nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

S8 z Łodzi do Tomaszowa

dodano: 2018-03-21 23:53:12, ostatnia aktualizacja: 2018-03-22 00:22:51

Łódzcy radni Platformy Obywatelskiej wystąpili do rządu o dokończenie - wydłużenie drogi s8 z Łodzi do Tomaszowa. Rzadko tak idealnie łączą się interesy stolicy województwa z interesami Tomaszowa. Tym lepiej i tym ważniejsze by głos Tomaszowa współgrał i maksymalnie głośno wspierał ten projekt. Nie trzeba chyba mieszkańcom Tomaszowa tłumaczyć dlaczego to dla nas szalenie ważne i cenne. Dzięki budowie wydłużonej s8 bardzo poważnie wzrosną szanse na budowę s74 w wariancie obok Tomaszowa!

http://tvtoya.pl/news/show/18660

WYPROSTUJMY S-8‼️ Łódzcy radni miejscy: Tomasz Kacprzak, Mateusz Walasek oraz Andrzej Kaczorowski, a także radny Sejmiku Województwa Marcin Bugajski i moja skormna osoba promujemy budowę nowego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Łodzią a Tomaszowem Maz. Łódź potrzebuje alternatywnego dojazdu do Warszawy i dobrej komunikacji z Tomaszowem.

 

Przedłużenie trasy S-8 od węzła Łódź - Południe do Tomaszowa Maz. ma same zalety:

➡️ odciąży A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą (która wymaga poszerzenia do trzech pasów)
➡️ odciąży A1 (wschodnia obwodnica Łodzi) i przekieruje tranzyt z Wrocławia do Warszawy
➡️potęznie wzrosną szanse na budowę s74 w wariancie obok Tomaszowa Mazowieckiego
➡️zapewni łodzianom szybkie połączenie z Tomaszowem Maz.
➡️odciąży ruch na przeciążonej drodze wojewódzkiej 713 do Tomaszowa Maz.
➡️Łódź i Tomaszów staną się realną stolicą usług logistycznych w Polsce (powstaną nowe magazyny i miejsca pracy)

 

Na dzisiejszym końcu S8 (w okolicach Rzgowa) są już wiadukty nad autostradą A1 (prócz zjazdów), które mają być początkiem trasy w kierunku Tomaszowa - takie było założenie od razu przy projektowaniu S8. Poza tym w 2013 po wielu latach starań łódzkiej drużyny infrastrukturalnej udało się wpisać ten odcinek to europejskiej sieci TEN-T, a to otwiera szansę na jej finansowanie z UE. Dla nas Tomaszowian to zarazem poteżne wsparcie i uzasadnienie kontynuacji tej drogi w formie s74 obok Tomaszowa może najwążniejszej sprawy strategicznie patrząc na przyszłość naszego miasta i powiatu.

Do pomysłu będziemy przekonywać parlamentarzystów i samorządowców. Ta inwestycja musi być zrealizowana jak najszybciej. Potrzebne jest każde wsparcie i głos. Pomóż nam i wspieraj ten projekt na specjalnej stronie FB:
https://www.facebook.com/WYPROSTUJMY-S8-584727238551061/
 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
al: lepiej pomyśl jak oddać środki, które region łódzki wydał na wyprowadzenie S-8 w pole na węźle Łódź Południe, bo skoro nie jest potrzebna droga z tego węzła do Tomaszowa, to czemu służy wybudowanie 800 m drogi o 2 jedniach nie wiadomo dokąd?
środa, 28 marca 2018, godzina 09:10:02
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
: Weź to pod uwagę, że koszty dojazdu do innej miejscowości niż miejsce zamieszkania odlicza się od rocznego PIT-u jako koszt uzyskania dochodu. Z jednego stosunku pracy dla dojeżdżających 139,06 zł miesięcznie - łącznie nie więcej niż 1668,72 zł rocznie. https://businessinsider.com.pl...-r/ztepv2v
poniedziałek, 26 marca 2018, godzina 03:32:09
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Bredzisz!: Można być pielęgniarką pracującą w Łodzi, a wówczas do pracy dojeżdżasz 12-13-14 razy w miesiącu po 50 km w jedną stronę. Przy oszczędnym samochodzie spalasz 6 litrów paliwa przy jednej wizycie w Łodzi, co czyni ok. 27 zł. W skali miesiąca taka pielęgniarka wydaje na dojazdy ok. 350 zł, czyli zostaje jej na rękę minimum 3100 zł. Jest różnica? I nie zapominaj o socjalu w lepszych łódzkich szpitalach, którego nijak nie da się porównać z tym, co oferuje nasz szpital. Aha! Za miesiąc urlopu też zapłacą ci tam 3500 zł, z nie 2000 zł jak w Tomaszowie...
poniedziałek, 26 marca 2018, godzina 00:21:32
-4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
^^: Przy twoich ogromnych zarobkach ok. 3.500 zł i po odjęciu kosztów dojazdu (minimum 20 dni po 2 x 8 zł - pociąg oraz przejazdy po mieście Łodzi) około 500 zł (nie licząc ok. 2 x 1,5 godz. przez 20 dni daje 60 roboczogodzin około 1/3 etatu).
W Tomaszowie znajdziesz pracę na cały etat za 2.500 zł, za 1 + 1/3 etatu to zarobisz kwotę podobną i jesteś na miejscu, a ile zdrowia zaoszczędzisz.
3.500 zł jak na warunki miasta Łodzi to nie są kokosy.
niedziela, 25 marca 2018, godzina 22:28:15
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
MY: święta prawda ! dla Nas i pozostałych kierowców to szybka komunikacja a dla Tubylców z 713 święty spokój. ... przy okazji w innym artykule https://www.nasztomaszow.pl/go...tychmiast/ leśny doktorek wskazał jak trzeba działać i chyba zagrzał tym obecnych POmysłodawców ;) sam też mówił że był zawiedziony (mimo częstych interwencji) że nie ma skrętu na Łódź z S8 na A1 i zjazdu z Łodzi z A1 na S8 co znacznie skróciło by czas i kasę przejazdu ... ciekawe czy brakło kasy czy POmysłu?a może chęci? Rok wyborów to dobry moment do realizacji S74 tylko trzeba się spieszyć póki kurz nie opadnie
niedziela, 25 marca 2018, godzina 14:03:46
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Dagmara: Złośliwy człowieku, daj mi robotę za 3,5 tys. pln w Tomaszowie, to nie będę do jeżdzać do Łodzi...
niedziela, 25 marca 2018, godzina 10:15:36
-13 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
^^: Pracować trzeba w rodzinnym mieście i bliskiej okolicy, a nie szukać jej w Łodzi.
A tak na marginesie można dojeżdżać do Łodzi busami, PKP bo PKS Tomaszów Maz.
Nasz PKS TM nie prowadzi żadnych przewozów w tym kierunku (Dyrektor PKS TS jest prawdopodobnie z Łodzi i dojeżdża samochodem osobowym).
czwartek, 22 marca 2018, godzina 19:43:51
+12 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Damian: Tomaszów będący sypalnią Łodzi powinien mieć ekspresowe połączenie dla ludzi tam pracujących. S-8 spełniłaby marzenie niejednego aby skrócić dojazdy i nie tłuc się w korkach przez Rokiciny.
czwartek, 22 marca 2018, godzina 18:30:07
-4 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
nic nie będzie: ...żadna droga do 2030 nie powstanie do Łodzi z Tomaszowa.....są to pewne informacje...szkoda gadania polityków... na tą chwilę, czyli następne 5 lat przewidziane są tylko remonty drogi 713, pierwsze plany jakiś projektów będą po roku 2025...
czwartek, 22 marca 2018, godzina 15:06:33
+15 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
dojeżdzający: Lepiej nie kombinować z łataniem bocznej drogi przez Kurowice. Ten łacznik S8 musi być wybudowany aby i setki tomaszowian mogły szybciej codziennie dojechać do pracy w Łodzi.
czwartek, 22 marca 2018, godzina 14:21:27
-4 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
marek: To nie ma nic wspolnego z realnym podejsciem do problemu, to jest raczej bicie piany przed wyborami samorzadowymi
czwartek, 22 marca 2018, godzina 14:03:37
-8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@: Droga do miasta Łodzi jest na pewno potrzebna.
Może zamiast walczyć o cały łącznik od A-1 do Tomaszowa Maz. należało by iść inną drogą.
Podobno ma być przeprowadzony remont drogi od Kurowic do Ujazdu, może należy pomyśleć o lepszej i szerszej jezdni.
Wcześniej był już przeprowadzony remont kapitalny odcinka drogi S8 od węzła Łódź Południe do Kurowic.
Potem już tylko dobudować odcinek od Ujazdu do Tomaszowa Maz. i połączyć z drogą S8.
Skoro nie ma możliwości (w obecnej chwili – niechęć władzy) na budowę „nowej drogi”,
Może takie rozwiązanie z przystosowanej rozbudowy (remontu) drogi od Kurowic do Ujazdu i budowy odcinka od Ujazdu do Tomaszowa Maz.
Będzie w obecnej chwili lepszym rozwiązaniem.
W innym przypadku przy braku „chęci władzy” nie będzie żadnej poprawy.
czwartek, 22 marca 2018, godzina 11:31:28
-4 (28) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
ja: A co Pan Gajewski zrobił dla dobrego skomunikowania TM z resztą świata, kiedy jego ugrupowanie rządziło? Dlaczego wtedy nie potrafił przekonać do budowy dróg? Problem nie narodził się wczoraj. Teraz kampanię będą sobie na tym robić. A dlaczego wcześniej, jak mieli szansę, nic nie zrobili. Mam nadzieje, że ktoś w końcu to załatwi. Nieważne z jakiej partii. Ale hipokryzja niektórych mnie dobija.
czwartek, 22 marca 2018, godzina 10:48:12
-4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ZZ: Jaki jest kosztorys prac?
Skąd środki na finansowanie ?
czwartek, 22 marca 2018, godzina 09:37:31
+5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
Janko: nasi włodarze będą bali się wychylić żeby nie drażnić prezesa
czwartek, 22 marca 2018, godzina 08:27:05
+15 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
J.P.: Uważam, że jest realna szansa by tą sprawę wreszcie ruszyć do przodu i doprowadzić z sukcesem do końca. Jest to sprawa ponad wszelkimi podziałami i należy dać sobie spokój z licytowaniem. kto, dlaczego i kiedy. Obecnie każdy zainteresowany Tomaszowianin (okazuje się że nie tylko mieszkaniec miasta) powinien poprzeć inicjatywę i na tyle na ile go stać i może zrobić, pomagać w jej urzeczywistnieniu. "Kto jak nie my i kiedy jak nie teraz".
czwartek, 22 marca 2018, godzina 08:15:16
+13 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomaszowiak: Droga jest konieczna to nie podlega dyskusji. Oby udało się odrobić zaniechania z lat poprzednich i wspólnym wysiłkiem władz Tomaszowa oraz radnych Platformy Obywatelskiej udało się zrealizować... i tym ważniejsze teraz, by głos Tomaszowa współgrał i maksymalnie głośno wspierał ten projekt.
czwartek, 22 marca 2018, godzina 06:50:44

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
 Przypominamy o ciszy wyborczej