić, że nie;-)
wtorek, 6 lutego 2018, godzina 12:30:57
+6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
W.S.: Może jest w to trudno uwierzyć. Jednak zdarzenie jest prawdziwe. Gdy w maju 2017 r otrzymałem zawiadomienie o płatnościach za garaż nie było zmian w kwocie podatków i w kwocie czynszu do roku poprzedniego. Został tylko dopisany Vat do kwoty podatku od nieruchomości i gruntu. Moim zdaniem dokonano oszukańczego fortelu po przez dopisanie w tabelce przed nazwami podatków słowa "czynsz dzierżawny" choć w umowie stanowią te podatki odrębne należności poza czynszem dzierżawnym. Napisałem wtedy pismo do Prezes Magin o wyjaśnienie. Odpowiedzią jaką otrzymałem byłem zdumiony. Prezes uzasadniała, że decyzję podjęła ponieważ cyt" przepisy Ustawy o VAT nie precyzują w sposób szczegółowy jakie elementy należy uwzględnić przy ustalaniu podstawy opodatkowania uznając, że wszystko co stanowi zapłatę podlega podatkowi VAT". Napisałem skargę do Prezydenta M. Witko.
Niestety ale nie zajął stanowiska. Przesłał skargę do Rady Nadzorczej. Rada Nadzorcza w osobach Dariusz Pieniak i Maciej Mieczkowski w odpowiedzi powołali się na bliżej nie znaną opinię z roku 2004 (której nie otrzymałem), przyznając racje Prezes Magin. Mojego zdania nie uznano pomimo, że powoływałem się na obowiązujące przepisy Ustawy o VAT oraz Ustawy o Ordynacji podatkowej , które mówią wprost, że podatek od nieruchomości nie podlega naliczeniu VAT. W rozmowie telefonicznej z księgową, nie była w stanie podać dlaczego naliczono VAT. TTBS nie chciał wydać faktury ani decyzji co uniemożliwiło złożenie sprawy do sądu. Obecnie sprawa jest w KIS. Wtedy było nas mniej i nie odbiło się to takim echem jak ja w przypadku fikcyjnych opłat za mieszkania. Dlatego nie wierzę ,że Prezes Magin została wprowadzona na minę. Jestem przekonany bez podtekstu politycznego, bo wcześniej nie było lepiej, ale to Prezydent Witko ponosi odpowiedzialność za ten stan jaki mamy obecnie. Gdyby, jak mówi żył tym co się dzieje w mieście to po mojej skardze powinien się tym zainteresować . Wtedy nie byłoby tego skandalu jaki jest obecnie. Znając Prezydenta jestem pewny ,że niczego nie wyjaśni i nic w tej sprawie nie zrobi.
niedziela, 4 lutego 2018, godzina 19:52:20
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
misio: Zwykły pracownik odpowiada swoim wynagrodzeniem za błędy. Pani prezes też odpowie ?
sobota, 3 lutego 2018, godzina 11:47:49
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @50
Aleś wymyśliła: A jaki tytuł mają podawać? Uwagę co do nazewnictwa stanowiska zgłoś do autorów KSH na Wiejskiej. Może uwzględnią przy kolejnej nowelizacji. Choć jest tak głupia, że wątpię.
czwartek, 1 lutego 2018, godzina 17:34:07
+12 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Grażyna B.-R.: T.T.B.S podaje tytuł PREZES a ja pytam jaki to prezes gdzie nie ma zarządu - Zarząd jednoosobowy - Ha ha ha. Robią ludzi w tzw.lewo ile się da. oszukiwanie ludzi ! ostatni numer to pseudo-pisma do lokatorów o płacenie nie wiadomo za co ! Po sprawdzeniu na miejscu w TTBS - kolejki wręcz ogromne okazuje się , że policzyli odsetki za nie płacenie czynszu w terminie - i to od kilku dobrych lat ..........Granda w biały dzień !!!
środa, 31 stycznia 2018, godzina 14:13:28
+13 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @48
Cd: do wpisu 47 i 48. Prześledźcie sobie "kariery" wielu działaczy. Wszędzie wsadzani przez koneksje partyjne, bo sami w uczciwym konkursie w większości nie mieliby szans. W najgorszym razie jakieś przechowalnie i taborety,bo może po wyborach się odmieni.
