nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Pytania i propozycje: spotkanie z B. Klatką

dodano: 2018-05-31 13:19:22, ostatnia aktualizacja: 2018-05-31 15:19:14
autor: Joanna Sztymelska

We wtorek, 29 maja 2018 roku, w Kawiarni artystycznej "Sploty" w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się drugie spotkanie z Barbarą Klatką, kandydatką na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie poprowadził Adrian Witczak. Na początku spotkania Barbara Klatka przedstawiła potrzeby, o jakich rozmawiała z tomaszowianami na pierwszym spotkaniu. Istnieje potrzeba powstania dziennego Domu Seniorów i żłobka.

 

 

 

Na wtorkowym spotkaniu mieszkańcy poruszyli temat między innymi:  zespołu dętego działającego w Szkole Podstawowej nr 3 "Szałamaje", na który, według nich powinna być wyższa dotacja, o sygnalizacji świetlnych na ulicach, o chodniku, który jest potrzebny na ulicy Legionów, o brakujących miejscach parkingowych.


Barbara Klatka zaprasza wszystkich do przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej, zarówno organizacje, jak i osoby prywatne. O kolejnym z nią spotkaniu będziemy informować mieszkańców miasta na stronie NaszTomaszow.pl.

 

W czasie wtorkowego spotkania do koalicji dołączyło blisko 10 osób m.in. Piotr Remisz (ponad 25 lat komendant Tomaszowskiej Straży Miejskiej), Marek Krawczyk (byly radny i Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego), a obecnie przedsiebiorca i lewicowy dzialacz społeczny.  Dołączyla również Jolanta Ciach od 2008 roku Skarbnik Powiatu Tomaszowskiego, Monika Saktura działacz kulturalny i animator wielu lokalnych imprez jak chociażby cykliczny koncert charytatywny Serce na Dłoni i innych. Kolene osoby to Klaudiusz Wilmański kierownik powiatowego referatu pozyskiwanie środków zewnętrznych czy Tomasz Czechowski byly żołnierz wywodzący się ze środowiska KWW Wszyscy Razem.  
 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mirek: Brawo. Przynajmniej kobieta otwiera się i rozmawia z ludźmi
wtorek, 5 czerwca 2018, godzina 18:21:38
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: Wypowiedzialcsie typowy totalny opozycjonista. w skrocie- jak przegramy w demokrattczny sposób wybory, to nam pozostanie palenie opon na ulicach. Bo nie można przegrać. Ras to jest totalna demokracja.
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 23:18:40
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
44: Znowu będą gadać, że płacą nam za te komentarze, albo że piszę je jedna osoba :)

No nic, fajnie, że nie jestem sam, choć Pani nie znam to dziękuję. Ważne jest by się odzywać, by nas nie zahukiwali.

Nawet jeśli próbują, to nie można się bać, no bo co nam zostanie? Palenie opon potem na ulicach? Wygrają to, Tomaszów straci już ostatnia szansę na unijne dotacje. Ostatnie parę lat, a potem będzie wyglądał jak wygląda od lat 90tych. Zaniedbany, nie plombowany coraz bardziej pasujący się ząb, któremu w końcu nawet leczenie kanałowe już nie pomaga.

Wyrwijmy z Unii jak najwięcej bo to już się nie powtórzy nigdy. Niemcy zdemolowali nasze miasto (szczególnie podczas pierwszej wojny światowej), nigdy niczego nie oddali, dotacje unijne muszą nam wystarczyć, choć w innych krajach to często jest tylko dodatek do pomocy powojennej jaka dostali.

Dziękuję Pani za głos i zachęcam do częstego wypowiadania się. Jest to Miastu potrzebne. Oni pozalartwiaja sobie prace po Łodzią, Warszawa, służymy im de facto jako mięso wyborcze.

Dlatego ci którzy tutaj są, tutaj zostaną powinni walczyć o swoje miejsce na ziemi, jakie wywalczymy takie będzie nasze życie.
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 20:27:01
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
59: Tak jest w istocie.Witko nie boi się spotkań,na klatę przyjmuje najtrudniejsze pytania.Byłam przeciwna jego prezydenturze,teraz ma moje poparcie
A ci uczestnicy spotkania to niech sobie dadzą spokój
Ze zwykłej ludzkiej życzliwości im doradzam,chyba,że liczą na zbiorową amnezję tomaszowian.
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 18:18:12
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
44: Zwróćicie uwagę na ostatni rząd :))

Dotychczasowe twarze PO w Tomaszowie ukrywają się, by tak nie waliło po oczach, że głownie z działaczy składa się publiczność.

Jednak wystarczy, choćby pobieżnie śledzieć lokalną politykę, by niemal z nazwiska, wymienić każdego uczestnika z spotkania. To są konsultacje społeczne? Wewnątrz partyjne owszem.

Na cykliczne i organizowane od początku prezydentury spotkania Witki do szkół przychodzą ludzie którzy narzekają, że miasto im nie załatwiło lokalu socjalnego. Gdy brakuje już konkretnych jednostkowych spraw zarzuca mu się, że jest odpowiedzialny za smog, długi, brak utwardzonej drogi w miejscu w którym nie bylo jej od 150 lat, wszystko pada jak na zwykłym tomaszowskim przystanku.

Tutaj salon. Każdy grzeczny, z atencją wsłuchuje się w projekty, wizje rozwoju polityki senioralnej w mieście :))
Pan prowadzący niczym młode postaci z komedii Fredry deklamuje wyuczone przed lustrem kwestie. Nikt nie przerywa, nawet nie chrząknie :))
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 14:48:47
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: Zamieszczane są artykuły na temat prowadzenia finansów przez obecnego prezydenta- w domyśle wydaje na kredyt. Jeżeli tą Pani jest w opozycji do takich działań, to dlaczego zaczyna od obievywania co trzeba zbudować i wyremontować? Przecież miasto nie ma górki w finansach.
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 12:57:09
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kibic: Ale tłumy na spotkaniu redaktor Strzepek i parę osób no to tłumy chodzą :-)
piątek, 1 czerwca 2018, godzina 09:07:13
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
@Ja: W punkt! Super!
czwartek, 31 maja 2018, godzina 19:42:14
+2 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Wyborca Prawicy: Coś entuzjazmu za bardzo nie widać:)Tak samo jak elektoratu:)Oby tak dalej:)
czwartek, 31 maja 2018, godzina 17:47:08
+12 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: Niech ktoś Panią Klateke poinformuje, ze Dom Dziennego Pobytu już jest. A teraz dostali 5 mln dofinansowania na jego remont i inne udogodnienia... ona w ogóle nie zna miasta...