nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Skarga nie uwzględniona. Będą trzy zamiast czterech

dodano: 2018-04-14 09:32:55, ostatnia aktualizacja: 2018-04-14 10:04:28

Na początku tygodnia prezentowaliśmy skargę, jaką grupa tomaszowskich struktur kilku partii politycznych złożyła do Okręgowego Komisarza Wyborczego w Skierniewicach. Dotyczyła ona podziału miasta na nowe okręgi wyborcze. Wczoraj zapadło rozstrzygnięcie w tej sprawie.

 

 

Ze skargą możecie zapoznać się klikając w poniższy link

Okręgi zaskarżone

Rozstrzygnięcie nie jest korzystne dla skarżących. Komisarz postanowił oddalić skargę, wskazując równocześnie drogę odwoławczą. Zdaniem organu odwoławczego podnoszone argumenty nie znajdują uzasadnienia w obowiązującym stanie prawnym. Przede wszystkim zwraca on uwagę na fakt, że w Tomaszowie Mazowieckim nie istnieją wyodrębione jednostki pomocnicze w postaci dzielnic, które nigdy nie zostały formalnie utworzone. Podział na okręgi wyborcze powinien uwzględniać dzielnice wyodrębnione w sposób formalny.

 

Komisarz podkreśla, że jego nadzór obejmuje jedynie kryterium zgodności z prawem podejmowanych przez Rady Gmin uchwał. Nie może podejmować działań nadzorczych, jeśli akty prawa lokalnego są zgodne z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa wyborczego. W uzasadnnieniu czytamy również, że Rada Miejska w Toamszowie Mazowieckim nie była zobowiązana konsultować swoich decyzji z Radą Powiatu Tomaszowskiego, co w czasie sesji podnosił radny Cezary Krawczyk. 

 

 

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Michal Grazynski : "Ćpun Terlecki" ... o wice-marszałku Sejmu, 5 osobie w Państwie...
Taki szacunek do społeczeństwa które chce się reprezentować.

Rozumiem, że nerwy puszczają bo chciałoby się na cztery lata załapać na stabilną posadę, a pomysłów na kampanie brak - listy protestacyjne ws obecności księdza na obchodach 3 maja i podobne bzdury, ale mimo wszystko prosimy zachowanie elementarnej kultury.
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 02:05:52
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Michal Grazynski : Pani która skanowała pismo od skierniewickiego komisarza nie chciało się nawet go prosto ułożyć go na szybie. Tak też im zależy na sprawie której ponoć bronią.

Ze wszystkim tak jest.
Kukiz ponoć miał być za, jest przeciw. Ni ładu ni składu. Ogarnijcie się najpierw sami zanim próbujecie kogokolwiek reprezentować.
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 01:56:08
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
...): przyłbice do góry.... chyba, że jest się czego wstydzić
wtorek, 17 kwietnia 2018, godzina 12:06:52
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Należało: zostawić wpis nr 18 jako świadectwo ułomności argumentów tzw.opozycji. Tak raczej tych wyborów nie wygracie.
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godzina 14:36:53
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Buuuuu: strach się bać. Inkwizycja nadchodzi;)!
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godzina 12:17:49
Komentarz odrzucony. Powód: Komentarz poddany moderacji
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godzina 10:08:01
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Ładnie się nam pani przedstawiła: .
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godzina 02:57:35
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
AK-47: Sekretarz KC PZPR i tak bije wszystko i wszystkich!...... ;)
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 21:36:16
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
I przy tak rozciągniętych okręgach: łatwiejsza możliwość sfałszowania i wypaczenia wyniku wyborów !
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 20:39:12
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
A kogo macie we władzach swojej pisranej partii???: Ćpuna Terleckiego, komunistycznego prokuratora Piotrowicza czy szpeca od pacyfikacji strajków na wybrzeżu w 1970 roku. BRAWO !!!
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 20:38:03
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
Reprezentują: wszystkich którym na sercu leży lęk przed próbami fałszerstw wyborczych ze strony ze strony zwolenników zarządu miasta podporządkowanemu kacykowi z Nowogrodzkiej.
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 20:35:21
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
.: Nie ma obowiązku afirmowania jakiejś nacji ponad inne tylko dlatego że ona sama uważa się za wyjątkową.

Wiesz jak to się nazywa?

Wielkie zdziwienie, że ludzie oczekują równego traktowania?
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 18:50:14
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
Pani Sylwio: Fakty są takie, że Kukiz 15 nie chce mieć z Wami, a już szczególnie z Panią nic wspólnego. Jak to Pani interpretuje, czego się Pani domyśla, to jest Pani sprawa.

Proszę nie podpisywać się za kogoś w przyszłości.
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 18:47:17
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
pint: raz jeszcze proszę o wyjaśnienie czy mozna startować w wyborach i pełnić funkcję radnego miejskiego jesli zamieszkuje poza miastem ? Czy obecnie w radzie zasiada taki radny , który powinien złozyć mandat ?
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 13:49:51
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
Znawca: No właśnie dokładnie w drugą stronę.
Czyli jak były JOWy to cwaniactwa była cała masa?
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 10:57:29
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Lokalny stan umysłu.: Idealne podsumowanie lokalnego stanu umysłu jedynie słusznego "elektoratu". Pisać, aby pisać i tak by obrazić, nawymyślać, pofantazjować, skrytykować nie tylko poglądy polityczne, ale również wagę, wygląd, pochodzenie rodziny i ogólny stan zdrowia. I to wszystko w kierunku osób niewiadomych z imienia i nazwiska. Ale co tam, pewnie i tak pasuje! Bo to standardowe kolumnie dające się przykleić do wielu.
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 10:53:49
+6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
Informator: Nie "próbowali wpisać Kukiza", tylko ludzie Kukiza niepoważnie podeszli do sprawy i toczą wewnętrzne walki o władzę w powiecie. Jeśli jesteś nie doinformowany, przeczytaj wcześniejsze artykuły dotyczące tego tematu, a jeśli wiesz jak było, bo już czytałeś - nie propaguj kłamstwa.
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 10:48:52
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
obserwator: dotyczy komentarza nr 4
Czy można jeszcze kogoś obrazić...szukaj...Żydzi, Masoni, Lewacy...do czego to zmierza... A tak humorystycznie to wice COS w Spale chodzi chyba w ciężkiej wadze...
niedziela, 15 kwietnia 2018, godzina 07:26:19
-5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Super, mniej okręgów, mniej cwaniactwa, spekulacji i obiboków do koryta wyborczego !!!
sobota, 14 kwietnia 2018, godzina 18:48:59
-7 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
Studiujmy życiorysy póki internet jest jaki tako: wolny.

Samych siebie reprezentują. Popatrzcie w życiorysy. Wszyscy bazują na tym co "osiągnęli" w PRLu ich rodzice.

A samemu? No to mamy:
kiepskie wykształcenie, podrasowywane w CV doświadczenie, a gdy się przygląda człowiek bliżej, wychodzi ze zamiast prawa jest administracja, a z Sorbony robi się szkoła rolnicza we Wrocławiu.

Szyldy się zmieniły ale PZPR wciąż ten sam.

Czerwona burzuazja, która nie potrafi zadbać nawet o wygląd swojego ciała (nikt mi nie powie, że waga 120 kg jest zdrowa u faceta ok 180..Ty się publicznie nie powinien pokazywać gościu, bo jesteś antywzorem dla młodego pokolenia.
. Tyle masz pieniędzy ty nie potrafisz wygospodarować 15 minut dziennie na zwykłą gimnastykę.), czerwona zaflejtuszona burzuazja, nieznosząca konkurencji.

Pod ramię z resztkami Żydów. Ci to już w ogóle z odrazą patrzą na Polaków. Nigdy go nie współtworzyli tego społeczeństwa, zawsze chcieli zarządzać.

Teraz niech zaczną pracować na swoim. Od tego powinno się zaczynać, a nie od reprezentowania ludzi bez jakichkolwiek ani predyspozycji, ani umiejętności.
sobota, 14 kwietnia 2018, godzina 16:47:09

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
 Przypominamy o ciszy wyborczej