środa, 31 stycznia 2018, godzina 09:29:52
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @47
Dzięki: za minusa, widzę, że jednak dotarło. Tak na marginesie, jesteś jakimś partyjniakiem? Pewnie jesteś...
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 23:29:24
-6 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @46
Dlaczego: tylko PIS? Znam inne partyje funkcjonujące na tej samej zasadzie przez lata, tylko teraz nie wszędzie rządzą, bo się korytko urwało. Równanie wygląda w praktyce tak Partia-PZPR...każda!
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 21:52:43
+16 (24) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Slawek: Jak za głębokiego PRL-u, nie sprawdziłsię pan dyrektor w budownictwie to go przenieśli na stanowisko dyrektorskie do stomilu, nie sprawdził się w stomilu to poszedł do budownictwa. PIS = PRL.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 21:02:07
+26 (32) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
slawek: skandal, skandal, skandal. Rada Nadzorcza ttbs odwołuje Panią Prezes (pewnie za dobre sprawowanie), a Szanowny Pan Prezydent napisał, że po jednym złym strzale nie wyrzuci jej ze swojej drużyny. Jakaż pogarda dla tych, którzy przeżywali osobiście ten bałagan w ttbs. Ale cóž się dziwić, to tak samo jak z panią Szydło - była tak dobra, że ją odwołano z funkcji premiera i za karę została v-cię premierem w nowym rządzie. Tak będzie też z panią byłą panią prezes ttbs w TM. Była tak dobra, że rada nadzorcza ją wywaliła i w nagrodę Nasz Szanowny Pan Prezydent obdaruje ją prezesurą w MZK lub stworzy jakiś nowy twór z mieszkaniami+.Skandal. DOBRA ZMIANA ciąg dalszy.Ależ pogarda dla mieszkańców TM. Człowiek, który cały czas myśli o tym mieście.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 20:35:11
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Adek: Szkoda fajnie mi się z nią rozmawiało. Muszę szybko udać się na jeszcze jedną rozmowę puki czas.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 19:39:50
+20 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
AAA: Znałem wszystkich zarządzających miejskim przedsiębiorstwem zarządzania nieruchomościami (dawniej był to ZGKiM, teraz TTBS) od 1990 r.
Zawsze to byli ludzie z nadania partyjnego: najpierw PZPR aż po PIS. W różnych układach, zazwyczaj kilkuosobowych (2-3). Niektórzy trochę "kumali w temacie", ale tacy zazwyzaj krótko grzali fotel dyrektorsko/prezesowski.
Moim zdaniem problem w tym, że w ostatnim okresie nie szanuje się nie tylko najemców, ale również pracowników ciągle nadając im ludzi spoza Tomaszowa i nie zawsze "kumatych".
Idę o zakład, że przy nowym powołaniu nic się nie zmieni.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 12:50:19
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
...): a kogo uważa Pan za dywersanta??
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 12:33:01
+15 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @40
HA, HA ,HA: pewnie bata na swój tyłek kręcił nie będzie... A POWINIEN !!! bo zazwyczaj ryba psuje się od głowy !!!
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 10:15:52
+18 (22) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
slawek: tu nie ma się co szczypać tylko tak jak napisał Pan Strzępek, Pan Prezydent powinien to wyjaśnić dogłębnie. Powinien nawet poinformować prokuraturę żeby sprawdziła czy w tej sytuacji nie doszło do próby wyłudzania nienależnych wpłat/opłat. Tylko, że tak naprawdę to Pan Prezydent też przecież za ten bałagan odpowiada, bo to przecież spółka miejska. Czyli raczej nie poinformuje prokuratury.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 09:20:37
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
Cdn.: Złe rozumiesz. 85% ze środków unijnych.
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 09:13:39
+4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
klug: Dlaczego (bez żadnego dowodu, tylko na swój nos) oskarżasz uczciwych pracowników?
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 07:39:56
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
pikio: czyli rozumiem, że z uni 30% jak Pan poniżej napisał, a reszta skąd indziej, więc nie 85%, znów tylko, żeby kogoś uszczypnąć, jak tu dyskutować....
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 07:11:41
+14 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
slawek: Tak czułem, że na końcu to i tak będzie wina Tuska.(bo przecież wszyscy INNI są bez skazy i poza podejrzeniem)
wtorek, 30 stycznia 2018, godzina 06:21:30

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego