nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Szykuje się kolejna duża inwestycja

dodano: 2017-07-05 23:10:27

Prezydent Marcin Witko opublikował dzisiaj na swoim profilu internetowym informacje na temat kolejnej planowanej inwestycji w naszym mieście. Tym razem będzie to stadion, hala do siatkówki a może coś jeszcze...

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
loloo: Teren na kolejną inwestycję bardzo ładny i położony w atrakcyjnym miejscu.Ale może zamiast stadionu wybudować Dom Kultury bez barier. tak wiem że zaraz powiecie że sa Warsztaty terapii zajeciowej i ble ble ble i fala hejtu . Ale spojrzcie z perspektywy rodzica majacego dziecko niepełnosprawne . A może i tym zdrowym osobom które beda przeciwko urodzi sie dziecko z jakaś dysfunkcją i wtedy pomyślą.
środa, 4 października 2017, godzina 18:47:15
-2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @29
Nie, bo: będziemy płacić dla Spały, a to już będzie nasz jeden Sasinowy Gród.
piątek, 15 września 2017, godzina 15:59:54
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
<>: I pensje po 5 tys/mc za nic nierobienie, lub markowanie, że się coś robi.
sobota, 9 września 2017, godzina 19:36:09
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
janeck: W normalnym kraju, jak jest na coś popyt, ludzie są gotowi za to płacić, to przychodzi przedsiębiorca wykłada kasę i buduje. Potem na tym obiekcie zarabia. Za zarobione pieniądze buduje kolejne potrzebne ludziom obiekty. Ale buduje tylko to, co może mu przynieść zysk, czyli de facto to czego naprawdę ludzie potrzebują. Ryzykuje on własnym majątkiem, a co za tym idzie przyszłością swoją i swojej rodziny. Czasem pomyli się i zbankrutuje. Zaczyna od zera, bogatszy o nowe doświadczenia. Takim sposobem świat idzie do przodu \, a gospodarka się rozwija. Sytuacja odmienna występuje w państwach socjalistycznych. I nie jest istotne, czy będzie to różowy socjalizm w wydaniu europejskim, czy krwiście czerwony - moskiewski. Otóż w naszym przypadku jakiś urzędnik wpada na pomysł, że dobrze byłoby coś tam w mieście zbudować. Udaje się więc na żebry do innego urzędnika zarządzającego rozdawaniem pieniędzy poddanych, zwanych dla niepoznaki obywatelami. Jak wiadomo żebrzących jest więcej niż pieniędzy dla nich, więc jakaś uber-komisja po przeanalizowaniu podań podejmuje jedynie słuszną decyzję i pieniądze płyną szerokim strumieniem do wybrańców. Ponieważ miejscowy kacyk, miejski hegemon czy inny nadzorca niewolników nie ryzykuje ani nie wykłada własnych pieniędzy, postanawia inwestycję zrobić na "bogato". A niech się gawiedź cieszy. Przy okazji oczywiście co nieco skapnie i jemu i wszystkim krewnym i znajomym królika. Im większa wyżerka, tym więcej resztek i okruchów można zebrać ze stołu. No i buduje się pałace z fontannami, pięć razy drożej, a co tam. Potem taki pałac trzeba utrzymać, ale co to kogo obchodzi, weźmie się kredyt, ciemny lud i tak będzie posłusznie spłacać. Tak właśnie pobudowano wspaniałe pomniki socjalizmu w Grecji czy Hiszpanii, które dziś rozpadają się bo nikt z nich nie korzysta, autostrady po których nie jeżdżą samochody, a u nas chociażby lotniska z których nie startują samoloty. Ale ileż starych zasłużonych rodów dzięki takim "inwestycjom" powstało, a ileż jeszcze można będzie założyć?
sobota, 9 września 2017, godzina 15:20:10
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
multi99: Witko obiecał że jak tylko zostanie prezydentem wprowadzi DARMOWĄ KOMUNIKACJĘ -nie wprowadził do dziś( wprowadzi gdy zacznie się kampania do samorządów aby głosy dostać .

