nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Piotra, Rity, Angeliny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Przyspieszenia nie będzie. Zawiniła zima i nie tylko

dodano: 2017-04-15 16:34:48, ostatnia aktualizacja: 2017-04-15 16:42:25

Wielu z nas irytuje od blisko dwóch lat zablokowane miasto. Obserwując prace, jakie mają miejsce w ciągu ulicy Warszawskiej trudno oprzeć się wrażeniu, że można było wykonać je sprawniej, szybciej i mniej uciążliwie dla mieszkańców miasta i osób przez nie przejeżdżających. Pismo w tej sprawie do Zarządu Województwa Łódzkiego skierował Arkadiusz Gajewski. Jaką odpowiedź uzyskał? Przeczytajcie sami.

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
mr: pojemność pojemnością, ale o istnieniu tych zbiorników wie wielu tomaszowian, skąd więc nagle niespodziewane utrudnienia
czwartek, 20 kwietnia 2017, godzina 09:01:05
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomaszowianka: Dlaczego firma nie kończy chodnika koło PDT-u?, nie dość że został znacząco zwężony do jednego metra przy schodach Domu Towarowego to jeszcze nie ukończono układania płyt chodnikowych. A ludzie się potykają... i przeklinają tę władzę aż huczy! Czy ktoś po gospodarsku przymyka oko na to wszystko? siedząc w wygodnym fotelu w Magistracie i z podziwem zerka przez okno na puszysty śnieg.
środa, 19 kwietnia 2017, godzina 09:48:45
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
maniek: Szybka odpowiedź - zapewne marszałek miał ją już przygotowaną na okazję wystąpienia "radnego-nieporadnego&quo t;.
Poziom wykonawstwa inwestycji - mierny.
Wnioskuję o interwencję PIP-u z Tomaszowa Maz. na terenie tej inwestycji/budowy (rzucający się w oczy niesprawny i niekompletny sprzęt, brak wygrodzeń, zagrożenie zdrowia i życia przechodniów i wiele innych - nie czas i miejsce od tego jest wspaniały i skuteczny PIP).
wtorek, 18 kwietnia 2017, godzina 21:51:54
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Darek: Teraz znowu powrót zimy, opady śniegu z deszczem i roboty przebiegają opieszale. Tylko patrzeć jak ukaże się komunikat zwiastujący że remont tego odcinka będzie opóżniony o kolejne trzy miesiące.
wtorek, 18 kwietnia 2017, godzina 16:22:39
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
obserwator: Pan Gajewski jest kolegą marszałka. Pisemko wysłane pod publikę. Trzeba znowu kreować nieskazitelny wizerunek.
wtorek, 18 kwietnia 2017, godzina 14:25:53
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
tomi: ciekawy temat, ta sama firma która nie skończyła bałaganu na Warszawskiei i Mościckiego, rozgrzebała teraz centrum miasta. I co? Nic, "nieprzewidziane problemy" o których średnio rozgarnienty wykonawca takich robót powien wiedzieć od mniej więcej 2 lat. Dlaczego jeśli był problem z mostem na Czarnej reszta ulicy do i od mostu nie została skończona? Teraz podobnie się zapowiada na Antoniego, są pozostałości po stacji paliw, to po co kończyć Mościckiego, czy Warszawską, niech dalej to będzie plac budowy z ograniczeniem do 20km/h. Za to jak oddamy drogę 713, to od razu kilka kilometrów, to będzie dopiero sukces!!! Nikt nie patrzy na problemy mieszkańców i osób prowadzących tam swoje działalności. Ale cóż mamy przecież galerię tak długo wyczekiwaną tam można kupić prawie wszystko i nie ważne, że większość osób tam zatrudnionych jest na umowy zlecenia, nie ważne że podatki ze sprzedaży nie zasilają budżetu Tomaszowa. Trzeba będzie długiego czasu aby rodzime firmy otworzyły się na nowo i zaczęły zasilać budżet naszego miasta, którego zadłużenie w ostatnich latach dramatycznie się zwiększyło. Mam takie wrażenie że obecne władze miasta działają wg zasady "zastaw się, a postaw się". Kadencja się skończy, następnych wyborów już nie wygrają ( to raczej pewne) i zostawią następców z tzw. ręką w nocniku
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godzina 16:13:02
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Stachu: Rozkopane? nie ma sprawy antonianki mogą odbyć się na Błoniach, tam ustawi się karuzele i stragany jarmarku antoniańskiego, a biskupów i prałatów podwieziemy na rikszach.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godzina 13:06:51
-4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
wupe : A czy władze miasta miały coś do powiedzenia? Chyba nie.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godzina 11:36:32
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
do varana: Te dwa zbiorniki miały pojemność do 30 000 ltr., a nie 3 000 ltr. 2 tys litrów etyliny sprzedawano dziennie, bo to była wtedy jedyna stacja CPN w Tomaszowie.
niedziela, 16 kwietnia 2017, godzina 14:59:04
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
czytelniczka: ,, dlaczego władze miasta zgodziły się na tak długi termin"? to bardzo dobre pytanie, na które napewno nikt nie odpowie bo jedni zganiają na drugich a odpowiedzialnego za to nie ma!. Ciekawe jak w tym roku przebiegną Antonianki które są już chlubą naszych władz. Teren wokoło kościoła rozkopany, przybędzie liczne grono biskupów i prałatów i któż ich będzie przenosił na baranach przez te wertepy, no kto???
niedziela, 16 kwietnia 2017, godzina 14:00:19
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim: Skanska daje przy przetargach tylko swoje logo. Jak wygra, to do prac zatrudnia podwykonawców z różnych firm. Efektem takich działań jest wolne tempo prac. Doświadczyłem to na własnej skórze w mieście, w którym aktualnie mieszkam.
Inna sprawa to dlaczego władze miasta zgodziły się na tak długi termin realizacji przebudowy drogi ciągnącej się przez całe miasto.
niedziela, 16 kwietnia 2017, godzina 11:44:34
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
jaceks: Skanska zatrudniła niedoświadczonych, niedoposażonych podwykonawców (chyba licząc na kary jakie nałoży za niewykonanie robót w terminie) i dodatkowo sami za bardzo się nie spieszyli z układaniem masy chociaż minimalne temperatury przy jakich można układać masę to:
podbudowa/ -3°C( za zgodą Inspektora Nadzoru) -0°C
wiążąca/ od 0°C
ścieralna SMA/ grubość do 3 cm 5°C, powyżej 3 cm 10°C przy temp. podłoża 5°C
niedziela, 16 kwietnia 2017, godzina 10:36:26
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
rwd: Niesamowite, w Polsce w zimie jest zima.
sobota, 15 kwietnia 2017, godzina 23:21:57
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Buuu..: Kiedy bedzie wreszcie obwodnica Tomaszowa aby móc normalnie przez to miasto przejechac?? i Połoczenie trasy S8-S8 Łódź- Tomaszów ???
sobota, 15 kwietnia 2017, godzina 23:04:34
+12 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
varan: Szkoda że Pan Marszałek nie udzielił odpowiedzi 1 kwietnia, bo można by ją uznać za żart prima aprilisowy.
Śmieszne i żałosne jest to ubolewanie nad kilkoma zbiornikami o pojemności 2-3 tyś litrów (takie informacje można było znależć w mediach). Ludzie na działkach zbierają deszczówkę do zbiorników (fakt że plastikowych) o pojemności 1000 litrów, a tu wielka szwedzka firma nie jest w stanie, przez chyba dobry miesiąc, wydobyć raptem 2-3 razy większych zbiorników z ziemi. No i jeszcze jakaś kanalizacja deszczowa i kable energetyczne w centrum miasta w XXI wieku - niebywałe. Jak można było posłać wykonawcę na taki tor przeszkód ?
sobota, 15 kwietnia 2017, godzina 21:17:17

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również