nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Radni PiS i PSL nie chcą dobrego połączenia drogowego z Łodzią?

dodano: 2018-06-29 10:06:14, ostatnia aktualizacja: 2018-06-29 11:02:30

Nie tylko polski parlament dotknięty jest plagą partyjniactwa w najgorszym rozumieniu tego słowa. Podobnie jest także w samorządach, gdzie dla działaczy różnych ugrupowań, partyjny "biznes" ważniejszy jest od potrzeb a nawet bezpieczeństwa mieszkańców, których teoretycznie mają reprezentować.

O tym, że Tomaszów Mazowiecki potrzebuje dobrego skomunikowania z Łodzią nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do stolicy regionu każdego dnia dojeżdża tysiące tomaszowian. Tam pracują, studiują, leczą się i załatwiają tysiące zwykłych codziennych ludzkich spraw mieszkańcy naszego powiatu (bo nie tylko miasta ale i okolicznych gmin. Potrzebujemy zarówno połączeń kolejowych, szybkich i bez przesiadek w Koluszkach i innych podmiejskich stacyjkach, jak i drogowych.

 

Niedawno pojawiła się inicjatywa połączenia drogi ekspresowej S8 na wysokości węzła Tomaszów Centrum z Łodzią. Jako pierwsi pomysł taki zgłosili samorządowcy z Łodzi. I to chyba okazało się największym problem, bo Łódź, to... Łódź i wiadomo, kto tam rządzi. A skoro rządzi wróg, to trzeba iść na przekór. Nawet na przekór interesom własnych wyborców. Normalność zderza się z partyjniactwem, będącym u nas synonimem braku myślenia, żeby nie powiedziec głupoty. 

 

Kolejne samorządy, będące zainteresowane budową połączenia z Łodzią podejmują uchwały ze stanowiskiem skierowanym do Rady Ministrów. Taki sam projekt wpłynął też do Rady Powiatu Tomaszowskiego. Uchwała znalazła się w programie ostatniej sesji. Temat nie jest nowy. Omawiany był szeroko w mediach i na komisjach. Był czas i możliwości by się z nim dokładnie zapoznać. Dlaczego nie zrobili tego radni PiS i grupa radnych PSL? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Tak jak nie znajdzie się żadnych propozycji alternatywnych ze strony osób, specjalizujących się w negacji wszystkiego co się tylko da. 

 

 

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego uchwały nie przyjęto. Radny Dariusz misztal postanowił zgłosić wniosek o zdjęcie punktu z porządku obrad, mimo że dwie godziny wcześniej sam w głosowaaniu ten porządek zaakceptował. Zaproponował aby stanowisko w sprawie połączenia drogowe z Łodzią skierować raz jeszcze pod obrady komisji. Rzecz jednak w tym, że Komisje uchwałą już się zajmowały ui wypracowały swoje stanowiska. Po co mają to robić raz jeszcze? Chodzi o to, że temat jest na tyle ważny, że nie można opowiedzieć się na wprost przeciwko niemu. Po skierowaniu do komisji nie można nikomu zarzucić, że jest przeciw, mimo, że tak de facto jest. Jest ważny nie tylko dla Tomaszowa czy Ujazdu, ale także dla Czerniewic i Będkowa. 

 

To niestety nie pierwszy przykład partyjniackiego szkodnictwa, wykonywanego przez działaczy PiS. Wcześniej mieliśmy do czynienia z podobną destrukcją przy próbie przejęcia od samorządu wojewódzkiego budynku mieszczącego obecnie Powiatowy Urząd Pracy. Temat zapewne powróci przy okazji kolejnej sesji. Będzie niestety jeszcze trudniej, bo koniec sierpnia to już regularna kampania wyborcza. 

 

****

Odrębnym tematem jest próba uniemożliwiania jekiejkowiel dyskusji, ze strony radnego Sławomira Szewczyka. Temu tematowi poświęcimy kolejny artykuł na naszym portalu. 

 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Nilu: Czy wyborcy nie powinni wiedzieć konkretnie, którzy radni jak głosowali, żeby w przyszłości nie zagłosować na kogoś, komu dobro wyborców nie leży na sercu?
sobota, 7 lipca 2018, godzina 14:54:49
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wupe : No ale jak to? Opozycja wysuwa temat tuż przed kampanią wyborczą i liczy na pozytywne przyjęcie??? Nie rozumiem.
sobota, 7 lipca 2018, godzina 13:45:50
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
TOTO: Szkoda
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 19:34:15
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomek: Misztal i Wegrzynowski - zdrajcy miasta i powiatu, zapisane, kto to był jeszcze z PSI?
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 14:25:28
+7 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
na chłodno: PIS jak zwykle wszysko zakłamie zdepcze i zje własne g...o byle dorwać się do kasy i koryta z nagrodami i pensjami milionowymi dla swoich katechetów....
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 13:39:25
-7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ANIA: Moze lepiej wyremontowac porzadnie te drogi ktore sa a nie tylko łatac dziury kamyczkami ktore nie daja zadnego efektu.Ostatni przyklad remontowana droga Wojewodzka Koluszki -Piotrkow ekipa remontowa wchodzi wycina kawalki asfaltu na drugi dzien juz jej nie ma ,czemu pytamy bo nie skonczony przewidziany odcinek do remontu. Odpowiedz ekipy brak kasy juz nas przenosza dalej bo nie ma nam kto zapŁacic . Wiec nie osmieszajcie sie nowymi odcinkami zrobcie porzadnie stare, a nie na odczpne. Brak sciezki rowerowej od Łaznowa do Bedkowa nie mozna rowerem jechac bo obawa aby tir nie zdmuchnał Z jezdni
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 11:38:43
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim: Czy tych radnych pogięło? Jak można nie chcieć dobrego połączenia z miastem wojewódzkim? Tomaszowianie zapamiętajcie te nazwiska. Na pewna będę nadal chcieli nad "robić dobrze" dla miasta w następnej kadencji. Dlatego ich wytnijcie podczas kolejnych wyborówa. To jest chore co niektórzy wyczyniają!
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 11:31:36
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
jam: Aż się prosi pokazać to video mieszkańcom TM np przed seansem w Kinie na leżakach na pl. Kościuszki. Niech ludzie sami ocenią postawę radnych blokujących budowę drogi
sobota, 30 czerwca 2018, godzina 09:36:00
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: wybory- pranie podatniejszych mozgow przez cynikow.
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 23:02:07
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
59: Hey,dodaj znaczna część wyprzedana.Czytam i czytam,a nadal nie doszukałam się konkretnych propozycji dla mieszkańców naszego miasta
Zamiast wyprowadzić tiry -proponuje się nam rondo,żeby mogły szybciej jechać. Mówimy,że nie o to nam chodzi,ale kampania toczy się w najlepsze,więc mówi się byle co,byle mówić dużo.Nie ważne co będzie dalej,najważniejsze żeby wywalić PIS.Nie twierdzę,że lokalne struktury to sami geniusze.Raz lepiej,raz gorzej,ale próbują robić coś dobrego.A już wycieczki personalne dotyczące czyjegoś wyglądu,to chwyt poniżej pasa.Krytykować należy poglądy,a nie osoby.Skąd w narodzie tyle jadu?
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 18:28:55
+6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Krzysztof Cyniak: A prezes tysiąclecia mówił vox populi vox dei.... moze ma ktos dojscie do ucha albo kota prezesa.
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 16:12:02
-1 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Hey: I co na kolejnych oszołomów głosować?! Już mieliśmy rządy poprzedników i część kraju wysprzedana!
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 15:47:59
+9 (21) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
IŚĆ TRZEBA: choćby po to by pisowsko- kościółkowych oszołomów odsunąć od władzy !!!
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 14:54:08
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
Czy aby napewno???: Jak znam życie to większość zaprotestuje nie idąc na wybory...
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 14:52:54
+7 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kopa men: Ludzie od kogo wy wymagacie. Przecież do najsłabszy odłam solidarności, ludzi niejednokrotnie składających nie zawsze zgodne z prawdą informacje
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 14:13:32
-1 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
xxx: brzuch ma jaki ma i to jego sprawa widocznie nie używa suplementów i nie popija ich wodą alkaiczną
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 13:39:04
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kibic: uchwała intencyjna przedwyborcza, oczywiście droga jest potrzebna, ale przewodniczący nie zapanował nad poziomem dyskusji, a jeden z radnych opozycji, czyli koalicji zamiast mówić ludzkim głosem, próbował ośmieszyć składającego wniosek formalny radnego, pewnie gdyby tego nie zrobił wniosek by nie przeszedł, jedni warci drugich
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 13:34:20
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mgr: Poziom dyskusji żenujący. A póżniej pretensje że ludzie nie idą na wybory i są sobie sami winni. Dla mnie to zrozumiałe bo na kogo tam głosować ? Panowie mają bajlando siedzą sobie pierdząc w stołek i nie mają pojęcia o czym mówią! U tego jednego pana w białej koszuli przydała by się dieta bo brzuch ma masakryczny od tego siedzenia.
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 12:32:16
+18 (20) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wyborca: Ludzie chcą tego połaczenia! tj. lepszego skomunikowania z Łodzią, Wrocławiem czy Poznaniem. Oj na zaściankowy PIS niewielu już zagłosuje.
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 11:25:39
+9 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
XXX: A za pół roku pisiory wystawią ten sam projekt jako swój i spróbują go przepchnąć przy poparciu pozostałych. !
piątek, 29 czerwca 2018, godzina 11:19:24

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry