nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Marcina, Rafała, Arety
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Tomaszowianie przyłączają się do protestu w obronie niezależności polskich sądów

dodano: 2017-07-22 08:39:09, ostatnia aktualizacja: 2017-07-22 09:43:55
autor: Joanna Sztymelska

W całym kraju trwają protesty przeciw zmianom w systemie sądownictwa, jakie proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Na apel Zarządu tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej oraaz .Nowoczesnej wczoraj, 21 lipca 2017 roku, przed Sądem Rejonowym zebrała się grupa mieszkańców, która przyłączyła się do ogólnopolskich protestów. W proteście poza członkami PO i .Nowoczesnej wziął udział także Dariusz Klimczak, członek Zarządu województwa łódzkiego i równocześnie wiceprzewodnczący Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju. Przemawiali Arkadiusz Gajewski, Sylwia Koszarna, Dariusz Klimaczak oraz osoby spoza partii politycznych, w tym mecenas Paweł Barcikowski

 

Pod budynek sądu przyszli ludzie, którym na sercu leży przyszłość naszego kraju. Niektórzy już czwarty dzień biorą udział w protestach. Byli w Łodzi i przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Mają nadzieję, że Prezydent RP, Andrzej Duda, zawetuje trzy ustawy dotyczące polskiego sądownictwa ustawę o Sądzie Najwyższym, ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawę o sądach powszechnych.

 

 

Mieszkańcy mają wrażenie, że ustawy te odbierają Polakom wolność, a sądy powinny być niezawisłe. Wszyscy, którzy przychodzą na protesty bronią demokracji naszego kraju, walczą o wolność dla swoich dzieci i wnuków.

 

 

Uczestnicy przyszli pod budynek sądu z lampkami i światełkami, które symbolizowały nadzieję i wiarę w to, że jednak ustawy nie zostaną uchwalone.

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Jak to jest, że Sądy są niezależne, a sędziowie tak uzależnieni od kasiory.
Sędzia Rzepliński i Biernat najlepszym tego przykładem.
niedziela, 20 sierpnia 2017, godzina 14:35:06
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @79
klug: Mona protestować, że mężczyżni muszą pracować o 5 lat dłużej od kobiet co jest formą ich dyskryminacji i wyrazem braku równouprawnienia mężczyzn w stosunku do kobiet.
Powinno być równo np. wszyscy ociągają wiek emerytalny w 63. roku życia.
czwartek, 10 sierpnia 2017, godzina 06:51:17
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @76
Konrad: Pani Heleno, czy teraz będziecie protestować że obniżono kobietom wiek emerytalny co jest formą ich dyskryminacji i wyrazem braku równouprawnienia kobiet w stosunku do mężczyzn jak twierdzi KE.
środa, 9 sierpnia 2017, godzina 20:01:19
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @77
m&m: Dla jednego wyrok, dla drugiego sprawiedliwość. A akurat na cmentarzu, to jest sprawiedliwie. Bo wszyscy leżą tak samo. A czy ma kwiatki czy chwasty, to już wszystko jedno...
środa, 9 sierpnia 2017, godzina 13:29:26
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @73
: Do sądu idzie się po wyrok, a nie po sprawiedliwość.
Nawet na cmentarzu nie ma sprawiedliwości, bo jeden ma na swoim grobie wystawny pomnik, a drugi kupkę piachu z zeschłymi liśćmi...
poniedziałek, 31 lipca 2017, godzina 15:04:20
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Helenka: Nadchodzące fale upałów nie będą sprzyjały protestom, ludzie starsi na słońcu za dlugo nie wytrzymają, no i kto zabezpieczy napoje chłodzące...
poniedziałek, 31 lipca 2017, godzina 12:36:02
+14 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
slawek: Adrian Oratowski
17 lipca o 09:01 ·
Uważam, że rząd powinien coś wreszcie zrobić z lekarzami. Nie może być dłużej tak, że o tym, kto zostaje lekarzem, decyduje inny lekarz, a nie demokratycznie wybrany sejm. Mało tego - dziś lekarze sami decydują o przebiegu leczenia pacjenta bez jakiejkolwiek demokratycznej kontroli parlamentarnej. Nie wspomnę już o tym, że większość z nich została wykształcona za PRL lub jest dziećmi wykształconych za PRL lekarzy i nigdy nie dokonano żadnego oczyszczenia tego środowiska po 1989 roku.
sobota, 29 lipca 2017, godzina 11:00:55
+7 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Dimos: Co do wątku 700 sędziów z PRLowskim rodowodem to jestem za ich wysłaniem na przymusową emeryturę. Działaczy prartyjnych co należeli do PZPRu też gonił bym od koryta.
środa, 26 lipca 2017, godzina 20:46:56
+12 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Qrde....tak jak mój dziadzio powiada co ludzie mówili podczas procesów sądowych do niedawna o pracy sędziów i wyroków.
To to, że najbardziej karani przez sędziów byli ci co mówili " panie sędzio niech sąd okno otworzy, może trochę sprawiedliwości wpadnie "
Ci przez "niezawisłych" karani pamiętają takich sprawiedliwych do końca dni swoich i z lubością tym się szczycą.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 11:18:21
+4 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @71
kiki: Sędzia jeśli mu zdrowie pozwala i ministerstwo sprawiedliwości może orzekać mając 100 lat a nawet i dłużej jeśli jest tak sprawny fizycznie i intelektualnie.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 10:29:05
-2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @69
Nilu: Naucz się liczyć Kiki ! Gdyby tak było , ci sędziowie musieliby być koło setki ! Średnia wieku sędziów jest 48 lat , czyli w " komunie" byli dziećmi !
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 10:18:36
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
pol: a białe róże czego są symbolem ??
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 09:31:58
+5 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Wg. najnowszych danych jest strasznym nieporozumieniem, iż postkomuna broni wolności i demokracji.
Jak podają media 700 sędziów stanu wojennego do dziś orzeka i wydaje wyroki.
Co ciekawszym jest to, że 61 sędziów z lat stalinowskich jest aktywnymi aparatczykami wymiaru sprawiedliwości.
A więc retorycznie pytam: komu służą te protesty nam czy im ?....czyli onym...komuchom i lewakom.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 08:17:52
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @61
...): kiedy idziesz następnym razem?.. i przeciwko jakiej ustawie będziesz protestowała?
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 06:12:13
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
cała prawda...: A Ty gdzie wtedy byłeś?Bo ja przez moją działalność straciłam pracę,zdrowie i pieniądze.Ty pewnie łapałeś równowagę na nocniku mądralo.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 01:57:22
+4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ciekaw frekwencji w poniedzialek: Łuczakówna też nie obwieszcza na blogu kolejnego swojego sukcesu :)) więc pewnie 10 osób przyszło. Działacze partyjni i ich rodzice.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 00:12:55
+4 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
?: I jak tam było wczoraj, w poniedziałek? Zdjec i tekściku nie ma więc pewnie było jeszcze mniej ludzi niż w piątek.
wtorek, 25 lipca 2017, godzina 00:09:52
+2 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @54
Kupcie więc: broszydle nową gumę do żucia albo kluchę od Sibińskiego bo w dzisiejszym orędziu stara jej chyba z gęby wypadła i wysławiała się bardzo płaczliwie... Czyżby czuła koniec bezkarności???
poniedziałek, 24 lipca 2017, godzina 23:17:11
+5 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @57
???a gdzie: byłeś w latach osiemdziesiątych??? pewnie tak jak twój prezes w domciu u mamusi w ciepłym kąciku...
poniedziałek, 24 lipca 2017, godzina 23:14:32
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Jolka: rękoma " maluczkich " mało zorientowanych swoje sprawy kasta chce załatwić.Oj,mówi się że " Polacy nie gęsi własny rozum mają " Dlaczego ludzie dają tak sobą manipulować ? W imię czego ?
poniedziałek, 24 lipca 2017, godzina 20:58:06

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry