nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jana, Pawła, Miromira
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Smerfy zamiast Oskara Lange

dodano: 2017-01-25 19:57:52

Wciąż jest jeszcze możliwość zgłaszania propozycji nazwania dwóch tomaszowskich ulic, których zmiany wymusiła ustawa dekomunizacyjna.

Do wczoraj wpłynęło 16 propozycji nowych nazw.

 

Najwięcej z nich dotyczyło obecnej ulicy Oskara Lange. Wśród 14 pomysłów znalazły się: Orlęta, Wanda Panfil, Bogusław Drozdowski, Olimpijczycy, Wolfgang Amadeusz Mozart, Maria i Lech Kaczyńscy, Południowa, Olimpijczycy Tomaszowa lub Olimpijczycy Tomaszowscy, Lotnicy Polscy, Wisława Szymborska, Henryk Sienkiewicz, plut. Stefan Karaszewski, Prezydenta RP prof. Lech Kaczyński oraz Smerfy.

 

Dla ul. Teodora Duracza zaproponoowano: ppor. Tadeusza Bartosiaka ps. „Tadeusz” „Wilk”, Wilanowska lub Wilanów, Iglasta, Michała Drzymały, Truskawkowa, Odległa, Śnieżnej Pantery.

 

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @56
Marek: Ulica Zachodnia miała prowadzić do mostku na Wolbórce od ulicy Farbiarskiej. Temat mostku narazie jest przemilczany z powodu braku planu zagospodarowania terenu po byłej Mazowii. I właściwie nie wiadomo gdzie ten mostek miałby prowadzić łącznikiem do Barlickiego. Gdyby powstała kompletna ulica od Farbiarskiej do Barlickiego nosiłaby nazwę Zachodnia, dlatego teraz mamy taką nazwę roboczą tego odcinka.
wtorek, 28 marca 2017, godzina 16:15:43
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Pan Nilsen: ...proponuję tak jak jeden z przedmówców-Las Vegas jest nie do pobicia...
wtorek, 28 marca 2017, godzina 14:39:23
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @51
Jimmy: Gdzie w Tomaszowie jest ulica Zachodnia? Z tego co wiem była to robocza nazwa jednej z nowych ulic gdzieś niedaleko Farbiarskiej, ale czy faktycznie została ona zatwierdzona? Sprawdziłbym na planie miasta, ale niestety mi się to nie uda, bo plan wywieszony w szklanej gablocie koło naszego urzędu miasta jest nieaktualny od co najmniej 5 lat i nikomu to nie przeszkadza, a już najmniej przeszkadza "urzędującym", którzy są odpowiedzialni za taki stan rzeczy.
czwartek, 9 lutego 2017, godzina 22:48:42
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
multi99: A skoro mamy RONDO OLIMPIJCZYKÓW to może nazwijmy tą ulicę nazwiskiem jednego z rodziny olimpijczyków Tomaszowianina złotego medalistę OLIMPIJSKIEGO w SIATKÓWCE Wiesława Gawłowskiego !!!!
piątek, 3 lutego 2017, godzina 10:29:10
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Mariush: Ja podtrzymuję moją propozycję dla ul. Lange czyli " ul. ALTERNATYWY " Zawsze w życiu jest jakaś alternatywa. W tych gorących czasach alternatywne rozwiązania będą potrzebne i każdy powinien je mieć. Może warto wyjść ponad różne podziały i połączyć nas wspólną ALTERNATYWĄ ?
Pozdrawiam
piątek, 3 lutego 2017, godzina 08:13:39
Komentarz odrzucony. Powód: Reklama
sobota, 28 stycznia 2017, godzina 11:35:56
+10 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
he-man: A ja Proponuję nazwę:
"Głupoty Polskiej polityki".
sobota, 28 stycznia 2017, godzina 09:38:41
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
rudge: A może ul. Południowa. Mamy wschodnią, zachodnią, północną. Południowa była i została przemianowana na JP II. Nawet miejsce pasuje.
sobota, 28 stycznia 2017, godzina 09:26:59
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
^: Więcej g... propozycji, do 100 lub 1.000 jeszcze trochę brakuje.
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 16:20:42
-5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowiak: Jeśli już trzeba zmienić nazwę Oskara Lange, to ma tomaszowianina, najlepiej na dr nauk ekonomicznych, posła Rafała Wójcikowskiego.
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 14:32:34
-4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Roch: ul. Solidarności
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 13:52:34
-6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tosia: ja jestem za ul Tadeusza Adamusa.
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 11:39:11
+2 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @45
Stachu: Racja! ulica Bogusława Drozdowskiego, jemu zawdzięczamy sukcesy tomaszowskich łyżwiarzy. Zresztą bardzo często spacerował po tej ulicy...
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 10:18:10
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim: Tylko ludzie związani z Tomaszowem Mazowieckim!!!!
piątek, 27 stycznia 2017, godzina 09:07:16
-6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Lv: A może poprostu nazwijmy ul. LANGEGO UL Las Vegas.
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 23:35:48
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @38
ttt: To się wyprowadź !
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 20:49:23
-77 (89) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Radek.: dziwie sie co niektorym z Was szczegolnie tym uwazajacym sie za osoby wazne w naszym miescie. Panie Mariuszu zniza sie Pan podejmowaniem takich dyskusji. Co do ulicy to chyba oczywiste, chociaz Pan Witko jest przyjacielem bylego posla Dudy to pewnie to nie przejdzie ale ul. Lecha Wałęsy to jedyna polityczna opcja. Dlaczego? bo za 10 lat dzieci beda myslaly ze Kaczynski i Macierewicz wyzwollil Polske. Pamiec mu sie nalezy. Ze specjalna prosba do prezydenta Witki.
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 19:07:36
-25 (29) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @37
AK-47: Jednego komunistę wyrzucamy a drugiego wstawiamy?.....
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 18:56:11
-5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
nazwa: Buch Acha też jakby pasowało do tej ulicy. Od ucha kabaretowego. Ja tylko robert się zgodzi.
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 18:26:43
-11 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
Jarosław: Jarosław jest jedyną osobą która wie co dla tego kraju dobre !!! JAREK, JAREK, JAREK !!!!
czwartek, 26 stycznia 2017, godzina 17:53:24

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż