nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Przystań nad Pilicą zyska nowe oblicze

dodano: 2017-12-13 21:38:03, ostatnia aktualizacja: 2017-12-13 21:42:17

Miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani! Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego.

Projekt dotyczy zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny będzie za realizację swojego zakresu.

 

Wartość całego projektu to 11.081.007,00 zaś dofinansowanie w ramach RPO WŁ wynosi 7.133.459,52. Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki w ramach projektu będzie realizować kompleksowe zagospodarowanie terenów tzw. ,,Przystani nad rzeka Pilicą". Wartość tej części projektu to 4.482. 474,24 a dofinansowanie to 3.052.753,10.

 

Wykonane zostaną nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowana zostanie zieleń, powstaną węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, ekspyremantarirum dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.

 

- Kolejne pieniądze płyną do naszego miasta. Chce podkreślić, że jest to efekt dobrej współpracy samorządowej, bo ten program to wynik współdziałania miasta, gminy Tomaszów, Inowłódz, Rzeczycy, starostwa i oczywiście Urzędu Marszałkowskiego. Dla nas, tomaszowian, jest to kolejny  etap rewitalizacji przestrzeni na tzw. Tomaszowskich Błoniach. Po torze łyżwiarskim przyszedł czas na przystań. Mam nadzieje, że już wkrótce usłyszą Państwo kolejne komunikaty o pozyskanych środkach z zewnątrz  na inwestycje w infrastrukturę sportową, rekreacyjną i rehabilitacyjną w tym miejscu. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt, to dzięki ich ciężkiej pracy, dziś możemy się cieszyć - mówi prezydent Marcin Witko