BZDURA !!!!! Prezydent powiedział już nie raz komunikacja darmowa dopiero na jesieni tego roku po wymianie starego taboru MZK na nowe nowoczesne AUTOBUSY HYBRYDOWE marki SOLARIS ...
piątek, 25 sierpnia 2017, godzina 05:49:50
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
Mariola: Ciekawa narracja,jesteś pewnie tež Prawdziwym Polakiem,a my z innym zdaniem i pracą w fabryce to gorszy sort.Jak my nie pójdziemy do fabryki to Ty się nie ubierzesz i nie zjesz oraz nie wyremontujesz domu.
czwartek, 24 sierpnia 2017, godzina 21:31:03
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @36
he-man: Przeciez masz super połączenie z Łodzią. S8 lecisz do Piotrkowa i tam przeskakujesz na A1 i przez Rzgów jesteś w Łodzi. Czas podobny do dojazdu do Warszawy
środa, 16 sierpnia 2017, godzina 20:48:14
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Bonio: Miasto jest w recesji, gdyby nie jednostka wojskowa już dawno można by zmienić status z miasta na wies. Jedyna drogacto starać sie podłączyć do Łodzi, czyli potrzebna jest droga ekspresowa do dużego miasta, w tym przypadku do Łodzi właśnie. Tomaszów stanie się wówczas atrakcyjnym miejscem doieszkania . Dodatkowo przy nowym połączeniu powstaną tereny inwestycyjne, popatrzmy na Piotrków.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 20:16:23
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @32
tomaszowianka: ..w temacie sąsiedztwa Pilicy-podobno w pobliżu rzeki,złomowiska i schroniska ma powstać hospicjum dla ludzi,ciekawe miejsce dla ludzi w ostatnim stadium życia-prawda?
piątek, 14 lipca 2017, godzina 19:12:28
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
xxx: No właśnie bo młodzi uciekają bo miasto było w stagnacji, żeby młodych zatrzymać nie wystarczą nowe chodniki.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 18:36:14
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
xxx: Chcesz pracy. Jest. Chcesz budować nowy zakład a kto będzie pracował, Ukrainców braknie.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 18:31:13
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: A czy przy wyborze miejsca na nowe inwestycje jest brana pod uwagę niewielka odległość od Pilicy? Teren rzeczywiście jest na pierwszy rzut oka odpowiedni na lokalizację tego typu obiektów, ale zważywszy na rzędną terenu względem lustra wody można mieć obawy, że gdyby przyszedł wyjątkowo mokry okres... Pewnie większość powie, że nie pamięta takiego przypadku, ale pewnie jak rozbudowywano po wojnie Wrocław, to też pewnie tych kwestii nikt nie rozważał.
czwartek, 13 lipca 2017, godzina 11:44:10
-1 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Prawdziwy Tomaszowianin: CIESZĘ SIĘ ŻE W KOŃCU COŚ SIĘ DZIEJE W TYM MIEŚCIE. OBIEKT SPORTOWY NA BŁONIACH JEST JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNY. WSZYSTKIM HEJTEROM KTÓRZY SĄ TAK KOMPETENTNI W SWOICH WYPOWIEDZIACH ODNOŚNIE RENTOWNOŚCI TAKIEGO PRZEDWSIEZIECIA JAK "KOD" O DEMOKRACJI POZOSTAJE TYLKO PONARZEKAĆ I RANO IŚĆ DO "ROBOTY" DO POBLISKIEJ FABRYKI.
niedziela, 9 lipca 2017, godzina 19:59:14
+6 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tylko: czy miasto stać na te inwestycje a potem na utrzymanie nowych obiektów??? Przy tak szybkim zmniejszaniu się miejskiej populacji mocno wątpię. Młodzi wynoszą się do większych miast a tu zostaną sami starzy ludzie którym bardziej niż stadiony potrzebne będą ośrodki rehabilitacji. Jak na razie to widzę że prezio to po prostu megaloman marzyciel.
sobota, 8 lipca 2017, godzina 18:20:03
+5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
...i się może okazać: że hala Lodowa może być górą lodową dla statku o nazwie "budżet miasta Tomaszów Mazowiecki"
sobota, 8 lipca 2017, godzina 18:12:35
0 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @27
do @ 27: ""grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów" tylko, że jest to bardzo nieliczna grupa ludzi po 75 roku "
Darmowe przejazdy autobusami MZK są dostępne dla osób po 70 r.ż. , a nie dopiero po 75 r.ż.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 19:18:33
+7 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
^^: Do Kuby S.
"grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów" tylko, że jest to bardzo nieliczna grupa ludzi po 75 roku (część z tych ludzi od lat nie jeździ autobusami ze względu na schorzenia),
"w mojej okolicy zmieniło się sporo- Słowackiego, Grunwaldzka, Krzyżowa, Piekarska, Wschodnia" tylko, że te ulice są w okolicy kościoła.
W mieście są jeszcze inne ulice po których chodzi się w błocie i stanowią tor doświadczalny dla samochodów - wytrzymałość amortyzatorów i zawieszenia.
Jest w naszym mieście taka ulica Brukowa (miała zostać utwardzona w czerwcu 2017r.), która nigdy nie widziała bruku (utwardzenie drogi stosowane w połowie XX wieku).
piątek, 7 lipca 2017, godzina 15:26:29
+2 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kuba S.: Nie chciałbym, abyście źle mnie odebrali - patrzę krytycznym okiem na każdą władzę zarówno obecną, jak i te poprzednie. Po przeczytaniu poniższych komentarzy chciałbym jednak stanąć w obronie pana prezydenta Marcina Witko:
Co do składania obietnic, to poprzedni prezydenci w żaden sposób nie ustępowali pola p. Marcinowi. Nie jestem pewien czy ten chociażby smyrnął poprzeczkę ustawioną przez p. Zagozdona.
Co do zadłużenia miasta, to widzę, że wszyscy tu na forum się bardzo interesują finansami miasta i chętni i z zapałem uczestniczą w każdej sesji rady miasta, hę?
Idziemy dalej- strefa płatnego parkowania - nie została zniesiona, ale znacznie ograniczona - i dobrze, bo przynajmniej jadąc do centrum pozałatwiać sprawy nie ma problemu z zaparkowaniem. Mi tam nie jest szkoda tych 2 zł z godzinę postoju.
Darmowa komunikacja- tu przyznam szczerze temat w ogóle mnie nie interesuje, bo po mieście poruszam się rowerem, na piechotę, lub, na większe zakupy, samochodem. Z tego jednak co wiem, to najbardziej zainteresowana grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów. Weekendy też są za free, więc chyba nie jest źle.
Następne na celownik idą inwestycje drogowe - każdy kto ma mózg rozwinięty choć trochę bardziej niż gupik powinien wiedzieć, że ulice przebiegające przez miasto mają różnych zarządców - miasto/gmina, powiat, województwo, GDDKiA (w przyp. dróg krajowych), a za te, które wymagają poważnego remontu najczęściej nie odpowiada miasto, tylko ktoś "wyżej" (a i za te się ostatnio wzięli- patrz Warszawska, Mościckiego, św Antoniego). Co do samych dróg miejskich, to w mojej okolicy zmieniło się sporo- Słowackiego, Grunwaldzka, Krzyżowa, Piekarska, Wschodnia ostatnio odcinek Smugowej. Nie od razu Rzym zbudowano, gdyby chcieć tak łatać wszystkie arterie na raz znowu zaczęłyby się narzekania, że korki, nie ma jak przejechać, pitu pitu.
Nie jestem pewny, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że pieniądze z dofinansowań nie są przyznawane w sposób "Masz- tu jest kupa siana, zrób z nią co chcesz- zbuduj jakieś drogi, postaw plac zabaw, czy jakąś fabrykę!", tylko miasto otrzymuje je na konkretne cele, jak np. rozbudowa infrastruktury drogowej, sport, kultura itp, itd. Więc jak pozyskana jest kasa na stadion, to się buduje stadion i tyle w temacie!
Co do nowych miejsc pracy, to nie powiecie mi, że takie inwestycje nie sprzyjają zatrudnieniu - ktoś to musi przecież postawić! A, że Witko nie stawia nowych zakładów- no cóż, nie od tego on jest. Żeby powstał w mieście nowy zakład musi znaleźć się firma, która zainwestuje tu swój kapitał i postawi fabrykę, czy coś. Teraz wszystko już jest prywatne, nie państwowe, więc do kogo te pretensje? Inna sprawa, że to już w roli prezydenta i świty jest, aby tych inwestorów znaleźć, ale to wszystko wymaga czasu, dzierżawa gruntów, negocjacje ulg itp,. to wszystko trwa nawet po kilka lat. Trzeba zrobić tak, żeby i wilk był syty i owca cała, bo jak nie to znowu zacznie się lament, że sprowadzili obcego na którym miasto nie zarabia.
Wspomniany kilka postów niżej Aquapark nie jest dla miasta dobrą inwestycją z punku finansowego. Do tego potrzebne są pieniądze "z zewnątrz", prywatny inwestor, który taki obiekt postawi i będzie utrzymywał dbając o jak najwyższe jego standardy. Mszczonów swoje baseny ma, Uniejów też, ale te miasta mają WODY TERMALNE, czyli coś, czego u nas nie nada. To jest ich dobro i na tym zarabiają.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 12:27:32
+7 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Buduj Drogi: Panie prezydencie nie samym sportem człowiek żyje. Proponuje wsłuchać sie w głos mieszkańców. A Ci oprócz igrzysk nie chcą brodzić w błocie. Dziwie se ze Pan jako mieszkaniec Ludwikowa tak mało mówi o planach dotyczących utwardzana ulic na tym Osiedlu i na osiedlu przy ul. Mickiewicza.

Prosze zaczac dostrzegac realne problemy
piątek, 7 lipca 2017, godzina 10:44:08
+6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
ariel: COS ma gdzieś naszą halę lodową. Nie jest w ogóle zainteresowany przejmowaniem czegokolwiek.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 10:20:19

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry