nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Szykuje się kolejna duża inwestycja

dodano: 2017-07-05 23:10:27

Prezydent Marcin Witko opublikował dzisiaj na swoim profilu internetowym informacje na temat kolejnej planowanej inwestycji w naszym mieście. Tym razem będzie to stadion, hala do siatkówki a może coś jeszcze...

 

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Bonio: Miasto jest w recesji, gdyby nie jednostka wojskowa już dawno można by zmienić status z miasta na wies. Jedyna drogacto starać sie podłączyć do Łodzi, czyli potrzebna jest droga ekspresowa do dużego miasta, w tym przypadku do Łodzi właśnie. Tomaszów stanie się wówczas atrakcyjnym miejscem doieszkania . Dodatkowo przy nowym połączeniu powstaną tereny inwestycyjne, popatrzmy na Piotrków.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 20:16:23
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @32
tomaszowianka: ..w temacie sąsiedztwa Pilicy-podobno w pobliżu rzeki,złomowiska i schroniska ma powstać hospicjum dla ludzi,ciekawe miejsce dla ludzi w ostatnim stadium życia-prawda?
piątek, 14 lipca 2017, godzina 19:12:28
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
xxx: No właśnie bo młodzi uciekają bo miasto było w stagnacji, żeby młodych zatrzymać nie wystarczą nowe chodniki.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 18:36:14
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
xxx: Chcesz pracy. Jest. Chcesz budować nowy zakład a kto będzie pracował, Ukrainców braknie.
piątek, 14 lipca 2017, godzina 18:31:13
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
m&m: A czy przy wyborze miejsca na nowe inwestycje jest brana pod uwagę niewielka odległość od Pilicy? Teren rzeczywiście jest na pierwszy rzut oka odpowiedni na lokalizację tego typu obiektów, ale zważywszy na rzędną terenu względem lustra wody można mieć obawy, że gdyby przyszedł wyjątkowo mokry okres... Pewnie większość powie, że nie pamięta takiego przypadku, ale pewnie jak rozbudowywano po wojnie Wrocław, to też pewnie tych kwestii nikt nie rozważał.
czwartek, 13 lipca 2017, godzina 11:44:10
0 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Prawdziwy Tomaszowianin: CIESZĘ SIĘ ŻE W KOŃCU COŚ SIĘ DZIEJE W TYM MIEŚCIE. OBIEKT SPORTOWY NA BŁONIACH JEST JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNY. WSZYSTKIM HEJTEROM KTÓRZY SĄ TAK KOMPETENTNI W SWOICH WYPOWIEDZIACH ODNOŚNIE RENTOWNOŚCI TAKIEGO PRZEDWSIEZIECIA JAK "KOD" O DEMOKRACJI POZOSTAJE TYLKO PONARZEKAĆ I RANO IŚĆ DO "ROBOTY" DO POBLISKIEJ FABRYKI.
niedziela, 9 lipca 2017, godzina 19:59:14
+5 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tylko: czy miasto stać na te inwestycje a potem na utrzymanie nowych obiektów??? Przy tak szybkim zmniejszaniu się miejskiej populacji mocno wątpię. Młodzi wynoszą się do większych miast a tu zostaną sami starzy ludzie którym bardziej niż stadiony potrzebne będą ośrodki rehabilitacji. Jak na razie to widzę że prezio to po prostu megaloman marzyciel.
sobota, 8 lipca 2017, godzina 18:20:03
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
...i się może okazać: że hala Lodowa może być górą lodową dla statku o nazwie "budżet miasta Tomaszów Mazowiecki"
sobota, 8 lipca 2017, godzina 18:12:35
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @27
do @ 27: ""grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów" tylko, że jest to bardzo nieliczna grupa ludzi po 75 roku "
Darmowe przejazdy autobusami MZK są dostępne dla osób po 70 r.ż. , a nie dopiero po 75 r.ż.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 19:18:33
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
^^: Do Kuby S.
"grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów" tylko, że jest to bardzo nieliczna grupa ludzi po 75 roku (część z tych ludzi od lat nie jeździ autobusami ze względu na schorzenia),
"w mojej okolicy zmieniło się sporo- Słowackiego, Grunwaldzka, Krzyżowa, Piekarska, Wschodnia" tylko, że te ulice są w okolicy kościoła.
W mieście są jeszcze inne ulice po których chodzi się w błocie i stanowią tor doświadczalny dla samochodów - wytrzymałość amortyzatorów i zawieszenia.
Jest w naszym mieście taka ulica Brukowa (miała zostać utwardzona w czerwcu 2017r.), która nigdy nie widziała bruku (utwardzenie drogi stosowane w połowie XX wieku).
piątek, 7 lipca 2017, godzina 15:26:29
0 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kuba S.: Nie chciałbym, abyście źle mnie odebrali - patrzę krytycznym okiem na każdą władzę zarówno obecną, jak i te poprzednie. Po przeczytaniu poniższych komentarzy chciałbym jednak stanąć w obronie pana prezydenta Marcina Witko:
Co do składania obietnic, to poprzedni prezydenci w żaden sposób nie ustępowali pola p. Marcinowi. Nie jestem pewien czy ten chociażby smyrnął poprzeczkę ustawioną przez p. Zagozdona.
Co do zadłużenia miasta, to widzę, że wszyscy tu na forum się bardzo interesują finansami miasta i chętni i z zapałem uczestniczą w każdej sesji rady miasta, hę?
Idziemy dalej- strefa płatnego parkowania - nie została zniesiona, ale znacznie ograniczona - i dobrze, bo przynajmniej jadąc do centrum pozałatwiać sprawy nie ma problemu z zaparkowaniem. Mi tam nie jest szkoda tych 2 zł z godzinę postoju.
Darmowa komunikacja- tu przyznam szczerze temat w ogóle mnie nie interesuje, bo po mieście poruszam się rowerem, na piechotę, lub, na większe zakupy, samochodem. Z tego jednak co wiem, to najbardziej zainteresowana grupa - seniorzy - mają prawo do bezpłatnych przejazdów. Weekendy też są za free, więc chyba nie jest źle.
Następne na celownik idą inwestycje drogowe - każdy kto ma mózg rozwinięty choć trochę bardziej niż gupik powinien wiedzieć, że ulice przebiegające przez miasto mają różnych zarządców - miasto/gmina, powiat, województwo, GDDKiA (w przyp. dróg krajowych), a za te, które wymagają poważnego remontu najczęściej nie odpowiada miasto, tylko ktoś "wyżej" (a i za te się ostatnio wzięli- patrz Warszawska, Mościckiego, św Antoniego). Co do samych dróg miejskich, to w mojej okolicy zmieniło się sporo- Słowackiego, Grunwaldzka, Krzyżowa, Piekarska, Wschodnia ostatnio odcinek Smugowej. Nie od razu Rzym zbudowano, gdyby chcieć tak łatać wszystkie arterie na raz znowu zaczęłyby się narzekania, że korki, nie ma jak przejechać, pitu pitu.
Nie jestem pewny, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że pieniądze z dofinansowań nie są przyznawane w sposób "Masz- tu jest kupa siana, zrób z nią co chcesz- zbuduj jakieś drogi, postaw plac zabaw, czy jakąś fabrykę!", tylko miasto otrzymuje je na konkretne cele, jak np. rozbudowa infrastruktury drogowej, sport, kultura itp, itd. Więc jak pozyskana jest kasa na stadion, to się buduje stadion i tyle w temacie!
Co do nowych miejsc pracy, to nie powiecie mi, że takie inwestycje nie sprzyjają zatrudnieniu - ktoś to musi przecież postawić! A, że Witko nie stawia nowych zakładów- no cóż, nie od tego on jest. Żeby powstał w mieście nowy zakład musi znaleźć się firma, która zainwestuje tu swój kapitał i postawi fabrykę, czy coś. Teraz wszystko już jest prywatne, nie państwowe, więc do kogo te pretensje? Inna sprawa, że to już w roli prezydenta i świty jest, aby tych inwestorów znaleźć, ale to wszystko wymaga czasu, dzierżawa gruntów, negocjacje ulg itp,. to wszystko trwa nawet po kilka lat. Trzeba zrobić tak, żeby i wilk był syty i owca cała, bo jak nie to znowu zacznie się lament, że sprowadzili obcego na którym miasto nie zarabia.
Wspomniany kilka postów niżej Aquapark nie jest dla miasta dobrą inwestycją z punku finansowego. Do tego potrzebne są pieniądze "z zewnątrz", prywatny inwestor, który taki obiekt postawi i będzie utrzymywał dbając o jak najwyższe jego standardy. Mszczonów swoje baseny ma, Uniejów też, ale te miasta mają WODY TERMALNE, czyli coś, czego u nas nie nada. To jest ich dobro i na tym zarabiają.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 12:27:32
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Buduj Drogi: Panie prezydencie nie samym sportem człowiek żyje. Proponuje wsłuchać sie w głos mieszkańców. A Ci oprócz igrzysk nie chcą brodzić w błocie. Dziwie se ze Pan jako mieszkaniec Ludwikowa tak mało mówi o planach dotyczących utwardzana ulic na tym Osiedlu i na osiedlu przy ul. Mickiewicza.

Prosze zaczac dostrzegac realne problemy
piątek, 7 lipca 2017, godzina 10:44:08
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
ariel: COS ma gdzieś naszą halę lodową. Nie jest w ogóle zainteresowany przejmowaniem czegokolwiek.
piątek, 7 lipca 2017, godzina 10:20:19
+7 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomi: W Tomaszowie potrzebne sa inwestycje które dadzą ludziom prace a nie kolejne obiekty do których trzeba bedzie dopłacać. Niech pan Witko powie ile bedzie kosztowac utrzymanie toru łyżwiarskiego i czy Duda da mu na to pieniądze czy miasto bedzie sie dalej zadłużać
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 20:53:11
-3 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @21
Norek: Racja szkoda kasy na wszelkie inwestycje w tym mieście, miasto się zadłuża i pójdzie pod młotek.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 20:15:37
-1 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
A: nikt nie jest ślepy , ani złośliwy , chyba że mówisz to o sobie - to rozumiem . Takie są fakty . Obiecanki cacanki , a głupiemu radość .
1) Witko obiecał że jak tylko zostanie prezydentem że zniesie strefy płatnego parkowania - Nie zniósł .
2) Witko obiecał że jak tylko zostanie prezydentem wprowadzi DARMOWĄ KOMUNIKACJĘ -nie wprowadził do dziś( wprowadzi gdy zacznie się kampania do samorządów aby głosy dostać .
3)Tor łyżwiarski- nie obiecywał bo nie wiedział że może dostać od nadprezesa taki prezent , ale że notowania po jego niezbyt trafnych decyzjach i zmianach personalnych w miejskich spółkach (obsadzanych pisowskimi swojakami z poza naszego grodu) więc trzeba było jakoś spadek zatrzymać .Więc to nie jego zasługa , ale kaczonadprezesa - z czego się bardzo cieszymy , tylko czy będziemy my mieszkańcy mieć z tego jakąkolwiek korzyść - jeśli to pójdzie pod COS ??? I kto tu jest ślepy i złośliwy - fakty same za siebie mówią !!!
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 18:56:46
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
A: tak - dają to trzeba korzystać , pójdzie pod COS to nie trzeba będzie martwić się o utrzymanie racja tylko na to utrzymanie trzeba będzie kasy , a kto ją da- oczywiście ci co na sportowe imprezy pójdą czyli MY WSZYSCY TOMASZOWIANIE też , a jeśli kaski mieć my nie będziemy (miasto i mieszkańcy to w większości biedni emeryci) to po prostu nie będą mogli tam się dostać . Więc jak - cieszyć się z tych inwestycji i z tego zadłużenia miasta czy nie ?
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 18:38:38
+14 (24) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Max: CHLEBA NIE IGRZYSK! Jak łatwo kupić miejscowych.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 13:44:27
+11 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
c: biedronka juz sie modernizuje zaraz pewnie lepiej ruszy knajpa wulkan...
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 12:53:24
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wredny: Szkoda tego ustronnego miejsca będącego atrakcją dla smakoszy trunków i nie tylko. Kasa na te inwestycje bedzie wyrzucona w błoto.
czwartek, 6 lipca 2017, godzina 12:11:03

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również