 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
muszla: nowa
środa, 10 stycznia 2018, godzina 17:52:50
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: W komentarzach naznaczylo swoją obecność sporo wiecznie niezadowolonych frustratów. Robią przystań - źle, bo nie grabia liści. Otworzyli u nas jedyne porzadne lodowisko w kraju -zle, bo żeby cokolwiek zrobić, to trzeba jechać do ....rawy. Kur.. na Tomaszów można było porzadnie narzekać, ale parę ładnych lat wstecz. Nie mówię, że jest idealnie, ale pojezdzijcie trochę po Polsce i popatrzcie jak wyglądają inne miasteczka. Tomaszow, to naprawde swietne miasto, piekne polozone i do tego z dobrym połączeniem drogowym w każdą strone. Pewnie, że życie nocne nie jak w Lodzi i zabytki nie jak w Krakowie, ale niektórych, to by na Broadwayu zostawili i i tak byliby zniesmaczeni. Rzygac sie chce, czytając w komentarzach o przystani, wypowiedzi pacanów o katolach, pisowcach czy swietach przesilenia. Jakim trzeba być slepcem albo ile trzeba mieć zlej woli w sobie żeby nie zauważyć, że nasze miasto naprawdę powoli ale zauważalnie idzie do przodu. Wesolych Świat również dla tych, którzy rzekomo nimi gardzą.
niedziela, 24 grudnia 2017, godzina 23:08:38
-2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
ja: A wiesz, że dowód to może Ci i wydać prezydent Pcimia dolnego? Jak zawsze zero wiedzy, ale się mądruję, że ho!
poniedziałek, 18 grudnia 2017, godzina 09:27:58
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
ja: Co za brednie... pojęcia nie masz o przepisach, ale znawca tematu. Przypomnę, że to PO i PSL rządzi w województwie i to oni takie dróżki zrobili.
poniedziałek, 18 grudnia 2017, godzina 09:24:45
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
płacący podatki w TM: co za popaprańcy tu piszą nie na temat.
Przystań chcą upiększać a połamanych drzew liści nie ma komu posprzątać,
niedziela, 17 grudnia 2017, godzina 10:36:54
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @46
klug: Wnioskuję, że jesteś nieodrodnym uczniem Ajdejano (pozdrawiam Janę najserdeczniej jak potrafię, a Ajde życzę takich-sobie Naszych Narodowych Pogańskich Świąt Przesilenia Zimowego).
Piszesz tak, że ni w ząb nie mogę pojąć o co Ci chodzi?
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 20:35:37
-3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @45
: Ty jasny ludziu !Gdyby w Polsce rządził Komorowski & sp. to wpuszczenie islamu do Polski byłoby już faktem i wołałbyś "Witamy w Polsce !" Jednak tak się nie stało, bo ciemne masy tego nie chciały.
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 20:07:45
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @42
klug: Możecie sobie, katole, zaklinać rzeczywistość, ale z faktami nie wygracie. Polska się laicyzuje. Spowolnić ten proces mogłoby wpuszczenie do RP islamistów, lecz ciemny lud tego nie pojmie.
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 18:04:33
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
teżciekawski...: czy to tak będzie wyglądać jak w projektach nowych obliczy muszli koncertowe w parku?
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 14:41:23
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @42
: Czytam ze zrozumieniem. Odpowiedz mi jak sobie wyobrażasz rechrystanizację Polski. Czy ma się odbywać w formie jaką stosuje Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy?
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 13:35:09
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @41
Z tego taki wniosek: że trzeba czytać ze zrozumieniem. Przecież na wstępie pisze o rechrystianizacji. Samo się nie zrobi. Trzeba edukować, nakłania i pokazywać jaką bogata mam kulturę katolicka.
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 12:20:56
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @40
: A zadałeś sobie pytanie kto będzie uczestniczył w tych pielgrzymkach, festiwalach itp. uroczystościach? Kościoły są już w zasadzie zapełnione na mszach w 1/3, więc po co dodatkowo budować nowe?
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 11:37:12
-4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @39
Z tego taki wniosek: że trzeba rechrystianizowac Tomaszów i wypędzić szatana. Dodatkowym ciosem dla niewierzącej Europy byłoby gdyby tak ze dwie świątynie wyremontować lub nawet wybudować nowe z pieniędzy UE. Może więc warto by urzędnicy UM i Starostwa podjęli razem to trudne dzielo aczkolwiek święte dzieło pozyskania środków na bardziej katolickie cele niż np. nowe drogi. Czy bowiem nie można było w projekcie turystycznym dołożyć elementów chrześcijaństwa np. szlaku kapliczek i remontu tych zniszczonych, przewodników i pielgrzymek oraz festiwalu pieśni katolickiej. Niedobrze że zapominamy o naszych podstawach i korzeniach. Niedobrze.
sobota, 16 grudnia 2017, godzina 08:17:08
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
Mirek: Mądre słowa, ta klasa robotniczo-chłopska co zasiedla Tomaszów ma we krwi komusze nawyki. Niektórzy z nich nieśmialo przyznają się że są wierzący ale niepraktykujący. Zgadza się że ok 30% jest czynnych katolików, reszta niestety obojętna jest na sprawy Świętego Kościoła Katolickiego.
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 19:07:23
-1 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
w pobliżu przystani: A wczoraj 14.12.17 r. było otwarcie wnętrza i całej panoramy toru rozświęcającego Tomaszów. Pierwszy przyjechał wprost z Ukrainy Prezydent Andrzej Duda, po 20 minutach przywieziono z pobliskiego Tomaszowa Maz. Starostę Mirosława Kuklińskiego.
Chciałem zobaczyć we wnętrzu Prezydenta Marcina Witko, ale ochrona mnie nie wpuściła.
Kazali kupić bilet za 50 zł. Albo za 30 jak mam kartę tomaszowianina. Dowód tożsamości wydany przez PREZYDENTa MIASTA TOMASZOWA MAZ. jest nieważny w tomaszowskiej ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. I na przystankach autobusowch też. To kompletna samokompromitacja na szczytach pseudowłodarzy.
I mnie nie wpuszczono. A Starosta jako inny tomaszowianin chyba tam został eskortowany i zalokowany.
Jutro zamkną Strzelecką, dojazd do likwidowanego OSiRu, dostęp do zielonej Pilicy i każą zamknąć wszystko, co było normalne.

PS Trzeba wiele wyrzeczeń, żeby pokazywać własne dno.
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 18:53:29
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
Babciu !!!: Mylisz się, wcale katolicy nie są tu w takiej większości jak myślisz. Wystarczy policzyć w niedzielę ludków idących bądź wracających z kościołów i odjąć od ogółu miejskiej populacji to się okaże że katoli jest tylko około 1/3.
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 17:46:39
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
głos z Ludwikowa: Kładka z Ludwikowa na te przystań by się przydała, bliżej byłoby też do Areny Lodowej i do Biedronki. A tak musimy nadrabiać drogi albo przez Białobrzeską albo przez Brzustówkę.
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 13:20:49
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @34
: Babciu !
A może i babcie też mają cusik do pokazania? Stworzyć "Plażę dla nudystów - seniorów" . Może przy okazji jakiegoś dziadka byś jeszcze uwiodła na swoje swoje wdzięki?
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 10:12:00
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
babcia: To miasto katolickie i plaża dla nagusów nie wchodzi tu w grę, zresztą po drugiej stronie Pilicy jest pełno krzaków to proszę tam sobie nago paradować.
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 09:40:15
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
do komentarza 32: Aleś się rozmarzył... to ma być dla kasy a nie dla ludzi... jeszcze tego nie zrozumiałeś...???
piątek, 15 grudnia 2017, godzina 09:33:56

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry